1 SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  SEAGULL
 
  SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT Приказ на сите производи од SEAGULL  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Електрично-Акустични Гитари
 
 

SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT | ELECTRO ACOUSTIC GUITAR

Entourage Rustic Mini-Jumbo QIT offers a full sound with a warm mid-range tone and of course the award winning craftsmanship and value Seagull is known for. Features include the beautiful Rustic Burst Custom Polished finish, Seagull Slim neck with slimmer nut width, cream double binding and select pressure tested solid cedar top. This model includes Godin Quantum IT electronics with built-in tuner.
6-string Acoustic-electric Guitar with Solid Cedar Top, Cherry Back and Sides, Maple Neck, Rosewood Fingerboard, and Quantum Electronics - Rustic Burst

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Seagull Entourage Rustic Mini Jumbo QI Acoustic-electric Guitar Features:
Pressure tested solid cedar top offers superior tone, projection, and response
Laminated wild cherry back and sides deliver a detailed tone between warm mahogany and bright maple
Mini-jumbo body offers warmth and detailed midrange that will cut through the mix
Integrated set neck offers tuning and playing stability and eliminates twisting and warping
Quantum I electronics deliver great plugged-in tone via an undersaddle pickup
Tapered headstock gives you a straighter string pull, better tuning, and less stress, especially when using altered tunings
Tusq nut and compensated saddle offer a sound similar to bone but with more harmonics
Thin, custom polished finish lets the guitar vibrate more freely
Dual-function truss rods assure the perfect neck alignment and relief
Handcrafted in Canada

 
  Дополнителни Информации:  
 

Innovative neck construction and mounting delivers killer playability and tone
The attention and care given to each Seagull shows in their looks, playability, and tone. Seagull has also taken extra care to ensure that the Entourage Rustic Mini Jumbo QI's neck helps create an amazing guitar experience. An acoustic guitar's neck is more than just a fretboard used for playing, it also creates the guitar's tone. Seagull's Integrated Set Neck gives your guitar the sound you want and the stability you need in a performing guitar. This system provides stable and consistent action that also reduces warping and twisting. Thanks to this integrated system, the Entourage Rustic Mini Jumbo QI's neck pitch is perfectly set. If it's too far forward the instrument will sound muddy, or if it's too far back the guitar will sound tinny. Seagull's design assures optimized sound and playability with these and other innovations found in the entire Seagull line.
Handcrafted in Canada for more than a quarter of a century
For over 25 years, Seagull guitars have been handcrafted in the small village of La Patrie in eastern Quebec. About half of the population works creating these exquisite guitars. All of the guitars in the Seagull line are made in Canada from the S6 Original models to the Maritime models to the top-of-the-line Artist series guitar. Most of the tonewoods are also harvested from Canadian forests. You'll love the attention to detail, the quality tonewoods, and Seagull's commitment to make the best guitar possible. Grab a Seagull Entourage Rustic Mini Jumbo QI and experience the difference.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Електрично-Акустични Гитари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Washburn   
.
  Washburn WD20SCE  
  Washburn WD20SCE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC JB NCJB-20R  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC JB NCJB-20R  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SIMON & PATRICK GUITARS  
.
  S&P SHOWCASE CONCERT HALL A6T  
  Yamaha CS40  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha CS40  
  Yamaha CS40  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JTB2B  
  Jay Turser JTB2B  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SEAGULL  
.
  SEAGULL S6 ORIGINAL CONCERT HALL  
  SEAGULL S6 ORIGINAL CONCERT HALL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Foot Controller FCV100  
  Behringer Foot Controller FCV100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  LINE6 JTV-69 Variax  
  LINE6 JTV-69 Variax  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електрично-Акустични Гитари :  
Godin
Jay Turser By Washburn
LINE6
Peavey
SEAGULL
SIMON & PATRICK GUITARS
T.C. Electronic
Tanglewood
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Електрично-Акустични Гитари
 
  ПРОИЗВОД  
  SEAGULL
 
  SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT  
 

SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT | ELECTRO ACOUSTIC GUITAR

Entourage Rustic Mini-Jumbo QIT offers a full sound with a warm mid-range tone and of course the award winning craftsmanship and value Seagull is known for. Features include the beautiful Rustic Burst Custom Polished finish, Seagull Slim neck with slimmer nut width, cream double binding and select pressure tested solid cedar top. This model includes Godin Quantum IT electronics with built-in tuner.
6-string Acoustic-electric Guitar with Solid Cedar Top, Cherry Back and Sides, Maple Neck, Rosewood Fingerboard, and Quantum Electronics - Rustic Burst

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Seagull Entourage Rustic Mini Jumbo QI Acoustic-electric Guitar Features:
Pressure tested solid cedar top offers superior tone, projection, and response
Laminated wild cherry back and sides deliver a detailed tone between warm mahogany and bright maple
Mini-jumbo body offers warmth and detailed midrange that will cut through the mix
Integrated set neck offers tuning and playing stability and eliminates twisting and warping
Quantum I electronics deliver great plugged-in tone via an undersaddle pickup
Tapered headstock gives you a straighter string pull, better tuning, and less stress, especially when using altered tunings
Tusq nut and compensated saddle offer a sound similar to bone but with more harmonics
Thin, custom polished finish lets the guitar vibrate more freely
Dual-function truss rods assure the perfect neck alignment and relief
Handcrafted in Canada

 
  Дополнителни Информации:  
 

Innovative neck construction and mounting delivers killer playability and tone
The attention and care given to each Seagull shows in their looks, playability, and tone. Seagull has also taken extra care to ensure that the Entourage Rustic Mini Jumbo QI's neck helps create an amazing guitar experience. An acoustic guitar's neck is more than just a fretboard used for playing, it also creates the guitar's tone. Seagull's Integrated Set Neck gives your guitar the sound you want and the stability you need in a performing guitar. This system provides stable and consistent action that also reduces warping and twisting. Thanks to this integrated system, the Entourage Rustic Mini Jumbo QI's neck pitch is perfectly set. If it's too far forward the instrument will sound muddy, or if it's too far back the guitar will sound tinny. Seagull's design assures optimized sound and playability with these and other innovations found in the entire Seagull line.
Handcrafted in Canada for more than a quarter of a century
For over 25 years, Seagull guitars have been handcrafted in the small village of La Patrie in eastern Quebec. About half of the population works creating these exquisite guitars. All of the guitars in the Seagull line are made in Canada from the S6 Original models to the Maritime models to the top-of-the-line Artist series guitar. Most of the tonewoods are also harvested from Canadian forests. You'll love the attention to detail, the quality tonewoods, and Seagull's commitment to make the best guitar possible. Grab a Seagull Entourage Rustic Mini Jumbo QI and experience the difference.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Електрично-Акустични Гитари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Jay Turser By Washburn   
.
  Jay Turser JT220 Black  
  Jay Turser JT220 Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT220D  
  Jay Turser JT220D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD20SCE  
  Tokai TTE 70A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai TTE 70A  
  Tokai TTE 70A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC WIRETAP RIFF RECORDER  
  TC ELECTRONIC WIRETAP RIFF RECORDER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL  
  ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Patchcable Set  
  Hot Wire Patchcable Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Power Supply  
  Line6 Power Supply  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.