1 TC Helicon VoiceLive 3 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Helicon
 
  TC Helicon VoiceLive 3 Приказ на сите производи од TC Helicon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори
 
 

The TC Helicon VoiceLive 3 is a three-in-one effects unit for vocalists and guitarists, offering a plethora of vocal harmony effects, guitar effects and an advanced looping function.

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
43.200,oo ден


The TC Helicon VoiceLive 3 is a culmination of the first two incarnations of the VoiceLive unit, with an increase in the number of vocal harmony options while also paying closer attention to guitar effects and adding a looper feature.

ЦЕНА: 43.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Features:
•Vocal Effects
•Guitar Effects
•Looper
Multi-track looper
Layered for verse/chorus (B/C) over base loop A with infinite overdubs
10 x three track loop storage
45 minutes total loop time
•Control
250 factory presets
Memory for 500 presets
10 steps per preset
10 footswitches
6 preset-assignable footswitches for enabling/disabling FX blocks
Detailed editing
Genre and Styles preset categories

 
  Дополнителни Информации:  
 

Imagine the perfect sound engineer taking your vocals to awe-inspiring heights. Imagine the rich tones of a premium stomp box collection. Imagine a songwriting tool setting your creativity on fire, both when writing and performing. Now stop imagining. With VoiceLive 3 you get the ultimate 3-in-1 professional performance system for vocals, guitar and phrase looping - and it will rock your world! The VoiceLive was revolutionary when it debuted, and with this its second rethinking, the design has been expanded in terms of features and streamlined in terms of usability.

- A complete vocal sound with next generation harmony processing, effects and tonal quality.
- TC Electronic stomp box effects, Amp Tones and dedicated stereo amp outputs to integrate fully with your guitar rig.
- Powerful 3-phrase looping lets you create and store entire songs on-the-fly.

Your voice, front and center
Vocals are what we live for, and VoiceLive 3 is a true labor of love. With a mind-blowing vocal effects path more comprehensive than anything created before - featuring 11 independent effects blocks, over 180 different styles, and more than 200 factory presets available right out of the box (and 1000+ more available for free download) - VoiceLive 3 represents the absolute pinnacle of singer's technology and the perfect partner for your voice.

- NEW! Exciting new Harmony modes - Pedal, Fixed, and Mixed-Mode - for expanded voicing and musical possibilities.
- NEW! Authentic Vocoder with voice-controlled polyphonic synth and robot modes allow you play your voice like an instrument.
- Automatically and professionally produced vocal sound with enhanced Adaptive Tone.
- Improved suite of our renowned vocal effects, e.g. Doubling, Harmony, Echo, Reverb, HardTune, Flanger, Chopper, Choir, and more. Upgrades include new delay filters, new HardTune styles, better sounding doublings and even more realistic harmonies.
- 200+ factory presets, with onboard storage for 500 presets in total. Download and manage more presets via our free VoiceSupport app.

No-compromise Guitar FX and AmpTones
Our sister company is legendary guitar FX maker, TC Electronic, and by including some of the most popular sounds from their TonePrint pedals like Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus, and Vortex Flanger we've designed the Guitar section of VoiceLive 3 to rival even the most pristine pedal boards. Add to that the full gamut of great tone classics such as wah, octave, tremolo, and drive, and you've got an unbeatable guitar road kit.
- TC Electronic TonePrint FX styles from Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus and others.
- New Talk box, Chopper, Bass, Wah, and Drive guitar effects.
- A wide choice of amp emulations from vintage British to classic American, when bringing your own amp isn't practical.
- Acoustic Mode allows for quick set up of VoiceLive 3 for acoustic guitar.
- Guitar chords automatically guide vocal Harmony, HardTune, Synth and Vocoder effects.

Dedicated vocal PA and Guitar Out
What makes VoiceLive 3 stand out is the dedicated stereo vocal and stereo guitar amp outputs. Send your guitar sound directly to your favorite amp, completely independent of the vocal output going to the PA. The killer feature is that this also works if you're looping; the stereo vocal loops go to the PA while the stereo guitar loops go separately to the amps.

