БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Клубски Разгласни Системи

 
   
   
  Вкупно Производи: 130  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Metrix
Adamson Metrix - ultra kompaktni dvostazni višestruko upotrebljivi kabinet. Kao dio manji do srenjih instalacija, za klubove, kazališta ili kao dio velikog razglasa u lancu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Metrix Sub
Sub s dva novo dizajnirana ekstremno snažna 15” ND15-L Kevlar Neodymium bas drivera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Metrix-Wave
Adamson Metrix W je ultra kompaktni2 - stazni kabinet trapezoidnog dizajna. Razne namijene. Od dijela velikog lanca do manjeg glavnog PA sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart SUB2400
Pasivni Sub s 2 x 10” long Xmax zvučnicima. Visoka kvaliteta. Snage 2 x 400 watti. Perfektno riješenje za barove, klubove, restorane, hotele...
ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EPS500MP3
All-in-one PA System with 6-channel, 500W Stereo Power Mixer and 2 x 2-way, 8" Passive Speakers
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B112D
Active 2-Way 12" PA Speaker System with Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B112MP3
Active 2-Way 12" PA Speaker System with MP3 Player, Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B112W
1,000W, 12" 2-way Active PA Speaker with Wireless Option, Integrated Mixer, and Bluetooth A2DP Technology (each)
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B115D
Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B115MP3
Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with MP3 Player, Wireless Option and Integrated Mixer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B1200 D-PRO
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
17.300,oo денHigh-Performance Active 500-Watt 12" PA Subwoofer with Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 22.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B1220 Pro
Pasivna dvostazna kutija s 12" Woofer-om i HF Driverom.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B1500D PRO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
21.900,oo ден
High-Performance Active 1400-Watt 15" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover

ЦЕНА: 29.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B1800D-PRO
High-Performance Active 1400-Watt 18" PA Subwoofer With Built-In Stereo Crossover
ЦЕНА: 33.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B205D
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 169 €
АРТИСТ ЦЕНА:
9.300,oo ден


ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

What if you could mount your personal monitor on a mic stand and point it right at your face—and what if it sounded really good? What if it sounded so good it could be used as your main PA system for more intimate gigs and meetings? Say hello to the new B205D, an active PA loudspeaker that is small and light enough to mount on a mic stand. But don’t let the small size fool you—the B205D cranks out high-fidelity sound and comes loaded with features that will simply astound you!

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B208D
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денActive 200-Watt 2-Way PA Speaker System with 8" Woofer and 1.35" Compression Driver

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B210D
Like its fellow EUROLIVE D Series loudspeakers, the EUROLIVE B210D PA speaker system features Behringer's special Class-D amplifier technology and internal switch-mode power supply to provide a much better power-to-weight ratio than other active speakers.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B210D White
Aktivna dvosistemska kutija, manjih dimenzija. Snaga 200W. Wooofer 10"
ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B212D
Active 550-Watt 2-Way PA Speaker System with 12" Woofer and 1.35" Compression Driver
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B212XL
Pasivna dvosistemska kutija za live i playback aplikacije (200 Watts Continuous / 800 Watts Peak Power)
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B215D
Aktivna zvučna kutija. Dvosistemska, snage 550 W.
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B215XL
Pasivna dvosistemska zvučna kutija za live i playback aplikacije (250 Watts Continuous / 1000 Watts Peak Power)
ЦЕНА: 12.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B215XL White
High-power 2-sistemske PA zvučne kutije za live i playback aplikacije (250 Watts Continuous / 1000 Watts Peak Power)
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B312A
РАСПРОДАДЕНО

Aktivna dvosistemska zvučna kutija snage 400 Watti. 12 woofer i 1,75 kompresioni titanijumski driver.

ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B312D
РАСПРОДАДЕНО

Finally, Setting Up for the Gig Just Got a Whole Lot Easier!

ЦЕНА: 19.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B512DSP
РАСПРОДАДЕНО

600 Watna GORILA!
Digitalna aktivna procesorom kontrolirana PA zvučna kutija snage 600-Watti s 12" zvučnikom i integriranim mikserom.

ЦЕНА: 23.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE B812NEO
РАСПРОДАДЕНО

DSP-Controlled 1,260-Watt 12" PA Speaker System with Neodymium Speakers and Integrated Mixer

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE E1220A
Designed for musicians by musicians, the E1220A active loudspeaker provides the amazing versatility and sonic performance that is the hallmark of the entire EUROLIVE ACTIVE Series. The E1220A is supremely portable and well suited for musical, as well as public speaking sound reinforcement applications.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EuroLive Professional B1520 PRO
Razglasna zvučna kutija / binski monitor sa 15" bas zvučnikom i 400/800W snage.
Najbolji odnos cijene i kvaliteta na tržištu.

ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EuroLive Professional B1800X PRO
Pasivni subwoofer sa 18" sub bas zvučnikom i 800/1600W snage. Odličan odnos cijene i kvalitete na tržištu.

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROLIVE VP1520
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Professional 1000-Watt PA Speaker with 15" Woofer and 1.75" Titanium-Diaphragm Compression Driver

ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT EPA150
Ултра компактен 150W, 5 канален ПОРТАБИЛЕН "PA" Систем со дигитални ефекти и FBQ Feedback Detection.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europort EPA40
Ultrakompaktni prijenosni PA sistem s čak 20 Watt-i glasnoće. Vrlo pogodan za ulične svirače, govornike, te razne prigode, zbog svojeg neovisnog napajanja, prenosivosti i fleksibilnosti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT PPA200
Ultra-Compact 200-Watt 5-Channel Portable PA System with Wireless Microphone Option, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT PPA2000BT
2000W 8-Channel Portable PA System with Bluetooth Wireless
ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cerwin-Vega
Cerwin Vega CVA-28
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 34.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
27.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Aktivni zvučnik s dva 8" zvučnika i potpuno inovativnog dizajna. Snaga 400 Watti kontinuirano ili 800 Watti u peaku.

ЦЕНА: 34.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Cerwin-Vega
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cerwin-Vega
Cerwin Vega INT 252 V2
Perfect for PA applications such as live sound, program playback, and DJ systems -- it can be installed in facilities, venues and clubs – yet it is fully portable for sound on the go.
TAKE TO THE STAGE WITH A NEW LEVEL OF INTENSITY!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Cerwin-Vega
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cerwin-Vega
Cerwin Vega INT-118S V2
Perfect for PA applications such as live sound, program playback, and DJ systems -- it can be installed in facilities, venues and clubs – yet it is fully portable for sound on the go.
TAKE TO THE STAGE WITH A NEW LEVEL OF INTENSITY!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Cerwin-Vega
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro Voice
ELECTRO VOICE ELX 112P
1,000-watt Powered Speaker with 2-channel Mixer, 12" LF Driver, and 1.5" HF Driver (each)
ЦЕНА: 39.990 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Electro Voice
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT HiMaxX 40
Pasivni monitor/zvučna kutija s 12” B&C® neodymium wooferom i novim B&C® 1” (1.7” VC) HF kompresionim drajverom. Snaga 500 Watti RMS-a ili 1000 Watt-i u programu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT HiMaxX 40A
Aktivni procesirani dvostazni monitor 2-Way 12"+1" s dvostrukim pojačalom. Sistem 500W klasa D (LF) + 150W klasa G (HF).
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT HiMaxX 60
New! Hi Maxx 60
700w RMS Passive Speaker

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Jolly 12B
РАСПРОДАДЕНО
Pasivni profesionalni zvučnik snage 300W. ADAP ® (Advanced Dynamic Active Protection) procesor. (Larsen efekt) - zaštita protiv mikrofonije.
1x 12" Custom woofer i 1" Custom 25 mm kompresioni tviter.
Made in ITALY !

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Jolly 15BA
Dvopojasni aktivni monitor snage 300 W + 50 W. S dva neovisna pojačala. 15” + 1” zvučnici.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Jolly 15R
РАСПРОДАДЕНО

Pasivna dvosistemska zvučna kutija s bas reflex sistemom. Pogodna i za monitor. Preporučujemo pojačalo snage 300 W na 8 Ohm-a.

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Jolly 15RA
Aktivni monitor s dva posebna pojačala snage 150 W + 50 W. Zvučnici: 15” + 1” . Posebno toplog i
ugodnog "hotelskog" tona.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Kempton GT 12
Pasivna zvučna kutija namijenjena klubovima, piano barovima, školama, crkvama, konferencijskim salama dvostazna - full range. 12" + 1". 250 Watt-i RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Kempton GT 12A
Aktivna zvučna kutija namijenjena klubovima, piano barovima, školama, crkvama, konferencijskim salama dvostazna - full range. 12" + 1".S dva ugrađena pojačala LF/HF snage 200 W + 50 W RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Project 660
Grey RAL 7035 or black RAL 9005 ABS loudspeaker
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT ProMaxX 12
600 W - 8 ohms 130dB SPL Passive Sound Reinforcement Speaker
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT ProMaxX 12A
600W RMS + 300W RMS 133dB SPL Processed Active Speaker
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT ProMaxX 14A
600W RMS + 300W RMS 135,5dB SPL Processed Active Speaker
ЦЕНА: 61.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT ProMaxX 15SA
1200W RMS 136dB SPL Processed Active Subwoofer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT108
Ekstremno kompaktna “full range” zvučna kutija nominalne snage 200 W, 400 u programu i čak 800 W u peaku! Za manje klubove ili monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT112
Kompaktna “full range” zvučna kutija nominalne snage 400 W, 800 u programu i čak 1800 W u peaku! Namijenjena klubovima, kao monitor ili kao fronta u COHEDRA sistemu, te ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT115
Kompaktna “full range” zvučna kutija nominalne snage 600 W, 1200 u programu i čak 2400 W u peaku! Namijenjena klubovima, velikim binama ili kao fronta u COHEDRA sistemu, te ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT118
Bas reflex subwoofer nominalne snage 1000 W, 2000 u programu i 4000 W u peaku! Namijenjen kombinaciji sa CT 108, CT 112, CT 115 radi visokih zvučnih karakteristika. Max 136 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Series SL218
Aktivni SubLow Subwoofer s 2x 18" Subwooferima snage 2000 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio EA600
Housed in an enclosure that shares the same design as the mid/ high unit, the EA 600 amp module delivers 600 watts at 4 ohms.
ЦЕНА: 38.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Elements E 835
Mid/High Unit
ЦЕНА: 50.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Elements E210 SUB
System Subwoofer
ЦЕНА: 140.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PR:O 12
Pasivna dvosistemska zvučna kutija sa 12" basom i 1" visokotoncem i 400W snage. Odlična kutija za upotrebu u razglasnim sistemima sa bas binovima.
Jako dobra cena!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PR:O 15
Pasivna zvučna kutija nevjerojatne kvalitete i zvuka. Ovo je vjerojatno najbolja kutija koja se može dobiti za tu cijenu. Ova kutija je opremljena sa 15” B&C zvučnikom snage 400 W RMS-a. Ovo je kutija spremna izdržati sve napore, pogodna je za sve prigode.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PR:O 15X
Pasivna zvučna kutija iz HK Audio Premium sistema snage 400 Watti RMS-a, 800 W u programu ili 1600 W u peaku.
ЦЕНА: 26.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PR:O 15XA
Aktivna zvučna kutija iz PREMIUM PR:O serije s pojačalom snage 600 Watti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PR:O 18 Sub
Pasivni woofer iz HK Audio Premium sistema snage 400 Watti RMS-a, 800 W u programu ili 1200 W u peaku.
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PR:O 18 Sub A
Aktivni woofer iz PREMIUM PR:O serije s pojačalom snage 600 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PREMIUM PR:O 12 D
HK AUDIO PREMIUM PR:O 12 D | ACTIVE FULL RANGE PA SPEAKER

A fullrange cab in the classic 12"/1" format, this unit serves up a balanced sonic image and high SPL with remarkable speech intelligibility

ЦЕНА: 38.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio PREMIUM PR:O 15 D
HK AUDIO PREMIUM PR:O 15 D | ACTIVE FULL RANGE PA SPEAKER
ЦЕНА: 43.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio RS153
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА/ПАР: 39.000,oo ден
ЦЕНА ЗА ПАР: 23.900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО

300Watt, 8Ohm Passive Box, 3-way cabinet with excellent midrange response. Ideal for rendering vocals as well as the entire band.

ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio SUB 1200 Linear 5
Compact System Subwoofer for Band& DJ systems
ЦЕНА: 49.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Powerworks
HK Powerworks RS122
Pasivna zvučna kutija snage 300 Watti u programu. Odlična u paru s RS 15 Sub A, s kojom daje moćan zvučni sistem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Powerworks
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Powerworks
HK Powerworks RS152X
Odlična kutija za klavijaturiste, DJ-eve ili kao prijenosni PA sistem. Također i kao binski monitor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Powerworks
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Powerworks
HK Powerworks RS152XA
Aktivna kutija kao RS 122 MA, samo s 15” wooferom. Odličan binski monitor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Powerworks
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Powerworks
HK Powerworks RS82
Ultra kompaktni dvosistemski pasivni kabinet. Odličan kao samostalni ili u kombinaciji s RS 15 A Subom. Namijenjen govoru ili pozadinskoj glazbi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Powerworks
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     JBL
JBL EON 305
Rapidly adding to its groundbreaking and industry-standard EON series portable loudspeakers, JBL is introducing EON300 series portable PA loudspeakers at AES.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > JBL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     JBL
JBL PRX 612M
Compact, durable and powerful the PRX612M from JBL offers an incredible active PA speaker that is designed for multi-purpose use as a monitor or a front-of-house main.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > JBL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0
Trosistemska pasivna zvučna kutija najviše kvalitete sa 1.75” visokotoncem, 6” srednjakom i 12” Mid-Bas zvučnikom. Izrađuje se u Češkoj. Izlaza 131 dB. Potreban mu je EPAK 2500 za snagu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.5
Kompaktni bas modul dizajniran s jednim
15” neodymium wooferom izlaza 126 dB.
Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije,
a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.8
Kompaktni bas modul dizajniran s jednim
18” wooferom izlaza 131 dB. Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije, a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.

ЦЕНА: 82.359 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.5
Kompaktni pasivni bas modul dizajniran s dva asimetrično postavljena 15” woofera izlaza 134 dB (po komadu). Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije, a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.
ЦЕНА: 97.533 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.6
Subwoofer vrlo jakog izlaza namijenjen:

- kao dio profesionalnog PA sistema

- vrlo kvalitetnim fiksnim instalacijama

- multimedijalnim spektaklima

- profesionalnim mobilnim DJ-evima u kombinaciji s ES 1.0 i EPAK-om 2500/R.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EX10
Dvosistemska aktivna “full range” kompaktna zvučna kutija s vrlo širokom primjenom. 10” Neodymium woofer i 1.75 kompresioni drajver ekstremne rezolucije. Visoko učinkovito pojačalo 450 W + 50 W daje 126 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EX12
Dvosistemska aktivna “full range” kompaktna zvučna kutija s vrlo širokom primjenom. 12” Neodymium woofer i 1.75 kompresioni drajver ekstremne rezolucije. Visoko učinkovito pojačalo 450 W + 50 W daje 127 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EX2.2
Aktivni bas sa dvije dvanaestice i nevjerovatnom decibelažom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EX2.5
Kompaktni aktivni bas woofer - “aktivna” replika pasivnog bas modela ES 2.6. Opremljen s 2 x 15" modulima i visoko efikasnim EPAK 2500/2500R pojačalom iznutra, kao i ugrađenom stereo skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EX6
Portable razglasna aktivna kutija namijenjena: sviranju, pjevanju, govoru ili multimediji. Također odlična i kao studijski monitor. KV2 kvalitete!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 STAGESOURCE L3T
StageSource™ L3t is designed to be the world’s most versatile loudspeaker system for musicians.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mackie
Mackie SRM450 V2
Nasljednik legendarnog maskie aktivnog zvučnika! U ovoj verziji dolazi još više superiornog zvuka i vrhunskih performansi. Najpopularniji aktivni zvučnici na svijetu. 400W RMS.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Mackie
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mackie
Mackie Thump TH-12A
Designed by the same team that produced the best-selling Mackie SRM450v2, the Mackie Thump Series Powered Loudspeakers deliver deep low-end and real power in a lightweight design that is extremely portable.
ЦЕНА: 20.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Mackie
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mackie
Mackie Thump TH-15A
Dvosistemska aktivna zvučna kutija vrlo dobre cijene i perfomansi i snage 250 Watti RMS-a.
ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Mackie
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO ALPHA B1-15 Bass Module
Bas module velike izlazne snage iz Alpha serije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO ALPHA M3 Mid/Hi
High-Q MID/HI modul iz Alpha serije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO ALPHA M8 Mid/Hi
Medium-Q MID/HI Modul iz Alpha serije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO PS10
PS 10Multifunkcionalni “Full range” box namijenjen kao samostalni ili ugradbeni Pa sistem. Preporučujemo ga za crkve, kazališta, Broadcast ili klubove.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO PS15
Sistem velike snage (134dB Peak SPL @ 1m)
s 15" LF i 2" HF drajverom.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO PS8 Multifunctional Fullrange
Ekstremno lagana i kompaktna multifunkcionalna "full range" zvučna kutija.
ЦЕНА: 47.035 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Impulse 100
Dvostazni “full range” kabinet otporan na sve
vremenske uvjete namijenjen je otvorenim
prostorima. U crnoj ili bijeloj boji. Snage 175W kontinuiranog RMS-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Impulse 1012
Dvosistemski kabinet snage 500 W RMS-a.
12” Black Widow wooferi 90x45 CD horna. U
programu 1000 W i čak 2000 W u peaku.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Impulse 1015
Pasivni dvosistemski kabinet snage 500 W RMS-a.
15” Black Widow woofer i RX drajver. U
programu 1000 W i čak 2000 W u peaku.
Obožavana zvučna kutija od strane tamburaša.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Messenger
The Peavey Messenger® is a complete, portable sound system designed with the compact size and carry-on convenience of a briefcase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR10
Zvučna kutija opremljena sa 10" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR12
Zvučna kutija opremljena sa 12" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR12D
Aktivna dvosistemska zvučna kutija snage 200 Watti s DDT™ sistemom zaštite. Made in the U.S.A.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR15
Zvučna kutija opremljena sa 15" zvučnikom. Snaga kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR15D
Aktivna dvosistemska zvučna kutija snage 200 Watti s DDT™ sistemom zaštite. Made in the U.S.A.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Pro15 MK II
The Peavey Messenger PRO 15 MKII is a full-range passive PA speaker. A cost-effective solution for both semi-pro and professional musicians alike.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV 118D
The PV 118D je aktivni subwoofer s ugrađenom D klasom pojačalom 300 Watti ukupne snage koje pogoni 18" woofer.Sub sadrži također i 4-staznu Linkwitz-Riley skretnicu (120 Hz) i Peavey’vu poznatu DDT™ zaštitu zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV 215
PV215 dvostazna PA zvučna kutija s 2x15" premium woofer-a.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVX 15
2-Way Passive PA Speaker Cabinet Black
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVXp 10
The PVXp™10 is a two-way sound reinforcement system based on a heavy-duty Pro 10 10" woofer and a RX™10N dynamic compression driver mounted on a 100 by 60 degree coverage constant directivity horn It's sleek modern appearance coupled with excellent performance offer an outstanding package.
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVXp Sub 15
Peavey Electronics® set the standard for affordable, feature-packed powered P.A. solutions more than four decades ago. The new Peavey PVX™ Series of active and passive loudspeakers are the culmination of decades of R&D and experience building the best portable, all-in-one audio solutions--bringing legendary Peavey performance and reliability to audio pros and musicians of all levels.
ЦЕНА: 44.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
PEAVEY PVXP12

ЦЕНА: 26.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW 118 Subwoofer
Low Rider(TM) 18" woofer vrlo jakog izlaza.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW 218 Subwoofer
QW(TM) 218 isporučuje dva nova extra-high power Low Rider(TM) 18" woofera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW 4F
Trosistemski zvučnik s dva 15" Pro Rider zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAMSON
Samson Auro D412
РАСПРОДАДЕНО

Auro D412 Fuses Power and Portability with the Samson Sound.

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > SAMSON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAMSON
Samson Auro D415
РАСПРОДАДЕНО

When Pro-Quality Sound is a Must, Auro D415 Delivers.

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > SAMSON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAMSON
Samson dB1500a Active Subwoofer
The dB1500a is a self-powered subwoofer featuring a heavy-duty 15" low frequency driver with butyl surround, complemented by a 1000 Watt power amplifier. The dB1500a provides an active stereo crossover with high-passed output for running your satellite speakers.
ЦЕНА: 37.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > SAMSON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAMSON
Samson dB1800a Active Subwoofer
The dB1800a is a self-powered subwoofer featuring a heavy-duty 18" low frequency driver with butyl surround, complemented by a 1000 Watt power amplifier. The dB1800a provides an active stereo crossover with high-passed output for running your satellite speakers.
ЦЕНА: 39.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > SAMSON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND INSPIRE iP2000
АРТИСТ АКЦИЈА !
РЕДОВНА ЦЕНА : 66900,oo ден
АРТИСТ ХИТ ПОНУДА : 55900,oo ден

1,000W Powered Modular Column Loudspeaker with 12" Subwoofer, 16 x 2.75" MF Drivers, 1 x 1" HF Compression Driver, Klark Teknik Spatial Sound Technology, Digital Mixer, Bluetooth Audio Streaming, and iPhone/iPad Remote Control (each)

АКЦИЈА

ЦЕНА: 66.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IP12B
1,000 Watt Powered 12" Subwoofer with Dual Amplifiers for Satellite Speakers, KLARK TEKNIK Spatial Sound Technology, Digital Mixer, Remote Control via iPhone/iPad and Bluetooth Audio Streaming
ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IP300
iNSPIRE iP300
600 Watt Powered Column Loudspeaker with 2 x 6.5" Woofers, 4 Neodymium Drivers, Klark Teknik Spatial Sound Technology, Reverb, Digital Mixer, Remote Control via iPhone/iPad and Bluetooth Audio Streaming

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER
TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER

The Turbosound iQ12 Active PA Speaker is a powered two-way loudspeaker that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.

ЦЕНА: 44.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IQ15 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER
TURBOSOUND IQ15 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER

The Turbosound iQ15 Active PA Speaker is a powered two-way loudspeaker that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.

ЦЕНА: 48.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18
TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18" POWERED SUBWOOFER

The Turbosound iQ18B Active PA Subwoofer is a front loaded 18" powered subwoofer, that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.


ЦЕНА: 56.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH
TURBOSOUND IX12 | 1000 WATT 2-WAY 12" ACTIVE PA SPEAKER WITH DSP AND BLUETOOTH

100W 2-way 12" Powered Loudspeaker with Klark Teknik DSP Technology, iPhone/iPad Remote Control, and Bluetooth Audio Streaming

ЦЕНА: 29.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 122M
TURBOSOUND TPX 122M | 2 WAY 12" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

TPX122M
2 Way 12" Full Range Loudspeaker and Stage Monitor for Portable PA Applications

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 152
TURBOSOUND TPX 152 PASSIVE PA SPEAKER |2 WAY 15" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 26400,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 21500,oo ден


The 2-way full range TPX152 is a passive 15" 1,000 Watt loudspeaker system that is ideally suited for a wide range of portable speech and music sound reinforcement, including FOH, side and drum fill applications

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 153
TURBOSOUND TPX 153 | 3 WAY DUAL 15" FULL RANGE PASSIVE PA SPEAKER

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 33400,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 31600,oo ден

TPX153 3 Way Dual 15" Full Range Loudspeaker for Portable PA Applications

ЦЕНА: 31.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > TURBO SOUND
 
rows: rows: 68
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey PR15  
  Peavey PR15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 12  
  HK Audio PR:O 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B208D  
  Behringer Eurolive B212XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B212XL  
  Behringer Eurolive B212XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR15  
  Peavey PR15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 100  
  Peavey Impulse 100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT ProMaxX 15SA  
  FBT ProMaxX 15SA  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Клубски Разгласни Системи :  
 
Adamson
Apart
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
FBT
HK Audio
HK Powerworks
JBL
KV2 Audio
LINE6
Mackie
NEXO
Peavey
Samson
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти