БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Ефекти и Педали

 
   
   
  Вкупно Производи: 17  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
DIGITECH OBSCURA STEREO DELAY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
9.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.800,oo денThe Digitech Obscura Guitar Effects Pedal is a guitar effects pedal, featuring an altered delay. The Obscura Altered Delay from DigiTech allows you to turn your delays upside down and inside out. The Obscura’s four delay types can be darkened, degraded and distorted on the fly with the stacked Tone and Degrade controls. Combine these controls with the Obscura’s Repeat/Hold feature and lose yourself in long, trippy, gurgling repeats or backwards-manipulated sonic mayhem.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
DIGITECH TRIO BAND CREATOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.500,oo ден


The Digitech TRIO Band Creator Guitar Effects Pedal is your own band inside a guitar pedal.
The TRIO Band Creator has been uniquely designed to listen to your guitar playing and within a few bars will create the perfect drum beat loop and bass line to accompany your playing.
Just plug your guitar into the TRIO, press the footswitch to teach TRIO your chord sequence and rhythm, then press the footswitch again to start playing with your own personal band.

ЦЕНА: 7.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
DIGITECH TRIO+ BAND CREATOR
DIGITECH TRIO+ BAND CREATOR| LOOPER GUITAR EFFECTS PEDAL

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 17.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
15.700,oo ден


The Digitech Trio Looper new for 2016 is an innovative practice pedal ideal for songwriters and budding musicians offering instant and intelligent grooves that respond to your playing.
The TRIO listens to the way you play and automatically generates bass and drum parts that match your song. Just plug your guitar into TRIO, press the footswitch to teach TRIO your chords and rhythm, then press the footswitch again to start playing with your own personal band!
The TRIO provides seven music genres to choose from including: Blues, Pop, Alternative Rock, Rock, Country, R&B, and Jazz. Up to twelve song styles are available for each genre and you can select between 3/4 and 4/4 time signatures.

ЦЕНА: 15.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DOD
DOD MEATBOX SUBSYNTH
The DOD Meatbox Bass Guitar Effects Pedal is a bass guitar effects pedal, featuring a sub synth, with an interactive EQ and tone sculpting, true bypass, and a lightweight aluminium chassis. Answering the call of low frequency freaks everywhere, the DOD Meatbox (2015) is an updated take on the cult favourite Meatbox from the ‘90s. As a bass subharmonic synthesizer and low-end enhancer, the Meatbox can produce a range of sounds from a slight thickening to a full-on, low-end assault! Use the Meatbox on bass guitars, extended-range guitars, synths, even drum machines and push all the air out of any room

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DOD
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE
ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE | GUITAR AND KEYBOARD EFFECTS PEDAL

Transforms the tone of a guitar into that of a classic organ.
The C9 Organ Machine springboards off the revolutionary B9 to mine another rich vein of classic gold and provide players with nine more definitive organ and keyboard sounds. The C9 will transform your instrument into a convincing full body, electric organ or vintage electronic keyboard. For each preset chosen, it also provides precise control over important elements of that sound's sonic fingerprint like percussive click, modulation, attack/sustain, drawbar setting or high frequency content. Blend your dry signal to create beautiful layers. This pedal can also be used with keyboards.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX DELUXE BIG MUFF PI
ELECTRO HARMONIX DELUXE BIG MUFF PI | FUZZ PEDAL WITH MID-SHIFT
Fuzz lovers have gravitated toward the Big Muff for over four decades. It's been heard on countless records, and is renowned for its gnarly edge and nearly endless sustain. The electro-harmonix Deluxe Big Muff Pi fuzz pedal re-imagines this classic, packing it full of everything that made the original so awesome while adding new features to take the classic to new heights. Leading the charge of add-ons is a footswitchable Mids section, letting you instantly cut through the mix. Better yet, the Mids section is sweepable via an expression pedal, so you can conjure fuzzy wah-style sounds with ease. The Deluxe Big Muff Pi is an incredibly flexible fuzz!

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL
ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL

The Wailer Wah features the great sound and tone of the award winning Crying Tone Wah in a rugged, lightweight pedal and with a traditional rack and pinion style operating mechanism. It’s also extremely affordable.

ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Orange
ORANGE MC-FSI 1 FOOT SWITCH
Orange MC-FS1 Single Button Footswitch Overview

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Orange
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch
For use with TransTube® Bandit®/DeltaBlues™/Supreme™ Head/Ecoustic® 112/Mark™ VIII Footswitch,

Bandit®65/75/80/112, Special 112/130/150, Studio Pro®112, Envoy®110, Bravo®112, Classic®30 Head, Classic 30/112, Classic®50 Head, Classic 50/212, Classic 50/410 Classic®100 Head, TransTube®Envoy®, Protege™,Tour™ TNT® 115 Combo & Headliner™ Bass Amp Head

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs
For use with ValveKing® and Windsor™, 6505® Head and 6505® 112 Combo
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC ECHOBRAIN
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo ден
TC ELECTRONIC ECHOBRAIN | ANALOGUE BUCKET-BRIGADE DELAY PEDAL

The TC Electronic Echobrain Analogue Bucket-Brigade Delay Pedal is a delay pedal featuring an all-analogue bucket brigade circuit with a compact design and top-mounted jacks. The classic all-analogue bucket brigade design, means this compact delay pedal can deliver warm echoes and strong runaway delays. This circuit also gives you up to 300ms of delay time. At a lower delay time setting your echoes will be pristine and punchy, but the longer it is, the more you'll discover a natural high-end roll-off that represents a great analogue echo.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC HELIX PHASER
The TC Electronic Helix Phaser Guitar Effects Pedal gives you all the classic phaser sounds straight out of the box. From massive sonic bends to subtle sweeps. It features TC Electronic's TonePrint which allows you to design your very own pedal, making the Helix Phaser a very versatile pedal.
The Phaser effect has been used by tons of guitarists over the years. With its easy to use and broad set of controls, the Helix Phaser allows you to dial in everything from bright vintage sounding Gilmore swirls, to modern phaser tones heard in Smashing Pumpkins and Radiohead. With True Bypass and Analogue-Dry-Through added to the mix, you have your new favourite sonic pedal.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic HyperGravity Compressor
Compressor Pedal with TonePrint
A TonePrint Compressor!
Add classic and modern compressors to your pedalboard with the TC Electronic HyperGravity Compressor pedal. The HyperGravity uses a highly advanced multiband dynamics algorithm from TC Electronic's System 6000, which has been the preferred dynamics tool for top producers for over 10 years. Choose between three compression tones including the ultra-transparent Spectra setting, the classic tight squash Vintage setting, or a customized TonePrint. Get the compressor sounds you want with

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.700,oo ден


The TC Electronic Mimiq Doubler pedal is a new doubler effect for electric guitar. It uses TC’s new proprietary doubler algorithm, which creates a studio-quality double tracking effect. This gives your riffs and solos a massive sound all from a compact sized stompbox. The algorithm simulates the slight nuances in attack and pitch, which gives the effect its realistic sound and can also be controlled via the ‘Tightness’ control. Mimiq can add up to three additional guitar tracks.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC SUB N UP OCTAVER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.700,oo ден
Octaver Pedal with Controls for Dry, Up, Sub, Sub 2, 3-way Mode Switch, and TonePrint Capabilities
TC Electronic's Sub 'N' Up Octaver pedal has the power to turn your guitar tone into a ringing 12-string, a mammoth synth-style tone, and still offer plenty of control to create your very own soundscapes. Glistening upper octaves and earth-shaking lows are dialed in with the Up, Sub, and Sub 2 knobs. You can expand the tone with added effects, download artist Sub 'N' Up patches, and create your very own presets with TC's revolutionary TonePrint smartphone app and software. With all of this power under the hood, the Sub 'N' Up Octaver is a definite go-to.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC VISCOUS VIBE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денSHIN-EI UNI-VIBE ELECTRIC GUITAR EFFECTS PEDAL


The TC Electronic Viscous Vibe Guitar Effects Pedal combines old analogue warmth with modern-day functionality. The analogue being chorus and vibrato and the modern being the Tone-Print feature, a feature that allows you 'Beam' signature effects to your pedal.
The Viscius Vibe is a 1:1 recreation of the original Shin-Ei Uni-Vibe. This chorus and vibrato pedal was used by many revolutionary guitarists such as David Gilmore, Robin Trower and Jimi Hendrix. This recreation was achieved by pushing the Viscious Vibe's powerful DSP to its very limits. Now you have recreations of the legendary 'phasey' goodness and thick dramatic swirls that only the original Shin-Ei Uni-Vibe could achieve.

ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC WIRETAP RIFF RECORDER
24-bit Audio Recorder Stompbox with 8 Hours' Recording Capacity, Transport Controls, and Bluetooth Capability
ХИТ ПОНУДА !
Цена во Европа : 97 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 4900,oo ден

The TC Electronic WireTap pedal makes it easier than ever to capture a song idea while you're riffing, gigging, or jamming. You can play back ideas through your amp to craft parts on top live like a looper. Or you can export ideas via Bluetooth to the free WireTap app and store them for safe keeping or share with fans and friends. You can also take the opportunity to re-amp parts through an amp/amp simulator and create your own multi-track masterpieces. The TC Electronic WireTap records one idea at a time and stores up to 8 hours of uncompressed 24-bit audio


ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
rows: 145
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Washburn   
.
  Washburn WD10SCE  
  Washburn WD10SCE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC PB NCPB-10R/AL  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC PB NCPB-10R/AL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS  
  DigiTech Whammy DT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  DigiTech Whammy DT  
  DigiTech Whammy DT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPFC-18  
  Kaces KPFC-18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT-LT-RW  
  Jay Turser JT-LT-RW  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT220 Black  
  Jay Turser JT220 Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN ELAN EXPERT EEL  
  FUJIGEN FGN ELAN EXPERT  EEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Ефекти и Педали :  
 
DigiTech
DOD
Electro-Harmonix
Orange
Peavey
T.C. Electronic
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти