БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
  > Инсталациски Миксети  
  > 100V Засилувачи  
  > 100V Засилувачи со Уреди за Репродукција  
  > Звучници  
  > Конференциски и Преведувачки Системи  
  > "Paging" Системи  
  > Инсталациски Микрофони  
  > Останато  
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Инсталации

 
   
   
        Вкупно Производи: 131  
.
  Останато  
  Останато (1)  
.
  Инсталациски Миксети  
  Инсталациски Миксети (19)  
.
  100V Засилувачи  
  100V Засилувачи (25)  
.
  100V Засилувачи со Уреди за Репродукција  
  100V Засилувачи со Уреди за Репродукција (0)  
.
  Звучници  
  Звучници (61)  
.
  Конференциски и Преведувачки Системи  
  Конференциски и Преведувачки Системи (11)  
.
   
  "Paging" Системи (4)  
.
  Инсталациски Микрофони  
  Инсталациски Микрофони (8)  

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Eurolive B208D
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денActive 200-Watt 2-Way PA Speaker System with 8" Woofer and 1.35" Compression Driver

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии
 
  Изберете за Повеќе Информации     Apart
Apart CM6E
Dvosistemski ugradbeni zvučnik, 6.5 inča, 6 W - 100 Voltni... Dostupan u bijeloj, crnoj i srebrnoj boji...
ЦЕНА: 1.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии
 
  Изберете за Повеќе Информации     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 122M
TURBOSOUND TPX 122M | 2 WAY 12" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

TPX122M
2 Way 12" Full Range Loudspeaker and Stage Monitor for Portable PA Applications

ЦЕНА: 19.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии
 
  Изберете за Повеќе Информации     Numark
Numark M4
Three-Channel Scratch Mixer
M4 is a three-channel tabletop mixer designed for any DJ who needs maximum flexibility. It features a replaceable crossfader with reverse and slope controls, a 1/4" microphone input with EQ, and plenty of routing for phono and line level devices.

ЦЕНА: 8.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer XENYX X1222USB
Premium 16-ulaza 2/2-Bus Mixer s XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 15.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Ultrazone ZMX8210
Profesionalni 8-kanalni 3-Bus Mic/Line zonski mikser s daljinskom kontrolom namijenjen fiksnim instalacijama i komercijalnim zvučnim sistemima.
ЦЕНА: 11.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer XENYX X1204USB
Premium 12-ulaza 2/2-Bus Mixer sa XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 12.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Cerwin-Vega
Cerwin Vega SDS-525 White
Dvosistemska full-range 150Watt-i kutija namijenjena instalacijama. Otporna na sve vremenske uvjete. Namijenjena 100 V sistemima, ali i klasičnima, jer ima prekidač za otpor i snagu.
ЦЕНА: 8.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии
 
  Изберете за Повеќе Информации     Cerwin-Vega
Cerwin Vega SDS-525 Black
Dvosistemska full-range 150Watt-i kutija namijenjena instalacijama. Otporna na sve vremenske uvjete.
ЦЕНА: 8.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии
 
  Изберете за Повеќе Информации     Australian Monitor
Australian Monitor AMIS 120P
Pojačalo snage 120 Watt-i.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Инсталации > 100V Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Apart
Apart PA240P
240W/100V Pojačalo
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Инсталации > 100V Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Apart
Apart MA200CDR
Instalaciono 100V pojačalo 200W sa 4 mikrofonska i 4 linijska ulaza i 4 izlazne zone + CD + Radio...
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Инсталации > 100V Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Impulse 100
Dvostazni “full range” kabinet otporan na sve
vremenske uvjete namijenjen je otvorenim
prostorima. U crnoj ili bijeloj boji. Snage 175W kontinuiranog RMS-a.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey PR10
Zvučna kutija opremljena sa 10" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 10.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии