1 KURZWEIL M210 SR : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  >> Home  
  >> Stage  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Kurzweil
 
  KURZWEIL M210 SR Приказ на сите производи од Kurzweil  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Home
 
 

Digital Piano | Satin Rosewood

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 59.000,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 71.000,oo ден


Keyboard: 88 Note fully weighted graded-hammer action with adjustable touch sensitive keys (LK-70M)
Keyboard Sensitivity: 4 selectable response levels
Display: 3 x 7 Segment LED
Polyphony: 128 voice
Preset Programs: 20 (full GM set available via USB-MIDI)

ЦЕНА: 71.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Keyboard: 88 Note fully weighted graded-hammer action with adjustable touch sensitive keys (LK-70M)
Keyboard Sensitivity: 4 selectable response levels
Display: 3 x 7 Segment LED
Polyphony: 128 voice
Preset Programs: 20 (full GM set available via USB-MIDI)
Demo Songs: 50
General MIDI: Yes
Splits/Layers: Quick Split/Layer with adjustable relative volume
Transpose: Full transposition to any key, +/- two octaves
Tune: Adjustable between 427-453Hz
Effects: Reverb (4 types) and Chorus (3 types) with adjustable levels
Style Patterns: 12
Metronome: Yes
Recorder/Sequencer: 1-Track; 20,000 note capacity
Sound System: 30-watt 2-speaker stereo sound system
Audio Outs: Stereo left/right RCA line outs (for connecting to external amplification)
Audio Ins: Stereo left/right RCA line ins and 1/8" MP3 In (for connecting external sound sources)
Headphones: (2) 1/4" stereo headphone outs
MIDI: via USB
USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to an external computer sequencer; no software driver needed
Pedals: (3) built-in switch-type: sustain, sostenuto, soft
Finishes: Simulated Rosewood / White
Bench: Matching bench included
Dimensions:
33"(H) x 54.5" (W) x 16.3" (D)
83.7 cm (H) x 138.4 cm (W) x 41.5 cm (D)
Weight: 112.4 lb / 51 Kg
Power: DC 15V, 4A external power supply

 
  Дополнителни Информации:  
 

LCD Display: 3 x 7 segment LED
Keyboard: 88 fully weighted “Extreme Performance” Hammer - Advanced
Polyphony: 128
Voices: 20
Rhythm: 12 Style
Demos: 50
Connectors: Headphones, AUX IN, AUX OUT, MP3 Aux in, USB MIDI
Speakers: 4.5", Oval type
Product Dimensions: 837(H)x1384(W)x415(D)mm
Available Color: SR, WH

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Home

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil MP20  
  Kurzweil MP20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kawai CL36 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL36 White  
  Kawai CL36 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  Kawai CL26 Digitalpiano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CN14  
  Kawai CN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Home :  
Alesis
Kawai
Kurzweil
STANDORF DIGITAL PIANO
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Дигитални Пијана / Home
 
  ПРОИЗВОД  
  Kurzweil
 
  KURZWEIL M210 SR  
 

Digital Piano | Satin Rosewood

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 59.000,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 71.000,oo ден


Keyboard: 88 Note fully weighted graded-hammer action with adjustable touch sensitive keys (LK-70M)
Keyboard Sensitivity: 4 selectable response levels
Display: 3 x 7 Segment LED
Polyphony: 128 voice
Preset Programs: 20 (full GM set available via USB-MIDI)

ЦЕНА: 71.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Keyboard: 88 Note fully weighted graded-hammer action with adjustable touch sensitive keys (LK-70M)
Keyboard Sensitivity: 4 selectable response levels
Display: 3 x 7 Segment LED
Polyphony: 128 voice
Preset Programs: 20 (full GM set available via USB-MIDI)
Demo Songs: 50
General MIDI: Yes
Splits/Layers: Quick Split/Layer with adjustable relative volume
Transpose: Full transposition to any key, +/- two octaves
Tune: Adjustable between 427-453Hz
Effects: Reverb (4 types) and Chorus (3 types) with adjustable levels
Style Patterns: 12
Metronome: Yes
Recorder/Sequencer: 1-Track; 20,000 note capacity
Sound System: 30-watt 2-speaker stereo sound system
Audio Outs: Stereo left/right RCA line outs (for connecting to external amplification)
Audio Ins: Stereo left/right RCA line ins and 1/8" MP3 In (for connecting external sound sources)
Headphones: (2) 1/4" stereo headphone outs
MIDI: via USB
USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to an external computer sequencer; no software driver needed
Pedals: (3) built-in switch-type: sustain, sostenuto, soft
Finishes: Simulated Rosewood / White
Bench: Matching bench included
Dimensions:
33"(H) x 54.5" (W) x 16.3" (D)
83.7 cm (H) x 138.4 cm (W) x 41.5 cm (D)
Weight: 112.4 lb / 51 Kg
Power: DC 15V, 4A external power supply

 
  Дополнителни Информации:  
 

LCD Display: 3 x 7 segment LED
Keyboard: 88 fully weighted “Extreme Performance” Hammer - Advanced
Polyphony: 128
Voices: 20
Rhythm: 12 Style
Demos: 50
Connectors: Headphones, AUX IN, AUX OUT, MP3 Aux in, USB MIDI
Speakers: 4.5", Oval type
Product Dimensions: 837(H)x1384(W)x415(D)mm
Available Color: SR, WH

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Дигитални Пијана / Home

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kawai   
.
  Kawai CN14  
  Kawai CN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL MP10-F SR  
  KURZWEIL MP10-F SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai CL36 White  
  Kawai CL36 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kawai  
.
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  Kawai KDP-90 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.