1 WARM AUDIO WA 47JR : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  > Избор по Намена  
  >> Студиски Микрофони  
  >> Микрофони за Настапи  
  >> Репортерски Микрофони  
  >> Инсталациски Микрофони  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Warm Audio
 
  WARM AUDIO WA 47JR Приказ на сите производи од Warm Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Намена / Студиски Микрофони
 
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
22.090,oo денTransformerless Large-diaphragm FET Condenser Microphone with 3 Polar Patterns, 10dB Pad, and 70Hz Highpass Filter

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Son of '47
Compared to tube-based microphones, solid-state microphones like the Warm Audio WA-47Jr are prized for their detailed sound and resistance to distortion. These are the reasons transformerless FET mics with a U47-style capsule are so popular on kick drums and other percussion instruments, capturing their power and intensity with amazing fidelity. So naturally, the WA-47jr shines on percussion. That said, it's also a go-to choice for acoustic instruments where capturing fast transients is critical, and should be on your short list of mics to audition on vocalists, electric guitar cabs, and a whole lot more. Perhaps the more pertinent question is: what isn't it great on?Three polar patterns = impressive flexibility
The WA-47Jr's three polar patterns — cardioid, omni, and figure-8 — give you impressive flexibility when it comes to exploring different recording techniques. Cardioid, with its moderate side and near-total rear rejection, is useful for just about any studio task. Omni is great for capturing room ambience along with your source. Use a figure-8 technique to overdub a sax with natural slap or record two singers on one mic (just be sure of the balance). And with two of these mics, you can implement stereo techniques such as spaced pair (A/B), X-Y (including Blumlein), ORTF array, and mid-side (M-S).What can the WA-47Jr do for you?
Every studio needs at least one pair of high-quality large-diaphragm condenser mics. You can use the WA-47Jr on anything. It's a great on vocals, acoustic guitars, double bass, electric guitar and bass cabs, piano, drums and percussion, strings, brass, woodwinds, and any other source you'd care to throw at it. Considering its amazing price, it would be wise to at least double your value and get two for recording tracks in stereo!Quality components make the Warm difference
How does Warm Audio do it? They order parts and build in quantity, which keeps costs down and delivers amazing value, but they do not cut corners on parts. The WA-47Jr is built with premium all-discrete components, such as Toshiba FETs, Wima film capacitors, Panasonic electrolytic capacitors, and a custom reproduction of the capsule used in vintage '47s.

A large part of any microphone's sound is contributed by its capsule. The complexity of the k47 capsule used in the WA-47Jr requires a painstaking manufacturing process; such high quality is typically not found in affordable condenser mics. For Warm Audio, premium parts and meticulous design deliver a superior-sounding microphone — one that doesn't cost a fortune. Stellar performance, top-shelf parts, and amazing value: that's the Warm Audio formula — and the WA-47Jr nails it.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Warm Audio WA-47Jr Large-diaphragm FET Condenser Microphone Features:
Fully discrete, transformerless signal path
Custom '47-style k47 34mm gold-sputtered, dual-diaphragm, single-backplate, 6 micron Mylar capsule
Toshiba FETs, Wima film capacitors, Panasonic electrolytic capacitors
Cardioid, figure-8, and omnidirectional polar patterns
10dB pad; 70Hz highpass filter
Self-noise: 9dBA
Dynamic range: 138dBA
Maximum SPL: 147/157dB (@1kHz 1kOhms 0.5% THD, 0/-10dB)
Frequency range: 20Hz–20kHz
Sensitivity: 10mV/Pa or -40dB
Output impedance: 100 ohms
Rated load impedance: ≥1kOhms
Maximum output: 16dBu @1kHz, 1kOhms, 0.5% THD
S/N ratio: 85dBA (IEC651)
Equivalent noise: 9dBA (IEC651)
Dynamic range: 138dBA (IEC651)
48V phantom powered
3-pin gold-plated XLR connector
Includes shockmount, hardmount, and zipper storage pouch

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Студиски Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Кондезаторски со Голема Мембрана

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Audio-Technica   
.
  Audio Technica PRO35  
  Audio Technica PRO35  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Oktava  
.
  Oktava MK012-01  
  Oktava MK012-01  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT5  
  RODE M3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE M3  
  RODE M3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure 55SH  
  Shure 55SH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure MX153 Earset  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK WM200  
  NUMARK WM200  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer B2 PRO  
  Behringer B2 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Студиски Микрофони :  
AKG
Apogee
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
Brauner Microphones
DPA Microphones
Joemeek
Manley
Neumann
Oktava
RODE
Royer Labs
Shure
SM Pro Audio
Tannoy
Violet Design
Warm Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Намена / Студиски Микрофони
 
  ПРОИЗВОД  
  Warm Audio
 
  WARM AUDIO WA 47JR  
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
22.090,oo денTransformerless Large-diaphragm FET Condenser Microphone with 3 Polar Patterns, 10dB Pad, and 70Hz Highpass Filter

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Son of '47
Compared to tube-based microphones, solid-state microphones like the Warm Audio WA-47Jr are prized for their detailed sound and resistance to distortion. These are the reasons transformerless FET mics with a U47-style capsule are so popular on kick drums and other percussion instruments, capturing their power and intensity with amazing fidelity. So naturally, the WA-47jr shines on percussion. That said, it's also a go-to choice for acoustic instruments where capturing fast transients is critical, and should be on your short list of mics to audition on vocalists, electric guitar cabs, and a whole lot more. Perhaps the more pertinent question is: what isn't it great on?Three polar patterns = impressive flexibility
The WA-47Jr's three polar patterns — cardioid, omni, and figure-8 — give you impressive flexibility when it comes to exploring different recording techniques. Cardioid, with its moderate side and near-total rear rejection, is useful for just about any studio task. Omni is great for capturing room ambience along with your source. Use a figure-8 technique to overdub a sax with natural slap or record two singers on one mic (just be sure of the balance). And with two of these mics, you can implement stereo techniques such as spaced pair (A/B), X-Y (including Blumlein), ORTF array, and mid-side (M-S).What can the WA-47Jr do for you?
Every studio needs at least one pair of high-quality large-diaphragm condenser mics. You can use the WA-47Jr on anything. It's a great on vocals, acoustic guitars, double bass, electric guitar and bass cabs, piano, drums and percussion, strings, brass, woodwinds, and any other source you'd care to throw at it. Considering its amazing price, it would be wise to at least double your value and get two for recording tracks in stereo!Quality components make the Warm difference
How does Warm Audio do it? They order parts and build in quantity, which keeps costs down and delivers amazing value, but they do not cut corners on parts. The WA-47Jr is built with premium all-discrete components, such as Toshiba FETs, Wima film capacitors, Panasonic electrolytic capacitors, and a custom reproduction of the capsule used in vintage '47s.

A large part of any microphone's sound is contributed by its capsule. The complexity of the k47 capsule used in the WA-47Jr requires a painstaking manufacturing process; such high quality is typically not found in affordable condenser mics. For Warm Audio, premium parts and meticulous design deliver a superior-sounding microphone — one that doesn't cost a fortune. Stellar performance, top-shelf parts, and amazing value: that's the Warm Audio formula — and the WA-47Jr nails it.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Warm Audio WA-47Jr Large-diaphragm FET Condenser Microphone Features:
Fully discrete, transformerless signal path
Custom '47-style k47 34mm gold-sputtered, dual-diaphragm, single-backplate, 6 micron Mylar capsule
Toshiba FETs, Wima film capacitors, Panasonic electrolytic capacitors
Cardioid, figure-8, and omnidirectional polar patterns
10dB pad; 70Hz highpass filter
Self-noise: 9dBA
Dynamic range: 138dBA
Maximum SPL: 147/157dB (@1kHz 1kOhms 0.5% THD, 0/-10dB)
Frequency range: 20Hz–20kHz
Sensitivity: 10mV/Pa or -40dB
Output impedance: 100 ohms
Rated load impedance: ≥1kOhms
Maximum output: 16dBu @1kHz, 1kOhms, 0.5% THD
S/N ratio: 85dBA (IEC651)
Equivalent noise: 9dBA (IEC651)
Dynamic range: 138dBA (IEC651)
48V phantom powered
3-pin gold-plated XLR connector
Includes shockmount, hardmount, and zipper storage pouch

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Студиски Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Кондезаторски со Голема Мембрана

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE M3  
  RODE M3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK WM200  
  NUMARK WM200  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  Shure PG58 XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG58 XLR  
  Shure PG58 XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SV100 WA  
  Shure SV100 WA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NTG2  
  RODE NTG2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 58A  
  Shure Beta 58A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AT4040SM  
  Audio Technica AT4040SM  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.