1 Kurzweil MPS20 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  >> Home  
  >> Stage  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Kurzweil
 
  Kurzweil MPS20 Приказ на сите производи од Kurzweil  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Home
 
 

РАСПРОДАДЕНО


The New MPS20 is the ultimate "Pro-Consumer" portable piano for the home user, studio player, student, or pro gigging musician.

ЦЕНА: 54.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

After years of development by Kurzweil's Boston-based engineers, Kurzweil's next generation custom chip technology is now included throughout our new piano lineup. Designed specifically to the highest musical and audio quality standards, this technology offers a range of deep expression and spectacular sound unlike any other.

The MPS20 more than doubles the amount of pianos & organs found on the MPS10. Included are 24 pianos featuring Kurzweil's newest "Pro Piano" program. With 100 rhythms & 10 drum kits, the MPS20 goes beyond conventional piano features including a built-in library of over 200 sounds taken from the PC3 series keyboard. Included are a variety of categories, each with their own custom default voice preset. These include, electric pianos, tone wheel organs, pipe organs, strings, vocals, orchestral ensembles, synthesizers, and many more to inspire creativity.

The MPS20 is Kurzweil's first digital piano to feature the all new LK40 GH+ Graded Hammer "Escapement" Action Keyboard. The MPS20 keyboard grades the hammer weight in 4 zones, from heavier in the bass, to lighter in the higher octaves. The action also features an escapement, which reproduces the let-off and jack engagement of a real acoustic piano.

Other step-up features from the MPS10 include a new 2-Track sequencer with 20 song presets, and a new doublewide scrolling alphanumeric display. The MPS20 adds 6 "Favorite" voice presets, rich effects, selectable touch sensitivity, split, layer, transpose and 51 demo songs. In addition, Kurzweil adds a new "Variation" button, offering subtle voice changes to your existing sound.

The MPS20 comes complete with a built-in 4 speaker, 30-watt monitor system, stereo input and outputs, MIDI, and USB. The MPS20 is housed in an attractive matte black cabinet, and comes complete with a portable music rack. Add the optional furniture-style music stand, and you're ready-to-go for either home or portable use.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MPS20 Features & Specs
All specifications subject to change without notice.

Keyboard: 88-Note, Graded Hammer-Action Keyboard (LK-40GH)
Keyboard Sensitivity: 10 selectable response levels
Display: Scrolling 4-character, dot-matrix LED
Polyphony: 64 note
Preset Programs: 200 Expressive sounds including award winning Triple Strike Grand Piano, all taken from the PC3. (See page 44 in the user manual for a list.)
User Presets: 6, one-touch recallable "favorites", providing quick access to customized selections.
General MIDI: No
Splits/Layers: Quick Split/Layer, easy access with adjustable relative volume
Transpose: Full transposition to any key, +/- two octaves
Tune: Adjust by Cents (+/- 100 cents)
Effects: Dual ambience and effect processors (reverberation and chorus). Rich and complex effects from the PC3 Series.
Drum Patterns: 100 pre-recorded interactive patterns in a variety of styles (incl. metronome)
Recorder/Sequencer: 2-Track; 20 song capacity.
Demo Songs: 51 classic piano demonstration songs
Sound System: 30-watt 4-speaker stereo sound system
Audio Outs: Stereo left/right 1/4" line outs (for connecting to external amplification)
Audio Ins: Stereo left/right 1/4" line ins (for connecting external sound sources)
Headphones: (2) 1/4" stereo headphone outs
MIDI I/O: In and Out connectors
USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to/from an external computer sequencer; no software driver needed
Pedals: (1) dual switch-type jack (single switch-pedal included); (1) jack for optional single Expression pedal
Finishes: Dark Gray
Bench: Matching bench optional
Dimensions:
Instrument: 3.5in(H) x 51.6in(L) x 14.2in(D)

8.9cm(H) x 131.1cm(L) x 36.1cm(D)

Stand: 26.0in(H) x 51.2in(L) x 13.8in(D)

66.0cm(H) x 130.1cm(L) x 35.1cm(D)

Weight: 39.7 lb / 18.3 Kg
Power:
90-250V free voltage external power supply

(DC Power jack - 15VDC, 2.5A)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Home

Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL MP10-F SR  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Home :  
Alesis
Kawai
Kurzweil
STANDORF DIGITAL PIANO
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Home
 
  ПРОИЗВОД  
  Kurzweil
 
  Kurzweil MPS20  
 

РАСПРОДАДЕНО


The New MPS20 is the ultimate "Pro-Consumer" portable piano for the home user, studio player, student, or pro gigging musician.

ЦЕНА: 54.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

After years of development by Kurzweil's Boston-based engineers, Kurzweil's next generation custom chip technology is now included throughout our new piano lineup. Designed specifically to the highest musical and audio quality standards, this technology offers a range of deep expression and spectacular sound unlike any other.

The MPS20 more than doubles the amount of pianos & organs found on the MPS10. Included are 24 pianos featuring Kurzweil's newest "Pro Piano" program. With 100 rhythms & 10 drum kits, the MPS20 goes beyond conventional piano features including a built-in library of over 200 sounds taken from the PC3 series keyboard. Included are a variety of categories, each with their own custom default voice preset. These include, electric pianos, tone wheel organs, pipe organs, strings, vocals, orchestral ensembles, synthesizers, and many more to inspire creativity.

The MPS20 is Kurzweil's first digital piano to feature the all new LK40 GH+ Graded Hammer "Escapement" Action Keyboard. The MPS20 keyboard grades the hammer weight in 4 zones, from heavier in the bass, to lighter in the higher octaves. The action also features an escapement, which reproduces the let-off and jack engagement of a real acoustic piano.

Other step-up features from the MPS10 include a new 2-Track sequencer with 20 song presets, and a new doublewide scrolling alphanumeric display. The MPS20 adds 6 "Favorite" voice presets, rich effects, selectable touch sensitivity, split, layer, transpose and 51 demo songs. In addition, Kurzweil adds a new "Variation" button, offering subtle voice changes to your existing sound.

The MPS20 comes complete with a built-in 4 speaker, 30-watt monitor system, stereo input and outputs, MIDI, and USB. The MPS20 is housed in an attractive matte black cabinet, and comes complete with a portable music rack. Add the optional furniture-style music stand, and you're ready-to-go for either home or portable use.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MPS20 Features & Specs
All specifications subject to change without notice.

Keyboard: 88-Note, Graded Hammer-Action Keyboard (LK-40GH)
Keyboard Sensitivity: 10 selectable response levels
Display: Scrolling 4-character, dot-matrix LED
Polyphony: 64 note
Preset Programs: 200 Expressive sounds including award winning Triple Strike Grand Piano, all taken from the PC3. (See page 44 in the user manual for a list.)
User Presets: 6, one-touch recallable "favorites", providing quick access to customized selections.
General MIDI: No
Splits/Layers: Quick Split/Layer, easy access with adjustable relative volume
Transpose: Full transposition to any key, +/- two octaves
Tune: Adjust by Cents (+/- 100 cents)
Effects: Dual ambience and effect processors (reverberation and chorus). Rich and complex effects from the PC3 Series.
Drum Patterns: 100 pre-recorded interactive patterns in a variety of styles (incl. metronome)
Recorder/Sequencer: 2-Track; 20 song capacity.
Demo Songs: 51 classic piano demonstration songs
Sound System: 30-watt 4-speaker stereo sound system
Audio Outs: Stereo left/right 1/4" line outs (for connecting to external amplification)
Audio Ins: Stereo left/right 1/4" line ins (for connecting external sound sources)
Headphones: (2) 1/4" stereo headphone outs
MIDI I/O: In and Out connectors
USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to/from an external computer sequencer; no software driver needed
Pedals: (1) dual switch-type jack (single switch-pedal included); (1) jack for optional single Expression pedal
Finishes: Dark Gray
Bench: Matching bench optional
Dimensions:
Instrument: 3.5in(H) x 51.6in(L) x 14.2in(D)

8.9cm(H) x 131.1cm(L) x 36.1cm(D)

Stand: 26.0in(H) x 51.2in(L) x 13.8in(D)

66.0cm(H) x 130.1cm(L) x 35.1cm(D)

Weight: 39.7 lb / 18.3 Kg
Power:
90-250V free voltage external power supply

(DC Power jack - 15VDC, 2.5A)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Home

Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Clavia   
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL36 White  
  Kawai CL36 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M210 SR  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL MP10-F SR  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil CUP110 Andante  
  Kurzweil CUP110 Andante  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.