БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 329  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K12C10
Stagebox 12/0, Metalbox with handle, 10 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL K20 C15 16/4 15m
Adam Hall Cables K 20 C 15 - Stage Box 16/4 15 m

This Stagebox System won't beat up your budget!!!

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K20C30 SatgeBox
Stagebox 16/4, Metalbox with handle, 30 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K20C33P
Pro Multicore 16 / 4 - 33 Meter.

Strong and ergonomic trapezium housing, ultra compact and space saving, metal sockets and plugs with number code, flexible and rugged multicore.

ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K28C30
Stagebox sistem,vrlo povoljne cijene. 24 ulaza, 4 povrata multikor. Dužina 30 metara.
ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K28C30D
Stagebox 24/4 (24In, 4 Returns), on cable drum, 30 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 35.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K3L8MF0300
Eight-pair studio loom or subcore for stages with moderate stresses, featuring eight Adam Hall XLR plugs on each end. Individually numbered with printed numbers on the sleeve.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL K3L8MF0500
ADAM HALL K3L8MF0500 | 5M 8xXLR MALE / 8xXLR FEMALE MULTICORE CABLE

Eight-pair studio loom or subcore for stages with moderate stresses, featuring eight Adam Hall XLR plugs on each end. Individually numbered with printed numbers on the sleeve.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K8C10
Stagebox sistem - multikor kabl, vrlo povoljne cijene. 8 kanala - ulaza. Dužina 10 metara.
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall K8C15P
Osam kanalni Stagebox iz pro serije dužine 15m.
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
Adam Hall KMCO5XFM8
8- channel Stereo Loom 8 x XLR male / 8 x XLR female 5 m
ЦЕНА: 2.950 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL SLED 1
ADAM HALL SLED 1 | XLR GOOSENECK LIGHT WITH 4 LEDS

The SLED 1 ULTRA XLR 3 is a matt black gooseneck light with 4 extra bright white COB LEDs and 3-pin male XLR plug that works on dedicated 12 volt task light connectors and 48 volt phantom powered mic inputs. The 300 mm gooseneck is easily flexible yet stays put where you bend it, the power switch is conveniently located on top of the lamp.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG B29 L
AKG B29L napajanje i mini-mixer namijenjen AKG Micro Mic III seriji mikrofona s mini XLR konektorom.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG WMS 40 MINI Instrument set ISM 3

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive CDM32
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are different sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive CDM48
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are different sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive CDM64
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are different sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DM32
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are 3 sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and differ only in the number of analogue I/O. All models can work with the full 128 channels by adding DX expanders or patching digital sources.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DM48
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are 3 sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and differ only in the number of analogue I/O. All models can work with the full 128 channels by adding DX expanders or patching digital sources.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DM64
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are 3 sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and differ only in the number of analogue I/O. All models can work with the full 128 channels by adding DX expanders or patching digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DX32
The DX32 Expander adds remote, modular I/O to a dLive system. It provides 4x 8 channel slots to fit a selection of analogue or digital I/O. Up to 2 DX32 Expanders can be connected to the MixRack, and a further DX32 can be connected to the Surface.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH DM0
At just 4U, DM0 is the most compact dLive MixRack and is targeted at distributed audio scenarios and digital splits. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It can be controlled with a dLive Surface, using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

All dLive MixRacks feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH IP 8
dLive Remote Controller
IP8 is a next generation remote controller for dLive, ideal for many install applications and greatly enhancing the system’s flexibility in live sound.

It interfaces with the dLive mixing system via standard TCP/IP Network connections and can be networked with other controllers, computers and third party devices using a standard Ethernet infrastructure.

The IP8 controls and functions are programmed using a dLive Surface or dLive Director software for PC/Mac, and can suit a number of applications including:SURFACELESS MIXING
Teamed up with a dLive MixRack and a laptop running Director software, IP8 is ideal for adding hands-on control to an ultra-compact dLive setup, such as a monitor rig for fly-in dates.SURFACE EXTENDER
The sound engineer can make use of all fader strips on a dLive Surface to control Input channels, and set up a ‘sidecar’ IP8 to control master levels.INSTALLATION
The installer or system integrator can configure the IP8 to provide the degree of control needed by the day to day operator, for example the levels of microphones and music sources in a room.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH IP6
IP6
Remote Controller
IP6 is a next generation remote controller for dLive, ideal for many install applications and greatly enhancing the system’s flexibility in live sound.

It interfaces with the dLive mixing system via standard TCP/IP Network connections and can be networked with other controllers, computers and third party devices using a standard Ethernet infrastructure.

The IP6 controls and functions are programmed using a dLive Surface or dLive Director software for PC/Mac, and can suit a number of applications including:PERSONAL MONITORING
The IP6 can be configured to control the Send levels, Pans and assignments of multiple channels to a specific mix on the dLive, e.g. for wireless IEM use, giving musicians the freedom to control their own monitor sound.INSTALLATION
The installer or system integrator can configure the IP6 to provide the degree of control needed by the day to day operator, for example the levels of microphones and music sources in a room.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Led Lamp PX
Lampa namijenjan PX seriji. LED.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath LED lamp SX18
LED lampa s 18” 4-pin XLR ulazom i ugrađenim dimmerom. Savitljiva i podesiva.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH MPS16
MPS16 is the touring grade power supply for dLive S Class Surfaces and MixRacks, and the DX32 modular expander.

Two MPS16 supplies can be fitted to an S Class Surface, MixRack or DX32 expander to provide dual redundancy plus the ability to “hot-swap” supplies during use with no interruption to the audio.

Weighing in at only 1.27kg the MPS16 is lightweight enough for two to be used in the DM MixRack of a compact dLive Wings system providing additional peace of mind without significantly adding to the weight of the system.

Working in a theatre or studio environment? The fanless design ensures that noise levels remain constant whether you’re running a single MPS16 or a dual-redundant pair.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS
ALPINE PARTYPLUG | EARPLUGS TRANSPARENT
ALPINEACOUSTICFILTERS™ – NO MORE RINGING IN YOUR EARS
The high quality acoustic filters in PartyPlugs hearing protection reduce the volume of music to a safe level, like turning down the volume button. Your music experience as well as the sound quality of the music remains excellent. Naturally, you can keep talking to your friends. By wearing PartyPlug earplugs when you go out, you prevent that irritating high pitch noise in your ears. Besides, the earplugs are barely visible thanks to the unique transparent filters.


ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR-PRO6 professional doubledoor Rack
Profesionalni rack za audio i rasvjetne komponente
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR-PRO8 professional doubledoor Rack
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente.
ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR2 Doubledoorrack 19 2 RMS
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente s dvije visine.


ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR3 Doubledoorrack 19 3 RMS
DDR3 Doubledoorrack 19" 3 RMS

Profesionalni l L-rack za audio i rasvjetne komponente

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Case
Kofer za 12 mikrofona i pribor. Odlična zaštita pri transportu i spremanju. Napravljen s metalik crnim aluminijskim finishem.
ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand High ECO-MS1
Stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand Small
Мал микрофонски сталак прилагоден за озвучување на бас тапан, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AMERICAN DJ 2XLR F / 2JACK Stereo 3m cable
Adapter cable 2x XLR female to 2x jack stereo 3m
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ EZ Bubbles II
The American DJ EZ Bubbles II in the perfect solution for anyone that wants to create a fun or artistic effect on stage or at a performance.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-1
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-2
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ SPS-1A
AMERICAN AUDIO SPS-1A aluminijski srebrni stalak za zvučne kutije
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ SPS-1B
AMERICAN AUDIO SPS-1B aluminijski crni stalak za zvučne kutije
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ 2xRCA/2xRCA cable 3m
Pre assembled RCA cable 3m
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 3m
Accu Cable 3m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 5m
Accu Cable 5m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ MB1
Useful bag for everybody who has to transport microphone stands.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASKL-BL
L nosač zvučnika namijenjen MASK 4 i MASK 6 zvučnicima. U paketu par.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASKL-W
L nosač zvučnika namijenjen MASK 4 i MASK 6 zvučnicima. U paketu par.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASKV-BL
V nosač namijenjen zvučnicima MASK4 i MASK6. Jedan komad u kutiji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASKV-W
V nosač namijenjen zvučnicima MASK4 ili MASK6. Jedan komad u kutiji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASKW-BL
W nosač namijenjen zvučnicima MASK4 ili MASK6. Jedan komad u kutiji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MASKW-W
W nosač namijenjen zvučnicima MASK4 ili MASK6. Jedan komad u kutiji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic BOX-4AL
Aluminijski stalak za zvučnik sa nevjerovatno velikim rasponom (od 1320-2070mm) i malom težinom (2.90kg). Nosivost stalka je 40kg.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic HAT
Pepeljara koja se jednostavno montira na stalak. Središnji dio pepeljare se jednostavno vadi i prazni bez komletne demontaže. Težina 0.20kg
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic HGL
Držač za čašu koji jednostavno montirate na mikrofonski stalak.Težak samo 0.2kg.
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic KB-D4
Stalak za note koji se dodaje na stalak za klavijature težine 2,50kg i dimenzija 320x480mm.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic L-2 Laptop Stand
A universal stand for a laptop and a projector featuring height adjustment as well as a 7-step tilt angle and footing width adjustment. material
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-10
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i horova sa rvisinom od 3100mm i telskopskom rukom raspona od 1300 do 2500mm i težinom od 9,10kg.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-5E
Mikrofonski stalak sa rasponom visine od 1050 do 1600mm , dužinom ruke od 740mm i težinom od 2,90kg
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-6A
Ravni stalak za mikrofon sa okrgrulim postoljem 4,30kg težine i rasponom od 880 do 1560mm.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-8E Microphone stand
A high quality microphone stand with an adjustable arm. A magnesium footing and an aluminium arm joint make the stand extremely stable. Professionals' choice.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder
A universal, flexible microphone holder with a 5/8 thread
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-D
Mikrofonska ruka koju kačite na stalak težine od 0,70kg i dužine 740mm.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC5C
Stalak za mikrofon dobrih performansi i dobre cijene.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS-1 Microphone stand
A stable conference microphone stand with detachable legs.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS-3 Microphone stand
A compact-size, conference microphone stand, easy to assembly, requires little space when transported.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-4 Music Stand
A high quality, professional music stand mounted on a metal tripod, featuring stepless height adjustment and a folded top made of steel
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-5AL
РАСПРОДАДЕНО