Building better songs with loops
VoiceLive 3's looping focuses allows you to experiment with real-time song creation or exciting loop jams. Arrange and re-arrange backing tracks with flexible verse-chorus-bridge switching. The LoopAssist function helps you make tighter loops effortlessly and auto-expands loops to allow different lengths. 45 minutes of looping time and infinite overdubs let you create entire sets of songs - and store them for instant recall.
- Powerful multi-track looper with intuitive control layout and infinite overdubs.
- 3 phrase looping with 4 selectable layering and serial techniques help you create intricate songs and on-the-spot re-arrangements.
- LoopAssist with multi-purpose metronome and quantize for perfectly synced loops.
- Auto expansion of loop length allows you to create long loops on top of short ones, and vice versa, without having to set up timing beforehand.
- Loops can be stored onboard and recalled together with presets.

Next-generation 3iC power platform
While the form factor of VoiceLive 3 continues the tradition for VoiceLive 2 and VoiceLive Rack, look under the hood and you'll discover an entirely different kind of beast. Sporting our new 3iC processing, VoiceLive 3 features cutting-edge hardware with 3 independent cores dedicated solely to vocals, guitar and looping. Match these with increased memory and lightning fast access and you're looking at more than double the processing power of our previous benchmark, VoiceLive 2.

Portable command center
We spent a lot of time figuring out the most effective I/O options to make VoiceLive 3 a flexible and extremely portable command center for your performance. On top of dedicated stereo PA and Guitar outputs you get separate monitor and headphone mix outputs, with a monitor mix input. Also included are our RoomSense microphones for controlling harmony and adding ambience to your monitor mix, as well as two control inputs for expression pedals or Switch-3.

- 4-channel stereo outputs with dedicated vocal and guitar channels.
- Independent headphone and monitor mix.- Combo Jack for Main inputs and automatic input/output sensing.
- Monitor mix input and pass-through to other monitors.

Total performance control
VoiceLive 3 is designed to empower you and your performance, giving you easy access to presets, sounds and switching between them, while providing complete customization of switch functions and deep edit control. Use the LAYER button to change between the vocals, guitar and loop control layers. Each mode gives you instant access to layer-specific functions via the footswitches, with the LCD display showing a clear view of which footswitch controls what effect.

- Consistent 3-layer UI philosophy. Vocals, Guitar and Looping each have their own 6-button layout.
- Stompbox-style access to individual effects and loop controls.
- LCD display shows current footswitch labels.
- Complete customization of footswitch assignments across layers to suit your personal style and requirements.

Guitar & Heaphone Cable
VoiceLive 3 comes with a specially designed combination guitar & headphone cable that facilitates in-ear monitoring and allows you to practice without an amp - and gives you ample freedom to move while you rock out.

But wait… there's more!
VoiceLive 3 literally has hundreds of additional features to make you stand out as a singer, guitar player and performer. And if you're upgrading from VoiceLive 2, there are dozens of new functions to discover and an army of upgrades and improvements.

Endless styles and genres
The GENRE feature allows you to easily browse hundreds of presets by style, effects type and artists. Choose a genre that suits you and VoiceLive 3 will list the presets that fit your preference. Perfect for when you're looking for that specific sound or need inspiration for your next song.

Make it a HIT
The HIT button turns on multiple effects at once to add effect layers or to create quick A/B scenes for each preset. Use it to add dazzling vocal effects for the chorus, or strip down a guitar part for the verse, or even a combination of both vocal and guitar effects changes - you decide!

Get loud, no clipping
The automatic Mic Gain feature takes the guesswork out of setting your input level properly. Simply sing your loudest into the mic and VoiceLive 3 will set your mic gain automatically for the best signal-to-noise ratio and freedom from nasty input distortion.

Control it from your mic
Add remote Mic Control with the TC-Helicon MP-75 or Sennheiser e 835 fx microphones for additional control of presets, performance, effects and looping while you're performing.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Ефекти

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: Микрофони / Дополнителна опрема и аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Electro-Harmonix   
.
  ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF  
  ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP  
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Moog  
.
  Moog MF-101 Lowpass Filter  
  Hotone CHOIR Analog Chorus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hotone  
.
  Hotone CHOIR Analog Chorus  
  Hotone CHOIR Analog Chorus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Nano Small Stone  
  Electro Harmonix Nano Small Stone  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL  
  BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC RUSTY FUZZ  
  TC ELECTRONIC RUSTY FUZZ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Dark Matter Distortion  
  TC Electronic Dark Matter Distortion  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Ефект Процесори :  
Behringer
Blackstar
BOSS
DigiTech
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Eventide
Kemper
LINE6
Mooer
Morpheus
Rocktron
Strymon
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
Two Notes
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Helicon
 
  TC Helicon VoiceLive 3  
 

The TC Helicon VoiceLive 3 is a three-in-one effects unit for vocalists and guitarists, offering a plethora of vocal harmony effects, guitar effects and an advanced looping function.

