1 Behringer Xenyx 1204USB : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer Xenyx 1204USB Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

8-channel USB Mixer with One-knob Compression, 2 Aux Sends, 2 Busses, and 3-band EQ Per Channel

ЦЕНА: 11.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

An Easy Way to Mix and Record
The Behringer USB mixer Xenyx 1204USB makes it easy to mix up to six channels of audio at a budget-friendly price. You get four Xenyx mic preamps on the first four channels, plus an additional two stereo channels for line level sources. The 2-bus design lets you route signals to an alternate source, while two auxiliary sends per channel further enhance your routing options. The 1204USB helps you sound your best too, with 1-knob compression and 3-band EQs. Best of all, you can easily record the stereo output of the 1204USB to your computer via USB. It even comes with a suite of free recording and podcasting software. Whether you're mixing live audio or recording in your home studio, the Xenyx 1204USB gives you a lot of features at a budget-friendly price.

Behringer Xenyx 1204USB USB Mixer at a Glance:
1-knob compression
Flexible routing
USB recording and playback
1-knob compression
Live sound engineers know the value of a quality compressor. The Behringer Xenyx 1204USB mixer makes compressing easy, featuring four channels with 1-knob compression. Just set your signal levels then adjust the compressor to taste, making signal level management easier than ever.

Flexible routing
The Xenyx 1204USB mixer makes it easy to send your audio to multiple destinations. It's great for setting up custom headphone mixes for recording in your home studio. Set your main levels where they need to be for recording then use the auxiliary sends on each channel to set up a custom monitor mix that can be sent to a headphone amp.

USB recording and playback
The Xenyx 1204USB's computer connectivity is a helpful addition both in the studio and onstage. In your studio, you can record the stereo output of the 1204USB to virtually any recording software, and you can also play back audio from your computer through the mixer. For live use, the 1204USB is an easy way to mix the show and record at the same time. Just bring your laptop and hit record before the show starts. It's also a great way to add backing tracks to your performance, by routing computer playback to the main outputs along with the live mix.

Behringer Xenyx 1204USB USB Mixer Features:
Lots of input options at a budget-friendly price
Channels 1-4 feature 1-knob compression
3-band EQ on each channel
2-bus design makes it easy to set up 2 mixes for different destinations
USB connection for stereo computer recording
The Behringer Xenyx 1204USB has a lot of features at a low price.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Type Analog
Channels 8
Inputs - Mic Preamps 4 x XLR
Inputs - Line 8 x TRS, 2 x RCA
Outputs - Main 2 x XLR, 2 x TRS
Outputs - Other 2 x RCA
Headphones 1 x 1/4"
Send/Return I/O 2 x 1/4" (Send), 4 x 1/4" (Return)
Phantom Power 4
EQ Bands 3-band
Aux Sends 1 x Pre, 1 x Post
Busses/Groups 2 x Bus
Faders 9 x 60mm Throw
Computer Connectivity 1 x USB
Rackmountable Yes (Includes Rack Ears)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx QX2222USB  
  Behringer Xenyx QX2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP 1680S  
  Behringer Europower PMP 1680S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV14 USB  
  Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32  
  Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX 302USB  
  Behringer XENYX 302USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X1622USB  
  Behringer Xenyx X1622USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP500  
  Behringer Europower PMP500  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX2442USB  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer Xenyx 1204USB  
 

8-channel USB Mixer with One-knob Compression, 2 Aux Sends, 2 Busses, and 3-band EQ Per Channel

ЦЕНА: 11.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

An Easy Way to Mix and Record
The Behringer USB mixer Xenyx 1204USB makes it easy to mix up to six channels of audio at a budget-friendly price. You get four Xenyx mic preamps on the first four channels, plus an additional two stereo channels for line level sources. The 2-bus design lets you route signals to an alternate source, while two auxiliary sends per channel further enhance your routing options. The 1204USB helps you sound your best too, with 1-knob compression and 3-band EQs. Best of all, you can easily record the stereo output of the 1204USB to your computer via USB. It even comes with a suite of free recording and podcasting software. Whether you're mixing live audio or recording in your home studio, the Xenyx 1204USB gives you a lot of features at a budget-friendly price.

Behringer Xenyx 1204USB USB Mixer at a Glance:
1-knob compression
Flexible routing
USB recording and playback
1-knob compression
Live sound engineers know the value of a quality compressor. The Behringer Xenyx 1204USB mixer makes compressing easy, featuring four channels with 1-knob compression. Just set your signal levels then adjust the compressor to taste, making signal level management easier than ever.

Flexible routing
The Xenyx 1204USB mixer makes it easy to send your audio to multiple destinations. It's great for setting up custom headphone mixes for recording in your home studio. Set your main levels where they need to be for recording then use the auxiliary sends on each channel to set up a custom monitor mix that can be sent to a headphone amp.

USB recording and playback
The Xenyx 1204USB's computer connectivity is a helpful addition both in the studio and onstage. In your studio, you can record the stereo output of the 1204USB to virtually any recording software, and you can also play back audio from your computer through the mixer. For live use, the 1204USB is an easy way to mix the show and record at the same time. Just bring your laptop and hit record before the show starts. It's also a great way to add backing tracks to your performance, by routing computer playback to the main outputs along with the live mix.

Behringer Xenyx 1204USB USB Mixer Features:
Lots of input options at a budget-friendly price
Channels 1-4 feature 1-knob compression
3-band EQ on each channel
2-bus design makes it easy to set up 2 mixes for different destinations
USB connection for stereo computer recording
The Behringer Xenyx 1204USB has a lot of features at a low price.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Type Analog
Channels 8
Inputs - Mic Preamps 4 x XLR
Inputs - Line 8 x TRS, 2 x RCA
Outputs - Main 2 x XLR, 2 x TRS
Outputs - Other 2 x RCA
Headphones 1 x 1/4"
Send/Return I/O 2 x 1/4" (Send), 4 x 1/4" (Return)
Phantom Power 4
EQ Bands 3-band
Aux Sends 1 x Pre, 1 x Post
Busses/Groups 2 x Bus
Faders 9 x 60mm Throw
Computer Connectivity 1 x USB
Rackmountable Yes (Includes Rack Ears)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath GLD-80  
  Allen&Heath GLD-80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV14 USB  
  Behringer Xenyx X2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  Behringer Xenyx X2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER PPA500-BT  
  BEHRINGER PPA500-BT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X1204USB  
  Behringer XENYX X1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.