1 GLP impression 90 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  >> Светлосни Тела  
  >> Контролери  
  >> Дим Машини  
  >> Ласери  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  GLP
 
  GLP impression 90 Приказ на сите производи од GLP  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела
 
 

Since its introduction, the impression has taken the world by storm and set a standard for LED wash lighting. Innovation rules in this fixture:

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Smaller - with no base unit and able to be placed anywhere without being obtrusive and allowing more lights to be packed into smaller truck spaces.

Lighter – with a weight of just 16 lbs. (7.5 kg) allows the impression to be mounted in many more places without having to sacrifice for a lower output fixture.

Faster – solid state LED’s give instant lighting changes to match with video and it’s compact size and weight, the impression can move at incredible speeds too – 660 degrees of pan in just 2 seconds.

Brighter – 90 powerful K2 LED’s ensure pure bright light in every version – RGB or white – with output levels exceeding that of 575W discharge fixtures. And that’s not all; the impression produces beautiful smooth even fields of color when mixing through all color shades in the RGB version, or from one color temperature to another in the white versions.

All units come as standard with 10 degree fixed beam optics, but both 25 degree and 40 degree lenses area available, along with other accessories such as honeycombs and protection domes for outdoor use.

All versions are available with motorized pan and tilt or as static units if they just need to be locked off into position, or operated manually. There is even a recessed version of the impression available for mounting into applications where suspended ceilings or raised floors are used.

All impression fixtures are available to purchase in a flight case direct from the factory. Small and compact, these cases provide ultimate protection for the impression and contain storage space for clamps, lenses, cables and other accessories.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Power Supply

power consumption: 350 VA (Watt)
power input: 100-240 V AC, 50-60Hz (wide range input)
fuse protection: Micro-fuse 5x20mm, T 4A

Connectors

DMX: XLR 3 pin
mains voltage: Neutrik Powercon

Operating Conditions

maximum ambient temperature: 113°F (45°C)

Approvals

ETL Safety Approved
US Safety Approved: UL 1573 and UL 8750
Canadian Safety Approved: CAN/CSA C22.2 No. 166

Mounting Options

omega bracket attachment
2 attachment points for safety wire
upright : tripod (supplied) with brackets for ratchet belt
hanging (vertical): M10 nut with lockable installation position for a half coupler or other clamp
hanging (horizontal): adjustable bar for sideways truss installation (optional)

Housing Colors

standard colors are black, silver & white
for other colors please contact sales department

Shipping

cardboard box
4 way tourpack (complete with half couplers and additional lenses) in flight case
6 way tourpack (complete with half couplers and additional lenses) in flight case

Dimensions

length x width x height (head vertical): 5.7 x 13.4 x 14.6 inches (145 x 340 x 370 mm)

Net Weight

16.5 lbs. (7.5kg)


Light Source

additive color mixing
90 Luxeon K2 high power LED’s
average service life: 50.000 hours

Available Versions

RGB – 30 red, 30 green, 30 blue LED’s
WCC – 30 warm white (3200K), 60 cold white (7200K), allow continuously adjustable color temperature
WWC – 60 warm white (3200K), 30 cold white (7200K), allow continuously adjustable color temperature
CCA – 60 cold white (7200K), 30 amber LED’s
all versions available as either motorized or static fixture

Recessed Version

recessed version available for mounting in suspended ceilings
all versions available as either motorized or static fixture

Optical System

highly efficient collimator cluster
interchangeable lens carrier with 10° beam angle (25° and 40° optional)
wave lengths are optimized for maximum visible color gamut
integrated spill ring

Movement

8 or 16 bit resolution selectable
position feedback
maximum speed: 660° pan in 2 seconds, 300° tilt in 1 second
high precision stepper motor control

Shutter/ Dimmer

strobe-effect with variable speed between 1-10 flashes per second, random-strobe, pulse effects
continuous dimmer 0-100%

Control

DMX-512 protocol
three DMX modes available, using up to 14 channels
back-lit graphic-LCD menu with 4 illuminated buttons
very quiet, temperature controlled ventilation system
convection cooling possible if needed
over-temperature protection
color calibration feature
internal color-presets

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Galaxian  
  American DJ Galaxian  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ My DMX 2.0  
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W black  
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Светлосни Тела :  
American DJ
Elation
GLP
SGM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела
 
  ПРОИЗВОД  
  GLP
 
  GLP impression 90  
 

Since its introduction, the impression has taken the world by storm and set a standard for LED wash lighting. Innovation rules in this fixture:

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Smaller - with no base unit and able to be placed anywhere without being obtrusive and allowing more lights to be packed into smaller truck spaces.

Lighter – with a weight of just 16 lbs. (7.5 kg) allows the impression to be mounted in many more places without having to sacrifice for a lower output fixture.

Faster – solid state LED’s give instant lighting changes to match with video and it’s compact size and weight, the impression can move at incredible speeds too – 660 degrees of pan in just 2 seconds.

Brighter – 90 powerful K2 LED’s ensure pure bright light in every version – RGB or white – with output levels exceeding that of 575W discharge fixtures. And that’s not all; the impression produces beautiful smooth even fields of color when mixing through all color shades in the RGB version, or from one color temperature to another in the white versions.

All units come as standard with 10 degree fixed beam optics, but both 25 degree and 40 degree lenses area available, along with other accessories such as honeycombs and protection domes for outdoor use.

All versions are available with motorized pan and tilt or as static units if they just need to be locked off into position, or operated manually. There is even a recessed version of the impression available for mounting into applications where suspended ceilings or raised floors are used.

All impression fixtures are available to purchase in a flight case direct from the factory. Small and compact, these cases provide ultimate protection for the impression and contain storage space for clamps, lenses, cables and other accessories.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Power Supply

power consumption: 350 VA (Watt)
power input: 100-240 V AC, 50-60Hz (wide range input)
fuse protection: Micro-fuse 5x20mm, T 4A

Connectors

DMX: XLR 3 pin
mains voltage: Neutrik Powercon

Operating Conditions

maximum ambient temperature: 113°F (45°C)

Approvals

ETL Safety Approved
US Safety Approved: UL 1573 and UL 8750
Canadian Safety Approved: CAN/CSA C22.2 No. 166

Mounting Options

omega bracket attachment
2 attachment points for safety wire
upright : tripod (supplied) with brackets for ratchet belt
hanging (vertical): M10 nut with lockable installation position for a half coupler or other clamp
hanging (horizontal): adjustable bar for sideways truss installation (optional)

Housing Colors

standard colors are black, silver & white
for other colors please contact sales department

Shipping

cardboard box
4 way tourpack (complete with half couplers and additional lenses) in flight case
6 way tourpack (complete with half couplers and additional lenses) in flight case

Dimensions

length x width x height (head vertical): 5.7 x 13.4 x 14.6 inches (145 x 340 x 370 mm)

Net Weight

16.5 lbs. (7.5kg)


Light Source

additive color mixing
90 Luxeon K2 high power LED’s
average service life: 50.000 hours

Available Versions

RGB – 30 red, 30 green, 30 blue LED’s
WCC – 30 warm white (3200K), 60 cold white (7200K), allow continuously adjustable color temperature
WWC – 60 warm white (3200K), 30 cold white (7200K), allow continuously adjustable color temperature
CCA – 60 cold white (7200K), 30 amber LED’s
all versions available as either motorized or static fixture

Recessed Version

recessed version available for mounting in suspended ceilings
all versions available as either motorized or static fixture

Optical System

highly efficient collimator cluster
interchangeable lens carrier with 10° beam angle (25° and 40° optional)
wave lengths are optimized for maximum visible color gamut
integrated spill ring

Movement

8 or 16 bit resolution selectable
position feedback
maximum speed: 660° pan in 2 seconds, 300° tilt in 1 second
high precision stepper motor control

Shutter/ Dimmer

strobe-effect with variable speed between 1-10 flashes per second, random-strobe, pulse effects
continuous dimmer 0-100%

Control

DMX-512 protocol
three DMX modes available, using up to 14 channels
back-lit graphic-LCD menu with 4 illuminated buttons
very quiet, temperature controlled ventilation system
convection cooling possible if needed
over-temperature protection
color calibration feature
internal color-presets

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  American DJ My DMX 2.0  
  American DJ My DMX 2.0  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PLUS short black  
  American DJ LED PAR 64 PLUS short black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  American DJ Quad Phase  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Quad Phase  
  American DJ Quad Phase  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Galaxian  
  American DJ Galaxian  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.