БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА  
  > АРТИСТ ПОНУДА  
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

ХИТ ЦЕНА

 
   
   
        Вкупно Производи: 151  
.
  АРТИСТ ПОНУДА  
  АРТИСТ ПОНУДА (69)  
.
  АРТИСТ ХИТ ЦЕНА  
  АРТИСТ ХИТ ЦЕНА (82)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EUROLIVE B1500D PRO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден
High-Performance Active 1400-Watt 15" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 29.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER POWERPLAY P16M
BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey CS2000
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
49.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
33.900,oo ден


Pojačalo s 1075 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 49.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer iNUKE NU3000DSP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
21.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo денUltra-Lightweight, High-Density 3000-Watt Power Amplifier with DSP Control and USB Interface

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


Bass Preamp/DI Pedal with Overdrive, Compression, 4-band EQ, 1/8" Headphone Output, 1/8" Aux Input, and TonePrint Technology

ЦЕНА: 15.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денCompact Bass Compressor Pedal with TonePrint Circuitry and True Bypass Output

ЦЕНА: 7.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rocktron
Rocktron Cyborg Digital Delay
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
11.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.700,oo ден


Rocktron introduces the marriage between man, guitar and machine…achieve your digital destiny with these incredible Cyborg™ stomp boxes.

ЦЕНА: 11.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     LINE6
Line6 DM4 Distortion Modeler
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
12.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.700,oo ден


Vrhunska Overdrive & Distortion pedala sa mogućnošću programiranja.

ЦЕНА: 12.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM G3N
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
11.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
8.200,oo денPedalboard-style Guitar Multi-effects with 5 Amp Models, 5 Cab Models, and 68 Effects Models

ЦЕНА: 11.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic Alter Ego X4
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo денVintage Echo Effects Pedal

ЦЕНА: 15.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM AC-3 ACOUSTIC CREATOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
16.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
12.900,oo денDirect Box for Acoustic Instruments with 16 Source Guitar Presets, 15 Target Guitar Presets, Single-knob Compressor, 3-band EQ, 9 Effects, and Stereo Outputs

ЦЕНА: 16.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC VIBRACLONE ROTARY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3,500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo денRotating Speaker Emulator with Simple 2-Knob Interface and Toggle Switch for Classic Rock Tones

ЦЕНА: 3.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC ELECTRONIC IRON CURTAIN NOISE GATE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денUltra Fast and Efficient Noise Gate with 2-Knob Interface

ЦЕНА: 3.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure BLX24/B58  
  Shure BLX24/B58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC SUB N UP OCTAVER  
  Jay Turser JT-LT-RW  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT-LT-RW  
  Jay Turser JT-LT-RW  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Vortex Flanger  
  TC Electronic Vortex Flanger  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JTB2B  
  Jay Turser JTB2B  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M230 SR  
  KURZWEIL M230 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Level Pilot  
  TC Electronic Level Pilot  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC VISCOUS VIBE  
  TC ELECTRONIC VISCOUS VIBE  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ХИТ ЦЕНА :  
 
Akai
Alesis
Allen&Heath
Behringer
Blade
Cerwin-Vega
Denon
DigiTech
DOD
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Focusrite
Godin
ICON pro-audio
Jay Turser By Washburn
Kawai
Ketron
Kurzweil
Laserworld
LINE6
MARANTZ Professional
Mike Balter
Moog
Native Instruments
Novation
Numark
Orange
Peavey
PreSonus
RME
Rocktron
RODE
Shure
STANDORF DIGITAL PIANO
T.C. Electronic
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Turbosound - MUSIC Group
Washburn
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти