1 Behringer Eurolive B112W : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer Eurolive B112W Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
 

1,000W, 12" 2-way Active PA Speaker with Wireless Option, Integrated Mixer, and Bluetooth A2DP Technology (each)

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Delivering excellent, low-distortion power and state-of-the-art features, the Behringer Eurolive B112W active PA speaker is both lightweight and powerful. Whether you're addressing a small meeting or jamming at a coffee house, the B112W delivers the delivers the clean, in-your-face vocals and rich bass you need to get the job done. You also get high-end features such as a 2-band EQ, Bluetooth streaming, active crossover, dual protection limiters, and transducer response correction ensuring that your audience experiences top-notch sound quality. Also, thanks to its switched-mode power supply, the Behringer Eurolive B112W active PA speaker is light enough to nix the roadie and is able to run cool for hours without breaking a sweat!

Tech Specs
Powered Yes
Power Configuration Bi-amped
LF Driver Size 1 x 12"
HF Driver Size 1.35"
LF Driver Power Amp 700W
HF Driver Power Amp 300W
Total Power 1000W
Frequency Range 50Hz-20kHz (-10dB)
Crossover Frequency 2.8kHz
Enclosure Material Plastic
Mounting Options Pole Mountable
Inputs 2 x XLR/TRS
Outputs 1 x XLR

 
  Дополнителни Информации:  
 

Behringer Eurolive B112W Active PA Speaker at a Glance:
Custom-engineered transducers deliver phenomenal sound
Integrated mixer provides built-in mixing capability
Bluetooth A2DP technology streams audio from any Bluetooth-compatible device
Behringer - a brief history
Custom-engineered transducers deliver phenomenal sound
The Behringer Eurolive B112W active PA speaker's LF and HF transducers are designed specifically for each application, ensuring a flawless performance. You can expect massive quantities of low end, with articulate, detailed mids and crystal-clear highs every time you power up the B112W. Toss its 2-band EQ, integrated sound processor, and large-format exponential horn into the mix, and you can be assured that your audience will experience exceptional sound quality in every corner of the room.

Integrated mixer provides built-in mixing capability
Featuring the same low-noise, high-headroom mic preamps as Behringer's mixers, the B112W's integrated mixer accepts virtually any mic/line level signal that you're likely to encounter. You'll be able to use the B112W's variable input gain controls to dial in the perfect level, while its clip LED ensures that your signal doesn't get too hot. You can also use the B112W's link output XLR connector to add more speakers if you really need to pump up the volume. Additionally, the B112W's built-in connectivity with Ultralink ULM-series wireless systems give you high-quality sound, along with maximum mobility. Just plug in a ULM USB receiver, and you're ready to go.

Bluetooth A2DP technology streams audio from any Bluetooth-compatible device
These days, most of us don't carry tape decks or CD players around with us. In fact, many of us don't even use MP3 players anymore! Luckily, the Eurolive B112W active PA speaker lets you stream music from any Bluetooth audio-equipped device, such as an iPad, iPhone, or laptop. On top of that, two B112Ws can provide true stereo performance via their Stereo Link function. Cool, isn't it?

Behringer - a brief history
Uli Behringer showed an interest in music technology design at a young age, building his own synthesizer by the age of 16. In 1982, Uli began studying sound engineering and classical piano at the Robert Schumann conservatory in Dusseldorf, Germany. Uli's defining moment came when he was repairing a signal processor made by a high-end manufacturer. Despite the processor's expensive price tag, Uli realized that its internal components could be bought for a fraction of the cost. Being a strapped-for-cash student, Uli began building his own signal processors. Before he knew it, other students began requesting equipment from him. In 1989, after being bombarded with more orders than he could handle by himself, Uli created Behringer, Inc.

Behringer Eurolive B112W Active PA Speaker Features:
1,000W amplifier and custom transducers deliver phenomenal sound with plenty of power
Integrated mixer provides built-in mixing capability
High-performance Bluetooth A2DP technology streams audio from any Bluetooth-compatible device
2-band EQ and integrated sound processor for system control and speaker protection
Large-format exponential horn for ultra-wide sound dispersion
Additional line output allows linking of additional speaker systems
Wireless-ready design provides freedom and convenience
Versatile trapezoidal enclosure design allows different positioning
Ergonomically shaped handles for easy carrying and setup
Rock the party with the lightweight, great-sounding Behringer Eurolive B112W active PA speaker!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey PR15  
  Peavey PR15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE B115MP3  
  Behringer EUROLIVE B115MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 100  
  Peavey PR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR12  
  Peavey PR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie Thump TH-12A  
  Mackie Thump TH-12A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE VP1520  
  Behringer EUROLIVE VP1520  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adamson  
.
  Adamson Spek Trix  
  Adamson Spek Trix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer Eurolive B112W  
 

1,000W, 12" 2-way Active PA Speaker with Wireless Option, Integrated Mixer, and Bluetooth A2DP Technology (each)

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Delivering excellent, low-distortion power and state-of-the-art features, the Behringer Eurolive B112W active PA speaker is both lightweight and powerful. Whether you're addressing a small meeting or jamming at a coffee house, the B112W delivers the delivers the clean, in-your-face vocals and rich bass you need to get the job done. You also get high-end features such as a 2-band EQ, Bluetooth streaming, active crossover, dual protection limiters, and transducer response correction ensuring that your audience experiences top-notch sound quality. Also, thanks to its switched-mode power supply, the Behringer Eurolive B112W active PA speaker is light enough to nix the roadie and is able to run cool for hours without breaking a sweat!

Tech Specs
Powered Yes
Power Configuration Bi-amped
LF Driver Size 1 x 12"
HF Driver Size 1.35"
LF Driver Power Amp 700W
HF Driver Power Amp 300W
Total Power 1000W
Frequency Range 50Hz-20kHz (-10dB)
Crossover Frequency 2.8kHz
Enclosure Material Plastic
Mounting Options Pole Mountable
Inputs 2 x XLR/TRS
Outputs 1 x XLR

 
  Дополнителни Информации:  
 

Behringer Eurolive B112W Active PA Speaker at a Glance:
Custom-engineered transducers deliver phenomenal sound
Integrated mixer provides built-in mixing capability
Bluetooth A2DP technology streams audio from any Bluetooth-compatible device
Behringer - a brief history
Custom-engineered transducers deliver phenomenal sound
The Behringer Eurolive B112W active PA speaker's LF and HF transducers are designed specifically for each application, ensuring a flawless performance. You can expect massive quantities of low end, with articulate, detailed mids and crystal-clear highs every time you power up the B112W. Toss its 2-band EQ, integrated sound processor, and large-format exponential horn into the mix, and you can be assured that your audience will experience exceptional sound quality in every corner of the room.

Integrated mixer provides built-in mixing capability
Featuring the same low-noise, high-headroom mic preamps as Behringer's mixers, the B112W's integrated mixer accepts virtually any mic/line level signal that you're likely to encounter. You'll be able to use the B112W's variable input gain controls to dial in the perfect level, while its clip LED ensures that your signal doesn't get too hot. You can also use the B112W's link output XLR connector to add more speakers if you really need to pump up the volume. Additionally, the B112W's built-in connectivity with Ultralink ULM-series wireless systems give you high-quality sound, along with maximum mobility. Just plug in a ULM USB receiver, and you're ready to go.

Bluetooth A2DP technology streams audio from any Bluetooth-compatible device
These days, most of us don't carry tape decks or CD players around with us. In fact, many of us don't even use MP3 players anymore! Luckily, the Eurolive B112W active PA speaker lets you stream music from any Bluetooth audio-equipped device, such as an iPad, iPhone, or laptop. On top of that, two B112Ws can provide true stereo performance via their Stereo Link function. Cool, isn't it?

Behringer - a brief history
Uli Behringer showed an interest in music technology design at a young age, building his own synthesizer by the age of 16. In 1982, Uli began studying sound engineering and classical piano at the Robert Schumann conservatory in Dusseldorf, Germany. Uli's defining moment came when he was repairing a signal processor made by a high-end manufacturer. Despite the processor's expensive price tag, Uli realized that its internal components could be bought for a fraction of the cost. Being a strapped-for-cash student, Uli began building his own signal processors. Before he knew it, other students began requesting equipment from him. In 1989, after being bombarded with more orders than he could handle by himself, Uli created Behringer, Inc.

Behringer Eurolive B112W Active PA Speaker Features:
1,000W amplifier and custom transducers deliver phenomenal sound with plenty of power
Integrated mixer provides built-in mixing capability
High-performance Bluetooth A2DP technology streams audio from any Bluetooth-compatible device
2-band EQ and integrated sound processor for system control and speaker protection
Large-format exponential horn for ultra-wide sound dispersion
Additional line output allows linking of additional speaker systems
Wireless-ready design provides freedom and convenience
Versatile trapezoidal enclosure design allows different positioning
Ergonomically shaped handles for easy carrying and setup
Rock the party with the lightweight, great-sounding Behringer Eurolive B112W active PA speaker!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey PR15  
  Peavey PR15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT HiMaxX 40  
  Mackie SRM450 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie SRM450 V2  
  Mackie SRM450 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT Project 660  
  FBT Project 660  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.