БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 257  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K12C10
Stagebox 12/0, Metalbox with handle, 10 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL K20 C15 16/4 15m
Adam Hall Cables K 20 C 15 - Stage Box 16/4 15 m

This Stagebox System won't beat up your budget!!!

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K20C30 SatgeBox
Stagebox 16/4, Metalbox with handle, 30 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K20C33P
Pro Multicore 16 / 4 - 33 Meter.

Strong and ergonomic trapezium housing, ultra compact and space saving, metal sockets and plugs with number code, flexible and rugged multicore.

ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K28C30
Stagebox sistem,vrlo povoljne cijene. 24 ulaza, 4 povrata multikor. Dužina 30 metara.
ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K28C30D
Stagebox 24/4 (24In, 4 Returns), on cable drum, 30 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 35.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K3L8MF0300
Eight-pair studio loom or subcore for stages with moderate stresses, featuring eight Adam Hall XLR plugs on each end. Individually numbered with printed numbers on the sleeve.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL K3L8MF0500
ADAM HALL K3L8MF0500 | 5M 8xXLR MALE / 8xXLR FEMALE MULTICORE CABLE

Eight-pair studio loom or subcore for stages with moderate stresses, featuring eight Adam Hall XLR plugs on each end. Individually numbered with printed numbers on the sleeve.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall KMCO5XFM8
8- channel Stereo Loom 8 x XLR male / 8 x XLR female 5 m
ЦЕНА: 2.950 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL SLED 1
ADAM HALL SLED 1 | XLR GOOSENECK LIGHT WITH 4 LEDS

The SLED 1 ULTRA XLR 3 is a matt black gooseneck light with 4 extra bright white COB LEDs and 3-pin male XLR plug that works on dedicated 12 volt task light connectors and 48 volt phantom powered mic inputs. The 300 mm gooseneck is easily flexible yet stays put where you bend it, the power switch is conveniently located on top of the lamp.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai Bag for APC and Laptop
Transport your APC setup in plush protection.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai Laptop Stand
Raise your laptop to the perfect height for performance and production.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MAX25
РАСПРОДАДЕНО


25-key USB/MIDI/CV Controller with Semi-weighted Action, Aftertouch, CV/Gate Outputs, 8 x MPC Pads, 4 x Touch Faders, and Akai Connect Mapping Software

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MAX49
РАСПРОДАДЕНО

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 27.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
24.900,oo ден


MAX49 from Akai Professional places revolutionary MIDI and CV control at your fingertips. With an intuitive layout and included Pro Tools Express, Ableton Live Lite, AkaiConnect, and Ignite software, MAX49 offers instant, powerful creative capabilities

ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis LineLink USB Audio Kabel
Record your mixer, keyboard, sampler, or drum machine in stereo to your computer.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis MicLink USB Audio Cabel
MicLink makes it easy to direct-connect any dynamic microphone to USB for mono recording.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE MUSICSAFE PRO
MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS
ALPINE PARTYPLUG | EARPLUGS TRANSPARENT
ALPINEACOUSTICFILTERS™ – NO MORE RINGING IN YOUR EARS
The high quality acoustic filters in PartyPlugs hearing protection reduce the volume of music to a safe level, like turning down the volume button. Your music experience as well as the sound quality of the music remains excellent. Naturally, you can keep talking to your friends. By wearing PartyPlug earplugs when you go out, you prevent that irritating high pitch noise in your ears. Besides, the earplugs are barely visible thanks to the unique transparent filters.


ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand High ECO-MS1
Stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AMERICAN DJ 2XLR F / 2JACK Stereo 3m cable
Adapter cable 2x XLR female to 2x jack stereo 3m
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-2
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ 2xRCA/2xRCA cable 3m
Pre assembled RCA cable 3m
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 3m
Accu Cable 3m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 5m
Accu Cable 5m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ MB1
Useful bag for everybody who has to transport microphone stands.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Eclipse384
2-channel 384kHz A-D/D-A converter with speaker switching, bass management, cue mix functionality, and 64-bit DSP Trinity-level clocks
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Isochrone TRINITY
Master Clock with 9 Independent HD/SD Video and Audio Generators up to 384kHz with Varispeed, Oven Controlled Crystal Oscillator, Atomic Clock Compatibility, Menu-free User Interface, 64-bit DSP, and Dual Redundant Power Supply
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio OCXHD
Master Clock, 768kHz, with Oven-controlled Crystal Oscillator, Atomic Clock Input, 4 AES/EBU, 2 S/PDIF Clocking Outputs, Audio Gearboxing, and AFC Jitter Management
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Orion 32
32-channel/192kHz AD/DA Converter with D-Sub Analog I/O, ADAT Digital I/O, and Both USB and MADI Connectivity
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Satori - with R4S Remote
Digitally-controlled Analog Monitoring and Summing System with R4S Remote Control, 4 Independent Headphone Outputs and Control Panel Software for Mac and Windows
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Zodiac Platinum
The Zodiac Platinum DSD DAC supports up to DSD128 (Double-DSD) and 384kHz, 24-bit streaming to a custom-designed, ultra-low jitter USB connection, as well as AES/EBU, S/PDIF, and TOSLINK PCM support.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Zodiac Platinum Bundle
Complete bundle of the Zodiac Platinum with the Voltikus PSU and Audiofile 10M atomic clock.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic BOX-100
Stalak za studijske monitore sa mogućnošću podešavanja visine od 78 do 110cm i težinom od 5,60kg. Uz stalak dolaze i šiljati nosči koji odvajaju stalak od podloge sa najmanjom dodirnom tačkom i tako dobijate zvuk bez dodatnih efekata podloge.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GS-1
Ono što se često na nastupima ukaže kao problem je nedostatak odgovarajuće stolice. Ili je previsoka, ili preniska ili ima naslone za ruke koji smetaju pri sviranju. Zato vam nudimo GS-1 stolicu koja je u potpunosti prilagođena potrebama muzičara, bilo da su u pitanju klavijaturisti, gitaristi ili harmonikaši... Stolica je odgovarajuće nosivosti, podesiva je po visini (59-72cm) i potpuno sklopiva.
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic HAT
Pepeljara koja se jednostavno montira na stalak. Središnji dio pepeljare se jednostavno vadi i prazni bez komletne demontaže. Težina 0.20kg
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic HGL
Držač za čašu koji jednostavno montirate na mikrofonski stalak.Težak samo 0.2kg.
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic KB-S
The new line of professional keyboards stands by Athletic. Stands are characterized by robust design and compact size, easy assembly, the possibility of mounting accessories.

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic L-2 Laptop Stand
A universal stand for a laptop and a projector featuring height adjustment as well as a 7-step tilt angle and footing width adjustment. material
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-10
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i horova sa rvisinom od 3100mm i telskopskom rukom raspona od 1300 do 2500mm i težinom od 9,10kg.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-6A
Ravni stalak za mikrofon sa okrgrulim postoljem 4,30kg težine i rasponom od 880 do 1560mm.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-7E
Stalak za mikrofon manje visine (470mm) sa nožicama pogodan za ozvučavanje bubnjeva i gitarskih pojačala ukupne težine od 2.10kg i raspona od 550-900mm.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder
A universal, flexible microphone holder with a 5/8 thread
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-D
Mikrofonska ruka koju kačite na stalak težine od 0,70kg i dužine 740mm.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-4 Music Stand
A high quality, professional music stand mounted on a metal tripod, featuring stepless height adjustment and a folded top made of steel
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-5AL
РАСПРОДАДЕНО

Dirigentski stalak za note sa tri ploče i rasponom visine od 800 go 1300mm , a zahvaljujući kombinaciji čelika i aluminijuma težina je 3,8kg.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-D
Aluminiumski dodatak za mikrofonski stalak - Notni Pult...

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-L1
LED lampa sa štipaljkom .Napaja se sa tri AAA baterije.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid Artist Color
Accelerate your color, grading—hands-on.
ЦЕНА: 88.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Cable Tester CT100
Kabl tester kontroliran mikroprocesorom

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer GDI21 Guitar Driver
Gitarski modeler s nekoliko vrsta pojačala/predpojačalo za direktno snimanje/DI Box.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER HD400
2-channel Hum Eliminator and Direct Box
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MICROPOWER PS400
Ultra-Compact Phantom Power Supply
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER MONITOR 1
Passive Monitor and Volume Controller with Mono and Mute Functions
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER MONITOR 2
Speaker and Headphone Monitor Controller with VCA Control and USB Audio Interface
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU HSB Power Adapter
All-Country DC 9 V / 1.7 A Power Adapter with Daisy-Chain Connectors, Jumper Cables and All-Country Mains Adapters
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER PSU10 POWER SUPLY
This product is a replacement power supply for the Behringer DSP110 and FBQ100
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU3-UL
Power supply for small format Behringer mixers.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI BOX DI-100
Aktivni binski direkt box.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI DI20
Dvokanalni aktivni binski direkt box / spliter.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI DI400P
Pasivni direktni DI box
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI DI600P
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 29 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Pasivni direktni DI box.

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI Pro DI4000
Profesionalni aktivni četvorokanalni direkt box.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI Pro DI800
Profesionalna 8 kanalna direkt box za binu ili studio s brojnim mogućnostima.
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-G GI100
Ekstremno autentičan simulator zvučnih kutija s prekidačem.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultrapatch Pro PX3000
Balanssirano prespojno - patch polje u 48 taka sa 3 moda rada
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
EHRINGER CT200 CABLE TESTER
EHRINGER CT200 | MICROPROCESSOR CONTROLLED 8 IN 1 CABLE TESTER

Behringer's CT200 cable tester is an absolute must-have in your studio or live-sound toolbox. This super-affordable 8-in-1 cable tester lets you diagnose common problems in a wide range of cable types. On the audio side, the CT200 lets you check for faults and shorts in cables with XLR, speakON, 1/4" and 1/8" TRS, and RCA connectors

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PN90XLN Speaker Stand
BESPECO PN90XLN Pneumatic speaker stand with aluminium tube structure 35 x 1,5 mm and steel legs 35 x 1,2 mm.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PYMAC600 XLRF-TS
Assembled microphone cable realized with rubber mono jack, metal female cannon and shielded 5 mm. cable. Available in the colors black, red and blue. Length mt. 6.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco RCJJ200 2rca-2TS
Assembled audio cable with two RCA connectors and two mono metal jacks gold tip. Flat shielded cable. Length mt. 2. Available in black.
ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SL2R180 1,8m
Bespeco 2 1/4" Mono Jack to 2 RCA Interlink Cable (Black/Orange)
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SL2R300 3m
Bespeco 2 RCA Male to 2 RCA Male Audio Cable (Black/Orange, 6')
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJF600
Jack Mono / XLR 3 Pole Female 6m
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJM600 6m
Bespeco SLJM600 Jack Mono / XLR 3 Pole Male (6 mtr)
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLSM600
Bespeco SLSM600 Jack Stereo / XLR 3 Pole Male (6 Mtr)
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLY2JR180
Bespeco 2 1/4" Mono Jack to 2 RCA Interlink Cable (Black/Orange, 15')
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLY2JR300 2pin/2jack mono cable 3m
Аудио кабли за поврзување на музички уреди и инструменти.
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLYMSR180 Audio Cable 1,8m
Аудио кабел.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky BMC MKIII Bass Controler
Blue Sky’s Bass Management Controller is designed to offer full bass management, calibration and remote volume control in a convenient, easy to use package. Designed for professional applications, such as surround music or post production, the Blue Sky BMC features fully balanced inputs and outputs, along with ultra high-quality audio components.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     dbx
dbx PB48 patch bay
The PB-48 is a 48 point patch bay (24 pairs) with TRS 1/4" phone jacks. The internal configuration offers 24 Card Assemblies with 2 jacks on each Card.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > dbx
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio Volume Box
Take Complete Control.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Event
Event Studio EQ
Studio EQ is Event's precision environmental calibration system.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Event
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman PL-PLUS CE
The Classic Series from Furman brings together superior protection and outstanding performance in a sturdy, rack-mountable design. The Classic Series features Furman’s revolutionary Series Multi-Stage Protection (SMP), Linear Filtering Technology (LiFT), and Extreme Voltage Shutdown (EVS). Together, these technologies comprise what is, without question, one of the world's most advanced and comprehensive transient voltage surge supressors.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman AC-210 A E
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


The most widely recognized and trusted name in AC power conditioning is proud to introduce the AC-210AE compact power conditioner featuring Furman’s revolutionary SMP technology.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman M-10x E
Furman's range of power conditioners offer protection against abnormal power circuit conditions. The Classic series are the original Furman range but updated with features to suit the European market. The Merit series provide more basic protection, at a lower price. All units are housed in 1U rack-mounting enclosures.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman P-1400 AR E
Vrhunski korektor/stabilizator napona u rack formatu. Pegla ulaznih od177V do280V u stabilni napon na 230V . Maximalna snaga 6A…VRIJEME REAKCIJE JE 1 nanosekunda !!! Zvuci nevjerovatno,ali u tome I jeste kvaka –))
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman PL-8C E
Stabilizator napona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 3m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 6m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Twin Cable 3m
Двоен кабел за инструменти и аудио опрема.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 3m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 6m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Music Stand
Нотен пулт.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Music Stand (Solid Desk)
BSX 900752 Orchestra Music Stand (Solid Metal Plate) black
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Orchestra Music Stand
Solid Orchestra Music Stand, Black.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX MICROPHONE STAND BLACK
Medium weight
Stowable feet
Metal base
Inclination adjustable via gear segment system
Base Radius 35 cm
Extendable boom 61 - 100 cm
Height adjustable 98 - 173 cm
Weight approx. 2,4 kg

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Mic Boom Stand
Heavy duty Microphone Stand
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA Multicore Cable - XLR 10m
Multicore cable 16 mm
Complete cable screened
Colour coding
8 x XLR male plugs
8 x XLR female plugs

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC
Професионален монтирачки нотен пулт.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Hot Wire Cinch Cable
Hot Wire Basic Line Cinch Cable. High performance cinch cable.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Hot Wire Instrument Cable
Hot Wire cable is ideal as a guitar cable, patch cord, keyboard cable, or anywhere that connection is required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Hot Wire Patchcable Set
Hot Wire cable is ideal as a guitar cable, patch cord, keyboard cable, or anywhere that connection is required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands MS631B
Mikrofonski Boom stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hughes&Kettner
Hughes&Kettner Red Box 5
Since its late-'80s release, the original Hughes & Kettner Red Box has been the standard tool for capturing the sound of guitar amps without using microphones. The Red Box 5 is the latest version of the award winning industry-standard DI box with speaker simulation, now with new filtering options for small/large housings, modern/vintage speakers, and loose/tight response of the cabinet.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Hughes&Kettner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KEB-2033 Universal Bag
Универзална чанта за сите ваши потреби изработена во фабриката на светски познатата марка KACES.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 11899 Orchestra Music Stand
Orkestralni stalak za note.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 12235 Music Stand Light Starlight
Lampa za osvijetljenje teksta ili nota. Moguća montaža na razne vrste stalaka
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 14066 Keyboard Brench
Kvalitetna klupa za klaviriste/klavijaturiste
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21021 Overhead Microphone Stand
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i zborova
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 215 Thread Adapter
Niklovani adapter za lulicu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Mikrofonski stolni stalak
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Lagani stolni nosač mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 234 Table/Floor Microphone Stand
Dvodijelni stalak s mehanizmom idealan za bubnjare ili studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 237 Table Clamp
Stolni držač lulice/mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23770 Microphone »Fishing Pole«
Vrlo dugi (4600 mm) 4-dijelni nosač mikrofona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23800 Microphone Holder
Mikrofonski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23850 Microphone Desk Arm
Mikrofonska stolna "ruka"
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23956 PopKiller
Popkiller - svijetski klasik. Viđen u svim studijima svijeta.


ЦЕНА: 1.750 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23966 PopKiller (Large)
Popkiller - svijetski klasik (veći model). Viđen u svim studijima svijeta.
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 240/1 Microphone Arm
Stalak za mikrofon "ruka". Idealan za tamburaše, akustičnu gitaru, sax i ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24030 Mic Holder
Kompaktni stalak za mikrofon, namijenjen ozvučavanju bubnja.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24180 Speaker Wall Mount
Zidni nosač zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 259/1 Microphone Stand
Mikrofonski stalak posebno dizajniran za bas bubanj. Može poslužiti i za ozvučenje pojačala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 26720 Monitor Stand
Čelični monitorski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 26740 Monitor Stand
Monitorski stalak diametra 450 mm.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28101 Monitor Stand
Perfektan stalak za monitor ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28200 Rack Wagon
Pokretni rack velike fleksibilnosti u studiju i Live situacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 40900 Rack Desk Stand
Stolni Rack stalak s osam standardnih utora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 48260 R
19" Rack pomični s 16 HE.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85050 Mikrofonklammer
Tapered slip-in microphone clip diameter 22-28 mm, high quality elastic rubber.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85055 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: 180 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85060 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AS-EX20300
Produžni kabl za slušalice stereo, dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AY 1-01
Insert kabl dužine 1 metar.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AY 1-03
Insert kabl dužine 3 metra.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 FP1-01
Kabl konvertor - dužine 1 metar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 FP1-03
Kabl konvertor - dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 MP1-01
Kompaktni kabl konvertor - dužine 1 metar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 MP1-03
Kompaktni kabl konvertor - dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 Patchord
Profesionalni kabl dužine 3 metra s jedne strane 3-polni XLR, a s druge 1/4 stereo banana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz GY107 LaGrange
Najbolji gitarski kabl na tržištu. S dvostrukim omotačem vrlo niskog otpora. Nema šuma, nema bruma, popravlja zvuk!
ЦЕНА: 80 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 03PPSW
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 3m
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 03PR
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 3m
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 06PPSW
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 6m
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 06PR
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 6m
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY-106SW
Fleksibilni instrumentalni kabl s PVC ovojnicom
ЦЕНА: 70 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY104 Unbalanced Patch Cable

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY205 Stereo Patch Cable
Klotz IY205 Stereo Patch Cable
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LSCF425SW
Visoko fleksibilni kabl s PVC ovojnicom 4 x 2.5 mm².
ЦЕНА: 160 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LY215
TSW kabl
ЦЕНА: 70 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LY215P
Zvučnički kabl
ЦЕНА: 40 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LY225T
Profesionalni 2 zona zvučnički kabl, konstruiran sa ultra fleksibilnom PVC ovojnicom 2x2,5 m2.
ЦЕНА: 120 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
KLOTZ M1K1FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM10500 | 5M MICROPHONE CABLE
KLOTZ M1FM1 N0500 | 5M MICROPHONE CABLE BLACK
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X01
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 1 metra. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X03
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 3 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X05
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 5 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.
ЦЕНА: 1.250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X075
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 7.5 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.
ЦЕНА: 1.450 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X10
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 10 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MC2000
Profesionalni mikrofonski kabl.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MC5000
Profesionalni mikrofonski kabl
ЦЕНА: 130 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-010
Profesionalni Midi kabl dužine 1 metar s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-030
Profesionalni Midi kabl dužine 3 metra s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-060
Profesionalni Midi kabl dužine 6 metra s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-090
Profesionalni Midi kabl dužine 9 metara s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY204
Simetrični patch kabl
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY206 Green
Klotz MY206 Green 2 Core 6 mm Professional Microphone Cable. 100 m Reel
ЦЕНА: 105 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY206SW
Profesionalni balansirani mikrofonski kabl s PVC ovojnicom i ekstremne fleksibilnosti.
ЦЕНА: 110 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz PW16 Multicore Cable
Multikor kabal (16 kanala)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz PW8 Multicore Cable
Multikor kabel (8 Kanala)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz SPDIF 2,0
Profesionalni SPDIF kabl dužine 2 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz TP414
Twin Patch kabl s PVC omotačem.
ЦЕНА: 120 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz Vintage 59er 3m
Now our '59 Vintage Guitar Cable can be used by instrumentalists that prefer angled connectors – useful to secure the cable behind a guitar strap, or prevent cables bending and kinking when things hot up on stage. The cable features a textile jacket as a visual celebration of the golden years of music, yet conceals state-of-the-art technology.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz Vintage 59er 4.5m
Now our '59 Vintage Guitar Cable can be used by instrumentalists that prefer angled connectors – useful to secure the cable behind a guitar strap, or prevent cables bending and kinking when things hot up on stage. The cable features a textile jacket as a visual celebration of the golden years of music, yet conceals state-of-the-art technology.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Langevin
Langevin More Me HP-101
Studijsko pojačalo za slušalice.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Langevin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO BASS TRAVELLER
M-AUDIO BASS TRAVELLER | PORTABLE HEADPHONE AMP WITH DUAL OUTPUT

Bass Traveler is a portable headphone amplifier with two 1/8-inch headphone jacks that lets two people listen at the same time to the same signal. Many personal digital music players have a limited output for driving high-quality headphones—which may have a higher impedance, a lower passband voltage sensitivity or both—but Bass Traveler has a 2-level gain switch to boost the signal level, so the sound is always crisp and clear. It is ideal for use with virtually all headphones from 16-100 ohms.

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio MIDISPORT 1x1
The USB MIDISPORT 1x1 offers a simple, inexpensive solution for when you’re just starting out or only need basic 16-channel MIDI in/out connectivity for your computer. Bus-power makes it easy to take anywhere.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE
M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE | USB MIDI INTERFACE

SB MIDI interfejs sa 2 ulaza i 2 izlaza i indikacijom protoka podataka.

Standardna podrška za 16 (32/32) MIDI kanala + THRU funkcija.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Midisport 4x4 AE
In commemoration of M-Audio’s 20th anniversary, the Midiman MIDISPORT 4x4 Anniversary Edition gives the popular multi-port USB MIDI interface an updated new look. MIDISPORT 4x4 Anniversary Edition addresses a total of 64 x 64 discrete channels of MIDI I/O via USB, allowing you to simultaneously connect a variety of MIDI devices. Bus-powered architecture provides the option of totally mobile operation.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Midisport Uno USB
Osnovni USB MIDI interfejs. Najlakši način da povežete izvor MIDI informacije na Vaš PC.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mackie
Mackie TH15A Bag
The Black Canvas Bag from Mackie is designed to fit the TH-15A speaker.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Mackie
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ SOUNDSHIELD REFLECTION FILTER
MARANTZ SOUNDSHIELD | VOCAL REFLECTION FILTER FOR TABLETOP OR STAND MOUNTING

Sound Shield Live is a professional vocal reflection filter perfectly sized for any studio space. It shields the recording microphone from those distracting acoustic artifacts, creating a cleaner, more focused, more intelligible recording. Sound Shield has five absorptive walls (three stationary, two foldable) consisting of sculpted sound-absorptive surfaces, backed by high-density EVA foam for additional sound attenuation. It can be custom-shaped around the microphone to create a very focused, precise recording in any environment.

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3FP-1
3 pole female receptacle, solder contacts, Nickel housing, silver contacts
ЦЕНА: 150 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3FX
3 pola ženski cable connector,
Nickel housing, silver contacts

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3FXS XLR Female with On-Off Switch
The NC3FXS cable connector features a noiseless ON-OFF switch, short-circuiting contacts 2 & 3. For use with a microphone without switch.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3MP
3 pole male receptacle,
solder contacts, Nickel housing, silver contacts

ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3MX
3 pola muški cable connector,
Nickel housing, silver contacts

ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL2FC
Speakon - 2 pole cable connector, quick lock, integrated chuck type strain relief for cables 6(...)
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4FC
Speakon 4 pole cable connector, chuck type strain relief
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4FX
4 pole cable connector, chuck type strain relief, dark grey bushing
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4MD-H
4 pole chassis connector, grey D-size flange, self tapping screw holes (A-screw), horizontal P(...)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4MP
4 pole chassis connector, black D-size flange, countersunk thru holes, 3/16" flat tabs
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP2C
Mono Jack 1/4" professional phone plug, Nickel housing
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP2RC
Kutni Jack mono
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP2X
Plug 1/4" Mono Black/Gold
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP3C
Stereo Jack

1/4" professional phone plug, Nickel housing, Nickel contacts

ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation LAUNCHpad Bag
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Does your Novation Launchpad controller travel? Then you need the Launchpad Sleeve to get it there and back safely! Novation and Ableton worked together to create this handy, lightweight Launchpad Sleeve, which fits your Launchpad perfectly and makes it incredibly easy to take it wherever you go.

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey 6505 Plus 112
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
52.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
47.900,oo ден


Nakon više od 15 godina kovanja agresivnog zvuka i sticanja izrazitog poštovanja ljubitelja istoga prema seriji 6505 ® Peavey pojačala, po prvi puta je takav zvuk dostupan i u dvokanalnoj 1x12 Combo-amp konfiguraciji!

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 44900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 49900,oo ден

Peavey Classic 30/112 Celstion Tube Combo Amp

Revered by blues, country and rock players alike, these true all-tube amps span the tonal landscape from vintage to contemporary with ease. These amps are drenched in the tone that can only come from the combination of three 12AX7 and four EL84 tubes. Add features like 3-band EQ, footswitchable dual channels, footswitchable boost and reverb and you have one of the most versatile amplifiers on the market. Classic looks, classic tone, Classic 30!

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox Studio Bundle
The PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package has everything you need to satisfy the DIY musician inside you! Unless you struggle to open cardboard boxes or can't figure out how undo twist ties, it'll take you all of five minutes to pull this gear out of the box and start laying down tracks! And with an audio interface, condenser microphone, software, headphones and cables all in one package, all you need to add is your own musical ideas.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A188
Stolni stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A300
Klasični mikrofonski stalak masivne izrade, povoljne cijene.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A497
Tronožni stalak za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A50
Quiklok A85 odličan stalak za svaki projekt ili snimateljski studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok BS300
QuikLok BS300 Near-Field monitorski/zvučnički stalak
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok BS402
The BS402 All-Steel Nearfield Monitor Speaker Stand from QuikLok is a pedestal-style stand designed for nearfield studio monitor speakers. Ideal for use in home, project, or professional studios, the stand has an incredibly durable all-steel arc welded construction to provide an optimal mix of beauty and strength.
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP890
Držač za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP892
Držač za mikrofon - mali
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MS303
Stalak za note
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MS307
Držač lampe
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok Z250 Triple Level Workstation
Triple Shelf Workstation with wood tops and pull-out shelf
ЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok Z600
Studijski stol na dva nivoa. Metalna konstrukcija sa 8 rekovskih visina zadovoljava potrebe većine studijskih korisnika!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Micro Boompole
The RØDE Micro Boompole provides ultimate boom pole performance in a convenient and portable size.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Mini Boompole
The Rode Mini Boompole is a compact, lightweight solution to electronic-news-gathering (ENG) and field recording applications that do not necessarily require a long boompole.
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Mini-Jack to XLR
Rode VXLR - Mono Mini-Jack to XLR Converter
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Pop Shield
The Rode Pop Shield keeps plosives from causing problems in your recordings. It's also designed specifically to be acoustically transparent, so your vocal tracks don't lose any of their high-end sparkle and detail, a problem found with many basic mesh pop filters.

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE PSA1 Studio Arm
Swivel Mount Studio Arm Microphone Stand for radio, broadcast, studio and home use. It provides full 360 degree rotation.
The professional way to mount your microphone to a worktop or studio desk.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode SC3
3.5mm TRRS to TRS Adaptor for smartLav
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM1
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen studijskom mikrofonu NT1-A .
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM2
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen modelima: Classic II, K2, NTK, NT2-A, NT1000, NT2000
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM3
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.450 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM4
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM5
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VC-1
RODE VC1 3.5mm Stereo Extension Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode VC1 Stereo Cable
Stereo Mini Male to Stereo Mini Female VideoMic Cable
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PS-6 pop filter
Pop filter 6 inča sa nosačem.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio DI1
Visoko kvalitetni aktivni direkt box.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio DI8
Multi-funkcionalni 8-kanalni direct injection box i stereo linijski mixer sve u jednoj rack visini.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio PS1
Pop štit satkan od visoko kvalitetnog aluminija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL MTC-2381 Monitor Controler
Monitorski & Talkback kontroler kombinira kontrolu glasnoće, managment zvučnika i odabir izvora za stereo monitoring s talkback i cue mixing funkcijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL EXPANSION RACK
Expansion Rack
19"-Rackmount with passive 4-way stereo output

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PERFORMER M1000
Performer m1000
Mono Power Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PERFORMER S800
Performer s800
Stereo Power Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PHONITOR XE
Phonitor xe
Headphone Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL SMC 2489
Surround monitorski kontroler
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL SMC 7.1 Surround Monitor Controller
SMC 7.1
7.1 Surround Monitor Controller

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL TDx
TDx
Transient Designer module
Single slot module of the legendary Transient Designer for the 500 series.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL Volume 8
8-channel Volume Controller
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Strukture
Strukture Round Base Mic Stand
Our round base mic stands are created from heavy duty steel, and crafted to provide unmatched stability and storage efficiency. These mic stands feature a floating stem and open base, allowing several stands to be stacked on top of each other without disassembly.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Strukture
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Nova System Gig Bag
Great high-quality Gig Bag for TC Electronic Nova System!
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Switch-3 Foot Pedal
Trostruki prekidač za produkte Helicon-a.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
Tascam CD-VT2
Portabl CD Music/Vocal trener (kompaktniji od CD-VT1MKII)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Tascam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Two Notes
TWO NOTES C.A.B M
The Torpedo C.A.B. M («Cabinets in A Box»)…
… is the missing link between the guitarist’s rig and the PA or an audio interface. Use the best virtual cabinets available or load your own IR files.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Two Notes
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Universal Audio
UAD 4-710D TWIN FINITY
UAD 4-710D TWIN FINITY | 4-CHANNEL TWIN-FINITY MIC PRE & DI WITH DYNAMICS

The Universal Audio 4-710D offers four "Twin Finity" Tone-Blending mic preamps which are variable between Tube and Solid State, four Hi-Z D.I. Inputs plus classic 1176-style compression & 8 channels of pristine A/D conversion

ЦЕНА: 122.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Universal Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design PSM
Shockmount za Pearl Finger mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom AD-14 Power Adapter
DC5V AC Adapter
The ZOOM AD-14 is an AC power adapter designed for use with the H4n, R16, R24, Q3 or Q3HD.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM APH-1N | ACCESSORY PACKAGE FOR ZOOM H1N
Zoom H1n Accessory Pack with Tripod Stand, Mic Clip Adapter, Foam Windscreen, Padded Case, and USB Charger Cable with Wall Adapter
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM APH-4N PRO
APH-4NPRO
H4n Pro Accessory Pack for DSLR

ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM APH-5
APH-5
H5 Accessory Pack

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM F-CONTROL FRC-8
F-CONTROL
Mixing Control Surface for the Zoom F8 and F4

ЦЕНА: 27.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom GHM-1
Guitar Headstock Mount for Action Cameras
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom HS-1
Hot/Cold Shoe Mount Adapter To 1/4"
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM PCF-4
ZOOM PCF-4
Protective Case for ZOOM F4 and F8 MultiTrack Field Recorders

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
rows: 93
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Strukture   
.
  Strukture Round Base Mic Stand  
  Strukture Round Base Mic Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Q802USB  
  Behringer XENYX Q802USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ableton  
.
  ABLETON PUSH 2  
  Bespeco SLSM600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco SLSM600  
  Bespeco SLSM600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT-USB  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ZOOM  
.
  ZOOM H6 Handy Recorder  
  ZOOM H6 Handy Recorder  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure DMK 57-52  
  Shure DMK 57-52  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok BS402  
  QuikLok BS402  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
Adam Hall
Akai
Alesis
Alpine Music Safe Pro
American Audio
American DJ
Antelope
Athletic
Avid
Behringer
Bespeco
Blue Sky
dbx
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
Furman
Gewa
Hercules Stands
Hughes & Kettner
Kaces
König & Meyer
Klotz
Langevin
M-Audio
Mackie
MARANTZ Professional
Neutrik
Novation
Peavey
PreSonus
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
SPL
Strukture
T.C. Electronic
Tascam
Two Notes
Universal Audio
Violet Design
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти