1 Adam A7X : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Adam
 
  Adam A7X Приказ на сите производи од Adam  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
 

The ADAM A7X is the successor to the mighty A7. The original A7, became the most famous of all ADAM monitors in a very short time. Not only has it been reviewed over three dozen times with outstanding results, it has also received numerous awards.

ЦЕНА: 35.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The A7 quickly gained mass appeal, praised in many of the world's largest internet forums. Still today, the A7 are the reference monitors in many smaller studios.

The first aspect that distinguishes the ADAM A7X is the X-ART tweeter. The A7X stands for "eXtended frequency response" and thus for one of the features of the Accelerating Ribbon Technology that has been drastically improved: the frequency response. It now extends all the way up to 50kHz. In addition, the X-ART tweeter has a higher efficiency and higher maximum sound pressure levels.

The perfect integration with the lower frequencies has been achieved with a 7" mid-woofer. It has been redesigned with a much bigger voice coil (1.5") and is driven by an amplifier with twice the power compared to its predecessor. This combination produces an amazing sound and pressure levels with an almost distortion-free musical reproduction.

Each driver has its own dedicated amplifier. A 50W A/B amp is responsible for the X-ART tweeter, while the mid-woofer is being driven by a 100W PWM amp. The front panel of the ADAM A7X includes a power switch and a control for the volume that retains the volume setting independently from the on/off switch.

On the rear panel of the ADAM A7X are several additional controls: a gain for the high frequencies (+- 4dB) and two shelf filters for high and low frequencies. To ensure greater compatibility, there are both XLR (balanced) and RCA (unbalanced) connectors.

 
  Дополнителни Информации:  
 

7in Carbon / rohacell / glass Woofer
Xart Tweeter
Woofer Amp. power RMS / music: 100 W / 150 W
Tweeter Amp. power RMS / music: 50 W / 75 W
Frequency response: 42 Hz - 50 kHz
THD 90dB/1m > 100 Hz @0.5

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Event Electronics   
.
  Event 2030 studio monitor  
  Event 2030 studio monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  Kurzweil KS40A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KS40A  
  Kurzweil KS40A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD5  
  Dynaudio LYD5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer TRUTH B2031A  
  Behringer TRUTH B2031A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Level Pilot  
  TC Electronic Level Pilot  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD7  
  Dynaudio LYD7  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Akai
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Clavia
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
Neumann
Numark
PreSonus
Roland
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  Adam
 
  Adam A7X  
 

The ADAM A7X is the successor to the mighty A7. The original A7, became the most famous of all ADAM monitors in a very short time. Not only has it been reviewed over three dozen times with outstanding results, it has also received numerous awards.

ЦЕНА: 35.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The A7 quickly gained mass appeal, praised in many of the world's largest internet forums. Still today, the A7 are the reference monitors in many smaller studios.

The first aspect that distinguishes the ADAM A7X is the X-ART tweeter. The A7X stands for "eXtended frequency response" and thus for one of the features of the Accelerating Ribbon Technology that has been drastically improved: the frequency response. It now extends all the way up to 50kHz. In addition, the X-ART tweeter has a higher efficiency and higher maximum sound pressure levels.

The perfect integration with the lower frequencies has been achieved with a 7" mid-woofer. It has been redesigned with a much bigger voice coil (1.5") and is driven by an amplifier with twice the power compared to its predecessor. This combination produces an amazing sound and pressure levels with an almost distortion-free musical reproduction.

Each driver has its own dedicated amplifier. A 50W A/B amp is responsible for the X-ART tweeter, while the mid-woofer is being driven by a 100W PWM amp. The front panel of the ADAM A7X includes a power switch and a control for the volume that retains the volume setting independently from the on/off switch.

On the rear panel of the ADAM A7X are several additional controls: a gain for the high frequencies (+- 4dB) and two shelf filters for high and low frequencies. To ensure greater compatibility, there are both XLR (balanced) and RCA (unbalanced) connectors.

 
  Дополнителни Информации:  
 

7in Carbon / rohacell / glass Woofer
Xart Tweeter
Woofer Amp. power RMS / music: 100 W / 150 W
Tweeter Amp. power RMS / music: 50 W / 75 W
Frequency response: 42 Hz - 50 kHz
THD 90dB/1m > 100 Hz @0.5

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dynaudio Acoustics   
.
  Dynaudio LYD7  
  Dynaudio LYD7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Neumann  
.
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3VE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic BMC2  
  TC Electronic BMC2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.