1 Behringer EUROLIVE B1200 D-PRO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer EUROLIVE B1200 D-PRO Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.300,oo денHigh-Performance Active 500-Watt 12" PA Subwoofer with Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 22.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

High-performance 500-Watt powered subwoofer for PA applications
Powerful 12'' long-excursion transducer with high temperature voice coil provides incredibly accurate and pulse-pounding bass
Precise reproduction of ultra-low frequencies for "bulletproof" punch and impact
State-of-the-art 500-Watt Class-D amplifier with comprehensive over-excursion, thermal and clip limit protection
Built-in active stereo crossover provides high-pass filtered outputs for full-range loudspeakers
Tunable and switchable Bass Boost plus Phase switch for ultimate low-frequency performance

Variable High Cut control for perfect sound alignment
Subwoofer Level control to adjust the balance between subwoofer and the full-range speakers
Power, Signal and Clip LEDs for perfect monitoring
Intelligent limiter for maximum sound performance and woofer protection
Internal switch-mode power supply for noise-free audio, superior transient response and very low power consumption
Pole socket for mounting with commercial spacer poles
Ergonomically shaped handles for easy transport
Rugged steel grill for optimal speaker protection
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Дополнителни Информации:  
 

Our EUROLIVE B1200D-PRO 500-Watt active subwoofer provides the ultimate in low-frequency reproduction, and the built-in stereo crossover makes it ideally suited for use with any of our active 2-way loudspeakers. Packed with a powerful 500-Watt Class-D amplifier, 15" long-excursion Low-Frequency (LF) transducer and an incredible array of professional features, the B1200D-PRO produces extreme levels of low-end punch, with the definition and clarity typically reserved for much larger systems!

Put simply, these cool-running systems are much lighter, making them ultra-easy to transport and set up – and our no-compromise design means you get amazingly-deep, chest-pounding bass that will keep the party going all night long.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer EUROLIVE B112MP3  
  Behringer EUROLIVE B112MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH  
  TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT HiMaxX 40  
  TURBOSOUND TPX 122M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 122M  
  TURBOSOUND TPX 122M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B215XL  
  Behringer Eurolive B215XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B212D  
  Behringer Eurolive B212D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson dB1500a Active Subwoofer  
  Samson dB1500a Active Subwoofer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer EUROLIVE B1200 D-PRO  
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.300,oo денHigh-Performance Active 500-Watt 12" PA Subwoofer with Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 22.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

High-performance 500-Watt powered subwoofer for PA applications
Powerful 12'' long-excursion transducer with high temperature voice coil provides incredibly accurate and pulse-pounding bass
Precise reproduction of ultra-low frequencies for "bulletproof" punch and impact
State-of-the-art 500-Watt Class-D amplifier with comprehensive over-excursion, thermal and clip limit protection
Built-in active stereo crossover provides high-pass filtered outputs for full-range loudspeakers
Tunable and switchable Bass Boost plus Phase switch for ultimate low-frequency performance

Variable High Cut control for perfect sound alignment
Subwoofer Level control to adjust the balance between subwoofer and the full-range speakers
Power, Signal and Clip LEDs for perfect monitoring
Intelligent limiter for maximum sound performance and woofer protection
Internal switch-mode power supply for noise-free audio, superior transient response and very low power consumption
Pole socket for mounting with commercial spacer poles
Ergonomically shaped handles for easy transport
Rugged steel grill for optimal speaker protection
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Дополнителни Информации:  
 

Our EUROLIVE B1200D-PRO 500-Watt active subwoofer provides the ultimate in low-frequency reproduction, and the built-in stereo crossover makes it ideally suited for use with any of our active 2-way loudspeakers. Packed with a powerful 500-Watt Class-D amplifier, 15" long-excursion Low-Frequency (LF) transducer and an incredible array of professional features, the B1200D-PRO produces extreme levels of low-end punch, with the definition and clarity typically reserved for much larger systems!

Put simply, these cool-running systems are much lighter, making them ultra-easy to transport and set up – and our no-compromise design means you get amazingly-deep, chest-pounding bass that will keep the party going all night long.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Turbosound - MUSIC Group   
.
  TURBOSOUND TPX 152  
  TURBOSOUND TPX 152  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B112W  
  Behringer Eurolive B112W  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IQ15 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
  NEXO Geo S System  
  ПовеќеПовеќе  
.
  NEXO  
.
  NEXO Geo S System  
  NEXO Geo S System  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PREMIUM PR:O 15 D  
  HK Audio PREMIUM PR:O 15 D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
  TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 1012  
  Peavey Impulse 1012  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 122M  
  TURBOSOUND TPX 122M  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.