БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  >> Аналогни Миксети  
  >> Дигитални Миксети  
  >> Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Аналогни Миксети

 
   
   
  Вкупно Производи: 33  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS MULTIMIX 8 USB FX
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
11.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.100,oo денALESIS MULTIMIX 8 USB FX | USB 1.1 MIXER WITH USB AND FX

8-channel mixer with an FX/USB audio interface, mic, line, and guitar-level inputs, and more.
The MutliMix 8 USB FX compact mixer comes with built-in effects and doubles as a computer recording interface so you can mix, record, or do both at the same time. Whether you are mixing a band or sub-mixing a group of inputs, such as a drumset, the MultiMix 8 USB FX is easy to use, rugged, and packed with features. Offering microphone inputs with phantom power, guitar-direct inputs, and line-level inputs for connecting everything else, plus a wide range of effects, the MultiMix 8 USB FX delivers clean audio to your PA or recording system with hassle-free computer connection.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2
The MixWizard series has been at the heart of the Allen & Heath range since the mid 1990s and with close to 100,000 mixers sold it has earned industry standard status for its proven quality, versatility and ruggedness.

Now in its 4th generation, the latest models in the MixWizard family feature enhanced styling and functions, whilst remaining faithful to the audio and build quality standards that have secured a place for the Wizards with rental companies, live venues, houses of worship, recording studios and broadcasters.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 10FX
Allen & Heath ZED10 10-Channel Multi-purpose mixer with integrated USB for live sound, recording and production. With built-in digital effects from Allen & Heath consoles. Guitar DI input. Includes AmpliTube X-Gear Software

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 20400,oo ден

ЦЕНА: 20.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 12FX
ZED-12FX is ideal for groups who need to travel light. Even with its small footprint, the 12FX squeezes in 4 auxiliary channels and swept semi-parametric EQ on top of the already impressive feature set including configurable USB audio in/out makes it easy to capture stereo recordings.
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 420
16-channel Live and Studio Mixer with USB
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 428
ZED 428 je PA mikser s 24 mono + 2 dvostruka
stereo kanala.
Jedna od najvažnijih osobina ZED serije miksera je veliki broj konfiguracija sa različitim brojem ulaznih kanala. Pored najvećeg 36-kanalnog modela, u ponudi je model 428 koji pored 24 mikrofonska kanala ima i 2 dodatna stereo kanala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 436
Multifunkcionalni mikser s USB-om namijenjen svirci uživo, snimanju i produkciji s 32+2 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
7.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.900,oo ден6-channel Analog Mixer with 2 Mic/Line/Instrument Channels, 2 Stereo Channels, and 2-band EQ

ЦЕНА: 7.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-10FX
Live or in the studio, ZED60-10FX is an ultra-portable mixer for solo artists and small bands.
ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-14FX
Live or in the studio, ZED60-14FX is a compact, portable mixer that is ideal for small bands.
ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZEDi 10FX
HYBRID COMPACT MIXER / 4×4 USB INTERFACE WITH FX
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AMS Neve
AMS Neve Genesys
Genesys snimateljska konzola netom nagovještena od AMS NEVE. Genesys je nova analogna snimateljska konzola ručne izrade sa digitalnom kontrolom radne stanice. Genesys inicijalna konfiguracija sadrži: 16 kanala mikrofonskih/linijskih predpojačala, 16-kanalni DAW monitoring, 16-kanala analognog suminga na mixdown-u, 8 auxiliary buseva, 8 grupa buseva, dva main izlaza, četiri efekt povrata, sveobuhvatan metering, 5.1 monitoring, + dva cue mixa, talkback servis i interno napajanje. Isto tako DAW kontrolni paket sadrži Pro Tools, Logic and Nuendo. Također je konzola proširiva do 60 kanala s opcijama koje sadrže: motorizirani fader automatizacija, recall, mastering-grade A-D i D-A konverteri, digitalno kontrolirani EQ i dinamika, i daljinska mikr. amp kontrola.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > AMS Neve
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     APi Audio
API 1608
Snimateljska konzola s 16 ulaznih kanala i Mic Predpojačalom i Equalizer-om po svakom pojedinom kanalu,
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > APi Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     APi Audio
API Legacy

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > APi Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     APi Audio
API Legacy Plus

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > APi Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     APi Audio
API Vision
Surround Mixing and Recording Console.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > APi Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europower PMP580S
10-channel, 500W Powered Mixer with Built-in FX Processor, 7-band Graphic EQ, and FBQ Feedback Detection

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 23.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX QX1832USB
16-input, 3/2-bus mixer with 60mm faders, 3-band EQ, Onboard Effects, 9-band Stereo Graphic EQ, FBQ Feedback Detection, Voice Canceller Function, XPQ 3D Stereo Surround Effect, and USB Audio Interface
ЦЕНА: 20.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx UFX1604
XENYX UFX1604
Premium 16-Input 4-Bus Mixer with 16x4 USB/FireWire Interface, 16-Track USB Recorder, XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and Dual Multi-FX Processors

ЦЕНА: 43.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1204USB
Premium 12-ulaza 2/2-Bus Mixer sa XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1222USB
Premium 16-ulaza 2/2-Bus Mixer s XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Manley
Manley 16 into 2 Mixer
16x2 mikser top klase s lampama na 2 Busa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Manley
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV8 USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Osmokanalni model iz PV serije. Kompromisno rješenje za većinu vježbaonica i sličnih aplikacija. Poslužit će i kao odličan mikser za manje zahtjevne kafiće i klubove!

ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus StudioLive RM32AI
32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rupert Neve
Rupert Neve DM 5088
5088 je kompaktni modularni 16-kanalni linijski mixer koji osigurava 8 grupa buseva, 8 auxiliary send-ova, 4 stereo efekt povrata i stereo izlazni bus. Također postoje i izvedbe s 32, 48, 64, 80 kanala. Svi ulazni modu nude bus/line/tape ulaznu selekciju. 8 main mixing buseva, direktni izlaz, stereo bus i potpuno monitorsko postrojenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Rupert Neve
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TL Audio
TL Audio M1 Tubetracker
Analogni studijski miks pult na bazi vrhunske tranzistorske tehnologije A klase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > TL Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TL Audio
TL Audio M4
Vrhunska analogna studijska konzola sa vintage izgledom i zvukom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > TL Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TL Audio
TL Audio VTC16
Profesionalni studijski in-line miks pult top klase izrađen na bazi vrhunske cijevne tehnologije. Verzija sa 16 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > TL Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TL Audio
TL Audio VTC24
Profesionalni studijski in-line miks pult TOP klase izrađen na bazi vrhunske cijevne tehnologije. Verzija s 24 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > TL Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TL Audio
TL Audio VTC32
Profesionalni studijski in-line miks pult TOP klase izrađen na bazi vrhunske cijevne tehnologije. Verzija s 32 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > TL Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Toft Audio
Toft Audio ATB16
Analogna 16-kanalna studijska konzola izrađena na bazi čuvene Trident konzole Serije 80.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Toft Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Toft Audio
Toft Audio ATB24
Analogna 24-kanalna studijska konzola izrađena na bazi čuvene Trident konzole Serije 80.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Toft Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Toft Audio
Toft Audio ATB32
Vrhunska analogna 32-kanalna studijska konzola izrađena na bazi čuvene Trident konzole Serije 80.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Toft Audio
 
rows: rows: 39
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath QU-16  
  Allen&Heath QU-16  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  Midas M32R Digital Mixer  
  Midas M32R Digital Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Compact-TP  
  Behringer Xenyx 1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx 1204USB  
  Behringer Xenyx 1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avid  
.
  Avid C24  
  Avid C24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 24.4.2  
  Presonus StudioLive 24.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Compact  
  Behringer X32 Compact  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Аналогни Миксети :  
 
Alesis
Allen&Heath
AMS Neve
APi Audio
Behringer
Manley
Peavey
PreSonus
Rupert Neve
TL Audio
Toft Audio Designs
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти