1 SHURE PGA DRUMKIT 7 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Бежични Микрофони  
  >> Headset Микрофони  
  >> Lavalier Микрофони - БУБА  
  >> Boundary Микрофони  
  >> Ribbon Микрофони  
  >> Кондезаторски со Мала Мембрана  
  >> Кондезаторски со Голема Мембрана  
  > Избор по Намена  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Shure
 
  SHURE PGA DRUMKIT 7 Приказ на сите производи од Shure  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони
 
 

7-piece Drum Microphone Package with Shure PGA52, 3 Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 PGA81s, Clip, Mounts, Cables, and Case

ЦЕНА: 35.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A Complete Drum-miking Solution!
Miking up a drum set can be a daunting task, but Shure makes it easy with the PGA Drum Kit 7. The Shure PGA52 handles the low-frequency sound of your kick drum like a champ. Tackle your toms and other high-impact sources with the Shure PGA56. The Shure PGA57 easily captures the loud, harmonically sound of your snare drum. With a pair of Shure PGA81s as overheads, you'll create a realistic 3-dimensional sonic picture of your drum kit. Complete with mic clips and drum mounts, cables, and a carrying case, the Shure PGA Drum Kit 7 is a great set of drum mics!Shure PGA Drum Kit 7 at a Glance:
Shure PGA52 excels on kick drum and bass
Shure PGA56s make toms sound spectacular
Shure PGA57 captures guitar amps, snares, and more
Shure PGA81s are solid mics for countless applications
Shure PGA52 excels on kick drum and bass
Record kick drums and bass amps that kick like a mule with the Shure PGA52 dynamic microphone. It's tuned for extremely solid low frequency response, and it'll capture the power of your source with exceptional focus and accuracy. Use the handy swivel joint to find the perfect angle in relation to your sound source. The handy quick release latch makes setup and teardown a snap.

Shure PGA56s make toms sound spectacular
PGA56 dynamic microphones are a great way to capture drums (especially toms), and other high-impact sound sources. Recordists and drummers at Sweetwater have long turned to Shure microphones for their durability and sound quality. When you need to mic up an acoustic drum kit, you can expect clean, consistent results from the Shure PGA56.

Shure PGA57 captures guitar amps, snares, and more
Capture the intensity of amplifiers, snare drums and more with the Shure PGA57 dynamic microphone. Like the legendary Shure mic it's descended from, the PGA57 serves up consistent results with powerful, harmonically-rich sound sources like guitar amps and snare drums. The cardioid pickup pattern helps you capture more of the sound you want, and less of the sound of the room that you're in.

Shure PGA81s are solid mics for drum overheads
With a pair of Shure PGA81 condenser microphones as overheads, you'll be primed to capture the true sound of your drum kit. Recording engineers at Sweetwater know that you need versatile solutions when you don't have a lot of microphones in your collection, and the PGA81 promises great-sounding performance that you can count on for any session.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Shure PGA Drum Kit 7 Features:
7-piece mic package with Shure PGA52, 3 x Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 x PGA81, 3 x clips, 3 x mounts, 7 x cables, and case
Shure PGA52 is ideal for kick drum, bass amps, and other bass heavy sources
Shure PGA56s capture toms and other drums spectacularly
Shure PGA57 works great for harmonically rich, high SPL sound sources
Shure PGA81s are solid mics for drum overheads
Shure A25D mic clips and AP56DM drum mounts feature break-resistant plastic construction
Enough XLR cables to connect the microphones
Case included

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Микрофони за Настапи

Kатегорија: Тапани и Перкусии / Микрофони за Тапани / Микрофонски Сетови

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BRH 440M  
  Shure BRH 440M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP25/SM58  
  Shure BLX24/PG58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX24/PG58  
  Shure BLX24/PG58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX24/B58  
  Shure BLX24/B58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure 55SH  
  Shure 55SH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP35 Plug-on wireless system  
  Shure FP35 Plug-on wireless system  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Динамички Микрофони :  
AKG
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
Peavey
RODE
Sennheiser
Shure
TC Helicon
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони
 
  ПРОИЗВОД  
  Shure
 
  SHURE PGA DRUMKIT 7  
 

7-piece Drum Microphone Package with Shure PGA52, 3 Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 PGA81s, Clip, Mounts, Cables, and Case

ЦЕНА: 35.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A Complete Drum-miking Solution!
Miking up a drum set can be a daunting task, but Shure makes it easy with the PGA Drum Kit 7. The Shure PGA52 handles the low-frequency sound of your kick drum like a champ. Tackle your toms and other high-impact sources with the Shure PGA56. The Shure PGA57 easily captures the loud, harmonically sound of your snare drum. With a pair of Shure PGA81s as overheads, you'll create a realistic 3-dimensional sonic picture of your drum kit. Complete with mic clips and drum mounts, cables, and a carrying case, the Shure PGA Drum Kit 7 is a great set of drum mics!Shure PGA Drum Kit 7 at a Glance:
Shure PGA52 excels on kick drum and bass
Shure PGA56s make toms sound spectacular
Shure PGA57 captures guitar amps, snares, and more
Shure PGA81s are solid mics for countless applications
Shure PGA52 excels on kick drum and bass
Record kick drums and bass amps that kick like a mule with the Shure PGA52 dynamic microphone. It's tuned for extremely solid low frequency response, and it'll capture the power of your source with exceptional focus and accuracy. Use the handy swivel joint to find the perfect angle in relation to your sound source. The handy quick release latch makes setup and teardown a snap.

Shure PGA56s make toms sound spectacular
PGA56 dynamic microphones are a great way to capture drums (especially toms), and other high-impact sound sources. Recordists and drummers at Sweetwater have long turned to Shure microphones for their durability and sound quality. When you need to mic up an acoustic drum kit, you can expect clean, consistent results from the Shure PGA56.

Shure PGA57 captures guitar amps, snares, and more
Capture the intensity of amplifiers, snare drums and more with the Shure PGA57 dynamic microphone. Like the legendary Shure mic it's descended from, the PGA57 serves up consistent results with powerful, harmonically-rich sound sources like guitar amps and snare drums. The cardioid pickup pattern helps you capture more of the sound you want, and less of the sound of the room that you're in.

Shure PGA81s are solid mics for drum overheads
With a pair of Shure PGA81 condenser microphones as overheads, you'll be primed to capture the true sound of your drum kit. Recording engineers at Sweetwater know that you need versatile solutions when you don't have a lot of microphones in your collection, and the PGA81 promises great-sounding performance that you can count on for any session.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Shure PGA Drum Kit 7 Features:
7-piece mic package with Shure PGA52, 3 x Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 x PGA81, 3 x clips, 3 x mounts, 7 x cables, and case
Shure PGA52 is ideal for kick drum, bass amps, and other bass heavy sources
Shure PGA56s capture toms and other drums spectacularly
Shure PGA57 works great for harmonically rich, high SPL sound sources
Shure PGA81s are solid mics for drum overheads
Shure A25D mic clips and AP56DM drum mounts feature break-resistant plastic construction
Enough XLR cables to connect the microphones
Case included

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Микрофони за Настапи

Kатегорија: Тапани и Перкусии / Микрофони за Тапани / Микрофонски Сетови

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE M2  
  RODE M2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure 55SH  
  Shure SM7B  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM7B  
  Shure SM7B  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/B58  
  Shure GLXD24/B58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Rycote VideoMic  
  RODE Rycote VideoMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure WH30TQG  
  Shure WH30TQG  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica Pro 35cW  
  Audio Technica Pro 35cW  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.