1 Kurzweil PC3 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Kurzweil
 
  Kurzweil PC3 Приказ на сите производи од Kurzweil  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Workstations
 
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 116.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 81.000,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
Kurzweil PC3 Performance Controller
S 76-tipaka. Sadrži potpuno nove gudačke sekcije na ROM-u, kao i KB3 simulator orgulja. Tu je i perfektan Grand Piano. Donosi nam još i nejverovatnih 800 programa/zvukova iz dekada '60s, '70s, '80s, '90s, kao i današnjice, na veliko zadovoljstvo PROFESIONALACA.

ЦЕНА: 116.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Keyboard: 76 note semi-weighted-action, with velocity and aftertouch sensitive keys
Display: 240 x 64 angled, backlit LCD w/ dedicated back panel brightness and contrast controls.
Polyphony: 128 Voice Polyphony, dynamically allocated, lightning fast performance.
Multitimbral: 16 parts (one per MIDI channel)
Architecture: Dynamic VAST: Powerful new synthesis engine, with user programmable DSP algs and routing. More DSP power than even our K Series instruments.

VA1 Inside: anti-aliasing, power-shaped oscillators and DSP processing from Kurzweil's VA1 prototype synth, capable of delivering authentic analog emulations as well as incredibly complex new sounds.

Cascade Mode: lets the user route one layer through the DSP of any other layer within a program - up to 32 consecutive layers deep!
Software
Desktop Editor: Mac and PC platforms
Factory Presets: Over 850 Stunning New Factory Presets, many of which use 10-20 layers, featuring samples from the PC2 Base Sound ROM, the Orchestral, Classic Keys, General MIDI set, PLUS new String Section ROM Bank. Also, 64 new KB3 programs.
Factory MIDI Setups: 96 factory programmed MIDI setups. 128 user programmable MIDI setups, each with 16 independent zones, effects and arpeggiator settings.
General MIDI: Standard
User Memory: 1024 locations for user created preset programs. 128 locations for user created MIDI Setups.
Sound ROM
Expansion Slots: 2
Sequencer: Unlimited tracks; 1536 PPQ resolution; features pattern "Clips" that can be created within a track, and then easily stretched, compressed, copied, repeated and transposed. Song editing functions include step editing, swing, controller scaling and more. Controller chasing and a global "set song length" functions are also featured.
Effects: 16 insert effects distributed over 12 busses, plus two auxiliary sends; featuring over 300 of our award winning effects - reverbs, delays, chorus, flange, phaser, EQs, distortions, Leslie simulators, compressors, and more.
Global EQ: User controllable master EQ section and master compressor for quick adjustments during live performance. (These do not use up the insert effect resources.)
Controllers: Pitch wheel, modulation wheel, 9 front panel sliders/drawbar controllers, 2 front panel switches (momentary or toggle, software selectable), 3 switch pedal input, 2 continuous control pedal inputs, mono pressure, Super Ribbon input, breath controller input. Controller values can be "captured" and stored as part of a program.
Arpeggiator: 16 full-featured independent arpeggiators with multiple latch modes, selectable play order, velocity, duration, tempo, and sync functions as well as pre-recorded beats and musical phrases.
Analog Outputs: Four 1/4" balanced TRS analog (24-bit DACs).
Headphones: 1 rear panel 1/4" headphone output.
Digital Outputs: 24-bit, stereo S/PDIF featuring 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, and 192-kHz modes.
(externally clockable)
MIDI: In, Out, Thru (hardware switchable to copy of MIDI Out).
USB: MIDI over USB. Also allows the PC3 to load and save data directly to and from a computer as well as perform OS updates.
Flash Memory Port: xD card type. Store and load programs, OS updates, and sequences.
FREE OS Updates: Flash ROM upgradeable via USB or flash memory card.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Opcije i pribor:
# (CC-1) Continuous Control Pedal
# (FS-1) Single Footswitch Pedal
# (KFP-1) Single Piano-Style Footswitch Pedal
# (KFP-2M) Double Piano-Style Footswitch Pedal
# (PC2SRIB) Super Ribbon Controller

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage

Kатегорија: Клавијатури / Синтисајзери / Синтисајзери

Kатегорија: Клавијатури / Workstations

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  NOVATION BASS STATION II  
  NOVATION BASS STATION II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3 LE6  
  Kurzweil PC3 LE6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  ARTURIA BEATSTEP  
  Korg Pa4X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Korg  
.
  Korg Pa4X  
  Korg Pa4X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai XR20  
  Akai XR20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Clavia  
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Workstations :  
Clavia
Korg
Kurzweil
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Workstations
 
  ПРОИЗВОД  
  Kurzweil
 
  Kurzweil PC3  
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 116.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 81.000,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
Kurzweil PC3 Performance Controller
S 76-tipaka. Sadrži potpuno nove gudačke sekcije na ROM-u, kao i KB3 simulator orgulja. Tu je i perfektan Grand Piano. Donosi nam još i nejverovatnih 800 programa/zvukova iz dekada '60s, '70s, '80s, '90s, kao i današnjice, na veliko zadovoljstvo PROFESIONALACA.

ЦЕНА: 116.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Keyboard: 76 note semi-weighted-action, with velocity and aftertouch sensitive keys
Display: 240 x 64 angled, backlit LCD w/ dedicated back panel brightness and contrast controls.
Polyphony: 128 Voice Polyphony, dynamically allocated, lightning fast performance.
Multitimbral: 16 parts (one per MIDI channel)
Architecture: Dynamic VAST: Powerful new synthesis engine, with user programmable DSP algs and routing. More DSP power than even our K Series instruments.

VA1 Inside: anti-aliasing, power-shaped oscillators and DSP processing from Kurzweil's VA1 prototype synth, capable of delivering authentic analog emulations as well as incredibly complex new sounds.

Cascade Mode: lets the user route one layer through the DSP of any other layer within a program - up to 32 consecutive layers deep!
Software
Desktop Editor: Mac and PC platforms
Factory Presets: Over 850 Stunning New Factory Presets, many of which use 10-20 layers, featuring samples from the PC2 Base Sound ROM, the Orchestral, Classic Keys, General MIDI set, PLUS new String Section ROM Bank. Also, 64 new KB3 programs.
Factory MIDI Setups: 96 factory programmed MIDI setups. 128 user programmable MIDI setups, each with 16 independent zones, effects and arpeggiator settings.
General MIDI: Standard
User Memory: 1024 locations for user created preset programs. 128 locations for user created MIDI Setups.
Sound ROM
Expansion Slots: 2
Sequencer: Unlimited tracks; 1536 PPQ resolution; features pattern "Clips" that can be created within a track, and then easily stretched, compressed, copied, repeated and transposed. Song editing functions include step editing, swing, controller scaling and more. Controller chasing and a global "set song length" functions are also featured.
Effects: 16 insert effects distributed over 12 busses, plus two auxiliary sends; featuring over 300 of our award winning effects - reverbs, delays, chorus, flange, phaser, EQs, distortions, Leslie simulators, compressors, and more.
Global EQ: User controllable master EQ section and master compressor for quick adjustments during live performance. (These do not use up the insert effect resources.)
Controllers: Pitch wheel, modulation wheel, 9 front panel sliders/drawbar controllers, 2 front panel switches (momentary or toggle, software selectable), 3 switch pedal input, 2 continuous control pedal inputs, mono pressure, Super Ribbon input, breath controller input. Controller values can be "captured" and stored as part of a program.
Arpeggiator: 16 full-featured independent arpeggiators with multiple latch modes, selectable play order, velocity, duration, tempo, and sync functions as well as pre-recorded beats and musical phrases.
Analog Outputs: Four 1/4" balanced TRS analog (24-bit DACs).
Headphones: 1 rear panel 1/4" headphone output.
Digital Outputs: 24-bit, stereo S/PDIF featuring 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, and 192-kHz modes.
(externally clockable)
MIDI: In, Out, Thru (hardware switchable to copy of MIDI Out).
USB: MIDI over USB. Also allows the PC3 to load and save data directly to and from a computer as well as perform OS updates.
Flash Memory Port: xD card type. Store and load programs, OS updates, and sequences.
FREE OS Updates: Flash ROM upgradeable via USB or flash memory card.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Opcije i pribor:
# (CC-1) Continuous Control Pedal
# (FS-1) Single Footswitch Pedal
# (KFP-1) Single Piano-Style Footswitch Pedal
# (KFP-2M) Double Piano-Style Footswitch Pedal
# (PC2SRIB) Super Ribbon Controller

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage

Kатегорија: Клавијатури / Синтисајзери / Синтисајзери

Kатегорија: Клавијатури / Workstations

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Hammond   
.
  Hammond Portable B3mk2  
  Hammond Portable B3mk2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Clavia  
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey KB4  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K7  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION BASS STATION II  
  NOVATION BASS STATION II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M230 SR  
  KURZWEIL M230 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCH CONTROL XL MKII  
  NOVATION LAUNCH CONTROL XL MKII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.