1 PreSonus AudioBox iOne : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  PreSonus
 
  PreSonus AudioBox iOne Приказ на сите производи од PreSonus  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
 

2-in/2-out USB Audio Interface with 1 x XLR Microphone Input, 1 x 1/4" Instrument Input, Studio One Artist DAW Software (Mac/PC), and Capture Duo App (iPad)

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The PreSonus AudioBox iOne USB audio interface is an outstanding solution for small-format recording projects. With one Class A mic preamp and 24-bit/96kHz recording quality, you're well equipped for podcasting, vocal or instrument recordings, and electronic music production. You also get PreSonus' Studio One Artist DAW software, which has earned a good reputation at Sweetwater for its ease of use and impressive sonic results. Whether you're producing music on your Mac, PC, or iPad, you're in for a great experience with the PreSonus AudioBox iOne USB audio interface.

 
  Дополнителни Информации:  
 

PreSonus AudioBox iOne USB Audio Interface at a Glance:
Primed for high-quality single-channel recordings
Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Full integration with the Capture Duo iPad App
Primed for high-quality single-channel recordings
With a single low-noise, high-headroom mic preamp onboard, the PreSonus AudioBox iOne is designed to give you excellent sonic results in a conveniently compact package. It's an ideal interface for recording on the go with your laptop or iPad, with sound quality you won't find lacking when you're back in your studio.

Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Whether you are trying to record killer tracks, timestretch audio regions, or quantize drum parts, Studio One Artist lets you do it with ease. You'll have all the tools you need for top-notch audio production, with a drag-and-drop interface that's incredibly easy to learn. From recording music and voiceovers to electronic music production and sound design, Studio One Artist has the tools you need for virtually any audio project.

Full integration with the Capture Duo iPad App
The AudioBox iOne also comes with PreSonus' Capture Duo recording app for iPad. It's a dead-simple recording app that makes it easy to record before you lose your musical inspiration. Best of all, you can wirelessly transfer your Capture Duo recording session to a Studio One Artist 2 session on your computer. You can see that with the AudioBox iOne interface, you're actually invested in a completely integrated recording solution for both your computer and iPad.

PreSonus AudioBox iOne USB Audio Interface Features:
Bus powered USB audio interface for Mac, PC, and iPad
Low-noise, high-headroom mic preamp is perfect for recording vocals and instruments
Included Studio One Artist DAW software gives you a full-featured recording and mixing solution
Capture Duo iPad app makes it easy to record and transfer projects to your Studio One Artist 2 DAW
Completely portable with no power supply required
The PreSonus AudioBox iOne is a complete production solution!

Tech Specs
Computer Connectivity USB 2.0
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 2 x 2
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Analog Inputs 1 x XLR, 1 x TS
Analog Outputs 2 x TRS
Number of Preamps 1
Phantom Power Yes
Bus Powered Yes
Manufacturer Part Number AudioBox iOne

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fairlight  
.
  Fairlight SOLO  
  Fairlight SOLO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата USB :  
Akai
Allen&Heath
Antelope
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Denon
Focusrite
IK Multimedia
Lexicon
LINE6
M-Audio
Native Instruments
Numark
PreSonus
Prism Sound
RME
Roland
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
  ПРОИЗВОД  
  PreSonus
 
  PreSonus AudioBox iOne  
 

2-in/2-out USB Audio Interface with 1 x XLR Microphone Input, 1 x 1/4" Instrument Input, Studio One Artist DAW Software (Mac/PC), and Capture Duo App (iPad)

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The PreSonus AudioBox iOne USB audio interface is an outstanding solution for small-format recording projects. With one Class A mic preamp and 24-bit/96kHz recording quality, you're well equipped for podcasting, vocal or instrument recordings, and electronic music production. You also get PreSonus' Studio One Artist DAW software, which has earned a good reputation at Sweetwater for its ease of use and impressive sonic results. Whether you're producing music on your Mac, PC, or iPad, you're in for a great experience with the PreSonus AudioBox iOne USB audio interface.

 
  Дополнителни Информации:  
 

PreSonus AudioBox iOne USB Audio Interface at a Glance:
Primed for high-quality single-channel recordings
Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Full integration with the Capture Duo iPad App
Primed for high-quality single-channel recordings
With a single low-noise, high-headroom mic preamp onboard, the PreSonus AudioBox iOne is designed to give you excellent sonic results in a conveniently compact package. It's an ideal interface for recording on the go with your laptop or iPad, with sound quality you won't find lacking when you're back in your studio.

Everything you need to record and mix with Studio One Artist DAW software
Whether you are trying to record killer tracks, timestretch audio regions, or quantize drum parts, Studio One Artist lets you do it with ease. You'll have all the tools you need for top-notch audio production, with a drag-and-drop interface that's incredibly easy to learn. From recording music and voiceovers to electronic music production and sound design, Studio One Artist has the tools you need for virtually any audio project.

Full integration with the Capture Duo iPad App
The AudioBox iOne also comes with PreSonus' Capture Duo recording app for iPad. It's a dead-simple recording app that makes it easy to record before you lose your musical inspiration. Best of all, you can wirelessly transfer your Capture Duo recording session to a Studio One Artist 2 session on your computer. You can see that with the AudioBox iOne interface, you're actually invested in a completely integrated recording solution for both your computer and iPad.

PreSonus AudioBox iOne USB Audio Interface Features:
Bus powered USB audio interface for Mac, PC, and iPad
Low-noise, high-headroom mic preamp is perfect for recording vocals and instruments
Included Studio One Artist DAW software gives you a full-featured recording and mixing solution
Capture Duo iPad app makes it easy to record and transfer projects to your Studio One Artist 2 DAW
Completely portable with no power supply required
The PreSonus AudioBox iOne is a complete production solution!

Tech Specs
Computer Connectivity USB 2.0
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 2 x 2
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Analog Inputs 1 x XLR, 1 x TS
Analog Outputs 2 x TRS
Number of Preamps 1
Phantom Power Yes
Bus Powered Yes
Manufacturer Part Number AudioBox iOne

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Fairlight   
.
  Fairlight SOLO  
  Fairlight SOLO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Orpheus  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace 802  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Stereo IO  
  Numark Stereo IO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.