1 FUJIGEN FGN J-STANDARD JMJ-M MIGHTY JAZZ : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  FUJIGEN
 
  FUJIGEN FGN J-STANDARD JMJ-M MIGHTY JAZZ Приказ на сите производи од FUJIGEN  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Електрични Бас Гитари
 
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 45.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
38.900,oo ден

VINTAGE NATURAL 4-STRING BASS GUITAR

ЦЕНА: 45.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

MODEL JMJ-M

CONSTRUCTION Bolt-On
FRETS 22F (C.F.S)
TUNERS Gotoh GB-11W
BODY Light Ash
SCALE 34" (864mm)
NECK Hard Maple
CONTROLS 2Vol, 1Tone
BRIDGE 2-Way Adjustable Bridge
FINGERBOARD Maple
PICKUPS FGN JMJ-Jn (neck) AND FGN JMJ-Jb (bridge)
PARTS COLOR Chrome
COLOR VNT (Vintage Natural)
STRINGS D'Addario ProSteel Strings (.045-.105)
FINISH Polyester
CASE Gig Bag
Special Features
The modified versions of some historical guitar brands, FGN J(Japan)-Standard series provides a greater range of potential and playability to fit for the modern age and all kinds of musicians who require new original design and special modified features.
Fujigen reviewed old design concepts according to our long experience and created the J-Standard series with high quality parts and wood materials carefully selected by our craftmen from FUJIGEN, Japan.
Natural Satin Neck
Many people said the neck coated with gloss finish is very slippery and very difficult to hold it from sweating.
Fujigen finally developed FGN original natural satin finish and it can make you feel very smooth and comfortable like the illusion of touching the natural wood.
The original neck finish can improve your playability and the resonance from the neck to the body material.


J-Standard Smooth Fret Edge
FGN craftmen are meticulous in ensuring J-Standard Smooth Fret Edges are rounded to perfection for a smooth feel on the neck, Position changes are seamless and the aesthetic is flawless.

FJTP (JFL / JMY-R / JMY7-R)
"FJTP" String-Through-Body Stile makes you feel amazing strong sounds and great resonance from all sides of the whole body through the interface between bridge + FJTP parts and body wood material.

2-Way Adjustable Bridge (JMJ)
2-Way adjuntable Bridge has two ways of string-guide holes, String-Through-Body style and Stop-Tail style.
While we'll apply the String-Through-Body style, we can feel super strong and tight sounds and amazing resonance even with the light gauge strings.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Coil Tap Switch (JOS)
With the coil tap switch between the volume and tone control knob allows for split-coil tap on the bridge humbucker.

3&6 saddle-bridge (JIL)
We set up with vintage 3-saddle "Ash Tray" style bridge and 6-saddle bridge depending on all musician's intended use.
All bridge have adjustable saddle for string height, radius, and intonation.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Електрични Бас Гитари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Tanglewood   
.
  Tanglewood Evolution TW28 CLN  
  Tanglewood Evolution TW28 CLN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai TST 50A  
  Tokai TST 50A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn C40  
  Washburn WD10S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD10S  
  Washburn WD10S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC JB NCJB-20R  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC JB NCJB-20R  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN J-STANDARD JOS-FM-M/2TS Odyssey  
  FUJIGEN FGN J-STANDARD JOS-FM-M/2TS Odyssey  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Planet Waves  
.
  Planet Waves PWGS-SM Glass Slide  
  Planet Waves PWGS-SM Glass Slide  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електрични Бас Гитари :  
Blade
FUJIGEN
Jay Turser By Washburn
Lakland
Peavey
Schecter
Spector
TOKAI
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Електрични Бас Гитари
 
  ПРОИЗВОД  
  FUJIGEN
 
  FUJIGEN FGN J-STANDARD JMJ-M MIGHTY JAZZ  
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 45.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
38.900,oo ден

VINTAGE NATURAL 4-STRING BASS GUITAR

ЦЕНА: 45.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

MODEL JMJ-M

CONSTRUCTION Bolt-On
FRETS 22F (C.F.S)
TUNERS Gotoh GB-11W
BODY Light Ash
SCALE 34" (864mm)
NECK Hard Maple
CONTROLS 2Vol, 1Tone
BRIDGE 2-Way Adjustable Bridge
FINGERBOARD Maple
PICKUPS FGN JMJ-Jn (neck) AND FGN JMJ-Jb (bridge)
PARTS COLOR Chrome
COLOR VNT (Vintage Natural)
STRINGS D'Addario ProSteel Strings (.045-.105)
FINISH Polyester
CASE Gig Bag
Special Features
The modified versions of some historical guitar brands, FGN J(Japan)-Standard series provides a greater range of potential and playability to fit for the modern age and all kinds of musicians who require new original design and special modified features.
Fujigen reviewed old design concepts according to our long experience and created the J-Standard series with high quality parts and wood materials carefully selected by our craftmen from FUJIGEN, Japan.
Natural Satin Neck
Many people said the neck coated with gloss finish is very slippery and very difficult to hold it from sweating.
Fujigen finally developed FGN original natural satin finish and it can make you feel very smooth and comfortable like the illusion of touching the natural wood.
The original neck finish can improve your playability and the resonance from the neck to the body material.


J-Standard Smooth Fret Edge
FGN craftmen are meticulous in ensuring J-Standard Smooth Fret Edges are rounded to perfection for a smooth feel on the neck, Position changes are seamless and the aesthetic is flawless.

FJTP (JFL / JMY-R / JMY7-R)
"FJTP" String-Through-Body Stile makes you feel amazing strong sounds and great resonance from all sides of the whole body through the interface between bridge + FJTP parts and body wood material.

2-Way Adjustable Bridge (JMJ)
2-Way adjuntable Bridge has two ways of string-guide holes, String-Through-Body style and Stop-Tail style.
While we'll apply the String-Through-Body style, we can feel super strong and tight sounds and amazing resonance even with the light gauge strings.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Coil Tap Switch (JOS)
With the coil tap switch between the volume and tone control knob allows for split-coil tap on the bridge humbucker.

3&6 saddle-bridge (JIL)
We set up with vintage 3-saddle "Ash Tray" style bridge and 6-saddle bridge depending on all musician's intended use.
All bridge have adjustable saddle for string height, radius, and intonation.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Електрични Бас Гитари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey Grind Bass 4 BXP NTB  
  Peavey Grind Bass 4 BXP NTB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN Neo Classic LS NCLS 20R  
  FUJIGEN FGN Neo Classic LS NCLS 20R  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SIMON & PATRICK GUITARS  
.
  S&P WOODLAND CEDAR ACOUSTIC GUITAR  
  Washburn WD10CE NS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD10CE NS  
  Washburn WD10CE NS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai UALC50 BB  
  Tokai UALC50 BB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER  
  TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Power Supply  
  Line6 Power Supply  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.