Dirigentski stalak za note sa tri ploče i rasponom visine od 800 go 1300mm , a zahvaljujući kombinaciji čelika i aluminijuma težina je 3,8kg.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-D
Aluminiumski dodatak za mikrofonski stalak - Notni Pult...

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-L1
LED lampa sa štipaljkom .Napaja se sa tri AAA baterije.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic SAT-3T
Sub/Satelit šika sa navojem i mogućnošću podešavanja visine (78-118cm) .Težina je 1,80kg , maksimalna nosivost je 30kg.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic W2 Amplifier Stand
Сталак за засилувачи

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor ATC401
Desk stand Solid Black Microphone Stand.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Cable Tester CT100
Kabl tester kontroliran mikroprocesorom

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EPS500MP3
All-in-one PA System with 6-channel, 500W Stereo Power Mixer and 2 x 2-way, 8" Passive Speakers
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europort EPA40
Ultrakompaktni prijenosni PA sistem s čak 20 Watt-i glasnoće. Vrlo pogodan za ulične svirače, govornike, te razne prigode, zbog svojeg neovisnog napajanja, prenosivosti i fleksibilnosti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT PPA2000BT
2000W 8-Channel Portable PA System with Bluetooth Wireless
ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MICROPOWER PS400
Ultra-Compact Phantom Power Supply
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER MS800
8-in/16-out Microphone Splitter
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER P2
In-ear Monitor Powered Amplifer with XLR/TRS Combo Input and 3.5mm TRS Headphone Output
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER POWERPLAY P16M
BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU HSB Power Adapter
All-Country DC 9 V / 1.7 A Power Adapter with Daisy-Chain Connectors, Jumper Cables and All-Country Mains Adapters
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER PSU10 POWER SUPLY
This product is a replacement power supply for the Behringer DSP110 and FBQ100
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU3-UL
Power supply for small format Behringer mixers.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU6-EU
Replacement power supply for several of Behringer's mixers.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI BOX DI-100
Aktivni binski direkt box.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI DI20
Dvokanalni aktivni binski direkt box / spliter.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI DI400P
Pasivni direktni DI box
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI DI600P
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 29 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Pasivni direktni DI box.

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI Pro DI4000
Profesionalni aktivni četvorokanalni direkt box.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-DI Pro DI800
Profesionalna 8 kanalna direkt box za binu ili studio s brojnim mogućnostima.
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-G GI100
Ekstremno autentičan simulator zvučnih kutija s prekidačem.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer WB212 Mounting Bracket for B212XL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.900,oo ден

Use this metal wall-mounting speaker bracket to fix your Behringer EUROLIVE B212XL PA speakers to the wall in your recording studio or venue.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.900,oo ден

Use this metal wall-mounting bracket to fix your EUROLIVE B215XL PA speakers to the wall in your recording studio or venue. It provides you with the flexibility to swivel the speaker in any desired direction.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-LIVE
Expansion Card for 32-channel Live Recording/Playback on SD/SDHC Cards and USB Audio/MIDI Interfaces
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX Control 1 USB
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
12.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.300,oo ден


High-End Studio Control and Communication Center with USB Audio Interface

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
EHRINGER CT200 CABLE TESTER
EHRINGER CT200 | MICROPROCESSOR CONTROLLED 8 IN 1 CABLE TESTER

Behringer's CT200 cable tester is an absolute must-have in your studio or live-sound toolbox. This super-affordable 8-in-1 cable tester lets you diagnose common problems in a wide range of cable types. On the audio side, the CT200 lets you check for faults and shorts in cables with XLR, speakON, 1/4" and 1/8" TRS, and RCA connectors

