1 Behringer EUROLIVE B1500D PRO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer EUROLIVE B1500D PRO Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден
High-Performance Active 1400-Watt 15" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 29.700 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

What is Class-D Technology?
Instead of operating relatively continuously like Class AB circuits, Class-D amps switch on and off thousands of times per second, delivering power only when needed. In other words, the amplifier is either fully on or fully off , which significantly reduces power losses from the output devices given off as heat. Less heat means our amps don’t need massive heat sinks, and that means we can make them lighter. Our no-compromise design means the B1500D-PRO and B1800D-PRO will deliver full power with incredible fidelity all night long, without the need for lengthy rest cycles.
When used in conjunction with switching-mode power supplies, which don’t require huge and heavy transformers, our Class-D amplifiers provide tremendous dynamic punch and superior fidelity. The resulting speaker systems are much lighter, making them easy to transport and set up.

Custom-Designed Transducers
The transducers (woofers and tweeters) are the only part of a sound system you actually hear, so we don’t cut any corners. We custom-design and built our transducers from scratch. Not only do we wind our own voice coils, we process the paper pulp into cones and even machine our own backplates. This enables us to control the quality, and frankly, make better components.

Take control
The B1500D-PRO and B1800D-PRO feature balanced XLR inputs and outputs, as well as balanced XLR THRU jacks for connecting additional enclosures. A BOOST FREQUENCY knob targets a boost frequency between 45 Hz and 90 Hz. Flick the BOOST switch to give your selected frequency a +6 dB boost. These subs also feature a HIGH CUT dial to control the upper corner frequency for the subwoofer’s amplifier. The HIGH CUT dial does not affect the THRU signals, only signals directed to the subwoofer (however, it does affect the signals sent out through the Output sockets of the subwoofer to reach the full-range speakers). A LEVEL knob controls the input gain, and the PHASE switch reverses output phase to compensate for frequency cancellation between the subwoofer and satellite speakers. LEDs show operational status at a glance, including power, signal present and input overloads.

Which Speaker Do I Need?
As you have probably noticed, we make these subwoofers in two different woofer sizes. Which one is right for you? An 18" woofer has more surface area with which to move air than a 15". If you’re engineering sound for a small jazz combo in a small club, the B1500D-PRO might be all the speaker you need. If you need to provide pounding techno sounds to a standing room only nightclub, the B1800D-PRO might be the better choice.

Value
Plenty of power, light weight, amazing sound, tough durability and affordability— with the B1500D-PRO and B1800D-PRO, you get it all. Check out these high-tech heavy hitters at your nearest BEHRINGER dealer and let them redefine your low end.

 
  Дополнителни Информации:  
 

High-performance 1400-Watt powered subwoofer for PA applications
Powerful 15'' long-excursion transducer with high temperature voice coil provides incredibly accurate and pulse-pounding bass
Extremely high sound pressure level (126 dB half space 1 W @ 1 m)
Precise reproduction of ultra-low frequencies (35 – 150 Hz) for "bulletproof" punch and impact
State-of-the-art 1400-Watt Class-D amplifier with comprehensive over-excursion, thermal and clip limit protection
Built-in active stereo crossover provides high-pass filtered outputs for full-range loudspeakers
Tunable and switchable Bass Boost plus Phase switch for ultimate low-frequency performance
Variable High Cut control for perfect sound alignment
Subwoofer Level control to adjust the balance between subwoofer and the full-range speakers
Power, Signal and Clip LEDs for perfect monitoring
Intelligent limiter for maximum sound performance and woofer protection
Internal switch-mode power supply for noise-free audio, superior transient response and very low power consumption
Pole socket for mounting with commercial spacer poles
Ergonomically shaped handles for easy transport
Rugged steel grill for optimal speaker protection
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Cerwin-Vega   
.
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PREMIUM PR:O 15 D  
  HK Audio PREMIUM PR:O 15 D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Messenger  
  Behringer EuroLive Professional B1520 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EuroLive Professional B1520 PRO  
  Behringer EuroLive Professional B1520 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROPORT EPA150  
  Behringer EUROPORT EPA150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adamson  
.
  Adamson Spek Trix  
  Adamson Spek Trix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson Auro D412  
  Samson Auro D412  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer EUROLIVE B1500D PRO  
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден
High-Performance Active 1400-Watt 15" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 29.700 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

What is Class-D Technology?
Instead of operating relatively continuously like Class AB circuits, Class-D amps switch on and off thousands of times per second, delivering power only when needed. In other words, the amplifier is either fully on or fully off , which significantly reduces power losses from the output devices given off as heat. Less heat means our amps don’t need massive heat sinks, and that means we can make them lighter. Our no-compromise design means the B1500D-PRO and B1800D-PRO will deliver full power with incredible fidelity all night long, without the need for lengthy rest cycles.
When used in conjunction with switching-mode power supplies, which don’t require huge and heavy transformers, our Class-D amplifiers provide tremendous dynamic punch and superior fidelity. The resulting speaker systems are much lighter, making them easy to transport and set up.

Custom-Designed Transducers
The transducers (woofers and tweeters) are the only part of a sound system you actually hear, so we don’t cut any corners. We custom-design and built our transducers from scratch. Not only do we wind our own voice coils, we process the paper pulp into cones and even machine our own backplates. This enables us to control the quality, and frankly, make better components.

Take control
The B1500D-PRO and B1800D-PRO feature balanced XLR inputs and outputs, as well as balanced XLR THRU jacks for connecting additional enclosures. A BOOST FREQUENCY knob targets a boost frequency between 45 Hz and 90 Hz. Flick the BOOST switch to give your selected frequency a +6 dB boost. These subs also feature a HIGH CUT dial to control the upper corner frequency for the subwoofer’s amplifier. The HIGH CUT dial does not affect the THRU signals, only signals directed to the subwoofer (however, it does affect the signals sent out through the Output sockets of the subwoofer to reach the full-range speakers). A LEVEL knob controls the input gain, and the PHASE switch reverses output phase to compensate for frequency cancellation between the subwoofer and satellite speakers. LEDs show operational status at a glance, including power, signal present and input overloads.

Which Speaker Do I Need?
As you have probably noticed, we make these subwoofers in two different woofer sizes. Which one is right for you? An 18" woofer has more surface area with which to move air than a 15". If you’re engineering sound for a small jazz combo in a small club, the B1500D-PRO might be all the speaker you need. If you need to provide pounding techno sounds to a standing room only nightclub, the B1800D-PRO might be the better choice.

Value
Plenty of power, light weight, amazing sound, tough durability and affordability— with the B1500D-PRO and B1800D-PRO, you get it all. Check out these high-tech heavy hitters at your nearest BEHRINGER dealer and let them redefine your low end.

 
  Дополнителни Информации:  
 

High-performance 1400-Watt powered subwoofer for PA applications
Powerful 15'' long-excursion transducer with high temperature voice coil provides incredibly accurate and pulse-pounding bass
Extremely high sound pressure level (126 dB half space 1 W @ 1 m)
Precise reproduction of ultra-low frequencies (35 – 150 Hz) for "bulletproof" punch and impact
State-of-the-art 1400-Watt Class-D amplifier with comprehensive over-excursion, thermal and clip limit protection
Built-in active stereo crossover provides high-pass filtered outputs for full-range loudspeakers
Tunable and switchable Bass Boost plus Phase switch for ultimate low-frequency performance
Variable High Cut control for perfect sound alignment
Subwoofer Level control to adjust the balance between subwoofer and the full-range speakers
Power, Signal and Clip LEDs for perfect monitoring
Intelligent limiter for maximum sound performance and woofer protection
Internal switch-mode power supply for noise-free audio, superior transient response and very low power consumption
Pole socket for mounting with commercial spacer poles
Ergonomically shaped handles for easy transport
Rugged steel grill for optimal speaker protection
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Australian Monitor   
.
  Australian Monitor MH30 Music Horn  
  Australian Monitor MH30 Music Horn  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 153  
  TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH  
  TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EuroLive Professional B1520 PRO  
  Behringer EuroLive Professional B1520 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 12  
  HK Audio PR:O 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  KV2 Audio  
.
  KV2 Audio EX2.5  
  KV2 Audio EX2.5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.