1 Behringer EPQ304 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer EPQ304 Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
 

The EPQ Series power amplifiers pack the power of Accelerated Transient Response (ATR) technology into an exceptionally lightweight package. Ample power and high-tech efficiency combine to give you a feather-light supercharged workhorse that will keep your rig kicking for years to come.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Accelerated Transient Response Delivers the Knockout Punch

It takes huge pulses of energy (current and voltage) to propel a woofer cone out fast enough to match a bass beat. That’s called Transient Response and it’s the holy grail of amp designers. By carefully selecting transistors with extremely high slew rates and optimizing other proprietary parts of our circuitry, our amps are able to react instantly to even the most demanding electronic bass impulses. If the woofers in your PA system can keep up, your audience will hear a tighter, crisper, more natural sound

Instead of operating relatively continuously like most power amps, the EPQ power amps feature rail tracking for effectively modulating the power supply rails with only the peaks of the input signal. This technology has revolutionized pro audio amp designs with its outstanding performance and efficiency. When combined with switching-mode power supplies that do away with heavy toroid transformers, our new designs provide more dynamic punch and, because they are so much more efficient, run cooler and don’t require huge, heavy heat sinks.

BEHRINGER didn’t invent this technology, but our R&D Department has been working for years to perfect our own version, creating lightweight amps that run cool and also achieve our goal of Accelerated Transient Response.
Everything You Need

The simple front panel controls of these amps give you all of your sound’s vital signs at a glance. After pressing the Power Button, the POWER LED will light when the amp is ready for action. Both channels have independent gain dials as well as clip LEDs that indicate when the signal is distorted and you need to reduce the gain. There are also SIGNAL LEDs that light up when a signal is present at the input.

On the back panels of the EPQ2000 and EPQ1200, the INPUTs accept balanced XLR, 1/4" TRS, and unbalanced 1/4" TS and RCA connections. Take your pick of professional locking speaker outputs or touch-proof binding posts to securely connect speakers. The same panel contains the switches that allow you to put these amps to work in either mono, stereo (two channel mode) or mono bridge mode. A built-in CROSSOVER switch allow you to send low frequency content to subwoofers and other sound reinforcement speakers (CH1 < 100 Hz / CH2 > 100 Hz or FULL RANGE). Flick the LIMITER ON/OFF switch to activate the built-in overload protection, or turn it off if you’re feeling lucky.

The back panels of the EPQ304, EPQ450 and EPQ900 accept balanced XLR. The EPQ450 and EPQ900 have MONO On/Off and BRIDGE On/Off switches. The EPQ304 has an MONO On/Off switch for INPUTS 1 AND 2, and another MONO On/Off switch for INPUTs 3 and 4.
Value
BEHRINGER’s new EPQ power amps are built for the working musician. They are exceptionally light, they pack massive power and they are built to last through all the rigors of the road. Plus its light price tag will leave you with enough cash left over to acquire more stuff to amplify! Check out the EPQ series and find out why BEHRINGER power amps are among the most popular on Earth.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Product Features:
4 x 75 Watts into 4 Ohms; 4 x 50 Watts into 8 Ohms
ATR (Accelerated Transient Response) technology for ultimate punch and clarity
Ultra-light, ultra-low noise and ultra-efficient switch-mode power supply for noise-free audio, superior transient response and low power consumption
Independent limiters for each channel offer maximum output level with reliable overload protection
Detented gain controls for precise setting and matching of sensitivity
Precise Power, Signal and Clip LEDs to monitor performance
Servo-balanced XLR and 1/4" TRS inputs plus professional speaker connectors
Independent DC and thermal overload protection on each channel automatically protects amplifier and speakers without shutting down the show
“Back-to-front” ventilation system including air filter for reliable operation
"Built-like-a-tank", impact-resistant and all-steel 1U rackmount chassis
Minimum depth chassis (10.1" / 257 mm) and ultra-light weight design (8.8 lbs / 4.0 kg) fits into compact, inexpensive effects racks
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey CS2000  
  Peavey CS2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Lab Gruppen FP 9000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Стандардни Засилувачи :  
American Audio
Behringer
Crest
Crown
EAW
KV2 Audio
Lab Gruppen
MC² Audio
Peavey
QSC
SPL
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer EPQ304  
 

The EPQ Series power amplifiers pack the power of Accelerated Transient Response (ATR) technology into an exceptionally lightweight package. Ample power and high-tech efficiency combine to give you a feather-light supercharged workhorse that will keep your rig kicking for years to come.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Accelerated Transient Response Delivers the Knockout Punch

It takes huge pulses of energy (current and voltage) to propel a woofer cone out fast enough to match a bass beat. That’s called Transient Response and it’s the holy grail of amp designers. By carefully selecting transistors with extremely high slew rates and optimizing other proprietary parts of our circuitry, our amps are able to react instantly to even the most demanding electronic bass impulses. If the woofers in your PA system can keep up, your audience will hear a tighter, crisper, more natural sound

Instead of operating relatively continuously like most power amps, the EPQ power amps feature rail tracking for effectively modulating the power supply rails with only the peaks of the input signal. This technology has revolutionized pro audio amp designs with its outstanding performance and efficiency. When combined with switching-mode power supplies that do away with heavy toroid transformers, our new designs provide more dynamic punch and, because they are so much more efficient, run cooler and don’t require huge, heavy heat sinks.

BEHRINGER didn’t invent this technology, but our R&D Department has been working for years to perfect our own version, creating lightweight amps that run cool and also achieve our goal of Accelerated Transient Response.
Everything You Need

The simple front panel controls of these amps give you all of your sound’s vital signs at a glance. After pressing the Power Button, the POWER LED will light when the amp is ready for action. Both channels have independent gain dials as well as clip LEDs that indicate when the signal is distorted and you need to reduce the gain. There are also SIGNAL LEDs that light up when a signal is present at the input.

On the back panels of the EPQ2000 and EPQ1200, the INPUTs accept balanced XLR, 1/4" TRS, and unbalanced 1/4" TS and RCA connections. Take your pick of professional locking speaker outputs or touch-proof binding posts to securely connect speakers. The same panel contains the switches that allow you to put these amps to work in either mono, stereo (two channel mode) or mono bridge mode. A built-in CROSSOVER switch allow you to send low frequency content to subwoofers and other sound reinforcement speakers (CH1 < 100 Hz / CH2 > 100 Hz or FULL RANGE). Flick the LIMITER ON/OFF switch to activate the built-in overload protection, or turn it off if you’re feeling lucky.

The back panels of the EPQ304, EPQ450 and EPQ900 accept balanced XLR. The EPQ450 and EPQ900 have MONO On/Off and BRIDGE On/Off switches. The EPQ304 has an MONO On/Off switch for INPUTS 1 AND 2, and another MONO On/Off switch for INPUTs 3 and 4.
Value
BEHRINGER’s new EPQ power amps are built for the working musician. They are exceptionally light, they pack massive power and they are built to last through all the rigors of the road. Plus its light price tag will leave you with enough cash left over to acquire more stuff to amplify! Check out the EPQ series and find out why BEHRINGER power amps are among the most popular on Earth.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Product Features:
4 x 75 Watts into 4 Ohms; 4 x 50 Watts into 8 Ohms
ATR (Accelerated Transient Response) technology for ultimate punch and clarity
Ultra-light, ultra-low noise and ultra-efficient switch-mode power supply for noise-free audio, superior transient response and low power consumption
Independent limiters for each channel offer maximum output level with reliable overload protection
Detented gain controls for precise setting and matching of sensitivity
Precise Power, Signal and Clip LEDs to monitor performance
Servo-balanced XLR and 1/4" TRS inputs plus professional speaker connectors
Independent DC and thermal overload protection on each channel automatically protects amplifier and speakers without shutting down the show
“Back-to-front” ventilation system including air filter for reliable operation
"Built-like-a-tank", impact-resistant and all-steel 1U rackmount chassis
Minimum depth chassis (10.1" / 257 mm) and ultra-light weight design (8.8 lbs / 4.0 kg) fits into compact, inexpensive effects racks
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XTi1000  
  Crown XTi1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV2600  
  Peavey PV2600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.