БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

USB

 
   
   
  Вкупно Производи: 78  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Renaissance
РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 60.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
53.900,oo ден


Fusing Akai Professional’s legendary MPC layout and workflow with the power of your computer, MPC Renaissance is an unrivaled instrument for music production.

ЦЕНА: 60.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Xone K2
Xone:K2 is a compact, slim line universal MIDI controller – incorporating a 4 channel soundcard, for use with any DJ software.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Orion Studio
12 x 16 Thunderbolt/USB Audio Interface/Converter with 12 Mic Preamps, Proprietary DSP Effects, 64-bit Acoustically Focused Clocking, and Mastering-grade Monitor Outputs
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Zen Studio Portable
The first profesional portable solution with 12 mic pres, 20 analog ins and 14 outs, DSP effects and 24 channel low-latency PC & Mac connectivity.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
APOGEE DUET FOR IPAD & MAC
Slide background
2 IN x 4 OUT USB Audio Interface for Mac and PC

ЦЕНА: 37.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee Duet2
Apogee's Duet is the most respected portable audio interface ever. Along with receiving many industry awards, Duet has also been instrumental in the creation of numerous GRAMMY winning records.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee GiO
GiO is the complete guitar interface for Apple’s new Logic Studio 9, MainStage 2 and GarageBand ’09. Combining effects control, recording functions and amazing sound quality, GiO delivers total access to incredible sounding guitar amps and effects in a single foot controller and interface.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee JAM
Guitar Interface for iPad, iPhone, and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee JAM 96k
Professional quality guitar interface for iPhone, iPad, iPod touch and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee One
USB audio interfejs visoke klase namjenjen Mac korisnicima. Čuvena Apogee tehnologija u kućištu džepne veličine
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee Symphony I/O
Simply the best sounding interface Apogee has ever made
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audient
Audient iD 14
High Performance USB Audio Interface

iD14 delivers the audio performance of a large format console in a compact and elegant desktop package. iD14 provides a pair of world-class Audient console mic pres, class-leading Burr Brown converter technology, console style monitor control, JFET D.I and the revolutionary ScrollControl. With its versatile feature set and intuitive layout, iD14 will become the hub of your studio in no time.


ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Audient
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audient
Audient iD22
EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 30.900,oo ден

10-in/14-out USB Audio Interface with 24-bit/96kHz Resolution, Two Mic Preamps, Instrument Input, 8-channel ADAT I/O, and Monitor Controller Functionality

ЦЕНА: 23.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Audient
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audient
AUDIENT ID4
AUDIENT ID4 | HIGH-PERFORMANCE USB 2.0 AUDIO INTERFACE

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10200,oo ден

The Audient iD4 High-Performance USB Audio Interface was designed with musicians in mind to simplify the recording process while providing the artist with one of the company's renowned Class-A console-grade microphone preamplifiers. Housed in a desktop-style chassis, it delivers the audio performance of a large-format console in a compact and elegant desktop package. The unit provides a world-class Audient console mic pre, high performance converter technology, console-style monitor control, JFET D.I., and the revolutionary ScrollControl. The iD4 is USB bus-powered and compatible with Mac OS X, Windows, and iOS.

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Audient
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audient
AUDIENT ID44
20 x 24 USB Audio Interface with 4 Class A Mic Preamplifiers, 2 JFET DI Inputs, DSP mixer, and ADAT Connectivity
ЦЕНА: 38.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Audient
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid Mbox
Record, edit, and mix performances—with stunning sound quality—using the professional-grade Mbox audio interface.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid Mbox Artist bundle
Get everything you need to create great mixes—all in one affordable package.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid Mbox Pro
Mbox Pro is a professional-grade, high-performance audio interface that enables you to capture and create music and audio in the highest quality.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid Pro Tools HD Native
ProTools|HD Native is a new generation of Pro Tools|HD system that enables you to compose, record, edit, and mix music and/or sound for picture—with great speed and ease.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer UMC 202HD U-PHORIA
Audiophile 2x2, 24-Bit/96 kHz USB Audio Interface with MIDAS Mic Preamplifiers


ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 4800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6100,oo ден

