1 TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори
 
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денCompact Bass Compressor Pedal with TonePrint Circuitry and True Bypass Output

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Multiband Bass Compression in a Slim Size
The TC Electronic SpectraComp is a compact multiband compressor specially voiced for the bass guitar. The pedal is modeled after the popular MD3 engine from TC Electronic's System 6000 processor and offers transparent and musical compression to tame midrange bark and low-end woof without killing your dynamics. Single-knob compression will keep your mind on the music while you perform, and a host of signature TonePrint algorithms will keep your tones fresh and the creative juices flowing. The SpectraComp is built durable for the stage with studio-quality sounds and a True Bypass output to keep your input signal uncolored. If you're looking to add punch or subtly smooth out pops and thumps, Sweetwater bassists recommend taking the SpectraComp bass compressor for a spin.
TonePrint Mini pedals: simple, compact, and full featured
All TonePrint pedals give you access to over 30 years of free artist algorithms, called TonePrints, to spark new creative ideas. These can be downloaded and imported over USB, or even better, beamed instantly to your pedal using a smartphone and the free TonePrint app. TonePrint Minis are compact and full featured with analog circuitry you can trust and True Bypass outs to preserve your tone.

 
  Дополнителни Информации:  
 

TC Electronic SpectraComp Bass Compressor TonePrint Mini Pedal Features:
Multiband bass compressor for the stage and studio
Based on the System 6000 MD3 engine
Versatile: adds punch, smooths out bass lines
TonePrint enabled: beam artist signature tones straight into the pedal
Single-knob operation lets you focus on the music and not on tweaking
Compact size is easy to fit on any board
True Bypass output won't eat your tone
Add punch or tame dynamics with the TC Electronic SpectraComp bass compressor pedal!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Hotone   
.
  Hotone GRASS Overdrive  
  Hotone GRASS Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Stereo Memory Man with Hazarai  
  Electro Harmonix Stereo Memory Man with Hazarai  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix East River Drive  
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP  
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Big Muff Pi  
  Electro Harmonix Big Muff Pi  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss LMB-3 Bass Limiter  
  Boss LMB-3 Bass Limiter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Neo Clone Analog Chorus  
  Electro-Harmonix Neo Clone Analog Chorus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF  
  ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Бас Ефект Процесори :  
Behringer
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Moog
T.C. Electronic
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR  
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денCompact Bass Compressor Pedal with TonePrint Circuitry and True Bypass Output

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Multiband Bass Compression in a Slim Size
The TC Electronic SpectraComp is a compact multiband compressor specially voiced for the bass guitar. The pedal is modeled after the popular MD3 engine from TC Electronic's System 6000 processor and offers transparent and musical compression to tame midrange bark and low-end woof without killing your dynamics. Single-knob compression will keep your mind on the music while you perform, and a host of signature TonePrint algorithms will keep your tones fresh and the creative juices flowing. The SpectraComp is built durable for the stage with studio-quality sounds and a True Bypass output to keep your input signal uncolored. If you're looking to add punch or subtly smooth out pops and thumps, Sweetwater bassists recommend taking the SpectraComp bass compressor for a spin.
TonePrint Mini pedals: simple, compact, and full featured
All TonePrint pedals give you access to over 30 years of free artist algorithms, called TonePrints, to spark new creative ideas. These can be downloaded and imported over USB, or even better, beamed instantly to your pedal using a smartphone and the free TonePrint app. TonePrint Minis are compact and full featured with analog circuitry you can trust and True Bypass outs to preserve your tone.

 
  Дополнителни Информации:  
 

TC Electronic SpectraComp Bass Compressor TonePrint Mini Pedal Features:
Multiband bass compressor for the stage and studio
Based on the System 6000 MD3 engine
Versatile: adds punch, smooths out bass lines
TonePrint enabled: beam artist signature tones straight into the pedal
Single-knob operation lets you focus on the music and not on tweaking
Compact size is easy to fit on any board
True Bypass output won't eat your tone
Add punch or tame dynamics with the TC Electronic SpectraComp bass compressor pedal!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blackstar   
.
  BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Bass Blogger  
  Electro Harmonix Bass Blogger  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Memory Boy  
  Boss FB-2 Feedbacker/Booster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss FB-2 Feedbacker/Booster  
  Boss FB-2 Feedbacker/Booster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF  
  ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Spark Booster  
  TC Electronic Spark Booster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic AEON  
  TC Electronic AEON  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.