БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  >> Клубски Разгласни Системи  
  >> "Touring" Разгласни Системи  
  >> Инсталациони Разгласни Ситеми  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Инсталациони Разгласни Ситеми

 
   
   
  Вкупно Производи: 67  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart CM6E
Dvosistemski ugradbeni zvučnik, 6.5 inča, 6 W - 100 Voltni... Dostupan u bijeloj, crnoj i srebrnoj boji...
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart H30LT
100 Voltna horna s 30W snage.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK4T-BL

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK4T-SLV
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 70 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK4T-W
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 70 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK6-BL
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 200 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK6-W
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 200 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK6T-BL
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 200 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK6T-W
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 200 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK8-BL
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 300 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASK8-W
Dvostazni HiFi Pro instalacijski zvučnik muzičke/programske snage 300 watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart SDQ3T/ W /BL /SLV
Dvosistemski zvučnik 3,2 inča s 50Watt-i muzičke snage. Dostupan u bijeloj, crnoj i srebrnoj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart SUB2400
Pasivni Sub s 2 x 10” long Xmax zvučnicima. Visoka kvaliteta. Snage 2 x 400 watti. Perfektno riješenje za barove, klubove, restorane, hotele...
ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMAV Model ST 30P
Dvostazni aktivni stereo zvučnički sistem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMAV Model ST 50P
Dvostazni aktivni stereo zvučnički sistem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor Install 50
Dvosistemska instalacijska
kutija kompaktnog dizajna i
odličnih tonskih karakteristika.

ЦЕНА: 12.073 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor Quick Fit QF5
AMIS Quick Fit 5A je stropni ugradbeni zvučnik senzacionalnog zvuka. 100V linijski transformator i mogućnost slušanja na: 5, 2.5 i 1.25 watti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor Quick Fit QF6
AMIS Quick Fit 6 je stropni ugradbeni zvučnik senzacionalnog zvuka. 100V linijski transformator i mogućnost slušanja na: 10, 5, 2.5 i 1.25 watti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor Quick Fit QF8
AMIS Quick Fit 8 je stropni ugradbeni zvučnik senzacionalnog zvuka. 100V linijski transformator i mogućnost slušanja na:15, 10, 5, 2.5 i 1.25 watti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER SL4210 EUROCOM
BEH SL4210 EUROCOM | INSTALLATION SPEAKER

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 3400 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 2900,oo ден


Ultra-compact, high-fidelity, full-range surface mount loudspeakers with 4" hybrid DML drivers

ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER SL4240 EUROCOM
BEHRINGER SL4240 EUROCOM | INSTALLATION SPEAKER

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 13300 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 11200,oo ден

BEH SL4240 EUROCOM | INSTALLATION SPEAKER
Full-size, high-fidelity, full-range surface mount loudspeakers featuring 8" LF and 1" HF drivers

ЦЕНА: 13.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cerwin-Vega
Cerwin Vega SDS-525 Black
Dvosistemska full-range 150Watt-i kutija namijenjena instalacijama. Otporna na sve vremenske uvjete.
ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Cerwin-Vega
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cerwin-Vega
Cerwin Vega SDS-525 White
Dvosistemska full-range 150Watt-i kutija namijenjena instalacijama. Otporna na sve vremenske uvjete. Namijenjena 100 V sistemima, ali i klasičnima, jer ima prekidač za otpor i snagu.
ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Cerwin-Vega
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro Voice
ELECTRO VOICE ELX 112P
1,000-watt Powered Speaker with 2-channel Mixer, 12" LF Driver, and 1.5" HF Driver (each)
ЦЕНА: 39.990 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Electro Voice
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 112 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 12"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 115 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 15"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 118 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 12"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom namijenjen kompleksnijim ugradbenim aplikacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 12.1
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 12.2
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 15.1
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija preporučena za veće i kompleksnije instalacije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 15.2
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija preporučena za veće i kompleksnije instalacije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 218 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 2 x 18" cone zvučnicima direktnog radijusa i pasivnom ugrađenom skretnicom namijenjen kompleksnijim ugradbenim aplikacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 60-CT
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 60-CTC
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 60-TB/TW
Kompaktni dvostazni ugradbeni zvučnički kabineti isporučuju snagu 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 8.1
Vrlo kompaktne "full range" zvučne kutije s ugrađenom pasivnom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 8.75
Kompaktna dvostazna zvučna kutija s CD-hornom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 80-CT
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 60 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 80-TB/TW
Kompaktni dvostazni ugradbeni zvučnički kabineti isporučuju snagu 60 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 82
Vrlo kompaktne "full range" zvučne kutije s ugrađenom pasivnom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 1.0 L/R

