1 RME ADI2 Pro : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  RME
 
  RME ADI2 Pro Приказ на сите производи од RME  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Конвертори
 
 

RME’s Anniversary reference AD/DA converter is a USB 2.0 DAC, USB 2.0 interface and a high-end headphone amplifier.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Its design, unique specifications, user features and its ability to deliver crystal transparency, make it perfect for mastering and measurement applications as well as the ultimate tool for audiophiles everywhere.

The ADI-2 boasts high-grade components and intelligent circuitry throughout its half rack design. With RME’s fresh concept in Plug & Play, the comprehensive feature set is easy to set up and use. Based on current connections, the ADI-2 Pro will automatically switch to AD/DA converter, USB interface or analog preamp mode. A specific mode can be set if required.

Analog or Digital - Options Galore

The ADI-2 Pro includes two servo-balanced analog inputs on combo XLR/ TRS jacks, two separate balanced and unbalanced outputs on XLR and TRS, two stereo ‘Extreme Power’ headphone outputs on the front, an optical SPDIF I/O that also understands ADAT, plus coaxial SPDIF (RCA) and AES I/O (XLR) via an included breakout cable. This universal set of I/O options offers quality and flexible connectivity to those who take a no-compromise approach to audio.

The USB 2.0 port is fully Class Compliant (UAC 2) for connection with compatible iOS devices and is also used for firmware updates. Including an external switched power supply with lockable connector, the ADI-2 Pro can be easily powered from battery, opening up mobile applications as well as galvanically isolated use cases.

Perfect Sound Capture and Reproduction

An integrated Sample Rate Converter and RME’s latest SteadyClock III technology solve any clocking problem between SPDIF and AES. Thanks to the latest AD/DA -converters and RME’s own FPGA-based Class -Compliant core, the ADI-2 Pro offers sample rates of up to a -staggering 768kHz for both AD (2) and DA (4) channels of conversion.

High Resolution Display Operation

RME have incorporated many unique features, not found on any comparable devices, like 5-band parametric EQs for fully individual phones compensation, adjustable Bass/Treble controls with quick access, a binaural -crossfeed function, adjustable loudness filter, selectable AD/DA filters and four discrete I/O reference levels.

Professional features such as M/S Processing, stereo width and phase reversal up to full control and storage of all settings are all included, as well as RME’s famous Spectral Analyzer, a 30-band biquad filtered analysis tool offering unprecedented musical visualization, perfectly -complementing the high-resolution IPS display.

“Extreme Power“ Headphone Outputs

A newly designed headphone output stage excels with 0.1 Ohm output impedance, a maximum output level of +22 dBu, and a maximum output power of 2.2 Watts - per channel! The headphone outputs deliver the same 120 dB SNR performance as the line outputs, for a full hum and noise free listening experience.


 
  Дополнителни Информации:  
 

Connectivity

High-End AD/DA Conversion
1x Stereo Analog I/O
1x ADAT or SPDIF I/O
2x “Extreme Power“ Headphone Outputs
High-resolution IPS display
Auto Mode
1 x USB 2.0

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Засилувачи за Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Конвертори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Focusrite   
.
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC5000  
  Akai MPC5000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  ARTURIA BEATSTEP  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure DMK 57-52  
  Shure DMK 57-52  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X10  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Конвертори :  
Alesis
American Audio
Antelope
Apogee
Avid
Behringer
Crane Song Ltd.
Focusrite
Lynx
PreSonus
Prism Sound
RME
Shure
SM Pro Audio
SPL
T.C. Electronic
Weiss
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Конвертори
 
  ПРОИЗВОД  
  RME
 
  RME ADI2 Pro  
 

RME’s Anniversary reference AD/DA converter is a USB 2.0 DAC, USB 2.0 interface and a high-end headphone amplifier.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Its design, unique specifications, user features and its ability to deliver crystal transparency, make it perfect for mastering and measurement applications as well as the ultimate tool for audiophiles everywhere.

The ADI-2 boasts high-grade components and intelligent circuitry throughout its half rack design. With RME’s fresh concept in Plug & Play, the comprehensive feature set is easy to set up and use. Based on current connections, the ADI-2 Pro will automatically switch to AD/DA converter, USB interface or analog preamp mode. A specific mode can be set if required.

Analog or Digital - Options Galore

The ADI-2 Pro includes two servo-balanced analog inputs on combo XLR/ TRS jacks, two separate balanced and unbalanced outputs on XLR and TRS, two stereo ‘Extreme Power’ headphone outputs on the front, an optical SPDIF I/O that also understands ADAT, plus coaxial SPDIF (RCA) and AES I/O (XLR) via an included breakout cable. This universal set of I/O options offers quality and flexible connectivity to those who take a no-compromise approach to audio.

The USB 2.0 port is fully Class Compliant (UAC 2) for connection with compatible iOS devices and is also used for firmware updates. Including an external switched power supply with lockable connector, the ADI-2 Pro can be easily powered from battery, opening up mobile applications as well as galvanically isolated use cases.

Perfect Sound Capture and Reproduction

An integrated Sample Rate Converter and RME’s latest SteadyClock III technology solve any clocking problem between SPDIF and AES. Thanks to the latest AD/DA -converters and RME’s own FPGA-based Class -Compliant core, the ADI-2 Pro offers sample rates of up to a -staggering 768kHz for both AD (2) and DA (4) channels of conversion.

High Resolution Display Operation

RME have incorporated many unique features, not found on any comparable devices, like 5-band parametric EQs for fully individual phones compensation, adjustable Bass/Treble controls with quick access, a binaural -crossfeed function, adjustable loudness filter, selectable AD/DA filters and four discrete I/O reference levels.

Professional features such as M/S Processing, stereo width and phase reversal up to full control and storage of all settings are all included, as well as RME’s famous Spectral Analyzer, a 30-band biquad filtered analysis tool offering unprecedented musical visualization, perfectly -complementing the high-resolution IPS display.

“Extreme Power“ Headphone Outputs

A newly designed headphone output stage excels with 0.1 Ohm output impedance, a maximum output level of +22 dBu, and a maximum output power of 2.2 Watts - per channel! The headphone outputs deliver the same 120 dB SNR performance as the line outputs, for a full hum and noise free listening experience.


 
  Дополнителни Информации:  
 

Connectivity

High-End AD/DA Conversion
1x Stereo Analog I/O
1x ADAT or SPDIF I/O
2x “Extreme Power“ Headphone Outputs
High-resolution IPS display
Auto Mode
1 x USB 2.0

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Засилувачи за Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Конвертори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE NT-USB  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 25  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI DI20  
  Behringer S16 Digital Snake  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer S16 Digital Snake  
  Behringer S16 Digital Snake  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok BS402  
  QuikLok BS402  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.