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
43.200,oo ден


The TC Helicon VoiceLive 3 is a culmination of the first two incarnations of the VoiceLive unit, with an increase in the number of vocal harmony options while also paying closer attention to guitar effects and adding a looper feature.

ЦЕНА: 43.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Features:
•Vocal Effects
•Guitar Effects
•Looper
Multi-track looper
Layered for verse/chorus (B/C) over base loop A with infinite overdubs
10 x three track loop storage
45 minutes total loop time
•Control
250 factory presets
Memory for 500 presets
10 steps per preset
10 footswitches
6 preset-assignable footswitches for enabling/disabling FX blocks
Detailed editing
Genre and Styles preset categories

 
  Дополнителни Информации:  
 

Imagine the perfect sound engineer taking your vocals to awe-inspiring heights. Imagine the rich tones of a premium stomp box collection. Imagine a songwriting tool setting your creativity on fire, both when writing and performing. Now stop imagining. With VoiceLive 3 you get the ultimate 3-in-1 professional performance system for vocals, guitar and phrase looping - and it will rock your world! The VoiceLive was revolutionary when it debuted, and with this its second rethinking, the design has been expanded in terms of features and streamlined in terms of usability.

- A complete vocal sound with next generation harmony processing, effects and tonal quality.
- TC Electronic stomp box effects, Amp Tones and dedicated stereo amp outputs to integrate fully with your guitar rig.
- Powerful 3-phrase looping lets you create and store entire songs on-the-fly.

Your voice, front and center
Vocals are what we live for, and VoiceLive 3 is a true labor of love. With a mind-blowing vocal effects path more comprehensive than anything created before - featuring 11 independent effects blocks, over 180 different styles, and more than 200 factory presets available right out of the box (and 1000+ more available for free download) - VoiceLive 3 represents the absolute pinnacle of singer's technology and the perfect partner for your voice.

- NEW! Exciting new Harmony modes - Pedal, Fixed, and Mixed-Mode - for expanded voicing and musical possibilities.
- NEW! Authentic Vocoder with voice-controlled polyphonic synth and robot modes allow you play your voice like an instrument.
- Automatically and professionally produced vocal sound with enhanced Adaptive Tone.
- Improved suite of our renowned vocal effects, e.g. Doubling, Harmony, Echo, Reverb, HardTune, Flanger, Chopper, Choir, and more. Upgrades include new delay filters, new HardTune styles, better sounding doublings and even more realistic harmonies.
- 200+ factory presets, with onboard storage for 500 presets in total. Download and manage more presets via our free VoiceSupport app.

No-compromise Guitar FX and AmpTones
Our sister company is legendary guitar FX maker, TC Electronic, and by including some of the most popular sounds from their TonePrint pedals like Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus, and Vortex Flanger we've designed the Guitar section of VoiceLive 3 to rival even the most pristine pedal boards. Add to that the full gamut of great tone classics such as wah, octave, tremolo, and drive, and you've got an unbeatable guitar road kit.
- TC Electronic TonePrint FX styles from Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus and others.
- New Talk box, Chopper, Bass, Wah, and Drive guitar effects.
- A wide choice of amp emulations from vintage British to classic American, when bringing your own amp isn't practical.
- Acoustic Mode allows for quick set up of VoiceLive 3 for acoustic guitar.
- Guitar chords automatically guide vocal Harmony, HardTune, Synth and Vocoder effects.

Dedicated vocal PA and Guitar Out
What makes VoiceLive 3 stand out is the dedicated stereo vocal and stereo guitar amp outputs. Send your guitar sound directly to your favorite amp, completely independent of the vocal output going to the PA. The killer feature is that this also works if you're looping; the stereo vocal loops go to the PA while the stereo guitar loops go separately to the amps.

