БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

"Touring" Разгласни Системи

 
   
   
  Вкупно Производи: 56  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Metrix
Adamson Metrix - ultra kompaktni dvostazni višestruko upotrebljivi kabinet. Kao dio manji do srenjih instalacija, za klubove, kazališta ili kao dio velikog razglasa u lancu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Metrix Sub
Sub s dva novo dizajnirana ekstremno snažna 15” ND15-L Kevlar Neodymium bas drivera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Metrix-Wave
Adamson Metrix W je ultra kompaktni2 - stazni kabinet trapezoidnog dizajna. Razne namijene. Od dijela velikog lanca do manjeg glavnog PA sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Spek Trix
Iznimna zvučna kutija namijena prije svega Live svirci i koncertima. Također i crkvama, manjim ili srednjim klubovima ili kazalištima. Kabinet se sastoji od komponenti: Jedan Adamson 8.5” LF Driver, Jedan Adamson 8.5” MF Driver, Jedan B&C DE 900 HF Driver
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Spek Trix Wave
Iznimna tropojasna zvučna kutija pune reprodukcije namijena Live svirci i koncertima, klubovima, crkvama, kazalištima. Široki okomiti trapezoidni dizajn. Kabinet se sastoji od komponenti: Adamson ND8-L Kevlar Neodymium LF Driver, Adamson ND8-M Kevlar-Neodymium MF Driver i 1.5" Neodymium HF Driver.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson T-21 Sub
Adamson T-21 Sub je linijski bas kabinet dizajniran je s namjerom da se pobrine za superiornu sub-bas ekstenziju za Y-Axis true line sistem. Sastoji se od masivnog 21" Kevlar/Neodymium drajva i 6" dvostrukog simetričnog Coil drajva. Vrlo velike snage, vrlo visokog SPL-a. Idealan za koncerte, klubove, kazališta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Y10
Sub-kompaktni tropojasni modul idealan za slaganje u seriju. Namijen Live svirci i koncertima, klubovima, crkvama, kazalištima. Unutra: Dva Adamson AX 10” L F Driver-a, jedan JBL 2451 HF Driver, Adamson Co-Linear Drive Module, jedan Adamson YX 9" Kevlar MF Driver.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adamson
Adamson Y18
Tropojasni mid/high drive modul namijen Live svirci i koncertima, klubovima, crkvama, kazalištima. Unutra: Dva Adamson 18” Kevlar L F Driver-a, dva JBL 2451 HF Driver-a, Adamson Co-Linear Drive Module, dva Adamson YX 9" Kevlar MF Driver-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Adamson
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW KF 730
Trosistemska “full range” Bi-amp kutija
opremljena 2x10˝ wooferima, 2x7
srednjacima i 2x1 kompresionim drajverom.
700 W na 16 Ohm-a u LF modu.

ЦЕНА: 215.662 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW KF 760
Trosistemska “full range” zvučna kutija opremljena 2x12˝ otvorenim wooferima, 2x10 srednjacima i 2x2 na izlazu 75mm kompresionim drajverima. Namijenjen koncertima, stadionima, klubovima. (LF) 2000W (4 ohms; 1000W at 8 ohms po driveru) - 129dB SPL; (MF) 800W (8 ohms) - 136dB SPL; (HF) 300W (8 ohms) - 138dB SPL
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW MW12
Profesionalni monitor visoke ergonomije i perfomansi opremljen s 12" wooferom s 3" membranskim HF kompresionium driverom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW NTL720
Aktivni Line Array sistem pravog 3-way dizajna i ekstremno malih dimenzija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW SB 1000z
Subwoofer velike izlazne snage s 2 x 18” ukoso postavljenih woofera. Optimalan otvor. Dostupne verzije za instalaciju ili portabl sisteme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW SB 730
Bas woofer opremljen 2x12 woofera koji rade u
singl modu na 4 ohma, te daju 1200 W ili stereo na
8 ohma 2 x 600 W. Proizvodi 127 dB ili u
peaku 133 dB.

ЦЕНА: 128.565 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Modus 15 - 15A
• 1600Watti dvostazni True Line Array System i Bass Reflex dizajnu
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Modus 40 - 40A
• 1600W, 2-way True Line Array System in Bass Reflex Design
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FBT
FBT Modus Sub - Sub A
1800Watti Sub-Woofer System u Band-Pass dizajnu
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > FBT
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Headrush
HEADRUSH FRFR-112
2,000-watt (Peak) Full-range Powered Guitar Cabinet, with 12" Speaker, HF Compression Driver, 2 XLR/TRS Combo Inputs, and XLR Output
ЦЕНА: 23.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Headrush
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Cohedra CDR208s
2 x 8"/1.4" visoki/srednji snage 500 W RMS-a ili 1000 W u programu. Frekvencija 88 Hz - 16 kHz. Težina 30 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Cohedra CDR210 SUB
Direktni subwoofer. 2x10 bas reflexi daju artikulirani i prirodni bas. Nominalna snaga je 600 W RMS-a i 1200 W u programu. Težina 32 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Cohedra Compact CDR108C
COHEDRA Compact™ zvučnik - 1 x 8"/ 2 x 1" Line Array Mid/High jedinica. Acoustic- Lens tehnologija. 250 W RMS-a, 500 W u programu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Cohedra Compact CDR210C
COHEDRA Compact™ 2 x 10" Subwoofer. 600 W RMS-a, 1200 W u programu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Array CTA118 SUB
Vrlo moćni pogon - dio ConTour Array sistema. 18“ CTA 118 SUB s 56-bit DDO-Pro™ digitalnim kontrolerom i dva pojačala snage 1000W RMS-a. Prvo pojačalo namijenjeno subwoofer-skom 18“ zvučniku, a drugo je namijenjeno CTA 208 mid/high jedinici ili ConTour Seriji CT 108, CT 112 or CT 115. Toplinska zaštita. Max SPL: 134 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Array CTA208
Mid/High jedinica - dio ConTour Array sistema. Snage 500W RMS-a /1000W/ 1500W i max. SPL: 136 dB. Nominalna impedanca 8 Ohma. Opremljen s:
- Low-midrange woofer-om: 2x 8”
- High frequency driver-om: 4x 1”, 2” voice coil
- Pasivnom skretnicom frekvencije: 2 kHz, 12 dB/ oktava

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ConTour Series SL218
Aktivni SubLow Subwoofer s 2x 18" Subwooferima snage 2000 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio EA600
Housed in an enclosure that shares the same design as the mid/ high unit, the EA 600 amp module delivers 600 watts at 4 ohms.
ЦЕНА: 38.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Elements E 835
Mid/High Unit
ЦЕНА: 50.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Elements E210 SUB
System Subwoofer
ЦЕНА: 140.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio SUB 1200 Linear 5
Compact System Subwoofer for Band& DJ systems
ЦЕНА: 49.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.5
Kompaktni bas modul dizajniran s jednim
15” neodymium wooferom izlaza 126 dB.
Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije,
a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.8
Kompaktni bas modul dizajniran s jednim
18” wooferom izlaza 131 dB. Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije, a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.

ЦЕНА: 82.359 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.5
Kompaktni pasivni bas modul dizajniran s dva asimetrično postavljena 15” woofera izlaza 134 dB (po komadu). Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije, a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.
ЦЕНА: 97.533 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 1.0 L/R

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 1.21
VHD 1.21 je jedan 21“ subwoofer sa veoma snažnim izlazom. Zvučnik je niskofrekventni zasnovan na Low Q Bandpass akustičnom dizajnu. VHD 1.21 je dizajniran da bude napajan od samo strane VHD 3200 pojačivačkog sistema. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 L/R
VHD 2.0 je trokanalni dizajn koji dolazi u 3“ kompresionom zvučniku sa NVPD tretiranom kupom, dve horne od 8“ sa 3“ neodymium magnetskom strukturom i AIC tehnologijom namotaja koji postiže bitno niže generiranje distorzije. Posjeduje i dvije horne od 12“ za mid-bass zvučnike. Svi zvučnici koriste neodymium tehnologiju za povećanje snage, unaprijeđenje kontrole i smanjenje težine. Nominalna disperzija za VHD 2.0 je 80 stupnjeva horizontalno i 40 stupnjeva vertikalno, kada se koristi kao neovisan zvučnik. Lijeva i Desna verzija zvučnika je ponuđena radi postizanja većeg formata vertikalnih redova srednje-visokih sistema. Kada su dva VHD 2.0 sistema složena vertikalno, horizontalna disperzija je održana na istom nivou, dok je verikalna manja od 10 stupnjeva. Odziv sistema je od 25Hz do 20 kHz, ovisno od izbora subwoofer-a.
Akustika sistema: +/- 2 dB odziv 100Hz – 22kHz, Max SPL long-term – 137 dB, Max SPL Peak – 140 dB,
VHD 2.0 dolazi na kutiji ima sve klasične dodatke za jednostavno i lagano postavljanje (na zemlju ili na noseće kranove).
Dimenzije: 933 mm x 700 mm x 495 mm
Težina: 70 kg
Svaki VHD 2.0 zahtjeva VHD 2000 pojačivačku i kontrolnu jedinicu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.15
VHD 2.15
VHD 2.15 je dvostruki 15“ subwoofer koji je zasnovan na KV2 Audio-vom ES 2.5 i EX 2.5 dizajnu koji je postao standard za kompaktna, snažnog izlaza sobwoofer sprave. Akustični dizajn je zasnovan na ekstremnom učitavanju asimetričnih akustičnih komora koje isporučuju visok izlaz i kontrolu. VHD 2.15 predstavlja novi woofer zasnovan na neodymium strukturom motora. Ovaj kabinet je napravljen da podrži robusne ture bendova i rental kompanija i ima sve neophodne detalje za što lakše podešavanje i postavljanje na binu. VHD 2.15 sistem je dizajniran da bude podržan isključivo sa VHD 3200 pojačivačkim sistemom. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema.
Akustične performanse – 3dB odziv 38Hz - 230Hz, –10dB odziv 32Hz - 250Hz
Osjetljivost 105 dB 1 Watt / 1 metar, Max SPL longterm 135dB, Max SPL Peak 138dB (sa jednim VHD 2.15)
Osjetljivost 108 dB 1 Watt / 1 metar, Max SPL long-term 140dB, Max SPL Peak 143dB (Dva VHD 2.15)
Dimenzije: 600mm x 700mm x 750mm
Težina: 65 kg

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 4.18
VHD 4.18 je četvorokutni 18” subwoofer sistem koji se sastoji od četiri neovisne jedinice. Svaki VHD 4.18 kabinet se naručuje neovisno. Cilj je bio u pravljenju sistema koji je krajnje modularan, jednostavan za transport i podešavanje. Kada je sklopljen VHD 4.18 sistem postaje visoko efikasni subfoower sistem sa ogromnom izlaznom snagom. Sistem je dizajnira sa konstantnim vođenjem računa o analizi osjetljivosti, te pruža 110 dB osjetljivosti na jedan vat. Ovaj kabinet je napravljen da podrži robusne ture bendova i rental kompanija i ima sve neophodne detalje za što lakše podešavanje i postavljanje na binu. Quad 18 sistem je dizajniran za rad isključivo sa VHD 3200 pojačivačkim sistemom. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema. Akustične performanse (sa četiri VHD 4.18 kabineta) -3dB odziv 36 Hz do 170 Hz – 10 dB odziv 32 Hz do 180 Hz, Osjetljivost 110 dB 1 Watt- 1 metar, Max SPL longterm 146 dB, Max SPL Peak 150dB.
Dimenzije: 600mm x 700mm x 750mm
Težina: 52 kg

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO Geo D System
Nexo je patentirao i treću generaciju hiperboličnog refleksivnog zvučnog izvora (HRW). Ovaj sistem je disperzija akustične energije. Geo D system popunjava prazninu između Geo T i Geo S Systema. Omiljen među ljudima koji ozvučavaju koncerte, radi velike isplativosti - velika snaga i kvalitetan zvuk, a male težine i dimenzija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO Geo S System
Ovaj nevjerovatan sistem namijenjen je: ozvučavanju koncerata, arena, velikih sala. Audio profesionalci su razvili, testirali i verificirali ovaj “zakon” za ozvučavanje. Geo S sistem je izazvao pravu senzaciju svojim pojavljivanjem. Do tada nečuveno malih dimenzija i težine. Geo S sistem je u stanju ozvučiti događaje s najvećim brojem ljudi. Omiljen među ljudima koji ozvučavaju koncerte, radi velike isplativosti - velika snaga i kvalitetan zvuk, a malih težina i dimenzija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO Geo T2815
Vodoravno/okomiti Array Module koji kontrolira midbass energiju. Frekvencijski opseg: 77–250Hz. Dio velikog razglasnog sistema. Velika snaga i kvalitetan zvuk, a male težine i dimenzija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO Geo T4805 Vertical Array Module
Okomiti Array Module koji kontrolira midbass energiju. Frekvencijski opseg: 77–250Hz. Dio velikog razglasnog sistema. Velika snaga i kvalitetan zvuk, a male težine i dimenzija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     NEXO
NEXO PS8 Multifunctional Fullrange
Ekstremno lagana i kompaktna multifunkcionalna "full range" zvučna kutija.
ЦЕНА: 47.035 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > NEXO
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW 118 Subwoofer
Low Rider(TM) 18" woofer vrlo jakog izlaza.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW 218 Subwoofer
QW(TM) 218 isporučuje dva nova extra-high power Low Rider(TM) 18" woofera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW 4F
Trosistemski zvučnik s dva 15" Pro Rider zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW ML (Left Monitor)
Lijevi monitor iz QW sistema vrlo jakog izlaza i kristalno čistog tona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey QW MR (Right Monitor)
Desni monitor iz QW sistema vrlo jakog izlaza i kristalno čistog tona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Versarray 112 Line Array
Versarray(TM) 112 Line Array - ribbon-driver snage 1000 Watti u programu / 2000 Watt-i u peaku.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Versarray 212
Peavey VersArray 212 s ekskluzivnom "jarbol" tehnologijom. Novi three-way Versarray 212 line-array donosi planar ribbon drivere, neodymium woofer-e i ekskluzivnu naprednu tehnologiju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC GP212-sw Ground Support Subwoofer
WideLine™ Ground-Support Subwoofer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC GP218-sw Ground Support Subwoofer
WideLine™ Ground-Support Subwoofer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC ILA System v2 - The Accessible Installation Line Array

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC WideLine-10 Line Array System

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC WideLine-8 Line Array System

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC WL212-sw Subwoofer
Dual 12" subwoofer in a 4th order bandpass enclosure
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC WL218-sw Subwoofer
ISIS WL218-sw WideLine Subwoofer
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > QSC
 
rows: rows: 68
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  HK Audio   
.
  HK Audio PR:O 15X  
  HK Audio PR:O 15X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FBT  
.
  FBT HiMaxX 40  
  FBT HiMaxX 40  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Impulse 1012  
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  TURBOSOUND IQ18B | 3000 WATT 18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  HK Audio  
.
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  HK Audio PR:O 18 Sub  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie Thump TH-15A  
  Mackie Thump TH-15A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 122M  
  TURBOSOUND TPX 122M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega CVA-28  
  Cerwin Vega CVA-28  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Touring Разгласни Системи :  
 
Adamson
EAW
FBT
Headrush
HK Audio
KV2 Audio
NEXO
Peavey
QSC
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти