1 Kurzweil MP20 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  >> Home  
  >> Stage  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Kurzweil
 
  Kurzweil MP20 Приказ на сите производи од Kurzweil  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Home
 
 

The MP20 digital piano combines value and affordability with 200 of the best sounds ever developed for KURZWEIL professional keyboards and sports features specifically engineered for sound, convenience, and control.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

After years of development by Kurzweil's Boston-based engineers, Kurzweil's next generation custom chip technology is now included throughout our new piano lineup. Designed specifically to the highest musical and audio quality standards, this technology offers a range of deep expression and spectacular sound unlike any other.


DESIGN

Fusing traditional spinet piano design and styling, the MP20 is available in two professional finishes: a fine Ebony Polish finish has a classic elegant look for more formal venues while the Satin Rosewood is at home in any room. The uniquely angled, tuned, ported-woofer enclosures provide deep bass and heightened sound dispersion to complement the instrument's broad sound set. With tweeters placed directly behind the keys, a wide stereo soundfield is created, optimized for both player and audience. The MP20's simple and intuitive control panel is angled for improved visibility/use and features an easy-slide key cover.

SOUND

The MP20 uses Kurzweil's exclusive Mara sound chip and VAST architecture to create the most realistic and playable instrument sounds available. The digital signals are then realized through hand-matched amplifiers and speakers to produce a beautiful yet intimate sound field.

The MP20 sonic pallet features the famous KURZWEIL Triple Strike Grand Piano along with a diverse array of top notch and categorized instrument selections - electric pianos, organs, orchestral, drums, basses, horns, winds, guitars, percussion and more - are all available for creating entire musical productions in the comfort of your own home. (owner's manual with preset list available for download here)

The MP20's easy Split and Layering features offer yet another dimension of performance while it's "Favorite" buttons provide instant recall of your most needed presets and custom combinations.

CONTROL

Great piano control starts with the keyboard action and the MP20 has one of KURZWEIL's best proprietary hammer-action keyboards. Hammer motion, not key motion, is sensed to provide the most accurate dynamic control possible. The new MP20 keyboard grades the hammer weight through 4 gradual zones from light in the treble end to heavy in the bass end. The action also features an escapement which reproduces the let-off and jack engagement feel of a real acoustic piano.

Complimenting the key-action, the MP20 features all 3 standard acoustic piano pedals built-in (sustain, sostenuto and soft) along with an optional Volume/Expression pedal input facilitating dynamic performances.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MP-20 Features & Specs
All specifications subject to change without notice.

Keyboard: 88-Note, Fully-Weighted, Graded Hammer-Action Keyboard with adjustable touch sensitive keys
Keyboard Sensitivity: 10 selectable response levels
Display: Scrolling alphanumeric LED display
Polyphony: 64 voice
Preset Programs:
200 Expressive sounds including award winning Triple Strike Grand Piano

(owner's manual with preset list available for download here)

User Presets: 6, one-touch recallable "favorites", providing quick access to customized selections.
Demo Songs: 51 Built-in Songs & Voice Demos
General MIDI: No
Splits/Layers: Quick Split/Layer, easy access with adjustable relative volume
Transpose: Full transposition to any key, +/- two octaves
Tune: Adjust by Cents (+/- 100 cents)
Effects: Dual ambience and effect processors (reverberation and chorus). Rich and complex effects from the PC3 Series.
Drum Patterns: 100 pre-recorded interactive patterns in a variety of styles (incl. metronome)
Recorder/Sequencer: 2-Track; 20 Song capacity
Sound System: 50-watt, 4-speaker stereo sound system
Audio Outs: Stereo left/right RCA line outs (for connecting to external amplification)
Audio Ins: Stereo left/right RCA line ins (for connecting external sound sources)
Headphones: (2) 1/4" stereo headphone outs
MIDI I/O: MIDI In and Out connectors
USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to/from an external computer sequencer; no software driver needed
Pedals:
(3) built-in switch-type: sustain, sostenuto, soft

(1) Continuous Controller Volume/Expression pedal input

Finish: Simulated Rosewood, Ebony Polish
Bench: Matching bench included
Dimensions:
34.5"(H) x 54.75" (W) x 19.6" (D)

87.6 cm (H) x 139.1 cm (W) x 49.8 cm (D)

Weight: 156 lb / 71 Kg
Power: 90-250V AC free voltage external power supply; 19V 3.42A DC

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Home

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kawai   
.
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Clavia  
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K8  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Home :  
Alesis
Kawai
Kurzweil
STANDORF DIGITAL PIANO
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Home
 
  ПРОИЗВОД  
  Kurzweil
 
  Kurzweil MP20  
 

The MP20 digital piano combines value and affordability with 200 of the best sounds ever developed for KURZWEIL professional keyboards and sports features specifically engineered for sound, convenience, and control.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

After years of development by Kurzweil's Boston-based engineers, Kurzweil's next generation custom chip technology is now included throughout our new piano lineup. Designed specifically to the highest musical and audio quality standards, this technology offers a range of deep expression and spectacular sound unlike any other.


DESIGN

Fusing traditional spinet piano design and styling, the MP20 is available in two professional finishes: a fine Ebony Polish finish has a classic elegant look for more formal venues while the Satin Rosewood is at home in any room. The uniquely angled, tuned, ported-woofer enclosures provide deep bass and heightened sound dispersion to complement the instrument's broad sound set. With tweeters placed directly behind the keys, a wide stereo soundfield is created, optimized for both player and audience. The MP20's simple and intuitive control panel is angled for improved visibility/use and features an easy-slide key cover.

SOUND

The MP20 uses Kurzweil's exclusive Mara sound chip and VAST architecture to create the most realistic and playable instrument sounds available. The digital signals are then realized through hand-matched amplifiers and speakers to produce a beautiful yet intimate sound field.

The MP20 sonic pallet features the famous KURZWEIL Triple Strike Grand Piano along with a diverse array of top notch and categorized instrument selections - electric pianos, organs, orchestral, drums, basses, horns, winds, guitars, percussion and more - are all available for creating entire musical productions in the comfort of your own home. (owner's manual with preset list available for download here)

The MP20's easy Split and Layering features offer yet another dimension of performance while it's "Favorite" buttons provide instant recall of your most needed presets and custom combinations.

CONTROL

Great piano control starts with the keyboard action and the MP20 has one of KURZWEIL's best proprietary hammer-action keyboards. Hammer motion, not key motion, is sensed to provide the most accurate dynamic control possible. The new MP20 keyboard grades the hammer weight through 4 gradual zones from light in the treble end to heavy in the bass end. The action also features an escapement which reproduces the let-off and jack engagement feel of a real acoustic piano.

Complimenting the key-action, the MP20 features all 3 standard acoustic piano pedals built-in (sustain, sostenuto and soft) along with an optional Volume/Expression pedal input facilitating dynamic performances.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MP-20 Features & Specs
All specifications subject to change without notice.

Keyboard: 88-Note, Fully-Weighted, Graded Hammer-Action Keyboard with adjustable touch sensitive keys
Keyboard Sensitivity: 10 selectable response levels
Display: Scrolling alphanumeric LED display
Polyphony: 64 voice
Preset Programs:
200 Expressive sounds including award winning Triple Strike Grand Piano

(owner's manual with preset list available for download here)

User Presets: 6, one-touch recallable "favorites", providing quick access to customized selections.
Demo Songs: 51 Built-in Songs & Voice Demos
General MIDI: No
Splits/Layers: Quick Split/Layer, easy access with adjustable relative volume
Transpose: Full transposition to any key, +/- two octaves
Tune: Adjust by Cents (+/- 100 cents)
Effects: Dual ambience and effect processors (reverberation and chorus). Rich and complex effects from the PC3 Series.
Drum Patterns: 100 pre-recorded interactive patterns in a variety of styles (incl. metronome)
Recorder/Sequencer: 2-Track; 20 Song capacity
Sound System: 50-watt, 4-speaker stereo sound system
Audio Outs: Stereo left/right RCA line outs (for connecting to external amplification)
Audio Ins: Stereo left/right RCA line ins (for connecting external sound sources)
Headphones: (2) 1/4" stereo headphone outs
MIDI I/O: MIDI In and Out connectors
USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to/from an external computer sequencer; no software driver needed
Pedals:
(3) built-in switch-type: sustain, sostenuto, soft

(1) Continuous Controller Volume/Expression pedal input

Finish: Simulated Rosewood, Ebony Polish
Bench: Matching bench included
Dimensions:
34.5"(H) x 54.75" (W) x 19.6" (D)

87.6 cm (H) x 139.1 cm (W) x 49.8 cm (D)

Weight: 156 lb / 71 Kg
Power: 90-250V AC free voltage external power supply; 19V 3.42A DC

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Home

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Clavia   
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  KURZWEIL M210 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M210 SR  
  KURZWEIL M210 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL36 White  
  Kawai CL36 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.