1 BEHRINGER POWERPLAY P16M : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  BEHRINGER POWERPLAY P16M Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 

BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
19.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
12.900,oo денThe Behringer Powerplay 16 P16-M Main Features:
16-channel digital stereo mixer to create your personal monitor mix
Ultra-intuitive "analog" operation with total recall and 16 presets for custom mixes
State-of-the-art 24-bit D/A converters for premium audio quality
16 Channel Select buttons with dual LEDs for perfect overview
Level and Pan/Spread control per channel with LED meter
3-band EQ per channel with mid-band frequency control
Solo and Mute functions per channel
Global Level and EQ controls plus Panic Mute function
High power and "drummer proof" headphones output
Fully adjustable limiter protects your ears and headphones
Additional mono/stereo line output to connect your powered monitor
MIDI IN port for real-time remote control of all channels by external MIDI device such as BEHRINGER BCF2000, BCR2000, etc.
Standard CAT5e connection delivers power and 16 signals to each Personal Mixers
ULTRANET connector to daisy-chain up to forty-eight P16-M mixers for large systems (in conjunction with P16-D)
Ultra-low system latency of less than 1 millisecond
Powered via external power supply (included) or P16-I / P16-D
Mounts easily on a mic stand with the P16-MB mic stand mount (not included)
Extremely rugged construction ensures long life even under the most demanding conditions
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Дополнителни Информации:  
 

A basic installation consists of one P16-I Input Module (sold separately), which connects to the main mixing console, and up to six P16-M Personal Mixers, creating a system big enough to equip a typical recording studio, a small to medium-sized band, or a worship team. You’ll also need a few standard audio and CAT5 cables. The optional P16- MB mounting bracket allows the P16-M Digital Personal Mixer to be attached to any standard microphone, music or drum stand. The system can easily be expanded via the P16-D Digital ULTRANET Distributor, six of which can be combined to drive up to forty-eight P16-M Personal Mixers.
The POWERPLAY P16 puts total control of the monitor system where it belongs—in the hands of the performers, freeing up the engineer to sculpt the perfect front-of-house mix. The POWERPLAY P16 system is the easy, affordable way to tame runaway stage volume and give your musicians and vocalists what they really want—“more me!”

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL  
  Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC5C  
  Athletic MIC5C  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klark Teknik  
.
  Klark Teknik DN100 Stage Di box  
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM1000  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-14KB  
  Kaces XKP-14KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
Adam Hall
AKG
Allen&Heath
Alpine Music Safe Pro
American Audio
American DJ
Apart
Athletic
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
Blackstar
dbx
Ernie Ball Strings
Furman
Gewa
Hercules Stands
HK Audio
Hughes & Kettner
Kaces
König & Meyer
Klark Teknik
Klotz
KV2 Audio
LINE6
Mackie
Neutrik
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
Strukture
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  BEHRINGER POWERPLAY P16M  
 

BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
19.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
12.900,oo денThe Behringer Powerplay 16 P16-M Main Features:
16-channel digital stereo mixer to create your personal monitor mix
Ultra-intuitive "analog" operation with total recall and 16 presets for custom mixes
State-of-the-art 24-bit D/A converters for premium audio quality
16 Channel Select buttons with dual LEDs for perfect overview
Level and Pan/Spread control per channel with LED meter
3-band EQ per channel with mid-band frequency control
Solo and Mute functions per channel
Global Level and EQ controls plus Panic Mute function
High power and "drummer proof" headphones output
Fully adjustable limiter protects your ears and headphones
Additional mono/stereo line output to connect your powered monitor
MIDI IN port for real-time remote control of all channels by external MIDI device such as BEHRINGER BCF2000, BCR2000, etc.
Standard CAT5e connection delivers power and 16 signals to each Personal Mixers
ULTRANET connector to daisy-chain up to forty-eight P16-M mixers for large systems (in conjunction with P16-D)
Ultra-low system latency of less than 1 millisecond
Powered via external power supply (included) or P16-I / P16-D
Mounts easily on a mic stand with the P16-MB mic stand mount (not included)
Extremely rugged construction ensures long life even under the most demanding conditions
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Дополнителни Информации:  
 

A basic installation consists of one P16-I Input Module (sold separately), which connects to the main mixing console, and up to six P16-M Personal Mixers, creating a system big enough to equip a typical recording studio, a small to medium-sized band, or a worship team. You’ll also need a few standard audio and CAT5 cables. The optional P16- MB mounting bracket allows the P16-M Digital Personal Mixer to be attached to any standard microphone, music or drum stand. The system can easily be expanded via the P16-D Digital ULTRANET Distributor, six of which can be combined to drive up to forty-eight P16-M Personal Mixers.
The POWERPLAY P16 puts total control of the monitor system where it belongs—in the hands of the performers, freeing up the engineer to sculpt the perfect front-of-house mix. The POWERPLAY P16 system is the easy, affordable way to tame runaway stage volume and give your musicians and vocalists what they really want—“more me!”

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL  
  Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32  
  Strukture Round Base Mic Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Strukture  
.
  Strukture Round Base Mic Stand  
  Strukture Round Base Mic Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-14KB  
  Kaces XKP-14KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco SLFM450 Silos 4.5m  
  Bespeco SLFM450 Silos 4.5m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Relay G90 Wireless  
  Line6 Relay G90 Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio Microphone Stand Small  
  American Audio Microphone Stand Small  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.