1 PRESONUS HD 9 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  >> Студиски Слушалки  
  >> Засилувачи за Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  PreSonus
 
  PRESONUS HD 9 Приказ на сите производи од PreSonus  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки
 
 

ЦЕНА: 5.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Hear for yourself.
Mix for everyone.
When you need to do serious work without bothering anyone in your living space and without being distracted by outside sound, choose PreSonus® HD9 headphones. They're clean-sounding, extra-comfortable, and offer a broad, transparent frequency response that ensures accurate mixing.Nothing but clear, accurate sound.
The HD9’s closed-back acoustic design provides superior listening isolation and reduces headphone bleed, so you hear nothing but music—and your housemates hear nothing at all.Peerless construction, surgical accuracy.
The HD9's 45 mm dynamic, neodymium drivers and high power handling (900 mW per channel into 40 ohms) deliver loud, clear, clean audio, minimizing listening fatigue. Best of all, its tailored frequency response extends all the way from 10 Hz to 26 kHz, with accurate bass response, enabling precise mixes.Comfort matters.
The lightweight HD9 features an adjustable headband, cups that rotate 180° on two axes, and comfortable, durable ear pads. The straight, ten-foot cable drops down one side so it doesn’t get in your way. The result is a comfortable listening experience that you’ll continue to enjoy during long sessions. And the HD9 is built tough so you can rely on it wherever your travels take you.You listen thoughtfully—so why not think like a listener?
The PreSonus HD9s are an invaluable addition to your sonic toolbox. While there will always be a place in the studio for powerful and articulate studio monitors, fact is that more people are choosing portable, personal listening solutions nowadays. As trends in listening shift, it’s wise for you to check your mixes on high-quality headphones as well as on your finely calibrated studio monitors. With the HD9s, you can rest assured that your mixes are translating well across myriad listening environments.
And with the HD9’s combination of comfort, adjustability, sturdy construction, and acoustic isolation, you can mix better for longer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Fit and Comfort
Two-axis, 180° cup rotation
Lightweight
Comfortable, long-lasting ear pads
Adjustable headband
Sound
Precision-tuned, closed back, circumaural acoustic design
Tailored frequency response (10 Hz - 26 kHz; ±3 dB)
Accurate low-frequency response
High-power handling (1,800 mW @ 40Ω, 900 mW per channel)
45 mm dynamic, neodymium drivers
Connection and Storage
10 foot (3m), straight, single-sided cable with 1/8 inch connector
Gold-plated 1/8 inch-to-¼ inch adapter
Storage bag

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Засилувачи за Слушалки

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Shure SE425  
  ПовеќеПовеќе  
.
  KRK  
.
  KRK KNS 6400  
  Shure SRH840  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH840  
  Shure SRH840  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone HFI 580  
  Ultrasone HFI 580  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica ATH-M50x  
  Audio Technica ATH-M50x  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K77  
  AKG K77  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BRH 440M  
  Shure BRH 440M  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Студиски Слушалки :  
AKG
Alesis
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
KRK
PreSonus
Sennheiser
Shure
ULTRASONE
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки
 
  ПРОИЗВОД  
  PreSonus
 
  PRESONUS HD 9  
 

ЦЕНА: 5.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Hear for yourself.
Mix for everyone.
When you need to do serious work without bothering anyone in your living space and without being distracted by outside sound, choose PreSonus® HD9 headphones. They're clean-sounding, extra-comfortable, and offer a broad, transparent frequency response that ensures accurate mixing.Nothing but clear, accurate sound.
The HD9’s closed-back acoustic design provides superior listening isolation and reduces headphone bleed, so you hear nothing but music—and your housemates hear nothing at all.Peerless construction, surgical accuracy.
The HD9's 45 mm dynamic, neodymium drivers and high power handling (900 mW per channel into 40 ohms) deliver loud, clear, clean audio, minimizing listening fatigue. Best of all, its tailored frequency response extends all the way from 10 Hz to 26 kHz, with accurate bass response, enabling precise mixes.Comfort matters.
The lightweight HD9 features an adjustable headband, cups that rotate 180° on two axes, and comfortable, durable ear pads. The straight, ten-foot cable drops down one side so it doesn’t get in your way. The result is a comfortable listening experience that you’ll continue to enjoy during long sessions. And the HD9 is built tough so you can rely on it wherever your travels take you.You listen thoughtfully—so why not think like a listener?
The PreSonus HD9s are an invaluable addition to your sonic toolbox. While there will always be a place in the studio for powerful and articulate studio monitors, fact is that more people are choosing portable, personal listening solutions nowadays. As trends in listening shift, it’s wise for you to check your mixes on high-quality headphones as well as on your finely calibrated studio monitors. With the HD9s, you can rest assured that your mixes are translating well across myriad listening environments.
And with the HD9’s combination of comfort, adjustability, sturdy construction, and acoustic isolation, you can mix better for longer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Fit and Comfort
Two-axis, 180° cup rotation
Lightweight
Comfortable, long-lasting ear pads
Adjustable headband
Sound
Precision-tuned, closed back, circumaural acoustic design
Tailored frequency response (10 Hz - 26 kHz; ±3 dB)
Accurate low-frequency response
High-power handling (1,800 mW @ 40Ω, 900 mW per channel)
45 mm dynamic, neodymium drivers
Connection and Storage
10 foot (3m), straight, single-sided cable with 1/8 inch connector
Gold-plated 1/8 inch-to-¼ inch adapter
Storage bag

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Засилувачи за Слушалки

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH840  
  Shure SRH840  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K77  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K99  
  AKG K99  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MicroMon MA400  
  Behringer MicroMon MA400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica ATH-M50x  
  Audio Technica ATH-M50x  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.