1 Ultrasone PRO 550 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  ULTRASONE
 
  Ultrasone PRO 550 Приказ на сите производи од ULTRASONE  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Слушалки
 
 

More power - less strain - Professionally designed and equipped headphones.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

S-Logic™ Natural Surround Sound
Dynamic principle
Frequency range 10-22.000 Hz
Impedance 64 Ohm
Sound pressure level 102 dB
MU Metal bufferboard, reduced field emissions
in accordance with ULE (=Ultra Low Emission) standard
Driver 50 mm Mylar
Weight 295 g (without cord)

 
  Дополнителни Информации:  
 

ULE-technology & PRO design
PRO headphones stand for Ultra Low Emission (ULE-technology) with significant benefits for professional users and PRO headphones show a specific design. The PRO appearance does not only distinguish the professional line but also allows due to more ear anatomy area a higher degree of transparency in combination with the spatial sense and understanding.
To understand what ULE-technology does, you need to know that most headphone drivers produce low-frequency magnetic fields as they convert an electric signal into an acoustical signal you hear as music. In response, Ultrasone developed a special MU Metal shielding (ULE-technology) to reduce the radiation by up to 98% compared to current headphones. The ULE-technology has stood the test of international review and is recommended by technical surveillance organisations. Ultrasone originally developed the ULE-technology for professionals as they do spend half of their lives in headphones. But due to grand requests the ULE-technology has been integrated in all other Ultrasone headphone lines.


S-Logic™ Natural Surround Sound
Through S-Logic™ Natural Surround, the sound moves out of your head and into the room around you. Consequently, the music is no longer confined, but breathing once again, spacious and organic. Direction and distance are more easily perceived – it’s like being at a live concert (…or in the studio). No additional equipment is necessary. So with just a pair of Ultrasones and your favorite audio device, prepare yourself for genuine 3-dimensional enjoyment!


Safer hearing
S-Logic™ does not only create a Natural Surround Sound. S-Logic™ allows at the same time a reduction of sound pressure levels by up to 40% (3-4 dB) for the same loudness sensation. This may reduce the risk of hearing damage while ensuring hours of fatigue-free listening. However, Ultrasone generally advises not to listen to music at high volumes to prevent hearing damage.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки

Kатегорија: HI-FI & Consumer / HI-FI Слушалки и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE Blimp Zeppelin  
  RODE Blimp Zeppelin  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone PRO 550  
  Ultrasone PRO 550  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  RODE NT1A Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1A Set  
  RODE NT1A Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C3  
  Behringer C3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Micro Boompole  
  RODE Micro Boompole  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx 1204USB  
  Behringer Xenyx 1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM7B  
  Shure SM7B  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Слушалки :  
AKG
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
MARANTZ Professional
PreSonus
Sennheiser
Shure
ULTRASONE
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Слушалки
 
  ПРОИЗВОД  
  ULTRASONE
 
  Ultrasone PRO 550  
 

More power - less strain - Professionally designed and equipped headphones.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

S-Logic™ Natural Surround Sound
Dynamic principle
Frequency range 10-22.000 Hz
Impedance 64 Ohm
Sound pressure level 102 dB
MU Metal bufferboard, reduced field emissions
in accordance with ULE (=Ultra Low Emission) standard
Driver 50 mm Mylar
Weight 295 g (without cord)

 
  Дополнителни Информации:  
 

ULE-technology & PRO design
PRO headphones stand for Ultra Low Emission (ULE-technology) with significant benefits for professional users and PRO headphones show a specific design. The PRO appearance does not only distinguish the professional line but also allows due to more ear anatomy area a higher degree of transparency in combination with the spatial sense and understanding.
To understand what ULE-technology does, you need to know that most headphone drivers produce low-frequency magnetic fields as they convert an electric signal into an acoustical signal you hear as music. In response, Ultrasone developed a special MU Metal shielding (ULE-technology) to reduce the radiation by up to 98% compared to current headphones. The ULE-technology has stood the test of international review and is recommended by technical surveillance organisations. Ultrasone originally developed the ULE-technology for professionals as they do spend half of their lives in headphones. But due to grand requests the ULE-technology has been integrated in all other Ultrasone headphone lines.


S-Logic™ Natural Surround Sound
Through S-Logic™ Natural Surround, the sound moves out of your head and into the room around you. Consequently, the music is no longer confined, but breathing once again, spacious and organic. Direction and distance are more easily perceived – it’s like being at a live concert (…or in the studio). No additional equipment is necessary. So with just a pair of Ultrasones and your favorite audio device, prepare yourself for genuine 3-dimensional enjoyment!


Safer hearing
S-Logic™ does not only create a Natural Surround Sound. S-Logic™ allows at the same time a reduction of sound pressure levels by up to 40% (3-4 dB) for the same loudness sensation. This may reduce the risk of hearing damage while ensuring hours of fatigue-free listening. However, Ultrasone generally advises not to listen to music at high volumes to prevent hearing damage.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки

Kатегорија: HI-FI & Consumer / HI-FI Слушалки и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Adam Hall   
.
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE PSA1 Studio Arm  
  RODE PSA1 Studio Arm  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE MiCon6  
  Behringer C3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C3  
  Behringer C3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1A Set  
  RODE NT1A Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPH-2  
  MARANTZ MPH-2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  Behringer Xenyx X2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.