1 Digitech RP360 XP : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  DigiTech
 
  Digitech RP360 XP Приказ на сите производи од DigiTech  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори
 
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
13.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.600,oo ден


The DigiTech® RP360XP guitar multi-effect processor is a complete 360° guitar effects solution. It includes over 160 different effects (54 amps, 26 cabinets, 82 stompboxes) inspired by world’s best-selling pedals and iconic amps.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The LCD interface makes it easy to explore and discover the perfect tone to get that desired effect. Along with the incredible selection of effects, the RP360XP has an expression pedal, 40-second looper, nearly 200 presets, USB port, configurable footswitch modes, built-in tuner; dedicated headphone jack, Sound Check™ and 60 built in drum tracks.

You can add up to 8 effects to each preset. The RP360XP has a USB port for transferring and loading presets from your computer. With nearly 200 onboard presets and Nexus, DigiTech’s free preset editor and librarian software, you can create, transfer, and share an unlimited number of tones. The USB port also allows you to record your guitar tracks directly to your computer. The RP360XP works with GarageBand, Pro Tools, Cubase, Ableton, and virtually every other recording software for Mac or PC.

The RP360XP is versatile with 3 different footswitch modes. Incorporate the RP360XP into your existing pedalboard using stompbox mode where you can assign any effect in your preset to each footswitch. If you choose to use the RP360XP by itself, easily navigate through your presets in preset mode or bank mode. Extend your control of the RP360XP with a 3-button footswitch. The 3-button footswitch can be set-up to extend the control of the onboard looper or navigate through your banks and presets.

The RP360XP includes a new feature exclusive to DigiTech called Sound Check. Sound Check allows you to quickly record a phrase with your guitar and set it to repeat while you dial in the perfect effects and settings. Sound Check saves you from having to continually bend over to make minor adjustments while dialing in your tone. With Sound Check you’ll spend less time tweaking and more time playing with the perfect tonesAll specifications subject to change. DigiTech, Production Modeling, Grunge, Death Metal, Jimi Hendrix Artist Series Pedal, DOD, Gonkulator, DigiTech Whammy, Multi Chorus, Auto Ya, YaYa, Synth Talk, Lexicon, Johnson Amplification and AudioDNA are trademarks of Harman International Industries Inc.

*Other product names modeled in this product are trademarks of their respective companies that do not endorse and are not associated or affiliated with DigiTech or Harman International Industries, Inc. ADA Flanger, Arbiter Fuzz Face, Boss CE-2 Chorus, Boss CS-2, Boss DM-2, Boss DS-1, Boss Metal Zone, Boss OC-2 Octaver, Boss OD-1, Boss SD-1, Celestion, Carvin Legacy, Demeter Fuzzulator, Dunlop Cry Baby, EH Big Muff ?, EH Electric Mistress, EH Small Clone, EH Small Stone, EMT 240 Plate, Fender Blackface Deluxe Reverb, Fender Blackface Twin Reverb, Fender Blonde Bassman, Fender Brownface Bassman, Fender Opto Tremolo, Fender Tweed Bassman, Fender Tweed Champ, Fender Tweed Deluxe, Fender Twin Reverb, Fulltone OCD Overdrive, Gibson GA-40, Guyatone Overdrive, Hiwatt, Ibanez Tube Screamer, Jensen Blue Backs, Laney Supergroup, Maestro EP-2, Marshall, Marshall JTM-45, Marshall Jump Panel, Marshall Master Volume, Marshall Super Lead, Matchless, Matchless Chieftain, Mesa/Boogie, .22 Caliber, Mark II, Mark IV, Dual Rectifier, Triple Rectifier, MXR, MXR Distortion +, MXR DynaComp, MXR Flanger, MXR Phase 100, Orange OR120, Peavey 5150, ProCo Rat, Randall HT-100, Roger Mayer Octavia, Roland JC-120, Soldano, Sunn 100S, TC Electronic Chorus, Unicord Uni-Vibe, VHT Amplification, Voodoo Labs Analog Chorus, Voodoo Labs Sparkle Drive, Vox, Vox Bias Tremolo, Vox Clyde McCoy Wah, and Vox Top Boost are trademarks or trade names of other manufacturers and were used merely to identify products whose sounds were reviewed in the creation of this product. All other trademarks are the property of their respective holders.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  TC Helicon   
.
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss MD-2 Mega Distortion  
  Boss MD-2 Mega Distortion  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2  
  Electro-Harmonix Memory Boy  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Memory Boy  
  Electro-Harmonix Memory Boy  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss LS-2 Line Selector  
  Boss LS-2 Line Selector  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix East River Drive  
  Electro Harmonix East River Drive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER  
  ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Ефект Процесори :  
Behringer
Blackstar
BOSS
DigiTech
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Eventide
Kemper
LINE6
Mooer
Morpheus
Rocktron
Strymon
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
Two Notes
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  DigiTech
 
  Digitech RP360 XP  
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
13.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.600,oo ден


The DigiTech® RP360XP guitar multi-effect processor is a complete 360° guitar effects solution. It includes over 160 different effects (54 amps, 26 cabinets, 82 stompboxes) inspired by world’s best-selling pedals and iconic amps.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The LCD interface makes it easy to explore and discover the perfect tone to get that desired effect. Along with the incredible selection of effects, the RP360XP has an expression pedal, 40-second looper, nearly 200 presets, USB port, configurable footswitch modes, built-in tuner; dedicated headphone jack, Sound Check™ and 60 built in drum tracks.

You can add up to 8 effects to each preset. The RP360XP has a USB port for transferring and loading presets from your computer. With nearly 200 onboard presets and Nexus, DigiTech’s free preset editor and librarian software, you can create, transfer, and share an unlimited number of tones. The USB port also allows you to record your guitar tracks directly to your computer. The RP360XP works with GarageBand, Pro Tools, Cubase, Ableton, and virtually every other recording software for Mac or PC.

The RP360XP is versatile with 3 different footswitch modes. Incorporate the RP360XP into your existing pedalboard using stompbox mode where you can assign any effect in your preset to each footswitch. If you choose to use the RP360XP by itself, easily navigate through your presets in preset mode or bank mode. Extend your control of the RP360XP with a 3-button footswitch. The 3-button footswitch can be set-up to extend the control of the onboard looper or navigate through your banks and presets.

The RP360XP includes a new feature exclusive to DigiTech called Sound Check. Sound Check allows you to quickly record a phrase with your guitar and set it to repeat while you dial in the perfect effects and settings. Sound Check saves you from having to continually bend over to make minor adjustments while dialing in your tone. With Sound Check you’ll spend less time tweaking and more time playing with the perfect tonesAll specifications subject to change. DigiTech, Production Modeling, Grunge, Death Metal, Jimi Hendrix Artist Series Pedal, DOD, Gonkulator, DigiTech Whammy, Multi Chorus, Auto Ya, YaYa, Synth Talk, Lexicon, Johnson Amplification and AudioDNA are trademarks of Harman International Industries Inc.

*Other product names modeled in this product are trademarks of their respective companies that do not endorse and are not associated or affiliated with DigiTech or Harman International Industries, Inc. ADA Flanger, Arbiter Fuzz Face, Boss CE-2 Chorus, Boss CS-2, Boss DM-2, Boss DS-1, Boss Metal Zone, Boss OC-2 Octaver, Boss OD-1, Boss SD-1, Celestion, Carvin Legacy, Demeter Fuzzulator, Dunlop Cry Baby, EH Big Muff ?, EH Electric Mistress, EH Small Clone, EH Small Stone, EMT 240 Plate, Fender Blackface Deluxe Reverb, Fender Blackface Twin Reverb, Fender Blonde Bassman, Fender Brownface Bassman, Fender Opto Tremolo, Fender Tweed Bassman, Fender Tweed Champ, Fender Tweed Deluxe, Fender Twin Reverb, Fulltone OCD Overdrive, Gibson GA-40, Guyatone Overdrive, Hiwatt, Ibanez Tube Screamer, Jensen Blue Backs, Laney Supergroup, Maestro EP-2, Marshall, Marshall JTM-45, Marshall Jump Panel, Marshall Master Volume, Marshall Super Lead, Matchless, Matchless Chieftain, Mesa/Boogie, .22 Caliber, Mark II, Mark IV, Dual Rectifier, Triple Rectifier, MXR, MXR Distortion +, MXR DynaComp, MXR Flanger, MXR Phase 100, Orange OR120, Peavey 5150, ProCo Rat, Randall HT-100, Roger Mayer Octavia, Roland JC-120, Soldano, Sunn 100S, TC Electronic Chorus, Unicord Uni-Vibe, VHT Amplification, Voodoo Labs Analog Chorus, Voodoo Labs Sparkle Drive, Vox, Vox Bias Tremolo, Vox Clyde McCoy Wah, and Vox Top Boost are trademarks or trade names of other manufacturers and were used merely to identify products whose sounds were reviewed in the creation of this product. All other trademarks are the property of their respective holders.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Electro-Harmonix   
.
  Electro Harmonix Hot Tubes Overdrive  
  Electro Harmonix Hot Tubes Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss FS-6 Dual Footswitch  
  Boss FS-6 Dual Footswitch  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DOD  
.
  DOD Envelope Filter 440  
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss AW-3 Dynamic Wah  
  Boss AW-3 Dynamic Wah  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic DITTO Looper  
  TC Electronic DITTO Looper  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.