1 TURBOSOUND TPX 152 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TURBO SOUND
 
  TURBOSOUND TPX 152 Приказ на сите производи од TURBO SOUND  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
 

TURBOSOUND TPX 152 PASSIVE PA SPEAKER |2 WAY 15" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 26400,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 21500,oo ден


The 2-way full range TPX152 is a passive 15" 1,000 Watt loudspeaker system that is ideally suited for a wide range of portable speech and music sound reinforcement, including FOH, side and drum fill applications

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

2 way full range loudspeaker for portable PA applications
250 Watts continuous, 1,000 Watts peak power
High excursion 15" low frequency driver with low mass voice coil for improved transient response
Aluminium dome 1" compression driver with extended high frequency reproduction
Low distortion waveguide provides 70° H x 50° V dispersion
Hard wearing carpet covered 18mm (3/4") wood construction
Rugged powder coated perforated steel mesh grille
Durable handles for easy lifting and carrying
Dual angle pole mount for accurate audience coverage
Neutrik speakON* NL4 connectors for reliable long life operation
3-Year Warranty Program*
Designed and engineered in England

 
  Дополнителни Информации:  
 

The TPX152 loudspeaker features a high excursion 15" low frequency driver with a low mass voice coil for improved transient response, and an aluminium dome 1" compression driver mounted on a 70° horizontal by 50° vertical low distortion waveguide. All drivers are matched with an internal passive crossover network in a reflex-loaded enclosure.

Covered in hard wearing black carpet, the cabinet is of 18 mm (¾ ") wood construction – and includes a rugged powder coated perforated steel mesh grille backed with reticulated foam, a dual-angle pole mount socket for use with 35 mm poles/speaker stands to optimise audience coverage, and durable handles for easy transport. A rear panel connector plate carries Neutrik speakON* NL4 connectors for input and link connections to additional enclosures.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Инсталациони Разгласни Ситеми

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 1012  
  Peavey Impulse 1012  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  FBT HiMaxX 40  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT HiMaxX 40  
  FBT HiMaxX 40  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT ProMaxX 12A  
  FBT ProMaxX 12A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT Jolly 15RA  
  FBT Jolly 15RA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Australian Monitor  
.
  Australian Monitor MH30 Music Horn  
  Australian Monitor MH30 Music Horn  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
  TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи
 
  ПРОИЗВОД  
  TURBO SOUND
 
  TURBOSOUND TPX 152  
 

TURBOSOUND TPX 152 PASSIVE PA SPEAKER |2 WAY 15" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 26400,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 21500,oo ден


The 2-way full range TPX152 is a passive 15" 1,000 Watt loudspeaker system that is ideally suited for a wide range of portable speech and music sound reinforcement, including FOH, side and drum fill applications

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

2 way full range loudspeaker for portable PA applications
250 Watts continuous, 1,000 Watts peak power
High excursion 15" low frequency driver with low mass voice coil for improved transient response
Aluminium dome 1" compression driver with extended high frequency reproduction
Low distortion waveguide provides 70° H x 50° V dispersion
Hard wearing carpet covered 18mm (3/4") wood construction
Rugged powder coated perforated steel mesh grille
Durable handles for easy lifting and carrying
Dual angle pole mount for accurate audience coverage
Neutrik speakON* NL4 connectors for reliable long life operation
3-Year Warranty Program*
Designed and engineered in England

 
  Дополнителни Информации:  
 

The TPX152 loudspeaker features a high excursion 15" low frequency driver with a low mass voice coil for improved transient response, and an aluminium dome 1" compression driver mounted on a 70° horizontal by 50° vertical low distortion waveguide. All drivers are matched with an internal passive crossover network in a reflex-loaded enclosure.

Covered in hard wearing black carpet, the cabinet is of 18 mm (¾ ") wood construction – and includes a rugged powder coated perforated steel mesh grille backed with reticulated foam, a dual-angle pole mount socket for use with 35 mm poles/speaker stands to optimise audience coverage, and durable handles for easy transport. A rear panel connector plate carries Neutrik speakON* NL4 connectors for input and link connections to additional enclosures.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Инсталациони Разгласни Ситеми

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer EUROLIVE B115D  
  Behringer EUROLIVE B115D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE B1500D PRO  
  Behringer EUROLIVE B1500D PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  BEHRINGER SL4240 EUROCOM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson dB1800a Active Subwoofer  
  Samson dB1800a Active Subwoofer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B212XL  
  Behringer Eurolive B212XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok QL30  
  QuikLok QL30  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.