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco LL100
Led lampa za muzičke stalke sa 10 super svijetlih LEDerica, podesive na dva nivoa svjetline.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PN90XLN Speaker Stand
BESPECO PN90XLN Pneumatic speaker stand with aluminium tube structure 35 x 1,5 mm and steel legs 35 x 1,2 mm.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PT600FM Microphone Cable 6m
Assembled microphone cable realized with metal cannon and shielded 7 mm. cable. Available in black. Length mt. 6.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PYMAC600 XLRF-TS
Assembled microphone cable realized with rubber mono jack, metal female cannon and shielded 5 mm. cable. Available in the colors black, red and blue. Length mt. 6.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco RCJJ200 2rca-2TS
Assembled audio cable with two RCA connectors and two mono metal jacks gold tip. Flat shielded cable. Length mt. 2. Available in black.
ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SH80N x2 SPEAKER STAND w BAG
Pair of speaker stands. Metal safety pin for the height adjustment. Made of steel and inclusive of carry bag. Black color.
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SK102/4P Female Speaker Connector
4 pole female speaker connector. Plastic body, security block system and rubber cable guide.
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SL2R180 1,8m
Bespeco 2 1/4" Mono Jack to 2 RCA Interlink Cable (Black/Orange)
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SL2R300 3m
Bespeco 2 RCA Male to 2 RCA Male Audio Cable (Black/Orange, 6')
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLFM450 Silos 4.5m
Professional Microphone Cable realized with moulded cannon connectors and 6 mm. shielded cable.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLFM600 Silos 6m
Bespeco SLFM600 Silos Series XLR-XLR Pro Microphone Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLFM900 Silos 9m
Bespeco SLFM900 Silos Series XLR-XLR Pro Microphone Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJF600
Jack Mono / XLR 3 Pole Female 6m
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJJ300 Instrument Cable
Silos Series Professional Instrument Cable 300cm, Mono Straight Jack to Mono Straight Jack.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJJ600 Instrument Cable 6m
Silos Series Professional Instrument Cable 6m, Mono Straight Jack to Mono Straight Jack.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLJM600 6m
Bespeco SLJM600 Jack Mono / XLR 3 Pole Male (6 mtr)
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLSM600
Bespeco SLSM600 Jack Stereo / XLR 3 Pole Male (6 Mtr)
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLY2JR180
Bespeco 2 1/4" Mono Jack to 2 RCA Interlink Cable (Black/Orange, 15')
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLY2JR300 2pin/2jack mono cable 3m
Аудио кабли за поврзување на музички уреди и инструменти.
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SLYMSR180 Audio Cable 1,8m
Аудио кабел.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco TT450 4.5m
The TT450 is an assembled instrument cable with 6,3 mm mono metal jack, cable diameter 7 mm. Available black color. Length mt. 4,5.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco TT600P 6m
Assembled instrument cable with 6,3 mm mono metal jack and 6,3 mm mono metal jack 90°, cable diameter 7 mm. Available black color. Length mt. 6.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco XLR3FXN 3 Pole Female XLR
Profesionalni ženski 3-polni "cannon" XLR priključak. Crno metalno tijelo, sistem za pričvršćivanje priključka i gumeni dio za kabel.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR TONE LINK BLUETOOTH RECIEVER
Bluetooth Audio Receiver with 2 Channels and Li-battery
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     dbx
dbx db10 Di box passiv
Pasivni Di Box u jakom metalnom kućištu, sa Neutrik XLR pozlaćenim konektorima, kromiranim prekidačima, DBX transformer tehnologijom, trostupanjskim Pad prekidačem (0/20/40 dB), Flat/Filter prekidačem, mogućnošću rada na 18-48 Volt fantomskom napajanju, zelenim LED indikatorom, prekidačem za polaritet i prekidačem za uzemljenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > dbx
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     dbx
dbx db12 Di box activ
Aktivni Di Box u jakom metalnom kućištu, sa Neutrik XLR pozlaćenim konektorima, kromiranim prekidačima, DBX transformer tehnologijom, trostupanjskim Pad prekidačem (0/20/40 dB), Flat/Filter prekidačem, mogućnošću rada na 18-48 Volt fantomskom napajanju, zelenim LED indikatorom, prekidačem za polaritet i prekidačem za uzemljenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > dbx
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 6046 MONO JACK CABLE 6m

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 6048 MONO JACK CABLE 3m

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman PL-PLUS CE
The Classic Series from Furman brings together superior protection and outstanding performance in a sturdy, rack-mountable design. The Classic Series features Furman’s revolutionary Series Multi-Stage Protection (SMP), Linear Filtering Technology (LiFT), and Extreme Voltage Shutdown (EVS). Together, these technologies comprise what is, without question, one of the world's most advanced and comprehensive transient voltage surge supressors.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman AC-210 A E
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


The most widely recognized and trusted name in AC power conditioning is proud to introduce the AC-210AE compact power conditioner featuring Furman’s revolutionary SMP technology.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman M-10x E
Furman's range of power conditioners offer protection against abnormal power circuit conditions. The Classic series are the original Furman range but updated with features to suit the European market. The Merit series provide more basic protection, at a lower price. All units are housed in 1U rack-mounting enclosures.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman P-1400 AR E
Vrhunski korektor/stabilizator napona u rack formatu. Pegla ulaznih od177V do280V u stabilni napon na 230V . Maximalna snaga 6A…VRIJEME REAKCIJE JE 1 nanosekunda !!! Zvuci nevjerovatno,ali u tome I jeste kvaka –))
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Furman
Furman PL-8C E
Stabilizator napona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Furman
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 3m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 6m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 3m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 6m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Music Stand
Нотен пулт.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Orchestra Music Stand
Solid Orchestra Music Stand, Black.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX MICROPHONE STAND BLACK
Medium weight
Stowable feet
Metal base
Inclination adjustable via gear segment system
Base Radius 35 cm
Extendable boom 61 - 100 cm
Height adjustable 98 - 173 cm
Weight approx. 2,4 kg

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE 1,5m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE

ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Mic Boom Stand
Heavy duty Microphone Stand
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA Multicore Cable - XLR 10m
Multicore cable 16 mm
Complete cable screened
Colour coding
8 x XLR male plugs
8 x XLR female plugs

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO MIKROFON CABEL 3m
XLR(f) - 6,3 mm
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO MIKROFON CABEL 6m
XLR(f) - 6,3 mm
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO SYMMETRIC AUDIO CONNECT
1x 6,3 mm - 1x XLR (m)
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Hot Wire Cinch Cable
Hot Wire Basic Line Cinch Cable. High performance cinch cable.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands BS100B
Stalak za note
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands MS631B
Mikrofonski Boom stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands SS400B
Stalak za zvučnike auto sistemom zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ActorDX Bass Cover
Zaštitna navlaka za Aktor-ov DX Bass
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio ActorDX Satelite Cover
Zaštitna navlaka za AKtor-ov DX satelit
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio EF45 Base
The base accommodates the mid/ high units, amp module, and mounting pole.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Elements E210 Cover
HK Audio Elements Protective Cover for E210 Subwoofer
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Elements SOFTBAG
This padded bag accommodates any combination of four mid/ high units or amp modules, for example, three mid/high units and one amp module. You can also easily tuck a speaker pole in the bag.
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio EP1 / EP2 Speaker Poles
Extendable Speaker Poles for HK.
ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio Linear 5 Protective Cover
HK Audio Linear 5 Protective Cover for L SUB 1200 A Subwoofer
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Elements EF45 Bag Case Cover
Protective Bag for EF45 Base
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hughes&Kettner
Hughes&Kettner Red Box 5
Since its late-'80s release, the original Hughes & Kettner Red Box has been the standard tool for capturing the sound of guitar amps without using microphones. The Red Box 5 is the latest version of the award winning industry-standard DI box with speaker simulation, now with new filtering options for small/large housings, modern/vintage speakers, and loose/tight response of the cabinet.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Hughes&Kettner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KEB-2033 Universal Bag
Универзална чанта за сите ваши потреби изработена во фабриката на светски познатата марка KACES.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KGRB-1
Torba u koju će stati sve moguće sitnice koje su neophodne na turnejama...
ЦЕНА: 5.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces XKP-14KB
Kaces XKP14KB
XPress 88-key Keyboard Porter, Large
Practical design with the convenience of wheels. Durable, luggage-grade exterior. Plastic wheel guards.

ЦЕНА: 5.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 115/2 Sheet Music and Document Holder
Držač nota. Pomoću navoja se jednostavno pričvrsti uz stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 11540 Sheet Music and Document Holder
Notni stalak predviđen za ugradnju na mikrofonski.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 11899 Orchestra Music Stand
Orkestralni stalak za note.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 12235 Music Stand Light Starlight
Lampa za osvijetljenje teksta ili nota. Moguća montaža na razne vrste stalaka
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 122e Music Stand Light
Odlično svijetlo. Lagano montiranje. Usmjerenost. Prekidač.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 160/2 Drink Holder
160/2 Držač za čašu ili bocu. Može se staviti na bilo koji stalak do 23 mm promjera. Težina 0,2 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 16015 Ashtray
Pepeljara
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 210/2 Microphone Stand
Industrijski standard za mikrofonski stalak. Praktički vječan. Odlična izrada i stabilnost.
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 210/9 Microphone Stand

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 210/9 Microphone Stand
Klasični mikrofonski stalak-pecaljka profesionalne kvalitete.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21021 Overhead Microphone Stand
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i zborova
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21080 Microphone Stand »Soft-Touch«
Mikrofonski stalak pecaljka s Boom rukom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21100 Boom Arm
Klasična jednodjelna boom ruka.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21311 Carrying Case
Zaštitna vodootporna torba za stalke.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21336 Distance Rod
Šipka za spoj satelita.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21337 Distance Rod
Čelična šipka - nosač zvučnika. Spoj satelita i basa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21338 Distance Rod With Hand Crank
Čelična cijev za konekciju satelita u sistemu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21339 Distance Rod with Hand Crank
Šipka držač za zvučnu kutiju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21348 Distance Rod
Čelična šipka za vezu između satelita.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 214/6 Speaker Stand
World-class aluminijski stalak s duplom bazom. Nosivost do 50 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 214/6 Speaker Stand
Stalak za zvučnike, svjetske klase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21450 Speaker Stand
Stalak za zvučnu kutiju, vrlo jednostavan za sklapanje i rasklapanje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21455 Speaker Stand
Aluminijski stalak za zvučnike.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21485 Speaker Stand
21485 Aluminijski stalak za zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 215 Thread Adapter
Niklovani adapter za lulicu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Lagani stolni nosač mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23770 Microphone »Fishing Pole«
Vrlo dugi (4600 mm) 4-dijelni nosač mikrofona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23800
Stalak za mikrofon. Najčešće korišten od strane tamburaša.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23800 Microphone Holder
Mikrofonski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 240/1 Microphone Arm
Stalak za mikrofon "ruka". Idealan za tamburaše, akustičnu gitaru, sax i ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24030 Mic Holder
Kompaktni stalak za mikrofon, namijenjen ozvučavanju bubnja.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24105 Mounting Fork
Čelična cijevna kombinacija za 2 zvučnika.
Dijameter cijevi je 35 mm.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24180 Speaker Wall Mount
Zidni nosač zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24518 TV Pin
Female thread M10 x 35 mm. Steel, nickel finish, diameter 28/35 mm, L: 215 mm.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 259/1 Microphone Stand
Mikrofonski stalak posebno dizajniran za bas bubanj. Može poslužiti i za ozvučenje pojačala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 27105 Microphone stand
Mikrofonski stalak visokih perfomansi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28075 Mixer Stand
28075 Stalak za miksetu ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28101 Monitor Stand
Perfektan stalak za monitor ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28200 Rack Wagon
Pokretni rack velike fleksibilnosti u studiju i Live situacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 40900 Rack Desk Stand
Stolni Rack stalak s osam standardnih utora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 42040 Mikser Stand
Držač miks pulta aluminijske konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 48260 R
19" Rack pomični s 16 HE.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85055 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: 180 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 85060 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klark Teknik
Klark Teknik DN100 Stage Di box
Бински Di Box со ВРВЕН КВАЛИТЕТ!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klark Teknik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AS-EX20300
Produžni kabl za slušalice stereo, dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AY 1-01
Insert kabl dužine 1 metar.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz AY 1-03
Insert kabl dužine 3 metra.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 FP1-01
Kabl konvertor - dužine 1 metar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 FP1-03
Kabl konvertor - dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 MP1-01
Kompaktni kabl konvertor - dužine 1 metar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 MP1-03
Kompaktni kabl konvertor - dužine 3 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz B2 Patchord
Profesionalni kabl dužine 3 metra s jedne strane 3-polni XLR, a s druge 1/4 stereo banana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz FOHTT03
OPtički kabl za ADAT™ i S/PDIF transfer dužine 3 metra.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz GY107 LaGrange
Najbolji gitarski kabl na tržištu. S dvostrukim omotačem vrlo niskog otpora. Nema šuma, nema bruma, popravlja zvuk!
ЦЕНА: 80 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 03PPSW
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 3m
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 03PR
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 3m
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 06PPSW
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 6m
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IKN 06PR
Klotz инструментален кабел-моно со Neutrik® џекови. 6m
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY-106SW
Fleksibilni instrumentalni kabl s PVC ovojnicom
ЦЕНА: 70 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY104 Unbalanced Patch Cable

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY205 Stereo Patch Cable
Klotz IY205 Stereo Patch Cable
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LSCF425SW
Visoko fleksibilni kabl s PVC ovojnicom 4 x 2.5 mm².
ЦЕНА: 160 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LY215
TSW kabl
ЦЕНА: 70 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LY215P
Zvučnički kabl
ЦЕНА: 40 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz LY225T
Profesionalni 2 zona zvučnički kabl, konstruiran sa ultra fleksibilnom PVC ovojnicom 2x2,5 m2.
ЦЕНА: 120 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
KLOTZ M1K1FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM10500 | 5M MICROPHONE CABLE
KLOTZ M1FM1 N0500 | 5M MICROPHONE CABLE BLACK
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X01
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 1 metra. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X03
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 3 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X05
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 5 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.
ЦЕНА: 1.250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X075
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 7.5 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.
ЦЕНА: 1.450 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MB1-X10
Vrhunski mikrofonski kabl dužine 10 metara. Idealan za studijske instalacije ili svakodnevnu upotrebu na bini.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MC2000
Profesionalni mikrofonski kabl.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MC5000
Profesionalni mikrofonski kabl
ЦЕНА: 130 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-010
Profesionalni Midi kabl dužine 1 metar s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-030
Profesionalni Midi kabl dužine 3 metra s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-060
Profesionalni Midi kabl dužine 6 metra s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MID-090
Profesionalni Midi kabl dužine 9 metara s pozlaćenim pinovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY204
Simetrični patch kabl
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY206 Green
Klotz MY206 Green 2 Core 6 mm Professional Microphone Cable. 100 m Reel
ЦЕНА: 105 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz MY206SW
Profesionalni balansirani mikrofonski kabl s PVC ovojnicom i ekstremne fleksibilnosti.
ЦЕНА: 110 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz PW16 Multicore Cable
Multikor kabal (16 kanala)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz PW8 Multicore Cable
Multikor kabel (8 Kanala)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz SPDIF 2,0
Profesionalni SPDIF kabl dužine 2 metra.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz TP414
Twin Patch kabl s PVC omotačem.
ЦЕНА: 120 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz Vintage 59er 3m
Now our '59 Vintage Guitar Cable can be used by instrumentalists that prefer angled connectors – useful to secure the cable behind a guitar strap, or prevent cables bending and kinking when things hot up on stage. The cable features a textile jacket as a visual celebration of the golden years of music, yet conceals state-of-the-art technology.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz Vintage 59er 4.5m
Now our '59 Vintage Guitar Cable can be used by instrumentalists that prefer angled connectors – useful to secure the cable behind a guitar strap, or prevent cables bending and kinking when things hot up on stage. The cable features a textile jacket as a visual celebration of the golden years of music, yet conceals state-of-the-art technology.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0 Cover
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 1.0 zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0 Horizontal Bracket
Horizontalna konzola - nosač kutije KV2 Audio ES 1.0 .
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0 Vertical Bracket
Vertikalna konzola - nosač KV2 Audio ES 1.0 zvučne kutije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.5 Cover
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 1.5 zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.8 Cover with Cart
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 1.8 zvučnike sa novim magnetnim ES Cart.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.5 Cover
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 2.5 zvučnike sa novim magnetnim ES Cart.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio ES Cover 1.8 - 2.5 - 2.6
Navlaka za KV2 audio ES 1.8 zvučnu kutiju
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio MH120 6pin 12 8
Šest pinski kabl dužine 12 metara namijenjen spajanju KV2 sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 6-core cables
Kabl EP6 dužine 12 metara / 6 pinski namijenjen spajanju VHD sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 cover
Vrlo čvrsta navlaka za zaštitu VHD 2.0 kabineta prilikom transporta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD Fly Clip
12" kabl s Fly Clip-om za osiguranje VHD kabineta od ostalih i za Fly Bar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD Flybar
FlyBar za jedan ili nekoliko VHD kabineta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD SUB 4-core cables
Kabl dužine 4 metra / 4 pinski namijenjen spajanju VHD sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD SUB 4-core cables 1,5
Kabl dužine 1,5 metra / 4 pinski namijenjen spajanju VHD sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD sub cover 01
Vrlo čvrsta navlaka za zaštitu VHD 4.18 ili 2.15 sub-a prilikom transporta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio Wheel Kit
Wheel kit for Kv2 carts.

Contains four (4) heavy-duty blue castor wheels.

Required for all carts.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Relay G90 Wireless
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 590 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
24.900,oo ден


300-foot range; 12 user-selectable channels. Broadcasts in the 2.4GHz band: optimal for guitar wireless. EQ settings match the sound of a guitar cable.

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mackie
Mackie TH15A Bag
The Black Canvas Bag from Mackie is designed to fit the TH-15A speaker.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Mackie
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3FP-1
3 pole female receptacle, solder contacts, Nickel housing, silver contacts
ЦЕНА: 150 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3FX
3 pola ženski cable connector,
Nickel housing, silver contacts

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3FXS XLR Female with On-Off Switch
The NC3FXS cable connector features a noiseless ON-OFF switch, short-circuiting contacts 2 & 3. For use with a microphone without switch.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3MP
3 pole male receptacle,
solder contacts, Nickel housing, silver contacts

ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NC3MX
3 pola muški cable connector,
Nickel housing, silver contacts

ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL2FC
Speakon - 2 pole cable connector, quick lock, integrated chuck type strain relief for cables 6(...)
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL2FX
2 pole cable connector, chuck type strain relief
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4FC
Speakon 4 pole cable connector, chuck type strain relief
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4FX
4 pole cable connector, chuck type strain relief, dark grey bushing
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4MD-H
4 pole chassis connector, grey D-size flange, self tapping screw holes (A-screw), horizontal P(...)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NL4MP
4 pole chassis connector, black D-size flange, countersunk thru holes, 3/16" flat tabs
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP2C
Mono Jack 1/4" professional phone plug, Nickel housing
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP2RC
Kutni Jack mono
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neutrik
Neutrik NP3C
Stereo Jack

1/4" professional phone plug, Nickel housing, Nickel contacts

ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neutrik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A107
Dodatna ruka za mikrofon, namijenjena montaži na mikrofonske stalke A serije!
Manje gužve na podu...

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A114
Stolni mikrofonski stalak sa teškim postoljem i čvrstom teleskopskom rukom. Pogodan za sve aplikacije u kojima govornik sjedi...
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A300
Klasični mikrofonski stalak masivne izrade, povoljne cijene.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A497
Tronožni stalak za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A498
Mikrofonski stalak za pjevače. Bez zgloba - sa okruglom osnovom!
Neophodan rekvizit za rok zvijezde!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok A85
Veliki overhead stalak za mikrofon! Idealan za studijsku upotrebu ili velike live hepeninge!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok BS300
QuikLok BS300 Near-Field monitorski/zvučnički stalak
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok BS313
Mali stalak za kombo pojačala. Podiže kombo od zemlje i drži pod željenim nagibom u najboljoj poziciji za monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP890
Držač za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP892
Držač za mikrofon - mali
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MS303
Stalak za note
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MS307
Držač lampe
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok QL30
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 1.700,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.300,oo ден

wallmount speaker holder

ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok QL95
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 3.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.500,oo ден

The Powerdrive WHU35 tilting spigot bracket is designed for bottom-mounting speakers that accept a 35mm spigot and weigh up to 40Kg.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok QLX4
Telescopic Mic Boom Arm
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok S203
Adjustable/Double Ended Subwoofer Speaker Pole
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok SP180
Deluxe stalak za zvučnike - srebrni. Ugrađena pneumatika, koja omogućava lakše spuštanje zvučnika. Superiorni air-cushion dizajn.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok SP180 Black
Stalak za zvučnik - crni
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok T9
“X” stalak za klavijature.

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Dead Wombat Blimp Windscreen
Details
The DeadWombat windshield is designed for minimising wind noise when recording in high wind conditions using the RODE Blimp.

Its artificial fur is specially designed so as to minimise wind noise while remaining acoustically transparent.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon-5
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon1
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon2
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
Konverzija na mini stereo jack.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon3
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon4
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon6
The RØDE MiConTM connector system provides seamless integration between the RØDE HS1 headset,PinMic and Lavalier microphones and a wide range of wireless systems.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VC-1
RODE VC1 3.5mm Stereo Extension Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE WS6 Windshield
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The RØDE WS6 Deluxe Windshield is an easy to use high-performance windshield for shotgun microphones.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A27M Stereo Microphone Adapter
Stereo microphone adapter designed to hold two microphones in selectable positions for stereo broadcasting, recording or sound reinforcement.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A50D
Drum Microphone Mount
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A56D Drum Mount
Drum Microphone Mount : Live, or in the studio, this universal clamp can be mounted virtually anywhere, including drum rims and racks, microphone stands, and cymbal stands.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A58WS Zastita
Zaštitna spužvica za SM48, SM58, Beta 58A, 565SD ili slične mikrofone...
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2
Latest and greatest Shure Digital Wireless Microphone System.
ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PS21E
power supply 230V
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure RK143G Grill for SM58
Originalna rezervna mreza-kapa za Shure sm58
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SLX4
Prijemnik sa automatskim podešavanjem radne frekvencije.
ЦЕНА: 26.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WA302 cable
The Shure WA302 cable provides a high-quality wireless connection to your instrument!
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WA304 Instrument Cable
Shure instrument cable is 25-1/2", with 4-pin mini connector (TA4F) and right-angle 1/4" connector.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio CT2 Cable Tester
Kabl tester s 6 pozicija rotirajućim selektorom.
ЦЕНА: 2.450 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Strukture
Strukture Round Base Mic Stand
Our round base mic stands are created from heavy duty steel, and crafted to provide unmatched stability and storage efficiency. These mic stands feature a floating stem and open base, allowing several stands to be stacked on top of each other without disassembly.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Strukture
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Nova System Gig Bag
Great high-quality Gig Bag for TC Electronic Nova System!
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Switch-3 Foot Pedal
Trostruki prekidač za produkte Helicon-a.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
Tascam CD-VT2
Portabl CD Music/Vocal trener (kompaktniji od CD-VT1MKII)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Tascam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon Mic Mechanic 2
Vocal Effects Pedal with Reverb, Delay, Pitch Correction, and Adaptive Tone

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10700,oo ден

ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon VoiceSolo FX150
Loud and Clear-Outstanding Vocals, Tone and Reverb-It’s All in The Mix-No Assembly Required-Not Just for Vocals.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom HS-1
Hot/Cold Shoe Mount Adapter To 1/4"
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
rows: 58
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Bespeco   
.
  Bespeco PT600FM Microphone Cable 6m  
  Bespeco PT600FM Microphone Cable 6m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL  
  Behringer WB215 Mounting Bracket for EUROLIVE B215XL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok QL30  
  Behringer Ultra-DI DI20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI DI20  
  Behringer Ultra-DI DI20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco SLFM450 Silos 4.5m  
  Bespeco SLFM450 Silos 4.5m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM1000  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  König & Meyer  
.
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI Pro DI4000  
  Behringer Ultra-DI Pro DI4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
Adam Hall
AKG
Allen&Heath
Alpine Music Safe Pro
American Audio
American DJ
Apart
Athletic
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
Blackstar
dbx
Ernie Ball Strings
Furman
Gewa
Hercules Stands
HK Audio
Hughes & Kettner
Kaces
König & Meyer
Klark Teknik
Klotz
KV2 Audio
LINE6
Mackie
Neutrik
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
Strukture
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти