1 PreSonus AudioBox iTwo Studio : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  PreSonus
 
  PreSonus AudioBox iTwo Studio Приказ на сите производи од PreSonus  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Софтвер
 
 

2-channel USB Interface, Headphones, Condenser Microphone, Microphone Cable, USB Cable, and PreSonus Studio One Artist DAW

ЦЕНА: 16.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

True Multi-platform Recording System
With everything you need to start recording and mixing music, the PreSonus AudioBox iTwo Studio bundle is a complete production solution for your Mac, PC, or iPad. You can connect two microphones, instruments, or line-level sources to the AudioBox iTwo USB audio interface, with outputs for studio monitors and MIDI I/O for your controllers and keyboards. The included M7 condenser microphone is perfect for high-quality vocal and instrument recordings. Complete with Studio One Artist DAW software and the Capture Duo recording app for iPad, there's amazing production potential in the PreSonus AudioBox iTwo Studio.

PreSonus AudioBox iTwo Studio Recording Bundle at a Glance:
High-quality recording interface and DAW software
Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Full integration with the Capture Duo iPad App
High-quality recording interface and DAW software
The PreSonus AudioBox iTwo USB audio interface is an outstanding solution for two-channel recording applications. With two Class A mic/instrument preamps and 24-bit/96kHz recording quality, you're well equipped for stereo recordings, vocal/instrument combinations, MIDI production, and much more. You also get PreSonus' Studio One Artist 2 DAW software, which has earned a good reputation at Sweetwater for its ease of use and impressive sonic results.

Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Whether you are trying to record outstanding tracks, timestretch audio regions, or quantize drum parts, Studio One Artist DAW software lets you do it with ease. You'll have all the tools you need for top-notch audio production, with a drag-and-drop interface that's incredibly easy to learn. From recording music and voiceovers to electronic music production and sound design, Studio One Artist has the tools you need for virtually any audio project.

Full integration with the Capture Duo iPad App
The AudioBox iTwo Studio also comes with PreSonus' Capture Duo recording app for iPad. It's a dead-simple recording app that makes it easy to record before you lose your musical inspiration. Best of all, you can wirelessly transfer your Capture Duo recording session to a Studio One Artist session on your computer. You can see that with the AudioBox iTwo interface, you're actually gaining a completely integrated recording solution for both your computer and iPad.

PreSonus AudioBox iTwo Studio Recording Bundle Features:
Complete recording and production bundle for Mac, PC, and iPad
Bus powered USB audio interface for true portability (USB cable included)
Low-noise, high-headroom mic preamps are perfect for recording vocals and instruments
Capture vocals and instruments with the M7 condenser microphone (mic cable included)
Included Studio One Artist DAW software gives you a full-featured recording and mixing solution
Capture Duo iPad app makes it easy to record and transfer projects to your Studio One Artist DAW
Completely portable with no power supply required
Your masterpiece is waiting to be created with the PreSonus AudioBox iTwo Studio!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Computer Connectivity USB 2.0/iOS
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 2 x 2
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Analog Inputs 2 x XLR/TRS Combo
Analog Outputs 2 x TRS
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes
MIDI I/O In/Out
Bus Powered Yes
Depth 5.31"
Width 7.56"
Height 1.71"
Weight 1.35 lbs.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Кондезаторски Микрофони

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  M-Audio   
.
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok BS402  
  QuikLok BS402  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Adam Hall K12C10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  Adam Hall K12C10  
  Adam Hall K12C10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure DMK 57-52  
  Shure DMK 57-52  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Laptop Stand  
  Akai Laptop Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  ARTURIA BEATSTEP  
  ARTURIA BEATSTEP  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Софтвер :  
Ableton
Akai
Antelope
Avid
Native Instruments
PreSonus
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Софтвер
 
  ПРОИЗВОД  
  PreSonus
 
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
 

2-channel USB Interface, Headphones, Condenser Microphone, Microphone Cable, USB Cable, and PreSonus Studio One Artist DAW

ЦЕНА: 16.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

True Multi-platform Recording System
With everything you need to start recording and mixing music, the PreSonus AudioBox iTwo Studio bundle is a complete production solution for your Mac, PC, or iPad. You can connect two microphones, instruments, or line-level sources to the AudioBox iTwo USB audio interface, with outputs for studio monitors and MIDI I/O for your controllers and keyboards. The included M7 condenser microphone is perfect for high-quality vocal and instrument recordings. Complete with Studio One Artist DAW software and the Capture Duo recording app for iPad, there's amazing production potential in the PreSonus AudioBox iTwo Studio.

PreSonus AudioBox iTwo Studio Recording Bundle at a Glance:
High-quality recording interface and DAW software
Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Full integration with the Capture Duo iPad App
High-quality recording interface and DAW software
The PreSonus AudioBox iTwo USB audio interface is an outstanding solution for two-channel recording applications. With two Class A mic/instrument preamps and 24-bit/96kHz recording quality, you're well equipped for stereo recordings, vocal/instrument combinations, MIDI production, and much more. You also get PreSonus' Studio One Artist 2 DAW software, which has earned a good reputation at Sweetwater for its ease of use and impressive sonic results.

Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Whether you are trying to record outstanding tracks, timestretch audio regions, or quantize drum parts, Studio One Artist DAW software lets you do it with ease. You'll have all the tools you need for top-notch audio production, with a drag-and-drop interface that's incredibly easy to learn. From recording music and voiceovers to electronic music production and sound design, Studio One Artist has the tools you need for virtually any audio project.

Full integration with the Capture Duo iPad App
The AudioBox iTwo Studio also comes with PreSonus' Capture Duo recording app for iPad. It's a dead-simple recording app that makes it easy to record before you lose your musical inspiration. Best of all, you can wirelessly transfer your Capture Duo recording session to a Studio One Artist session on your computer. You can see that with the AudioBox iTwo interface, you're actually gaining a completely integrated recording solution for both your computer and iPad.

PreSonus AudioBox iTwo Studio Recording Bundle Features:
Complete recording and production bundle for Mac, PC, and iPad
Bus powered USB audio interface for true portability (USB cable included)
Low-noise, high-headroom mic preamps are perfect for recording vocals and instruments
Capture vocals and instruments with the M7 condenser microphone (mic cable included)
Included Studio One Artist DAW software gives you a full-featured recording and mixing solution
Capture Duo iPad app makes it easy to record and transfer projects to your Studio One Artist DAW
Completely portable with no power supply required
Your masterpiece is waiting to be created with the PreSonus AudioBox iTwo Studio!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Computer Connectivity USB 2.0/iOS
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 2 x 2
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Analog Inputs 2 x XLR/TRS Combo
Analog Outputs 2 x TRS
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes
MIDI I/O In/Out
Bus Powered Yes
Depth 5.31"
Width 7.56"
Height 1.71"
Weight 1.35 lbs.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Кондезаторски Микрофони

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Universal Audio   
.
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Furman  
.
  Furman PL-PLUS CE  
  Behringer Ultra-DI DI20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI DI20  
  Behringer Ultra-DI DI20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME ADI2 Pro  
  RME ADI2 Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  Adam Hall K28C30D  
  Adam Hall K28C30D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT-USB  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.