2 Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали
 
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


Bass Preamp/DI Pedal with Overdrive, Compression, 4-band EQ, 1/8" Headphone Output, 1/8" Aux Input, and TonePrint Technology

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Perform, Record, and Practice with the Same Pedal
The SpectraDrive Bass Preamp & Line Driver brings some of TC's most enviable tone-sculpting options, as well as a clean, robust, configurable, transformer-balanced DI and a host of smart practice features to a single enclosure. A 4-band EQ makes short work of correcting any tonal deficiencies in your instrument or crafting a particular aesthetic. TonePrint-able TubeDrive (drive/distortion) and SpectraComp (compression) sections offer virtually unlimited options to transform your tone for blues to funk to metal. And the SpectraDrive's built-in BonaFide Buffer keeps your signal bright and full amid long runs of stage cable.

Download fresh inspiration via TonePrint
Both the TubeDrive and SpectraComp sections of the TC Electronic SpectraDrive are TonePrint ready. Now, using the free TonePrint app on your smartphone, you can beam presets from featured artists and fellow users right to your pedal. Bluetooth and wireless networking are NOT required. Just download presets to your mobile device, play the TonePrint from your phone into your pickups, and like that, your SpectraDrive is ready to roll with fresh inspiration. A USB connection is also included for those who like to dive deep into the settings.Powerful i/o
Another part of what sets the SpectraDrive apart from the competition is its powerful i/o. The configurable, transformer-balanced XLR output and 1/4" Thru output, in addition to a standard 1/4" in and out, give bassists plenty of options for performing and recording. With the SpectraDrive, you can:
Send a dry signal to FOH while using SpectraDrive into your amp (XLR Pre mode)
Run SpectraDrive straight into a PA without the need for an amp (XLR Post mode)
Send an independent 1/4" signal to a tuner, FX processor, or amp (Thru output)
Run SpectraComp as a traditional pedal into any available line- or instrument-level input (1/4" in/out, XLR Post Inst/Line)
Smart practice features
Learning new music? Warming up backstage? The SpectraDrive has a studio-grade headphone out and an 1/8" auxiliary in to let you sculpt tones and build chops while away from your stage rig. Take it from bassists at Sweetwater — whether you're performing, recording, or workshopping, you won't want to be far from your TC Electronic SpectraDrive Bass Preamp & Line Driver.

 
  Дополнителни Информации:  
 

TC Electronic SpectraDrive Bass Preamp & Line Driver Features:
Practice, perform, and record with the same pedal
TubeDrive (overdrive/distortion) and SpectraComp (compression) sections are TonePrint capable
4-band EQ compensates for deficiencies in instruments and arrangements
1/8" aux input and 1/8" phones output let you practice along to music on your mobile device
Transformer-balanced XLR line output sends a wet or dry signal to FOH or a recorder
1/4" in/out/thru supports amps and tuners

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  TC Helicon   
.
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss ML-2 Metal Core  
  Boss ML-2 Metal Core  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Rocktron  
.
  Rocktron VooDu Valve  
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Crunchtone  
  Line6 Crunchtone  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL  
  BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB  
  TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE  
  TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Бас Ефект Процесори :  
Behringer
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Moog
T.C. Electronic
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP  
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


Bass Preamp/DI Pedal with Overdrive, Compression, 4-band EQ, 1/8" Headphone Output, 1/8" Aux Input, and TonePrint Technology

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Perform, Record, and Practice with the Same Pedal
The SpectraDrive Bass Preamp & Line Driver brings some of TC's most enviable tone-sculpting options, as well as a clean, robust, configurable, transformer-balanced DI and a host of smart practice features to a single enclosure. A 4-band EQ makes short work of correcting any tonal deficiencies in your instrument or crafting a particular aesthetic. TonePrint-able TubeDrive (drive/distortion) and SpectraComp (compression) sections offer virtually unlimited options to transform your tone for blues to funk to metal. And the SpectraDrive's built-in BonaFide Buffer keeps your signal bright and full amid long runs of stage cable.

Download fresh inspiration via TonePrint
Both the TubeDrive and SpectraComp sections of the TC Electronic SpectraDrive are TonePrint ready. Now, using the free TonePrint app on your smartphone, you can beam presets from featured artists and fellow users right to your pedal. Bluetooth and wireless networking are NOT required. Just download presets to your mobile device, play the TonePrint from your phone into your pickups, and like that, your SpectraDrive is ready to roll with fresh inspiration. A USB connection is also included for those who like to dive deep into the settings.Powerful i/o
Another part of what sets the SpectraDrive apart from the competition is its powerful i/o. The configurable, transformer-balanced XLR output and 1/4" Thru output, in addition to a standard 1/4" in and out, give bassists plenty of options for performing and recording. With the SpectraDrive, you can:
Send a dry signal to FOH while using SpectraDrive into your amp (XLR Pre mode)
Run SpectraDrive straight into a PA without the need for an amp (XLR Post mode)
Send an independent 1/4" signal to a tuner, FX processor, or amp (Thru output)
Run SpectraComp as a traditional pedal into any available line- or instrument-level input (1/4" in/out, XLR Post Inst/Line)
Smart practice features
Learning new music? Warming up backstage? The SpectraDrive has a studio-grade headphone out and an 1/8" auxiliary in to let you sculpt tones and build chops while away from your stage rig. Take it from bassists at Sweetwater — whether you're performing, recording, or workshopping, you won't want to be far from your TC Electronic SpectraDrive Bass Preamp & Line Driver.

 
  Дополнителни Информации:  
 

TC Electronic SpectraDrive Bass Preamp & Line Driver Features:
Practice, perform, and record with the same pedal
TubeDrive (overdrive/distortion) and SpectraComp (compression) sections are TonePrint capable
4-band EQ compensates for deficiencies in instruments and arrangements
1/8" aux input and 1/8" phones output let you practice along to music on your mobile device
Transformer-balanced XLR line output sends a wet or dry signal to FOH or a recorder
1/4" in/out/thru supports amps and tuners

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Ефект Процесори

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Бас Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  DOD   
.
  DOD Gunslinger MOSFET Distortion  
  DOD Gunslinger MOSFET Distortion  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss FB-2 Feedbacker/Booster  
  Boss FB-2 Feedbacker/Booster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic AEON  
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Shaker Vibrato Pedal  
  TC Electronic Shaker Vibrato Pedal  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss GE-7 Guitar Equalizer  
  Boss GE-7 Guitar Equalizer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Moog  
.
  Moog MF-101 Lowpass Filter  
  Moog MF-101 Lowpass Filter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceLive 3  
  TC Helicon VoiceLive 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.