1 TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TURBO SOUND
 
  TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER Приказ на сите производи од TURBO SOUND  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
 

TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER

The Turbosound iQ12 Active PA Speaker is a powered two-way loudspeaker that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.

ЦЕНА: 44.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The main features of the Turbosound iQ12 Active PA Speaker include:
2 way full range loudspeaker for portable PA and installation applications
2,500 Watt power featuring KLARK TEKNIK Class-D technology
KLARK TEKNIK Digital Signal Processing for total system control
Speaker modelling includes accurate models of industry standard speakers
SCC (Spatial Contour Control) compensates frequency response in relation to physical speaker placement
ULTRANET digital audio networking connects to mixers and other sources
12" low frequency driver with low mass voice coil for improved transient response
High temperature 1" compression driver with copper-clad aluminium voice coil for extended high frequency reproduction
Fully featured user interface with LCD display for ease of navigation
PC remote control software downloadable at turbosound.com
Lightweight fibre glass reinforced composite enclosure
Rugged powder coated perforated steel mesh grille
Dual angle pole mount for accurate audience coverage
Multiple internal rigging points for installation applications
Mains input and link output on Neutrik powerCON connectors
Designed and engineered in England

 
  Дополнителни Информации:  
 

The sound comes from an 12" low frequency driver with a low mass voice coil for improved transient response, and a high temperature 1" compression driver with copper-clad aluminium voice coil for extended high frequency reproduction. Powering the speaker is a light-weight and highly efficient 2500-Watt KLARK TEKNIK class-D power amplifier. The KLARK TEKNIK Digital Signal Processor (DSP) manages the high degree of control, and provides dynamic EQ for remarkable full range response at low volume levels, and transparent limiting for the utmost clarity at high output levels. The advanced DSP speaker modelling presets include accurate and detailed models of some the most prestigious loudspeakers in the industry.
KLARK TEKNIK also developed a Spatial Contour Control DSP function, allowing the user to easily optimise the iQ12's frequency response for the physical speaker placement. This function provides frequency compensation for stand, floor, ceiling or wall placement. It's a lot like the adjustments commonly found on studio reference monitors.
The rear of the iQ12 features a user interface that consists of an LCD display, the channel A and B gain controls, and single rotary encoder knob. This encoder knob allows for intuitive access to level. EQ, speaker modelling, SCC, subwoofer integration and feedback control. The connections include, two combo XLR/Jack inputs and balanced XLR outputs for each of the two independent channels, and a Mix Out XLR connector, the iQ12 features a mic/line switch and level control with signal present LED on each channel

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Инсталациони Разгласни Ситеми

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer EUROLIVE B115MP3  
  Behringer EUROLIVE B115MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 1015  
  Samson Auro D412  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson Auro D412  
  Samson Auro D412  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROPORT EPA150  
  Behringer EUROPORT EPA150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PREMIUM PR:O 15 D  
  HK Audio PREMIUM PR:O 15 D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega CVA-28  
  Cerwin Vega CVA-28  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
  ПРОИЗВОД  
  TURBO SOUND
 
  TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
 

TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER

The Turbosound iQ12 Active PA Speaker is a powered two-way loudspeaker that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.

ЦЕНА: 44.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The main features of the Turbosound iQ12 Active PA Speaker include:
2 way full range loudspeaker for portable PA and installation applications
2,500 Watt power featuring KLARK TEKNIK Class-D technology
KLARK TEKNIK Digital Signal Processing for total system control
Speaker modelling includes accurate models of industry standard speakers
SCC (Spatial Contour Control) compensates frequency response in relation to physical speaker placement
ULTRANET digital audio networking connects to mixers and other sources
12" low frequency driver with low mass voice coil for improved transient response
High temperature 1" compression driver with copper-clad aluminium voice coil for extended high frequency reproduction
Fully featured user interface with LCD display for ease of navigation
PC remote control software downloadable at turbosound.com
Lightweight fibre glass reinforced composite enclosure
Rugged powder coated perforated steel mesh grille
Dual angle pole mount for accurate audience coverage
Multiple internal rigging points for installation applications
Mains input and link output on Neutrik powerCON connectors
Designed and engineered in England

 
  Дополнителни Информации:  
 

The sound comes from an 12" low frequency driver with a low mass voice coil for improved transient response, and a high temperature 1" compression driver with copper-clad aluminium voice coil for extended high frequency reproduction. Powering the speaker is a light-weight and highly efficient 2500-Watt KLARK TEKNIK class-D power amplifier. The KLARK TEKNIK Digital Signal Processor (DSP) manages the high degree of control, and provides dynamic EQ for remarkable full range response at low volume levels, and transparent limiting for the utmost clarity at high output levels. The advanced DSP speaker modelling presets include accurate and detailed models of some the most prestigious loudspeakers in the industry.
KLARK TEKNIK also developed a Spatial Contour Control DSP function, allowing the user to easily optimise the iQ12's frequency response for the physical speaker placement. This function provides frequency compensation for stand, floor, ceiling or wall placement. It's a lot like the adjustments commonly found on studio reference monitors.
The rear of the iQ12 features a user interface that consists of an LCD display, the channel A and B gain controls, and single rotary encoder knob. This encoder knob allows for intuitive access to level. EQ, speaker modelling, SCC, subwoofer integration and feedback control. The connections include, two combo XLR/Jack inputs and balanced XLR outputs for each of the two independent channels, and a Mix Out XLR connector, the iQ12 features a mic/line switch and level control with signal present LED on each channel

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Инсталациони Разгласни Ситеми

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Turbosound - MUSIC Group   
.
  TURBOSOUND TPX 153  
  TURBOSOUND TPX 153  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE VP1520  
  Behringer EUROLIVE VP1520  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EuroLive Professional B1800X PRO  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 1012  
  Peavey Impulse 1012  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson dB1500a Active Subwoofer  
  Samson dB1500a Active Subwoofer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 15X  
  HK Audio PR:O 15X  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.