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 L/R
VHD 2.0 je trokanalni dizajn koji dolazi u 3“ kompresionom zvučniku sa NVPD tretiranom kupom, dve horne od 8“ sa 3“ neodymium magnetskom strukturom i AIC tehnologijom namotaja koji postiže bitno niže generiranje distorzije. Posjeduje i dvije horne od 12“ za mid-bass zvučnike. Svi zvučnici koriste neodymium tehnologiju za povećanje snage, unaprijeđenje kontrole i smanjenje težine. Nominalna disperzija za VHD 2.0 je 80 stupnjeva horizontalno i 40 stupnjeva vertikalno, kada se koristi kao neovisan zvučnik. Lijeva i Desna verzija zvučnika je ponuđena radi postizanja većeg formata vertikalnih redova srednje-visokih sistema. Kada su dva VHD 2.0 sistema složena vertikalno, horizontalna disperzija je održana na istom nivou, dok je verikalna manja od 10 stupnjeva. Odziv sistema je od 25Hz do 20 kHz, ovisno od izbora subwoofer-a.
Akustika sistema: +/- 2 dB odziv 100Hz – 22kHz, Max SPL long-term – 137 dB, Max SPL Peak – 140 dB,
VHD 2.0 dolazi na kutiji ima sve klasične dodatke za jednostavno i lagano postavljanje (na zemlju ili na noseće kranove).
Dimenzije: 933 mm x 700 mm x 495 mm
Težina: 70 kg
Svaki VHD 2.0 zahtjeva VHD 2000 pojačivačku i kontrolnu jedinicu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.15
VHD 2.15
VHD 2.15 je dvostruki 15“ subwoofer koji je zasnovan na KV2 Audio-vom ES 2.5 i EX 2.5 dizajnu koji je postao standard za kompaktna, snažnog izlaza sobwoofer sprave. Akustični dizajn je zasnovan na ekstremnom učitavanju asimetričnih akustičnih komora koje isporučuju visok izlaz i kontrolu. VHD 2.15 predstavlja novi woofer zasnovan na neodymium strukturom motora. Ovaj kabinet je napravljen da podrži robusne ture bendova i rental kompanija i ima sve neophodne detalje za što lakše podešavanje i postavljanje na binu. VHD 2.15 sistem je dizajniran da bude podržan isključivo sa VHD 3200 pojačivačkim sistemom. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema.
Akustične performanse – 3dB odziv 38Hz - 230Hz, –10dB odziv 32Hz - 250Hz
Osjetljivost 105 dB 1 Watt / 1 metar, Max SPL longterm 135dB, Max SPL Peak 138dB (sa jednim VHD 2.15)
Osjetljivost 108 dB 1 Watt / 1 metar, Max SPL long-term 140dB, Max SPL Peak 143dB (Dva VHD 2.15)
Dimenzije: 600mm x 700mm x 750mm
Težina: 65 kg

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 4.18
VHD 4.18 je četvorokutni 18” subwoofer sistem koji se sastoji od četiri neovisne jedinice. Svaki VHD 4.18 kabinet se naručuje neovisno. Cilj je bio u pravljenju sistema koji je krajnje modularan, jednostavan za transport i podešavanje. Kada je sklopljen VHD 4.18 sistem postaje visoko efikasni subfoower sistem sa ogromnom izlaznom snagom. Sistem je dizajnira sa konstantnim vođenjem računa o analizi osjetljivosti, te pruža 110 dB osjetljivosti na jedan vat. Ovaj kabinet je napravljen da podrži robusne ture bendova i rental kompanija i ima sve neophodne detalje za što lakše podešavanje i postavljanje na binu. Quad 18 sistem je dizajniran za rad isključivo sa VHD 3200 pojačivačkim sistemom. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema. Akustične performanse (sa četiri VHD 4.18 kabineta) -3dB odziv 36 Hz do 170 Hz – 10 dB odziv 32 Hz do 180 Hz, Osjetljivost 110 dB 1 Watt- 1 metar, Max SPL longterm 146 dB, Max SPL Peak 150dB.
Dimenzije: 600mm x 700mm x 750mm
Težina: 52 kg