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer UMC 204HD U-PHORIA
Audiophile 2x4, 24-Bit/96 kHz USB Audio/MIDI Interface with MIDAS Mic Preamplifiers

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 6500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 7900,oo ден

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER UMC1820
USB 2.0 Audio Interface, 18-in/20-out, with 8 Microphone Preamps, ADAT I/O, S/PDIF I/O, MIDI I/O, and Dual Headphone Outputs - 24-bit/96kHz Resolution - Mac/PC
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer UMC404HD U-PHORIA
USB Interface for the Self-recording Musician

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 8200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9100,oo ден

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-HC4500
Lightning-swift hardware performance with internal high-quality audio processing.
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer
A 4-channel digital DJ mixer with capabilities for vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications, and USB storage devices.
ЦЕНА: 112.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite Clarett OctoPre
EIGHT-CHANNEL MIC PRE AND AD/DA CONVERTER
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite iTrack Solo
РАСПРОДАДЕНО

Take Focusrite quality on the go with the iTrack Solo iOS audio interface! The two-channel iTrack Solo was designed for your Apple iPad, but it's a great-sounding interface for your Mac or PC too.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite Red 4Pre
58x64 Thunderbolt Audio Interface with 4 Red Evolution Mic Preamps and Dual Thunderbolt 2, DigiLink, Dante Network Connectivity, and a 2-meter Thunderbolt Cable
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite Red 8Pre

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 18i8 3RD GENERATION
GET THE BAND TOGETHER.
The 3rd Generation Scarlett 18i8 gives you all the tools to record all your instruments in studio quality, anywhere. With its high channel count, compact size and a huge selection of software in the box, 18i8 is ready to record your band wherever you are.

Four of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for miking up guitars or recording vocals


Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in
Eight balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Four monitor outs, featuring anti-thump tech and speaker switching

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 2i2 3RD GENERATION
Playing a part in the production of more tracks than any other audio interface in history, Scarlett makes turning your musical vision into sonically pristine reality totally hassle-free. For Scarlett 3rd Gen, we’ve added our best-ever Scarlett mic preamps, additional fixed line inputs, refined monitoring features and enhanced performance, ensuring professional-quality recording results every time.

The Scarlett 3rd Gen line-up comprises six interfaces: Solo, 2i2, 4i4, 8i6, 18i8 and 18i20, plus two Studio bundles – Solo Studio and 2i2 Studio. Whether you’re looking to perfectly capture every nuance of your guitar and vocals, or bring together your studio’s ever-expanding array of synths, drum machines, outboard and effects, there’s a model in the Scarlett 3rd Gen range for you.

With its exceptional design and rock-solid build quality, Scarlett is already loved by guitarists, singer-songwriters, electronic musicians and engineers as a truly versatile and reliable recording solution – but Scarlett 3rd Gen takes every element of it a step further…

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 4i4 3RD GENERATION
STUDIO-QUALITY SOUND FOR ALL YOUR INSTRUMENTS.
Sitting on the desks of more musicians and producers than any other, the Scarlett range of audio interfaces means studio-quality sound for all your instruments – and 4i4 is the interface of more. Capture more of your ever-expanding setup with more inputs, more outputs and more connectivity.

Four balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Two of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for miking up guitars or recording vocals
Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in


Loopback, for grabbing a stereo feed of any combination of hardware inputs and software playback, no cables needed, for simple sampling, streaming or podcasting

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 8i6 3RD GENERATION
FOR THE HARDWARE MUSIC MAKER.
Sitting on the desks of more producers than any other, the Scarlett range of audio interfaces means studio quality sound for more music making machines than any other. 8i6, with its dual mic-pres, fixed-line I/O and MIDI, gives you just the right connectivity to easily bring your hardware music making setup into the computer world.

