1 American DJ My DMX 2.0 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  >> Светлосни Тела  
  >> Контролери  
  >> Дим Машини  
  >> Ласери  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  American DJ
 
  American DJ My DMX 2.0 Приказ на сите производи од American DJ  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Светла / Концертни Светла / Контролери
 
 

myDMX 2.0 is a new stand alone, software/hardware package from American DJ. Available for Windows and Mac OS X operating systems, programming your light show has never been as easy or flexible to manage.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

It combines a new drag and drop effects generator, new preset palette design and OSX compatibility to help you create and playback dynamic scenes/shows in minutes. With a fresh new graphical and hardware interface design, myDMX 2.0 is sure to keep you on the cutting edge of DMX lighting control.

Main Features:
• Multi platform software/hardware system (Windows and OSX Mac compatible)
• Easy-to-use DMX software
• 512 DMX channels
• Extensive fixture profile library
• SSL2 Profile editor & support
• MIDI triggering
• New graphical interface design
• New drag and drop effects generator
• Works with simple scenes/steps


Minimum System Requirements:
• Windows / Mac laptop or desktop computer with USB port
• Windows ME, XP, Vista & Win 7 compatible (64-Bit compatible) and Mac OSX 10.6
• 800x600 screen resolution
• 256MB Memory
• Clock frequency: 800 MHz
• 32MB RAM video card supporting Microsoft DirectX 9.0 (For 3D visualizer available in a future release)


Best Performance System Requirements:
• Laptop or desktop computer with USB port
• Compatible with Windows Vista, Windows 7, Windows XP & MAC OSX (10.6 & higher). The July 5, 2012 software is now compatible with Windows XP (downloadable from this page)
• 1280x1024 screen resolution
• 512MB Memory
• Clock frequency: 1.5 GHz
• 128MB RAM video card supporting Microsoft DirectX 9.0 (For 3D visualizer available in a future release)


Specifications subject to change without notice. Microsoft, Windows and their logos are registered trademarks of Microsoft Corporation. Apple, MAC and Macintosh are registered trademarks of Apple Computer, Inc.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Светла / Концертни Светла / Контролери

Kатегорија: Светла / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Laserworld   
.
  Laserworld EL-400RGY  
  Laserworld EL-400RGY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  American DJ My DMX 2.0  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ My DMX 2.0  
  American DJ My DMX 2.0  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Color-250D  
  American DJ Color-250D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Galaxian  
  American DJ Galaxian  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Контролери :  
American DJ
Behringer
Elation
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Светла / Концертни Светла / Контролери
 
  ПРОИЗВОД  
  American DJ
 
  American DJ My DMX 2.0  
 

myDMX 2.0 is a new stand alone, software/hardware package from American DJ. Available for Windows and Mac OS X operating systems, programming your light show has never been as easy or flexible to manage.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

It combines a new drag and drop effects generator, new preset palette design and OSX compatibility to help you create and playback dynamic scenes/shows in minutes. With a fresh new graphical and hardware interface design, myDMX 2.0 is sure to keep you on the cutting edge of DMX lighting control.

Main Features:
• Multi platform software/hardware system (Windows and OSX Mac compatible)
• Easy-to-use DMX software
• 512 DMX channels
• Extensive fixture profile library
• SSL2 Profile editor & support
• MIDI triggering
• New graphical interface design
• New drag and drop effects generator
• Works with simple scenes/steps


Minimum System Requirements:
• Windows / Mac laptop or desktop computer with USB port
• Windows ME, XP, Vista & Win 7 compatible (64-Bit compatible) and Mac OSX 10.6
• 800x600 screen resolution
• 256MB Memory
• Clock frequency: 800 MHz
• 32MB RAM video card supporting Microsoft DirectX 9.0 (For 3D visualizer available in a future release)


Best Performance System Requirements:
• Laptop or desktop computer with USB port
• Compatible with Windows Vista, Windows 7, Windows XP & MAC OSX (10.6 & higher). The July 5, 2012 software is now compatible with Windows XP (downloadable from this page)
• 1280x1024 screen resolution
• 512MB Memory
• Clock frequency: 1.5 GHz
• 128MB RAM video card supporting Microsoft DirectX 9.0 (For 3D visualizer available in a future release)


Specifications subject to change without notice. Microsoft, Windows and their logos are registered trademarks of Microsoft Corporation. Apple, MAC and Macintosh are registered trademarks of Apple Computer, Inc.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Светла / Концертни Светла / Контролери

Kатегорија: Светла / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  American DJ Color-250D  
  American DJ Color-250D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Galaxian  
  American DJ Galaxian  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W black  
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.