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Impulse 100
Dvostazni “full range” kabinet otporan na sve
vremenske uvjete namijenjen je otvorenim
prostorima. U crnoj ili bijeloj boji. Snage 175W kontinuiranog RMS-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR10
Zvučna kutija opremljena sa 10" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR12
Zvučna kutija opremljena sa 12" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR15
Zvučna kutija opremljena sa 15" zvučnikom. Snaga kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-C42T
Montažni stropni zvučnici iz AD serije idealni su za širok spektar poslovnih aplikacija, uključujući hotele, restorane i kafiće, korporativne ureda, maloprodajne prostore, kongresne centre, crkve, zračne luke itd. Uklapaju se u bilo koji dekor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-C81Tw
Woofer s 2 x 8 zvučnicima iz instalacijske serije i kontinuirane snage 100 Watti - 400 Watti u peaku.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-CI52ST
Montažni stropni zvučnici iz AD serije idealni su za širok spektar poslovnih aplikacija, uključujući hotele, restorane i kafiće, korporativne ureda, maloprodajne prostore, kongresne centre, crkve, zračne luke itd. Uklapaju se u bilo koji dekor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-CI52T
Montažni stropni zvučnici iz AD serije idealni su za širok spektar poslovnih aplikacija, uključujući hotele, restorane i kafiće, korporativne ureda, maloprodajne prostore, kongresne centre, crkve, zračne luke itd. Uklapaju se u bilo koji dekor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S282H
Instalacijski zvučnici "full range" modernog dizajna namjenjeni za: hotele, restorane, kongresne sale i multimedijska okruženja. Svi modeli dostupni su u crnoj ili paintable bijeloj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S282HT
Instalacijski zvučnici "full range" modernog dizajna namjenjeni za: hotele, restorane, kongresne sale i multimedijska okruženja. Svi modeli dostupni su u crnoj ili paintable bijeloj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S28Tw Subwoofer
Woofer iz instalacijske serije s 2 x 8'' zvučnicima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S32T
Instalacijski zvučnici "full range" modernog dizajna namjenjeni za: hotele, restorane, kongresne sale i multimedijska okruženja. Svi modeli dostupni su u crnoj ili paintable bijeloj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S52
Instalacijski zvučnici "full range" modernog dizajna namjenjeni za: hotele, restorane, kongresne sale i multimedijska okruženja. Svi modeli dostupni su u crnoj ili paintable bijeloj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S82
Instalacijski zvučnici "full range" modernog dizajna namjenjeni za: hotele, restorane, kongresne sale i multimedijska okruženja. Svi modeli dostupni su u crnoj ili paintable bijeloj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC AD-S82H
Instalacijski zvučnici "full range" modernog dizajna namjenjeni za: hotele, restorane, kongresne sale i multimedijska okruženja. Svi modeli dostupni su u crnoj ili paintable bijeloj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC ISIS I-282H
Dual 8-Inch, 2-Way System
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC ISIS I-82H
8 inch, 2-way System
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND INSPIRE iP2000
АРТИСТ АКЦИЈА !
РЕДОВНА ЦЕНА : 66900,oo ден
АРТИСТ ХИТ ПОНУДА : 55900,oo ден

1,000W Powered Modular Column Loudspeaker with 12" Subwoofer, 16 x 2.75" MF Drivers, 1 x 1" HF Compression Driver, Klark Teknik Spatial Sound Technology, Digital Mixer, Bluetooth Audio Streaming, and iPhone/iPad Remote Control (each)

АКЦИЈА

ЦЕНА: 66.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER
TURBOSOUND IQ12 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER

The Turbosound iQ12 Active PA Speaker is a powered two-way loudspeaker that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.

ЦЕНА: 44.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IQ15 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER
TURBOSOUND IQ15 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER

The Turbosound iQ15 Active PA Speaker is a powered two-way loudspeaker that's suited for a huge range of portable and fixed installation, music and speech applications.

ЦЕНА: 48.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND IX12 | W/ DSP AND BLUETOOTH
TURBOSOUND IX12 | 1000 WATT 2-WAY 12" ACTIVE PA SPEAKER WITH DSP AND BLUETOOTH

100W 2-way 12" Powered Loudspeaker with Klark Teknik DSP Technology, iPhone/iPad Remote Control, and Bluetooth Audio Streaming

ЦЕНА: 29.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 122M
TURBOSOUND TPX 122M | 2 WAY 12" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

TPX122M
2 Way 12" Full Range Loudspeaker and Stage Monitor for Portable PA Applications

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > TURBO SOUND
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 152
TURBOSOUND TPX 152 PASSIVE PA SPEAKER |2 WAY 15" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 26400,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 21500,oo ден


The 2-way full range TPX152 is a passive 15" 1,000 Watt loudspeaker system that is ideally suited for a wide range of portable speech and music sound reinforcement, including FOH, side and drum fill applications

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > TURBO SOUND
 
rows: rows: 68
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey Impulse 100  
  Peavey Impulse 100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Samson  
.
  Samson Auro D415  
  Samson Auro D415  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND IQ15 | 2500W ACTIVE PA SPEAKER  
  Mackie Thump TH-12A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie Thump TH-12A  
  Mackie Thump TH-12A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROLIVE VP1520  
  Behringer EUROLIVE VP1520  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR12  
  Peavey PR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Turbosound - MUSIC Group  
.
  TURBOSOUND TPX 153  
  TURBOSOUND TPX 153  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EuroLive Professional B1800X PRO  
  Behringer EuroLive Professional B1800X PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Инсталациони Разгласни Ситеми :  
 
Apart
Australian Monitor
Behringer
Cerwin-Vega
Electro Voice
HK Audio
KV2 Audio
Peavey
QSC
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти