БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
  > Акустични Тапани  
  > Електронски Тапани  
  > Чинели  
  > Хардвер  
  > Перкусии  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Микрофони за Тапани  
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Тапани и Перкусии

 
   
   
        Вкупно Производи: 262  
.
  Акустични Тапани  
  Акустични Тапани (6)  
.
  Електронски Тапани  
  Електронски Тапани (19)  
.
  Чинели  
  Чинели (76)  
.
  Хардвер  
  Хардвер (17)  
.
  Перкусии  
  Перкусии (12)  
.
  Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  Дополнителна Опрема и Аксесоари (103)  
.
  Микрофони за Тапани  
  Микрофони за Тапани (20)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     VicFirth
VicFirth Drumsticks
VicFirth DRUMSTICK 5A American Classic - 800 den.
VicFirth DRUMSTICK N5A NOVA - 400 den.
VicFirth DRUMSTICK 5B HERITAGE - 800 den.

ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure SM57
Instrumentalni mikrofon više srednje klase. Neizostavan komad na svakoj bini širom svijeta.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 7
7-piece Drum Microphone Package with Shure PGA52, 3 Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 PGA81s, Clip, Mounts, Cables, and Case
ЦЕНА: 35.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 4
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications.
ЦЕНА: 16.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 6
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications. Includes 1 PGA52 kick drum microphone, 2 PGA56 drum microphones, 3 PGA instrument microphones, 2 drum mounts, and 6 XLR cables.
ЦЕНА: 30.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure DMK 57-52
Оптимално решение за врвни резултати при озвучување на сет тапани.
ЦЕНА: 39.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофонски Сетови
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure Beta 52A
Vrhunski dinamički mikrofon sa membranom velikog promjera, prevenstveno namjenjen za ozvučavanje bas bubnja.
Mikrofon za najmasniju stopu na svijetu!

ЦЕНА: 10.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure PG56 XLR
Kompaktni instrumentalni mikrofon, prvenstveno namjenjen ozvučavanju elemenata bubnja.
ЦЕНА: 4.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     Mike Balter
MIKE BALTER MBMC CARRTY ALL CASE
100% industrial strength coated nylon, foam padded for extra protection, six deep mallet pockets, music pocket, and an accessory pocket. Holds up to 40 pairs of mallets. Reinforced handles and shoulder strap.
ЦЕНА: 3.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Mike Balter
MIKE BALTER MBMB MALLET BAG
Barrel style bag made from coated nylon. Each end opens allowing the player access from both sides. Holds up to 20 pairs of mallets. Reinforced shoulder strap.
ЦЕНА: 2.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Mike Balter
MIKE BALTER MBMP MALLET POUCH
Vinyl pouch will hold up to 5 pairs of mallets. Ideal for school percussionists. Many use several pouches to separate their mallets by groupings.
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA CYMBAL BAG CLASSIC 22
GEWA POCKET BAG PREMIUM

ЦЕНА: 2.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA STICK BAG CLASSIC
GEWA STICK BAG CLASSIC

ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Paiste
PAISTE STICK BAG BLACK
Folding, zippered stick bag holds about 8 pairs of drumsticks. Rugged Cordura nylon construction, nylon woven handle.
ЦЕНА: 1.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Sonor   
.
  Sonor SW1418-B  
  Sonor SW1418-B  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM57  
  Shure SM57  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor Select Force SEF11 Jungle set  
  Alesis Sample Pad Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Sample Pad Pro  
  Alesis Sample Pad Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Paiste  
.
  Paiste 20 Bag For Cymbals  
  Paiste 20 Bag For Cymbals  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans B12G1  
  Evans B12G1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans TT12G2  
  Evans TT12G2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis DM10 Studio Kit  
  Alesis DM10 Studio Kit  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS FORGE KIT  
  ALESIS FORGE KIT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis DM6 USB Kit  
  Alesis DM6 USB Kit  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Тапани и Перкусии :  
 
2BOX
Akai
AKG
Alesis
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Athletic
Audio-Technica
Behringer
Bespeco
BeyerDynamic
BOSS
Carbostick
Clavia
Crann Drumsticks
Evans
Gewa
Kaces
König & Meyer
Korg
Mike Balter
Paiste
Pro Mark
Sennheiser
Shure
Sonor
Stunner
VicFirth
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти