1 Behringer Europower PMP500 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer Europower PMP500 Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

500-Watt 12-Channel Powered Mixer with KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Compressors, FBQ Feedback Detection System and Wireless Option

ЦЕНА: 23.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Europower PMP500 500-Watt 12-Channel Powered Mixer from Behringer features dual 250-watt Class D amplifiers with four mono inputs, six stereo channels, and a 1/8" auxiliary input. It can be used for smaller clubs, boardrooms, or in houses of worship. The PMP500 has six mic preamps alongside eight 1/4" line level inputs. An additional two stereo 1/4" and 1/8" auxiliary inputs provide a variety of routing and input options.

Each of its 12 mixer channels features a 3-band EQ as well as a single-knob compressor. The master section has an incorporated Klark Teknik effects processor and a 7-band graphic EQ that allows you to shape the tone of your output signal. The PMP500 features a USB port that enables the mixer to be directly compatible with Behringer's UltraLink ULM series wireless system without taking up an analog input.

The FQB Feedback Detection system reveals critical frequencies for easy feedback removal. The graphic EQ sliders will light up to indicate problem frequencies
"Wireless Ready" for optional Behringer ULM series wireless system
3-band EQ, low-cut filter and clip LEDs on all mono channels
Stereo 7-band master graphic EQ
Stereo or dual mono amp operation
Standby switch mutes all mic channels for breaks between sets or performances
Internal switch-mode power supply

 
  Дополнителни Информации:  
 

Microphone Inputs
Type 6x Electronically balanced XLR
EIN @ 0 Ω: -122 dB/ -125 dB A-weighted
@ 50 Ω: -122 dB/ -125 dB A-weighted
@ 150 Ω: -121 dB/ -124 dB A-weighted
Gain 29 dB
9 dB (with pad)
Maximum Input Level 12 dBu @ 10 dB gain
Impedance Balanced: 2.0 kΩ
Unbalanced: 1.0 kΩ
Phantom Power 15 V
Line Input
Type 14x Mono 1/4" (6.35 mm) TRS
1x 1/8" (3.5 mm) auxiliary input
Impedance Balanced: 20 kΩ (approximate)
Unbalanced: 10 kΩ
Maximum Input Level 21 dBu
Equalizer
EQ Type Low: +/- 15 dB @ 80 Hz (per mono channel)
High: +/- 15 dB @ 12 kHz (per mono channel)
Master 7-band graphic EQ
Mixer
Noise Main mix @ ∞, channel fader @ ∞: -106 dB/ -110 dB A-weighted
Main mix @ 0 dB, channel fader @ ∞: -87 dB/ -90 dB A-weighted
Main mix @ 0 dB, channel fader 0 dB: -80 dB/ -82 dB A-weighted
Frequency Response 20 Hz to 20 kHz (+ 0 / - 3 dB)
Amplifier
Maximum Power Output 2x 250 W
Loudspeaker Outputs
Type 2x 1/4" (6.35 mm) TS connectors
Impedance 4 to 8 Ω
DSP
Type Klark Teknik
Converter 24-bit Sigma-Delta
Sampling Rate 40 kHz
Wireless
Type USB port for connection with ULM series USB receiver
Display
Type 2-digit, 7-segment LED
Power Supply
Mains 100 to 120 V (for UL, JP, CA)
220 to 240 V (for EU, AU, UK, CN)
Fuse 100 to 120 V ~ T 5 A H 250 V
220 to 240 V ~ T 3.15 A H 250 V
Power Consumption 90 W
Connection Standard IEC receptacle
General
Dimensions (HxWxD) 4.8 x 15.4 x 16.7" (122 x 390 x 425 mm)
Weight 14 lb (6.3 kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Power" Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  Behringer Xenyx X2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T112  
  Allen&Heath iLive-T112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  Allen&Heath dLive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath dLive  
  Allen&Heath dLive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 10FX  
  Allen&Heath ZED 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP 1680S  
  Behringer Europower PMP 1680S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Q502USB  
  Behringer XENYX Q502USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive 144  
  Allen&Heath iLive 144  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer Europower PMP500  
 

500-Watt 12-Channel Powered Mixer with KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Compressors, FBQ Feedback Detection System and Wireless Option

ЦЕНА: 23.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Europower PMP500 500-Watt 12-Channel Powered Mixer from Behringer features dual 250-watt Class D amplifiers with four mono inputs, six stereo channels, and a 1/8" auxiliary input. It can be used for smaller clubs, boardrooms, or in houses of worship. The PMP500 has six mic preamps alongside eight 1/4" line level inputs. An additional two stereo 1/4" and 1/8" auxiliary inputs provide a variety of routing and input options.

Each of its 12 mixer channels features a 3-band EQ as well as a single-knob compressor. The master section has an incorporated Klark Teknik effects processor and a 7-band graphic EQ that allows you to shape the tone of your output signal. The PMP500 features a USB port that enables the mixer to be directly compatible with Behringer's UltraLink ULM series wireless system without taking up an analog input.

The FQB Feedback Detection system reveals critical frequencies for easy feedback removal. The graphic EQ sliders will light up to indicate problem frequencies
"Wireless Ready" for optional Behringer ULM series wireless system
3-band EQ, low-cut filter and clip LEDs on all mono channels
Stereo 7-band master graphic EQ
Stereo or dual mono amp operation
Standby switch mutes all mic channels for breaks between sets or performances
Internal switch-mode power supply

 
  Дополнителни Информации:  
 

Microphone Inputs
Type 6x Electronically balanced XLR
EIN @ 0 Ω: -122 dB/ -125 dB A-weighted
@ 50 Ω: -122 dB/ -125 dB A-weighted
@ 150 Ω: -121 dB/ -124 dB A-weighted
Gain 29 dB
9 dB (with pad)
Maximum Input Level 12 dBu @ 10 dB gain
Impedance Balanced: 2.0 kΩ
Unbalanced: 1.0 kΩ
Phantom Power 15 V
Line Input
Type 14x Mono 1/4" (6.35 mm) TRS
1x 1/8" (3.5 mm) auxiliary input
Impedance Balanced: 20 kΩ (approximate)
Unbalanced: 10 kΩ
Maximum Input Level 21 dBu
Equalizer
EQ Type Low: +/- 15 dB @ 80 Hz (per mono channel)
High: +/- 15 dB @ 12 kHz (per mono channel)
Master 7-band graphic EQ
Mixer
Noise Main mix @ ∞, channel fader @ ∞: -106 dB/ -110 dB A-weighted
Main mix @ 0 dB, channel fader @ ∞: -87 dB/ -90 dB A-weighted
Main mix @ 0 dB, channel fader 0 dB: -80 dB/ -82 dB A-weighted
Frequency Response 20 Hz to 20 kHz (+ 0 / - 3 dB)
Amplifier
Maximum Power Output 2x 250 W
Loudspeaker Outputs
Type 2x 1/4" (6.35 mm) TS connectors
Impedance 4 to 8 Ω
DSP
Type Klark Teknik
Converter 24-bit Sigma-Delta
Sampling Rate 40 kHz
Wireless
Type USB port for connection with ULM series USB receiver
Display
Type 2-digit, 7-segment LED
Power Supply
Mains 100 to 120 V (for UL, JP, CA)
220 to 240 V (for EU, AU, UK, CN)
Fuse 100 to 120 V ~ T 5 A H 250 V
220 to 240 V ~ T 3.15 A H 250 V
Power Consumption 90 W
Connection Standard IEC receptacle
General
Dimensions (HxWxD) 4.8 x 15.4 x 16.7" (122 x 390 x 425 mm)
Weight 14 lb (6.3 kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Power" Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Midas   
.
  Midas M32R Digital Mixer  
  Midas M32R Digital Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 24  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  Allen&Heath ZED 428  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 428  
  Allen&Heath ZED 428  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath dLive  
  Allen&Heath dLive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Core Rack  
  Behringer X32 Core Rack  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.