Building better songs with loops
VoiceLive 3's looping focuses allows you to experiment with real-time song creation or exciting loop jams. Arrange and re-arrange backing tracks with flexible verse-chorus-bridge switching. The LoopAssist function helps you make tighter loops effortlessly and auto-expands loops to allow different lengths. 45 minutes of looping time and infinite overdubs let you create entire sets of songs - and store them for instant recall.
- Powerful multi-track looper with intuitive control layout and infinite overdubs.
- 3 phrase looping with 4 selectable layering and serial techniques help you create intricate songs and on-the-spot re-arrangements.
- LoopAssist with multi-purpose metronome and quantize for perfectly synced loops.
- Auto expansion of loop length allows you to create long loops on top of short ones, and vice versa, without having to set up timing beforehand.
- Loops can be stored onboard and recalled together with presets.

Next-generation 3iC power platform
While the form factor of VoiceLive 3 continues the tradition for VoiceLive 2 and VoiceLive Rack, look under the hood and you'll discover an entirely different kind of beast. Sporting our new 3iC processing, VoiceLive 3 features cutting-edge hardware with 3 independent cores dedicated solely to vocals, guitar and looping. Match these with increased memory and lightning fast access and you're looking at more than double the processing power of our previous benchmark, VoiceLive 2.

Portable command center
We spent a lot of time figuring out the most effective I/O options to make VoiceLive 3 a flexible and extremely portable command center for your performance. On top of dedicated stereo PA and Guitar outputs you get separate monitor and headphone mix outputs, with a monitor mix input. Also included are our RoomSense microphones for controlling harmony and adding ambience to your monitor mix, as well as two control inputs for expression pedals or Switch-3.

- 4-channel stereo outputs with dedicated vocal and guitar channels.
- Independent headphone and monitor mix.- Combo Jack for Main inputs and automatic input/output sensing.
- Monitor mix input and pass-through to other monitors.

Total performance control
VoiceLive 3 is designed to empower you and your performance, giving you easy access to presets, sounds and switching between them, while providing complete customization of switch functions and deep edit control. Use the LAYER button to change between the vocals, guitar and loop control layers. Each mode gives you instant access to layer-specific functions via the footswitches, with the LCD display showing a clear view of which footswitch controls what effect.

- Consistent 3-layer UI philosophy. Vocals, Guitar and Looping each have their own 6-button layout.
- Stompbox-style access to individual effects and loop controls.
- LCD display shows current footswitch labels.
- Complete customization of footswitch assignments across layers to suit your personal style and requirements.

Guitar & Heaphone Cable
VoiceLive 3 comes with a specially designed combination guitar & headphone cable that facilitates in-ear monitoring and allows you to practice without an amp - and gives you ample freedom to move while you rock out.

But wait… there's more!
VoiceLive 3 literally has hundreds of additional features to make you stand out as a singer, guitar player and performer. And if you're upgrading from VoiceLive 2, there are dozens of new functions to discover and an army of upgrades and improvements.

Endless styles and genres
The GENRE feature allows you to easily browse hundreds of presets by style, effects type and artists. Choose a genre that suits you and VoiceLive 3 will list the presets that fit your preference. Perfect for when you're looking for that specific sound or need inspiration for your next song.

Make it a HIT
The HIT button turns on multiple effects at once to add effect layers or to create quick A/B scenes for each preset. Use it to add dazzling vocal effects for the chorus, or strip down a guitar part for the verse, or even a combination of both vocal and guitar effects changes - you decide!

Get loud, no clipping
The automatic Mic Gain feature takes the guesswork out of setting your input level properly. Simply sing your loudest into the mic and VoiceLive 3 will set your mic gain automatically for the best signal-to-noise ratio and freedom from nasty input distortion.

Control it from your mic
Add remote Mic Control with the TC-Helicon MP-75 or Sennheiser e 835 fx microphones for additional control of presets, performance, effects and looping while you're performing.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Ефект Процесори

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Ефекти

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: Микрофони / Дополнителна опрема и аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  DigiTech   
.
  Digitech RP360 XP  
  Digitech RP360 XP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Moog  
.
  Moog MF-101 Lowpass Filter  
  Moog MF-101 Lowpass Filter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  Boss FBM-1 Fender 59 Bassman  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss FBM-1 Fender 59 Bassman  
  Boss FBM-1 Fender 59 Bassman  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  Digitech GSP1101  
  Digitech GSP1101  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss RC-3 Loop Station  
  Boss RC-3 Loop Station  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.