1 Kurzweil Artis : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  >> Home  
  >> Stage  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Kurzweil
 
  Kurzweil Artis Приказ на сите производи од Kurzweil  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage
 
 

Featuring our stunning NEW German Grand, Artis' astonishing sound quality, dependability and ease-of-use help you take your performance to the next level!

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A game-changer. 32 killer programs. Amazing tone, realism, and expression FAR beyond what you thought possible in a stage piano. Perfectly matched with a weighted Fatar TP-100 action.
KB3 ToneReal™ Organs

Artis KB3 Modeled after classic Hammond, Vox and Farfisa organs. Featuring all the controls you want and more, including 9 realistic drawbars.
256 Factory Programs

Artis programs From classic to cutting-edge. The best sounds from our PC3K and KORE 64 collections plus our NEW piano, Vintage Electric Pianos, Clavinets, Synthesizers, rich and realistic String Sections and Orchestras, Guitars, Percussion and much more.
256 Factory Multis

Artis Multis Layered, sublime, fearless and funky - our Multis will have your inspiration up and running in no time! Up to 4 zones, split/layer, extensive MIDI control, individual zone volume and mute control.
Powerful FX Engine

Artis FX Award-winning Reverbs, Delays, Choruses, Flangers, Phasers, Distortions, Rotary Amplifiers, Compressors and more.
CONTROLS

Front Panel 3-Band Master EQ

Artis EQ Room too boomy?? No problem. Dial it in with Bass, Treble and sweepable Midrange.
22 Programmable Physical Controllers

Artis Sliders 9 Sliders, 6 Switches, 2 Wheels, 2 Switch Pedal Inputs, 1 Continuous Control Pedal Input. (1 sustain/switch pedal is included).
Easy Access Transpose Buttons

Artis Xpose Dedicated -/+ controls conveniently located above the Pitch/Modulation wheels.
USER INTERFACE

Sound Selection

Artis Cat Easy Category and Program/Multi selection. Save your own preset for each Category.
Favorites Section

Artis Faves Access your 10 Favorite sounds with ONE button press! Conveniently located right below Artis' display.
Software Editors

Artis Editor Get deeper into editing your Artis Programs and Multis. (free download)

 
  Дополнителни Информации:  
 


Keyboard: 88 note fully-weighted hammer-action with velocity sensitive keys
(Fatar TP100)
Display: 240x64 pixel monochrome LCD with front-panel contrast adjust
Polyphony: 128 Voice Polyphony, dynamically allocated
Multitimbral: 16 parts (one per MIDI channel)
Quick Split/Layer: Easy access with adjustable relative volume (up to 4 zones)
Factory Programs: 256 stunning factory Programs featuring the all new German Grand Piano along with a wide selection of sounds from the acclaimed PC3 and KORE 64™ expansion (download full "object list" here)
User Programs: 256
Factory Multis: 256 factory-crafted Multis - featuring up to 4 independent zones
User Multis: 256
General MIDI: No
Master EQ Section: Dedicated front-panel 3-band EQ with sweepable mid and on/off switch
Effects: • Over 1000 complex effect chains, incorporated into programs featuring our award winning effects - reverbs, delays, chorus, flange, phaser, EQs, distortions, rotary speaker simulators, compressors, and more
• 16 total FX units
(chains can not be edited, but a chain can be selected in Multi Mode)
Controllers: 1 pitch wheel
1 modulation wheel
9 front panel sliders
9 KB3 control switches/control/zone mute switches
1 variation switch
2 transpose switches
2 switch pedal inputs, each supporting single or dual, switch or half-damper* pedals (1 switch/sustain pedal is included)
1 continuous control pedal input
(*for MIDI controller functionality only)

Analog Outputs: • Two 1/4" balanced TRS analog (24-bit DACs)
• +21dBu maximum output
• 400Ω balanced source impedance
Audio Inputs: One stereo 1/8" back-panel input for connecting your favorite MP3 player or other audio source for accompaniment playback
Headphones: • 1 front panel 1/4" headphone output
• 130mW into 32 ohm headphones
MIDI: In, Out
USB: • Complete MIDI functionality over USB
• User program/multi file transfer to/from PC/Mac/Flash Drive
• Operating System updates from PC/Mac/Flash Drive
FREE OS Updates: OS updates over USB and/or Flash Drive
Included Accessories: Power cable, Switch pedal, USB cable, (4) self adhesive feet
Height: (5.5") (14cm)
Depth: (15.5") (39.5cm)
Length: (54.5") (138.5cm)
Weight: (46 lb.) (21 kg)
Power: Internal Power Supply, free voltage 90-265V AC 50-60Hz, 10 Watts

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kawai   
.
  Kawai CN14  
  Kawai CN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL MP10-F SR  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Clavia  
.
  Nord Lead A1  
  Nord Lead A1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  Kawai MP 6 Stage Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Stage :  
Alesis
Clavia
Kawai
Kurzweil
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage
 
  ПРОИЗВОД  
  Kurzweil
 
  Kurzweil Artis  
 

Featuring our stunning NEW German Grand, Artis' astonishing sound quality, dependability and ease-of-use help you take your performance to the next level!

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A game-changer. 32 killer programs. Amazing tone, realism, and expression FAR beyond what you thought possible in a stage piano. Perfectly matched with a weighted Fatar TP-100 action.
KB3 ToneReal™ Organs

Artis KB3 Modeled after classic Hammond, Vox and Farfisa organs. Featuring all the controls you want and more, including 9 realistic drawbars.
256 Factory Programs

Artis programs From classic to cutting-edge. The best sounds from our PC3K and KORE 64 collections plus our NEW piano, Vintage Electric Pianos, Clavinets, Synthesizers, rich and realistic String Sections and Orchestras, Guitars, Percussion and much more.
256 Factory Multis

Artis Multis Layered, sublime, fearless and funky - our Multis will have your inspiration up and running in no time! Up to 4 zones, split/layer, extensive MIDI control, individual zone volume and mute control.
Powerful FX Engine

Artis FX Award-winning Reverbs, Delays, Choruses, Flangers, Phasers, Distortions, Rotary Amplifiers, Compressors and more.
CONTROLS

Front Panel 3-Band Master EQ

Artis EQ Room too boomy?? No problem. Dial it in with Bass, Treble and sweepable Midrange.
22 Programmable Physical Controllers

Artis Sliders 9 Sliders, 6 Switches, 2 Wheels, 2 Switch Pedal Inputs, 1 Continuous Control Pedal Input. (1 sustain/switch pedal is included).
Easy Access Transpose Buttons

Artis Xpose Dedicated -/+ controls conveniently located above the Pitch/Modulation wheels.
USER INTERFACE

Sound Selection

Artis Cat Easy Category and Program/Multi selection. Save your own preset for each Category.
Favorites Section

Artis Faves Access your 10 Favorite sounds with ONE button press! Conveniently located right below Artis' display.
Software Editors

Artis Editor Get deeper into editing your Artis Programs and Multis. (free download)

 
  Дополнителни Информации:  
 


Keyboard: 88 note fully-weighted hammer-action with velocity sensitive keys
(Fatar TP100)
Display: 240x64 pixel monochrome LCD with front-panel contrast adjust
Polyphony: 128 Voice Polyphony, dynamically allocated
Multitimbral: 16 parts (one per MIDI channel)
Quick Split/Layer: Easy access with adjustable relative volume (up to 4 zones)
Factory Programs: 256 stunning factory Programs featuring the all new German Grand Piano along with a wide selection of sounds from the acclaimed PC3 and KORE 64™ expansion (download full "object list" here)
User Programs: 256
Factory Multis: 256 factory-crafted Multis - featuring up to 4 independent zones
User Multis: 256
General MIDI: No
Master EQ Section: Dedicated front-panel 3-band EQ with sweepable mid and on/off switch
Effects: • Over 1000 complex effect chains, incorporated into programs featuring our award winning effects - reverbs, delays, chorus, flange, phaser, EQs, distortions, rotary speaker simulators, compressors, and more
• 16 total FX units
(chains can not be edited, but a chain can be selected in Multi Mode)
Controllers: 1 pitch wheel
1 modulation wheel
9 front panel sliders
9 KB3 control switches/control/zone mute switches
1 variation switch
2 transpose switches
2 switch pedal inputs, each supporting single or dual, switch or half-damper* pedals (1 switch/sustain pedal is included)
1 continuous control pedal input
(*for MIDI controller functionality only)

Analog Outputs: • Two 1/4" balanced TRS analog (24-bit DACs)
• +21dBu maximum output
• 400Ω balanced source impedance
Audio Inputs: One stereo 1/8" back-panel input for connecting your favorite MP3 player or other audio source for accompaniment playback
Headphones: • 1 front panel 1/4" headphone output
• 130mW into 32 ohm headphones
MIDI: In, Out
USB: • Complete MIDI functionality over USB
• User program/multi file transfer to/from PC/Mac/Flash Drive
• Operating System updates from PC/Mac/Flash Drive
FREE OS Updates: OS updates over USB and/or Flash Drive
Included Accessories: Power cable, Switch pedal, USB cable, (4) self adhesive feet
Height: (5.5") (14cm)
Depth: (15.5") (39.5cm)
Length: (54.5") (138.5cm)
Weight: (46 lb.) (21 kg)
Power: Internal Power Supply, free voltage 90-265V AC 50-60Hz, 10 Watts

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Stage

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CN14  
  Kawai CN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M210 SR  
  KURZWEIL M210 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL MP10-F SR  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.