Six balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Two of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for recording vocals
Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in


Loopback, for grabbing a stereo feed of any combination of hardware inputs and software playback, no cables needed, for simple sampling, streaming or podcasting

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite Scarlett OctoPre Dynamic Mic Preamp
8-channel Mic/Line Preamplifier with Per-channel Compression, 24-bit/192kHz, with 8 line outputs and ADAT Outputs - Mac/PC
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT SOLO 3RD GENERATION

ЦЕНА: 7.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     IK Multimedia
IK Multimedia iRig 2
The most popular guitar interface of all time just got better
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > IK Multimedia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lexicon
Lexicon IO42
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 24.500 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.400,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

4x2 USB 2.0 Desktop Recording Studio

ЦЕНА: 24.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Lexicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 StageScape M20d
StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO M-TRACK 2X2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 7400,oo ден

For artists who want studio-quality recordings!
With the M-Track 2X2, you can create flawless 24-bit/192kHz studio-quality recordings with an intuitive and easy-to-use audio interface. Boasting an elegant pro-grade metal chassis with a large central volume knob, the M-Track 2X2 features all-new transparent low-noise pre-amps and pristine A/D converters that deliver the highest audio performance in its class.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO M-TRACK 2X2M
M-AUDIO M-TRACK 2X2M | MIDI / USB-C AUDIO INTERFACE

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 7500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 8900,oo ден

2-channel USB Interface with 24-bit/192kHz Resolution, MIDI In/Out, Direct Monitoring, XLR/TRS and TS Inputs, Central Monitor Knob, +48V Phantom Power, Cubase LE, and AIR Software Suite

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Komplete Audio 6
6-channel USB Audio/MIDI Interface with S/PDIF Digital I/O, Monitoring Functions, Virtual Instruments, DJ Software, and Sequencer/Production Software
ЦЕНА: 15.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Audio 2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo ден

SMALL. LOUD. iOS READY.
Ultra-compact DJ soundcard with premium audio quality.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol S5

With 2 hi-res screens and touch-sensitive strips, knobs and pads, the Traktor Kontrol S5 gives you control over Traktor Pro 2 DJ software and Stems remixes.

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch A10
The Ultimate Way to DJ with Timecode!
ЦЕНА: 33.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Scratch A6
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 289,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 17.600,oo ден

Professional digital vinyl system with 6-channel audio interface, 4 track decks and Remix Decks™* at an unbeatable price.

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NI KOMPLETE AUDIO 1
2-CHANNEL AUDIO INTERFACES
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
NI KOMPLETE AUDIO 2
2-CHANNEL AUDIO INTERFACES
Easily record audio into your computer
Choose from two flavors – same pristine audio quality, different ways to plug in and play back
The full package for creating – all the software you need to record and build tracks, plus synths, effects, and more

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark DJ iO2
Complete I/O system for laptop performers.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Stereo IO
STEREO|iO is a connection box that turns analog audio into digital signal. STEREO|iO has RCA plugs for use with virtually any audio equipment from DJ mixers to turntables, its other end has a USB connector for your Mac or PC.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox iOne
2-in/2-out USB Audio Interface with 1 x XLR Microphone Input, 1 x 1/4" Instrument Input, Studio One Artist DAW Software (Mac/PC), and Capture Duo App (iPad)
ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox iTwo
2-in/2-out USB Audio Interface with 2 x XLR/TRS Combo Inputs, Studio One Artist DAW Software (Mac/PC), and Capture Duo App (iPad)
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox iTwo Studio
2-channel USB Interface, Headphones, Condenser Microphone, Microphone Cable, USB Cable, and PreSonus Studio One Artist DAW

ЦЕНА: 16.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox Studio Bundle
The PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package has everything you need to satisfy the DIY musician inside you! Unless you struggle to open cardboard boxes or can't figure out how undo twist ties, it'll take you all of five minutes to pull this gear out of the box and start laying down tracks! And with an audio interface, condenser microphone, software, headphones and cables all in one package, all you need to add is your own musical ideas.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus AudioBox USB
USB interfejs s 2 mikrofonska/instrumentalna predpojačala.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PRESONUS STUDIO 24 C
The Portable Audio Interface
Studio 24c: The portable, ultra-high-def, USB-C™ compatible audio interface

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus StudioLive RM32AI
32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Prism Sound
Prism Sound Lyra 1 USB
The Lyra family of audio interfaces offers Prism Sound performance at its most affordable ever. They are based on the Orpheus audio path and clock circuitry, but in a smaller package for those who don't need eight channels of analogue I/O. There are two models Lyra 1 and Lyra 2.
ЦЕНА: 129.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Prism Sound
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Prism Sound
Prism Sound Titan USB
Titan is a USB multi-track audio interface for personal recording and sound production, for professional musicians, songwriters, engineers and producers as well as recording studios, post production facilities and scoring stages. Titan is ideal for music and sound recording, mixing, multitracking, overdubbing, stem-based mastering, analogue summing and critical listening applications.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Prism Sound
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME ADI2 Pro
RME’s Anniversary reference AD/DA converter is a USB 2.0 DAC, USB 2.0 interface and a high-end headphone amplifier.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME Babyface Pro
The exciting Babyface Pro once again demonstrates RME’s absolute commitment to superior craftsmanship, not only in audio circuits and driver development, but also in mechanics.
ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME FireFace UC
RME's Fireface UC continues the Fireface legacy, but this time trades in FireWire for USB. Using a newly developed RME Hammerfall core, the Fireface UC is capable of super-low latencies when running multi-channel audio. Two different firmware versions with different transfer methods are used, effectively removing the current restrictions of USB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME Fireface UFX
60 channels of audio! Digitally controlled high-end preamps, reference class converters and full 192 kHz operation.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME Fireface UFX+
The Fireface UFX+ becomes the center of any multitrack studio because it is able to handle up to 94 channels I/O with ease. With unprecedented flexibility, compatibility, the inclusion of DURec (Direct USB Recording) and RME’s famous low latency hardware and driver designs, the Fireface UFX+ raises the bar to new heights.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME MADIface Pro
Because of its physical design and versatile I/O, the MADIface Pro is the perfect mobile solution where quality audio is critical. As well as remote, live, broadcast and industrial applications, the MADIface Pro is also the complete solution for the studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME MADIface USB
Record and play back 64 channels of digital audio over USB 2.0 -- courtesy of the MADIface's MADI optical and MADI coaxial I/O, and RME's TotalMix software.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME MADIface XT
RME's MADIface XT is the world's first USB3 audio interface - and the world's smallest portable interface that provides access to hundreds of audio channels in such a small package.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Roland
Roland UA-11 Duo Capture
Versatile Audio I/O for Mac and PC
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Roland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Roland
Roland UA-33 Tri Capture
The Power of Three! Triple Inputs & REC Modes
ЦЕНА: 9.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Roland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Roland
Roland UM-One USB MIDI
Simple, Compact, and Reliable.
ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Roland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL MADISON AD
Madison
16+16 Channel AD/DA Converter and MADI Interface

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8
Next-Generation Audio Conversion with
Classic Analog Sound

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
Universal Audio Apollo Twin Duo USB
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 48200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 67900,oo ден

10 x 6 USB 3 Audio Interface with UAD-2 DUO DSP, 2 x Unison Preamps, and Realtime Analog Classics Plug-in Bundle - Windows

ЦЕНА: 67.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X16
16 Channels of Elite Audio Conversion, HEXA Core Processing, and Surround Sound Monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X6
Elite Audio Conversion with New HEXA Core Processing and Surround Sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X8
Elite Audio Conversion with Four Unison Mic Preamps, HEXA Core Processing, and Surround Sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
UNIVERSAL AUDIO APOLLO X8p
Elite Audio Conversion with Eight Unison Mic Preamps, HEXA Core Processing, and Surround Sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom R24 Multitrack
Recorder/Interface/Controller/Sampler
ЦЕНА: 33.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM U-22
24-bit/96kHz 2-channel Portable USB Audio Interface with 2 Preamps and Bus/Battery Power
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > ZOOM
 
rows: rows: 52
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RME   
.
  RME Fireface UFX  
  RME Fireface UFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace 802  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UCX  
  RME Fireface UCX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата USB :  
 
Akai
Allen&Heath
Antelope
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Denon
Focusrite
IK Multimedia
Lexicon
LINE6
M-Audio
Native Instruments
Numark
PreSonus
Prism Sound
RME
Roland
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти