1 Line6 StageScape M20d : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  LINE6
 
  Line6 StageScape M20d Приказ на сите производи од LINE6  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A Smarter, Faster Path to Great Live Sound

StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone. Massive DSP power delivers comprehensive, professional audio processing on every channel including multi-band feedback suppression. Pristine audio quality will impact your stage performances, and multi-channel recording allows you to easily capture every rehearsal or show, with or without a computer. The entire system can be controlled remotely from the stage or audience with one or more iPad® devices. StageScape M20d is the integrated professional mixing system that delivers great live sound, so you can focus on what’s most important: your performance.

Touchscreen Visual Mixing

StageScape M20d features an intuitive, 7” full-color resistive touchscreen interface to get you mixing fast. The touchscreen displays icons on a stage that represent each performer or input, replacing generic rows of knobs and faders. Now you can reach for elements in the mix as you see them on the stage in front of you. A single touch on a performer’s icon gives full access to all parameters relating to that channel, from basic tweaks through deep effects editing.

Auto-sensing Inputs and Outputs

From solo performances to full band shows, setting up for gigs is fast and easy. With auto-sensing inputs throughout, StageScape M20d activates each microphone or line input as soon as you plug in a cable and automatically configures a custom channel strip setting that includes essential gain, EQ, effects and routing. The monitor and main outputs work the same way. Plug in a PA speaker or monitor and it immediately appears on the touchscreen and output signals are automatically routed.

Control the Mix via iPad, Wherever You Are

The convenience of mobility has become integral to so many aspects of our lives, and the M20d extends that convenience to the stage. Connect one or more iPad® devices simultaneously (via optional USB Wi-Fi adaptor) for complete remote control over all mixer functions. Adjust the front-of-house mix from anywhere in the audience.

Each iPad® can control different screens or different parameters in addition to the mixer’s own touchscreen. Whether you’re a band member adjusting your monitor mix or a sound man out in the audience, you’ve got full control.

Professional Suite of Dynamics, EQ and FX on Every Channel

StageScape M20d provides a professional suite of dedicated Dynamics, EQ and FX processors custom tailored to each channel including fully parametric EQs, dynamic EQs, filters, standard and multi-band compression, limiters, gates, delays and more. That’s over 100 professional audio processors ready at all times to create the perfect mix. 32-bit floating point processing throughout provides pristine, high-resolution sound quality. Everything you need to get professional instrument and vocal sounds is available where you need it, when you need it.

Multi-channel Recording, With or Without a Computer

StageScape M20d is designed to make recording so easy that it can be done any time, all the time — even without a computer. The M20d records 16 channels plus the main mix in high-resolution, 24-bit WAV format to SD card, USB drive or direct to your Mac® or PC. The convenience of being able to record to external media means you can track at a moment’s notice with no DAW setup required. Since the recorded output is pre-effects, the raw tracks will be ready for later mixing in the recording software of your choice. The M20d enables you to easily capture everything — from ideas and rehearsals to entire performances — in the way that works best for you.

Multi-band Feedback Suppression

Since feedback can quickly ruin a performance, StageScape M20d features per-channel multi-band feedback suppression. The technology quickly identifies problem frequencies and compensates automatically.
Feedback suppression works by continuously analyzing the audio signal, identifying frequencies that have the characteristics of feedback (steady frequencies with few overtones, rising in amplitude), and then applying a narrow notch filter to remove the offending frequency. You can control up to 12 independent feedback frequencies.

Quick Capture Sound Checking

At the touch of a button, StageScape can record up to 20 seconds to internal memory from any of the inputs. Quick Capture sound check enables you to work on dialing in the perfect sound quickly by looping a recording of the input, whether a drum sound, an acoustic guitar, a vocal or the entire band. Best of all, you can use an iPad® to adjust your front-of-house full band mix from the audience while you listen to the sound check playback.

Digital Networking via L6 LINK and the Dream Stage

Connect StageScape M20d to Line 6 StageSource speaker systems via L6 LINK-enabled speaker systems to create the ultimate digitally networked dream stage setup. StageScape automatically recognizes which loudspeakers are being used as monitors and routes monitor feeds. Main PA speakers automatically self-configure, pan stereo signals, adjust Smart Speaker modes and perform system-wide optimization. StageScape automatically recognizes subwoofers and sets crossovers, and detects which loudspeakers are being used as monitors and routes monitor feeds.

When connected via L6 LINK, StageScape M20d and StageSource speakers are capable of unparalleled power and flexibility. Together they redefine the typical mixer-speaker paradigm to introduce a smarter live sound experience in which the live rig is a complete, intelligent ecosystem rather than merely a linear combination of components.

Tweak Pad, Visual Multi-parameter Control

For quickly dialing in channel EQ, dynamics and FX, StageScape M20d provides an incredibly easy-to-use Tweak Pad X-Y multi-parameter controller. Drag a finger toward common sound descriptors like “bright” or “dark” and multiple parameters adjust simultaneously to achieve that sound. For experienced engineers who want fine control over all parameters, Deep Edit Mode provides detailed plug-in-style interfaces, with discrete calibrated adjustment capability.Total Scene Recall

StageScape can save and recall a virtually unlimited number of stage setups, scenes and channel DSP presets. We provide a huge library of professionally crafted channel DSP presets to get you started and dramatically accelerate the process of getting great instrument and microphone sounds. Plug in a kick drum mic, choose a kick drum preset and StageScape automatically configures a custom-tailored suite of channel processors – all you have to do is drag your finger around the Tweak Pad to dial in the perfect kick drum sound.

Four Stereo Master Effects Engines

Four master stereo effects engines supply pristine studio quality reverbs, delays, a vocal doubler and more. The StageScape Master Stereo Reverb effect delivers studio-grade algorithms for adding the perfect amount of high-resolution ambience and character to lead vocals and the overall mix. You also get an additional stereo reverb effect engine for creating custom-tailored instrument or backing vocal reverbs.

The third effects engine is a magnificent vocal doubler that delivers stunning depth and richness to any lead or backing vocal. Finally, the fourth stereo effects engine offers a choice of professional delays, chorus and flanger effects to add textures to instruments and the overall mix.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Ефекти

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  Behringer Xenyx X2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X1622USB  
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T80  
  Allen&Heath iLive-T80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER PPA500-BT  
  BEHRINGER PPA500-BT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP500  
  Behringer Europower PMP500  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  LINE6
 
  Line6 StageScape M20d  
 

StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A Smarter, Faster Path to Great Live Sound

StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone. Massive DSP power delivers comprehensive, professional audio processing on every channel including multi-band feedback suppression. Pristine audio quality will impact your stage performances, and multi-channel recording allows you to easily capture every rehearsal or show, with or without a computer. The entire system can be controlled remotely from the stage or audience with one or more iPad® devices. StageScape M20d is the integrated professional mixing system that delivers great live sound, so you can focus on what’s most important: your performance.

Touchscreen Visual Mixing

StageScape M20d features an intuitive, 7” full-color resistive touchscreen interface to get you mixing fast. The touchscreen displays icons on a stage that represent each performer or input, replacing generic rows of knobs and faders. Now you can reach for elements in the mix as you see them on the stage in front of you. A single touch on a performer’s icon gives full access to all parameters relating to that channel, from basic tweaks through deep effects editing.

Auto-sensing Inputs and Outputs

From solo performances to full band shows, setting up for gigs is fast and easy. With auto-sensing inputs throughout, StageScape M20d activates each microphone or line input as soon as you plug in a cable and automatically configures a custom channel strip setting that includes essential gain, EQ, effects and routing. The monitor and main outputs work the same way. Plug in a PA speaker or monitor and it immediately appears on the touchscreen and output signals are automatically routed.

Control the Mix via iPad, Wherever You Are

The convenience of mobility has become integral to so many aspects of our lives, and the M20d extends that convenience to the stage. Connect one or more iPad® devices simultaneously (via optional USB Wi-Fi adaptor) for complete remote control over all mixer functions. Adjust the front-of-house mix from anywhere in the audience.

Each iPad® can control different screens or different parameters in addition to the mixer’s own touchscreen. Whether you’re a band member adjusting your monitor mix or a sound man out in the audience, you’ve got full control.

Professional Suite of Dynamics, EQ and FX on Every Channel

StageScape M20d provides a professional suite of dedicated Dynamics, EQ and FX processors custom tailored to each channel including fully parametric EQs, dynamic EQs, filters, standard and multi-band compression, limiters, gates, delays and more. That’s over 100 professional audio processors ready at all times to create the perfect mix. 32-bit floating point processing throughout provides pristine, high-resolution sound quality. Everything you need to get professional instrument and vocal sounds is available where you need it, when you need it.

Multi-channel Recording, With or Without a Computer

StageScape M20d is designed to make recording so easy that it can be done any time, all the time — even without a computer. The M20d records 16 channels plus the main mix in high-resolution, 24-bit WAV format to SD card, USB drive or direct to your Mac® or PC. The convenience of being able to record to external media means you can track at a moment’s notice with no DAW setup required. Since the recorded output is pre-effects, the raw tracks will be ready for later mixing in the recording software of your choice. The M20d enables you to easily capture everything — from ideas and rehearsals to entire performances — in the way that works best for you.

Multi-band Feedback Suppression

Since feedback can quickly ruin a performance, StageScape M20d features per-channel multi-band feedback suppression. The technology quickly identifies problem frequencies and compensates automatically.
Feedback suppression works by continuously analyzing the audio signal, identifying frequencies that have the characteristics of feedback (steady frequencies with few overtones, rising in amplitude), and then applying a narrow notch filter to remove the offending frequency. You can control up to 12 independent feedback frequencies.

Quick Capture Sound Checking

At the touch of a button, StageScape can record up to 20 seconds to internal memory from any of the inputs. Quick Capture sound check enables you to work on dialing in the perfect sound quickly by looping a recording of the input, whether a drum sound, an acoustic guitar, a vocal or the entire band. Best of all, you can use an iPad® to adjust your front-of-house full band mix from the audience while you listen to the sound check playback.

Digital Networking via L6 LINK and the Dream Stage

Connect StageScape M20d to Line 6 StageSource speaker systems via L6 LINK-enabled speaker systems to create the ultimate digitally networked dream stage setup. StageScape automatically recognizes which loudspeakers are being used as monitors and routes monitor feeds. Main PA speakers automatically self-configure, pan stereo signals, adjust Smart Speaker modes and perform system-wide optimization. StageScape automatically recognizes subwoofers and sets crossovers, and detects which loudspeakers are being used as monitors and routes monitor feeds.

When connected via L6 LINK, StageScape M20d and StageSource speakers are capable of unparalleled power and flexibility. Together they redefine the typical mixer-speaker paradigm to introduce a smarter live sound experience in which the live rig is a complete, intelligent ecosystem rather than merely a linear combination of components.

Tweak Pad, Visual Multi-parameter Control

For quickly dialing in channel EQ, dynamics and FX, StageScape M20d provides an incredibly easy-to-use Tweak Pad X-Y multi-parameter controller. Drag a finger toward common sound descriptors like “bright” or “dark” and multiple parameters adjust simultaneously to achieve that sound. For experienced engineers who want fine control over all parameters, Deep Edit Mode provides detailed plug-in-style interfaces, with discrete calibrated adjustment capability.Total Scene Recall

StageScape can save and recall a virtually unlimited number of stage setups, scenes and channel DSP presets. We provide a huge library of professionally crafted channel DSP presets to get you started and dramatically accelerate the process of getting great instrument and microphone sounds. Plug in a kick drum mic, choose a kick drum preset and StageScape automatically configures a custom-tailored suite of channel processors – all you have to do is drag your finger around the Tweak Pad to dial in the perfect kick drum sound.

Four Stereo Master Effects Engines

Four master stereo effects engines supply pristine studio quality reverbs, delays, a vocal doubler and more. The StageScape Master Stereo Reverb effect delivers studio-grade algorithms for adding the perfect amount of high-resolution ambience and character to lead vocals and the overall mix. You also get an additional stereo reverb effect engine for creating custom-tailored instrument or backing vocal reverbs.

The third effects engine is a magnificent vocal doubler that delivers stunning depth and richness to any lead or backing vocal. Finally, the fourth stereo effects engine offers a choice of professional delays, chorus and flanger effects to add textures to instruments and the overall mix.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Ефекти

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 10FX  
  Allen&Heath ZED 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX1202USB  
  Behringer Xenyx 1202FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx 1202FX  
  Behringer Xenyx 1202FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 14  
  Allen&Heath ZED 14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX 302USB  
  Behringer XENYX 302USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive 144  
  Allen&Heath iLive 144  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.