1 TC Electronic DITTO Looper : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Педали  
  >> Картици (надградба)  
  >> Сталаци  
  >> Торби и Футроли  
  >> Останата опрема и аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic DITTO Looper Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Педали
 
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Designed by guitarists, for guitarists
Super intuitive
Great sound

Looping Sense

Ditto Looper was designed from the ground up with guitarists in mind. Hey, we play too, so it's what made sense to us. We made sure Ditto Looper takes up minimal space on your board, but still has the essential 'make your guitar-heart jump' features such as True Bypass and Analog-Dry-Through making sure your tone stays uncolored.One Knob To Rule Them All

Ditto Looper simply loops. Well. It's 'one knob' button may seem like a minimalist approach, but all the essentials are there: record, undo/redo, stop and erase are all accessed via different foot-commands that always make sense, whether you are building loops, changing from one part to the next (we're looking at you, live performers) or adding layers to a song.

Appeal To Your Inner Audiophile

If you know our products, you are used to things sounding great. We made absolutely sure this also goes for Ditto Looper, so the loops produced are in 24 bit uncompressed high quality audio. Why settle for less if you love tone, right? Right!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Backstage Pass - All Access

The essence of Ditto Looper is a looper built by guitarists, for guitarists. High quality, super easy and fun to use and with features dedicated to the needs of guitarists, we simply can’t wait to see what you guys will do with this thing - we think it’s gonna rock!

Lots–a–Looping

Ditto Looper provides 5 minutes of looping time - which is more than you’ll ever need. Realistically, how many songs do you wanna have that are 10 hours long and still expect to get booked?
Dream big

Ditto Looper has an ultra-small footprint, meaning you’ll always be able to fit one! It takes up almost zero space on your pedalboard, saving you precious realestate *cough* more TC pedals *cough*.
Undo/Redo

Yeah, it’s great for quickly getting rid of parts you are not feeling, but we found many people actually use this to change parts during as live performance, say from verse to chorus - Ditto works great in either scenario.
Loop Level

It’s the only knob on there, and allows you to set the level of your loops (surprise!). This means your loops can serve as a subtle background to what you are doing or you can turn this up for a mind-blowing performance.
True Bypass

When Ditto Looper is bypassed, it's REALLY off, and has zero influence on your tone, making sure you have optimum clarity and zero loss of high-end.
Analog Dry–Through

Ditto Looper always let’s your ‘dry sound’ pass without ever converting it to digital, keeping your original tone just that - original and purely as you intended it coming through with zero latency.
Go on, play with yourself

Can’t get enough of playing with yourself? Ditto allows unlimited overdubs, so do your worst!
A Looper To Remember

Ditto Looper stores your loops when you power down or disconnect the power plug. This means absolutely zero worries, as the music you’ve created stays stored and is ready to go when you need it - be it just jamming on ideas, rehearsal, live performance or studio.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Педали

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  M-Audio   
.
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER FC600  
  BEHRINGER FC600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz KIK 4.5 PPSW  
  STRUKTURE SMS1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Strukture  
.
  STRUKTURE SMS1  
  STRUKTURE SMS1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-11KB  
  Kaces XKP-11KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  FX Piano bench  
  FX Piano bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Strukture  
.
  Strukture SK2XA  
  Strukture SK2XA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic DITTO Looper  
  TC Electronic DITTO Looper  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Педали :  
Alesis
Behringer
Bespeco
BOSS
Clavia
Ketron
Kurzweil
M-Audio
Moog
T.C. Electronic
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Педали
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic DITTO Looper  
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Designed by guitarists, for guitarists
Super intuitive
Great sound

Looping Sense

Ditto Looper was designed from the ground up with guitarists in mind. Hey, we play too, so it's what made sense to us. We made sure Ditto Looper takes up minimal space on your board, but still has the essential 'make your guitar-heart jump' features such as True Bypass and Analog-Dry-Through making sure your tone stays uncolored.One Knob To Rule Them All

Ditto Looper simply loops. Well. It's 'one knob' button may seem like a minimalist approach, but all the essentials are there: record, undo/redo, stop and erase are all accessed via different foot-commands that always make sense, whether you are building loops, changing from one part to the next (we're looking at you, live performers) or adding layers to a song.

Appeal To Your Inner Audiophile

If you know our products, you are used to things sounding great. We made absolutely sure this also goes for Ditto Looper, so the loops produced are in 24 bit uncompressed high quality audio. Why settle for less if you love tone, right? Right!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Backstage Pass - All Access

The essence of Ditto Looper is a looper built by guitarists, for guitarists. High quality, super easy and fun to use and with features dedicated to the needs of guitarists, we simply can’t wait to see what you guys will do with this thing - we think it’s gonna rock!

Lots–a–Looping

Ditto Looper provides 5 minutes of looping time - which is more than you’ll ever need. Realistically, how many songs do you wanna have that are 10 hours long and still expect to get booked?
Dream big

Ditto Looper has an ultra-small footprint, meaning you’ll always be able to fit one! It takes up almost zero space on your pedalboard, saving you precious realestate *cough* more TC pedals *cough*.
Undo/Redo

Yeah, it’s great for quickly getting rid of parts you are not feeling, but we found many people actually use this to change parts during as live performance, say from verse to chorus - Ditto works great in either scenario.
Loop Level

It’s the only knob on there, and allows you to set the level of your loops (surprise!). This means your loops can serve as a subtle background to what you are doing or you can turn this up for a mind-blowing performance.
True Bypass

When Ditto Looper is bypassed, it's REALLY off, and has zero influence on your tone, making sure you have optimum clarity and zero loss of high-end.
Analog Dry–Through

Ditto Looper always let’s your ‘dry sound’ pass without ever converting it to digital, keeping your original tone just that - original and purely as you intended it coming through with zero latency.
Go on, play with yourself

Can’t get enough of playing with yourself? Ditto allows unlimited overdubs, so do your worst!
A Looper To Remember

Ditto Looper stores your loops when you power down or disconnect the power plug. This means absolutely zero worries, as the music you’ve created stays stored and is ready to go when you need it - be it just jamming on ideas, rehearsal, live performance or studio.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Педали

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  FX Piano bench  
  FX Piano bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco VM24 sustain pedal  
  Bespeco VM24 sustain pedal  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KORE 64  
  Kaces XKP-15KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-15KB  
  Kaces XKP-15KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
  König & Meyer  
.
  K&M 18860 Spider Pro  
  K&M 18860 Spider Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz KIK 6.0 PPSW  
  Klotz KIK 6.0 PPSW  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.