БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Гитарски Педали

 
   
   
  Вкупно Производи: 183  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ADI21 Acoustic Driver
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.500,oo денAkustični Amp Modeler/Direct Recording Preamp/DI Box

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer GDI21 Guitar Driver
Gitarski modeler s nekoliko vrsta pojačala/predpojačalo za direktno snimanje/DI Box.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer HB01 Hell Babe
Multifunkcionalna WAH-WAH pedala sa optičkim kontrolama

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER TM300
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
1.500,oo денTube Amp Modeler Guitar Pedal with 3 Classic Amp Models, 3 Gain Modes, and 3 Mic Placements

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR FS-10

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR LT SERIES 9V 500MA PSU
Blackstar LT Series 9v 500 ma / PSU - 500 Universal Power Supply with Daisy Chain

Official Blackstar LT-PSU 9V 500ma Power Supply For LT Pedals

ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.100,oo ден


The LT BOOST’s patent-applied-for gain circuit is designed to push your guitar amp into smooth overdrive and has been refined to ensure the maximum delivery of your dynamics and tone.

This is an extremely flexible pedal and can be used into a clean amp as a volume boost, an additional equalisation stage, or to drive your amplifier into dynamic overdrive.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.500,oo денThe LT DIST delivers overdrive or distortion in a compact pedal. The LT DIST features Blackstar’s patented ISF (Infinite Shape Feature) circuit, giving you infinite adjustment over the characteristics of the tone control and taking you from the USA to the UK and anywhere in between.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
3.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.200,oo ден


The LT DRIVE delivers gain from warm boost to screaming lead saturation. Blackstar’s patent-applied-for clipping circuit delivers amazing valve-like tone and compression for a wide variety of playing styles.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
6.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.200,oo ден


The LT DUAL offers the ultimate in distortion flexibility. Channel 1 lets you move from clean, to boost to overdrive. Channel 2 then takes you from super crunch right up to screaming lead. The unique switching operation will transform a single channel amp into a three channel tone machine.

Blackstar’s patented ISF (Infinite Shape Feature) circuit, giving you infinite adjustment over the characteristics of the tone control, will take you from the USA to the UK and anywhere in between, whilst the patent-applied-for clipping circuit delivers amazing valve-like tone and compression for a wide variety of playing styles.


ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blackstar
BLACKSTAR LT-METAL PEDAL
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.900,oo денThe LT METAL is the guitar pedal designed to deliver the aggressive high gain tones that modern guitarists need. It features Blackstar’s patented ISF (Infinite Shape Feature) circuit, giving you infinite adjustment over the characteristics of the tone control and taking you from scooped US high gain to classic British heavy metal and anywhere in between. Blackstar’s patent-applied-for clipping circuit delivers amazing valve-like tone and compression for a wide variety of playing styles.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Blackstar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss AC-3 Acoustic Simulator
Advanced Electric-To-Acoustic Guitar Modeling
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS AW-3
Wah and Envelope Filter Pedal for Guitar or Bass with Tempo Control, Expression Pedal Input, and "Humanizer" Effect
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss AW-3 Dynamic Wah
Dynamic Wah pedal that puts you in the lead!
ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss DN-2 Dyna Drive
An Overdrive Pedal that Reacts to You
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss DS-1 Distortion
One of the legendary distortion pedal.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS DS-1X
Guitar Distortion Pedal with Multi-Dimensional Processing to Ensure Quality Performance Across the Fretboard
ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS DS-2 TURBO DISTORTION
Distortion Pedal for Guitar
ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS FB-2
THE NEW-BREED BOOSTER WITH A BONUS
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss FB-2 Feedbacker/Booster
The New-Breed Booster with a Bonus
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss FBM-1 Fender 59 Bassman
Fender Bassman Pedal
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss FDR-1 Fender 65 Reverb
Fender Deluxe Reverb Amp in a pedal.
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss FRV-1 Fender Reverb
A classic reborn
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss FS-6 Dual Footswitch
Double Your Switching Power

ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss FV-50L Volume Pedal
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The low-impedance FV-50L is a stereo volume pedal that can be used for a wide variety of purposes including keyboards. The high-impedance FV-50H is designed to be connected before guitar effect units in the signal chain.

ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS FZ-5
Fuzz Guitar Pedal with Vintage Tones, COSM Technology, Boost Control, and Metal Construction
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss GE-7 Guitar Equalizer
The Legendary BOSS Graphic Equalizer for every guitarist.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss LS-2 Line Selector
Line Selector
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss MD-2 Mega Distortion
Mega Distortion
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS ME-25
The affordable new ME-25 is packed with powerful BOSS features to make you sound like a pro, yet it’s as fun and easy to use as a stompbox. The built-in SOUND LIBRARY gives you instant access to dozens of classic and modern effects. Simply choose a category, select a variation, and play. Customize your sound with simple twists of the Drive, Tone, and Volume knobs. With COSM amp models onboard, plus Super Stack and Phrase Loop, the ME-25 is a dream processor for upstart guitarists who want great sound and ease of use.
ЦЕНА: 13.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss ML-2 Metal Core
Extreme Metal in a Compact Pedal
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss NS-2 Noise Suppressor
Noise Suppressor
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss OC-3 Super Octave
Super Octave
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS OD-1X
Guitar Overdrive Pedal Stompbox Effect with MDP (Multi-Dimensional Processing)
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss OD-3 Overdrive/Remote
OverDrive
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
BOSS ODB-3
Bass Overdrive Pedal with 2-band EQ
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss OS-2 Overdrive/Distortion
OverDrive/Distortion
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss PS-5 Super Shifter
Super Shifter
ЦЕНА: 9.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss RC-3 Loop Station
Three Hours of Stereo Recording in a Stompbox
ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss RV-5 Digital Reverb
Digital Reverb
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss TU-3 Chromatic Tuner
The New World-Standard Tuner Has Arrived
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
Digitech DF7 Distortion Factory
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.300,oo денDistorzija pedala iz X-Serije s zvukovima baziranim na sedam klasičnih distorzija pedala. Stereo izlaz.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
DigiTech Whammy DT
Get the guaranteed best price on Harmonizer, Pitch Shifter, Octave & Ring Modulator Effects Pedals like the DigiTech Whammy DT Drop Tune Guitar Effects ...
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
Digitech XMS Main Squeeze
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.300,oo ден
>

Kompresor pedala iz DigiTech-ove X serije

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DOD
DOD Envelope Filter 440
Dynamic-triggered Envelope Filter Guitar/Bass Pedal with Sensitivity, Range, and Sweep-direction Controls

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DOD
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DOD
DOD Gunslinger MOSFET Distortion
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.900,oo ден


Distortion Pedal with MOSFET Circuitry, 2-band EQ, and 9V or 18V Operationn

ЦЕНА: 7.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DOD
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix 9 DC Power Supply
Electro Harmonix 9 DC-100 EU Power Supply
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Big Muff Pi
Odavno poznata pedala koju su koristili još Hendrix i Santana proizvodi se i danas. Distorzija efekt: bogat, kremast i daje violinski sustain. The Big Muff krasi gitarski ton već punih 30 godina. Od “Pink Floyd-a” preko “Chemical Brothers” do “Korn-a”!

ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX BIG MUFF RUSSIAN
Back by overwhelming demand... in a mini package! The cult classic Green Russian Big Muff first shook the ground in the mid-1990s. Since then it has been heralded by guitarists and bassists for its devastating low-end and unique sludge and sizzle. The Green Russian Big Muff creates a huge tone that is all its own, but is undeniably Big Muff.
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX BIG MUFF WITH TONE WICKER
Classic Fuzz Distortion Pedal for Electric Guitar with Bypassable Tone Circuit and High-frequency Boost
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Black Finger Compressor
Gitarski kompresor s dvije vakum lampe. Koriste ga gitaristi: Rolling Stones-i, Eric Clapton, Stevie Nicks, Chrissie Hynde i mnogi drugi gitaristi svjetskog glasa.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Deluxe Memory Man
Analogni gitarski delay s chorus-om.
ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Double Muff
Fuzz/Overdrive
Classic dual overdrive. The original 1969 plug-in Muff Fuzz had just a touch of overdrive and sounded like a vintage amp with a slightly torn speaker. We paired two of these together in one box to create the Double Muff. Use just one Muff for a hint of milky distortion, or cascade the second Muff for over-the-top overdrive that turns the milk into cream. Two distortions in one!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix East River Drive
Electro-Harmonix East River Drive Overdrive creates classic overdrive that's as bold as New York City.
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX EAST RIVER SIDE
Overdrive Pedal for Electric Guitar with Volume, Drive, and Tone Controls and True Bypass
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Flanger Hoax
Flanger pedala direktnog efekt izlaza.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
9.400,oo ден

НОВА ЦЕНА :
7.600,oo ден

Sample/Loop Guitar Effects Pedal with 2 Decay Modes and Latch Function

ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Germanium OD
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.900,oo денKlasična Overdrive pedala s Germanium tranzistorom u čvrstom kućištu.

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Holy Grail
Kompaktni gitarski digitalni Reverb. Koriste ga gitaristi: iz Red Hot Chili Peppers-a, White Zombie, Limp Bizkit, Kid Rock i mnogi drugi
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Holy Grail Plus
Nadograđena pedala Holy Grail s sjajnim Room Reverb-om i multi-funkcionalnim kontrolama: reverba, time, damping i modulation speed funkcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Holy Stain
Analogna multi-efekt pedala s efektima: Reverb, Tremolo, Pitch-shift, Drive i Fuzz.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Hot Tubes Overdrive
Distortion/overdrive pedala s dvije lampe u kućištu od brušenog aluminija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Hum Debugger
Apsolutna eliminacija šuma iz bilo kojeg audio izvora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Metal Muff
Distorzija s Top Boost-om. Stisnite svoju pedalu za METAL.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Micro Metal Muff

Distortion pedala namjenjena ljubiteljima čvršćeg zvuka. Pun pogofak. Metalno kućište. Vrhunska
izrada!

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Micro POG Polyphonic Octave Generator
Učinite da vaših 6 žica zvoni kao 12. Napumpajte bas s 4 žice, da zazvuči kao s 8. Pretvorite gitaru u bas. Generirajte zvuk orgulja u harmonike. Pustite mašti na volju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Mole Bass Booster
The Mole is a bass booster that helps bassists and guitarists unearth a sound that is positively subterranean.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano BassBalls
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Not one, but two narrow filters sweep your tones under control of the envelope, generating very unique vocal-like sounds.
Not only designed for and great on bass guitar, but also very funky on guitar.

ЦЕНА: 4.050 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Big Muff Pi
Distortion/Fuzz Pedal with Volume, Sustain, and Tone Controls
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Clone Chorus
Analog Chorus
The heritage of classic Electro-Harmonix Small
Clone chorus comes full circle in an economy version. Chorusing is an effect that bends the frequency of the input signal and blends it with the original sound, creating a shimmering doubling effect.

ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Dr.Q
Klasični Funk box 1970-tih sada zatočen u malu metalnu kutiju.Dinamički prepoznatljiv super wah funky ton.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Pocket Metal Muff
A small pedal with a ton of firepower!
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Small Stone
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.100,oo денAnalog Phase Shifter
Get the sound that made the Classic 1970 Small Stone famous. Generates thick sweeping phase shifting with liquid transparency. Feedback color control adds a tingling swirl.

ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix No.1 Echo digital delay
Electro-Harmonix has a reputation for quality delays and the #1 Echo is a prime example. The tone is ultra high quality up to two seconds of maximum warm analog-sounding delay. The feedback control sets number of repeats and how fast they fade. The blend control lets you adjust the balance of echo volume with straight through signal, putting your sound exactly in the pocket you want.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Octave Multiplexer
Ova pedala generira vaš ton u duboki prodorni. U realnom vremenu. Koriste ga instrumentalisti, ali i
pjevači. Zazvučite kao Barry White!

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix POG2
Polifoni generator Oktava za gitaru i bas.
ЦЕНА: 20.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Q-Tron Envelope Filter
Funkie Envelope Filter gitarska pedala.
ЦЕНА: 8.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.400,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.600,oo ден
ELECTRO HARMONIX SATISFACTION | FUZZ GUITAR EFFECTS PEDAL

The Electro Harmonix Satisfaction is a guitar Fuzz pedal effect.
EHX re-creates the classic fuzztone pedal with the Satisfaction Fuzz, now updated with true bypass circuitry for optimum signal path integrity.
The Satisfaction Fuzz features an elemental two-knob layout with controls for Volume and Attack (fuzz). True to the genre, this classically-voiced fuzztone creates a sound that is anything but subtle and goes from an aggressive rasp to full-on fuzzed-out mayhem!

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Small Clone
The Electro-Harmonix Small Clone Analog Chorus Pedal delivers luxurious analog chorus effects, a distinctive tone, and flexibility that sets it apart from similar guitar effects pedals.
ЦЕНА: 6.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX SMALL STONE PHASE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.900,oo ден

ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Soul Food
Tone aficionados kept telling EHX's Mike Matthews about a pedal that had achieved a lot of buzz because it was only obtainable at an exorbitant price.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Stereo Electric Mistress
Flange/Chorus pedala s filter efektima: Rate, Flanger i Chorus kontrolni potovi i vrlo čvrste konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Stereo Memory Man with Hazarai
Echo + multi-tap delay + reverse echo + performance looper s do 30 sekundi loop time-a i to sve skupa = pravi stereo!
ЦЕНА: 13.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX TALKING PEDAL
Vocal Formant Filter Guitar Pedal with One-piece Chassis and Built-in Fuzz Effect
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX TRIANGLE BIG MUFF
Triangle Big Muff
ЦЕНА: 7.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Germanium 4 Big Muff Pi
The origins of the Germanium4 Big Muff Pi can be traced to Mike Matthews and Robert Myer’s early Electro-Harmonix-branded creations. One of their very first effects, 1968’s LPB-1 linear power booster, ushered in the age of overdrive and is still in production to this day.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Memory Boy
What is it that makes a performance legend? Experience and design integrity make a legend. Since the early 1970’s, Electro-Harmonix has been designing analog delays featured on some of the greatest recordings and used by legendary musicians throughout the world. From the original Memory Man to the Deluxe Memory Man, still available today, our delays are desired instruments for the organic tones that deliver textures that define quality.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Neo Clone Analog Chorus
Lush, analog chorus designed to recreate our legendary Small Clone in a pedal-board friendly package. Using a high quality bucket brigade chip and the same classic Small Clone circuit, this true analog design has been massaged and tweaked for accuracy and superior sonic qualities. The Neo Clone delivers the Classic Small Clone sound at a price that sweeps the competition away.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Screaming Bird
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.400,oo ден
The Electro-Harmonix Screaming Bird Treble Booster guitar pedal is based on the classic design from the '70s. Now the boost effect is back to help your sound take new flight.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL EXPRESSION SERIES AMBIENT DELAY PEDAL
Delay Effects Pedal with Onboard Expression Control, Reverb, Feedback, and Time Controls, and Tap Tempo Input

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
10.700,oo ден


ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL EXPRESSION SERIES OVERDRIVE PEDAL
Overdrive Effects Pedal with Onboard Expression Control, Drive, Tone, and Boost Controls

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
10.700,oo ден

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Eventide
Eventide TIMEFactor
Eventide TimeFactor Delay Pedala 2 neovisna 3-sekunde delay-a. 10 Stereo ili Dual Mono Delay efekata. Tap Tempo i MIDI Clock Sync. Pravi analogni bypass.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Eventide
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone BLUES Overdrive
The Hotone BLUES overdrive stomp box is a distortion pedal with a full range frequency response that gives you the necessary crunch and power that makes this emotional style of music so compelling to play. Use the FAT button for that extra low end for when you need to lay it all on the line.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone CHOIR Analog Chorus
The Hotone CHOIR stomp box is an analog chorus pedal. It offers a sound that is pure, warm and lush. Onboard controls let you adjust the depth and speed of your effect. Use the DEEP button to extend the ambience and drama of your tone.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone CHUNK Distortion
The Hotone CHUNK stomp box is all about helping you achieve that vintage British Tone that has endured the test of time. This pedal will give you that classic crunch, while still remaining smooth and clear. As you dial up the gain you will feel as if are adding more and more cabinets to your vintage stack. Chunk is your little friend with that big British sound.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone EKO Delay Pedal
HOTONE pedals are perhaps the smallest pedals we have ever seen but don't let the size deceive you, These pedals pack a huge punch for their size, just when you thought your pedal board was full you now have space for one more pedal!
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone FURY Fuzz
The Hotone FURY stomp box is a fuzz pedal that provides that classic rock n roll fuzz that can only be described as beautifully nasty. Use the PUSH button for an extra boost to make your fuzz even dirtier. The Fury is downright rude for such a little box.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone GRASS Overdrive
The Hotone GRASS Overdrive Stomp box will give your guitar an artistic overdrive sound.
Featuring great dynamic response,
the Grass pedal will provide you with sounds ranging from a tasty light overdrive to a juicy medium low distortion.

ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone KOMP Opto Compressor
The Hotone KOMP stomp box is an optical compressor that provides a smooth compressed tone, while maximizing the punch of your notes. You will feel as if every sound from your amp was mastered in the studio.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone LIFTUP Clean Boost Pedal
The Hotone Skyline Series LIFTUP stompbox is so small and lightweight that it can literally live in a guitar case or bag, yet still deliver premium effects.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone OCTA Octave
Octa is a digital octave stompbox for both guitarists and bassists. Two octave voices blend with dry level control and support polyphonic processing in the default mode, so playing a chord is absolutely no problem. And there is an additional DIRTY mode which simulates the classic analog octave pedals (single note processing and a different tone).
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone OPTO Tremolo
The Hotone Skyline Series TREM optical tremolo pedal will deliver pulsating guitar tone. Whether it is surf you are after or something a little scarier, TREM will give you the lush, liquid waves you’re looking for.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone TUNER
This is a smart tiny tuner with the Skyline shape, with fast pitch detection technology and a big bright LED display-a real guarantee for your strings!In addition, it provides a VOLUME knob to control the output volume when active (from mute to 12dB volume boost).

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone VERB
The Hotone VERB stomp box is a digital reverb pedal. From the subtle echoes of a small room to the grand ambiance of a large hall, Verb will throw back a natural sound.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone WALLY Looper
Wally is a mini loop station which can record up to 15 minutes of loop phrases in one storable memory. It also has separate input/output level controls and a tempo variation function.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hotone
Hotone WHIP Metal Distortion
The Hotone WHIP Metal Distortion Stomp box offers an aggressive and heavy tone that is sought after by all who wish to preach the attitude of Metal.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Hotone
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Constrictor
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 6400,oo ден
НОВА ЦЕНА : 3.300,oo ден

SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Vrfhunski dinamički kompresor samo od Line 6.

ЦЕНА: 6.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Crunchtone
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.400,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.200,oo ден


Zasnovan na cijevnim modelima,Line 6 Crunchtone će oduševiti sve one koji vole topliji drive.

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 DL4 Delay Modeler
Isporučuje vrhunski delay u stomp box formatu.
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 DM4 Distortion Modeler
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
12.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.700,oo ден


Vrhunska Overdrive & Distortion pedala sa mogućnošću programiranja.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Dr. Distorto Module
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.500 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
990,oo ден


SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Dr. Distorto Module from Line 6 delivers classic, full-bodied distortion tones and gives you the ability to achieve incredible sustain at any distortion level using an innovative harmonic feedback circuit.

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Echo Park
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Gitarska delay pedala, sa izvanrednim zvukom i naprednim kontrolama. U jedinstvenom, robusnom, LINE6 kućištu.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Otto Filter
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 5.800 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.500,oo ден


Auto wah filter efekt s Band Pass, Low Pass, i custom 9 Line 6 Twin Filter modelima.

ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Uber Metal
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 5.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Total gain meltdown in a single stompbox! Built-in noise gate and scoop for tonal contouring.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Verbzilla
Pedala vrlo visoke upotrebljivosti u studiju i na bini. Donosi 11 čudesnih Reverb efekata.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MAD1 ANA ECHO
Mooer MAD1 Ana Echo, analog delay micro pedal
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MBT2 PURE BOOST
Pure Boost
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MDV1 ECHOVERB
Echoverb
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MLP1 MICRO LOOPER
Micro Looper
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MME2 MOD FACTORY MKII
Mod Factory MKII
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MRT1 SOUL SHIVER
MOOER Micro Series Soul Shiver Chorus/Vibrato/Rotary Guitar Effects Pedal
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MRV2 SKYVERB
Skyverb
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER MTU1 BABY TUNER
Baby Tuner
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mooer
MOOER SOD1 SPARK OVERDRIVE
Mooer Spark Series Overdrive / Distortion
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Mooer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Moog
Moog MF 105M MIDI MuRF
Whether you play guitar, bass, keyboard, make beats, or work in the studio - most effects boxes are based on the same old classics. The Moogerfooger MF-105 MuRF is the antidote to generic, boring effects.
ЦЕНА: 29.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Moog
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Moog
Moog MF-101 Lowpass Filter
The award-winning MF-101 Lowpass Filter is a direct descendant of the original Moog modular synthesizers. It contains 2 complete modular functions: a voltage-controlled lowpass filter and an envelope follower. It can be used with any instrument level to line level signal.
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Moog
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Moog
Moog MF-107 FreqBox
The MF-107 FreqBox is different from other effects -- the effected sound is not a processed version of your input signal, but the sound of the input signal modulating an internal oscillator.
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Moog
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Morpheus
Morpheus DropTune
Polyphonic Pitch-dropping Effects Pedal with 1/2 Step Decrements
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Morpheus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rocktron
Rocktron Classic Wah
РАСПРОДАДЕНО

Looking for a rugged, great sounding wah pedal for less money? Check out Rocktron's Classic Wah. This wah has a sweet, musical, vintage tone and buyers are surprised at just how well this wah pedal delivers the goods

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Rocktron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rocktron
Rocktron Cyborg Digital Delay
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
11.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.700,oo ден


Rocktron introduces the marriage between man, guitar and machine…achieve your digital destiny with these incredible Cyborg™ stomp boxes.

ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Rocktron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rocktron
Rocktron Hush Pedal
РАСПРОДАДЕНО


If you aren’t using the HUSH, you aren’t using real noise reduction for guitar. When used properly, the HUSH will wipe out hiss, unwanted feedback and pickup buzz. The HUSH pedal delivers 65dB of signal cleanup, while your music signal integrity remains unaffected. In other words, get rid of the noise without altering your tone!

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Rocktron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rocktron
Rocktron Metal Planet
Need metal? Take a ride on Rocktron's high octane Metal Planet distortion pedal. Equipped with a 4 band EQ specifically designed for guitar distortion with separate level and distortion controls, the Metal Planet delivers the goods! The mid-frequency sweep allows for a wide range of tones from scooped heavy metal tones to more modern rock tones.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Rocktron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rocktron
ROCKTRON SONIC GLORY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.000,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.200,oo ден


A great tool for punching up your sound

ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Rocktron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rocktron
Rocktron Zombie
Nova dimenzija zvuka sa Zombie Rectified Distortion!
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Rocktron
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     T-REX
T-REX ALBERTA
РАСПРОДАДЕНО

Overdrive/Tube Screamer Pedal
The Alberta overdrive dedal was one of the first pedals T-Rex produced, and it crystallizes just about everything this small Danish company is all about – tone, tone, tone.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > T-REX
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     T-REX
T-REX Mudhoney II
РАСПРОДАДЕНО


Ova Beba je dizajnirana za one koje zele in-your-face zid gitarskih tonova.

ЦЕНА: 16.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > T-REX
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     T-REX
T-REX Replica delay
РАСПРОДАДЕНО

The Replica je jedan od zvucno najboljih delays na trzistu.

ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > T-REX
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     T-REX
T-REX TONEBUG DISTORTION
РАСПРОДАДЕНО

Tonebug Distortion is a phenomenal-sounding pedal that delivers gobs of rich, tubey-sounding distortion you’ll recognise instantly as a fundamental ingredient of classic guitar rock. And it couldn’t be easier to use. A simple Gain knob lets you choose how dirty you want to get, while a Tone knob lets you tune the timbre of your distortion – from a muted bluesy crunch to a searing wail that’ll slice through anything in its way.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > T-REX
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     T-REX
T-REX TONEBUG OVERDRIVE
РАСПРОДАДЕНО

Overdrive – that almost miraculously warm, saturated sound of one vintage tube amp pushing the next one just a little too hard. It’s what the blues are made of. And it’s what created rock and roll. In fact, it’s the First Foundation of just about every style of guitar playing out there. And now it’s yours, with the ToneBug Overdrive.

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > T-REX
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC 3RD DIMENSION CHORUS
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денVintage Analog Chorus Pedal Recreation with 4-Button Effect Selection and BBD Circuitry

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic AEON
Handheld Infinite Sustainer for Guitar, Bass, and Other Stringed Instruments

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 4900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5400,oo ден

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Alter Ego X4
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo денVintage Echo Effects Pedal

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Arena Reverb
Arena Reverb is a customized take on the successful TC Electronic Hall of Fame Reverb.

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 9100,oo ден
НОВА ЦЕНА : 6900,oo ден

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC BLOOD MOON PHASER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денVintage-Style Phaser Pedal with Four-Stage Filter and All-Analog Circuit

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER
Analog Buffer with 1-Mohm Input/100-ohm Output Impedance and Intelligent Bypass Relay with True Bypass Output

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.400,oo ден

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE | ALL-ANALOGUE OVERDRIVE PEDAL

The TC Electronic Cinders All-Analogue Overdrive Pedal is an all-analogue overdrive pedal with a transparent tube-like overdrive effect offering a responsive and expressive feel. Cinders Overdrive is designed for blues soloists and retro guitarists. An all-analogue circuit recreates the warm harmonic distortion associated with hard-pressed tube amps. A super wide gain-range ensures your tone will stay transparent at all times. A sturdy metal chassis, top-mounted input/output and true bypass means that Cinders Overdrive is roadworthy and pedal board friendly.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Corona Chorus
Corona Chorus is your go-to pedal for all your shimmering and warbly goodness. With two different chorus settings (the classic world-renowned TC Electronic SCF pedal and a Tri-Chorus) and a custom TonePrint setting, Corona Chorus will stand by you no matter what situation your playing might bring you in.
ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Dark Matter Distortion
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo ден
Dark Matter Distortion aims to give you that powerful, super-musical roar of an early plexi - a sound that will satisfy even the pickiest players out there. We are confident we have achieved just that, and this is one of those pedals you have to try to believe what it can actually do for your distorted sounds.

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Ditto Stereo Looper
Looper Pedal with Stereo I/O, Backing Track Option, and Battery Power
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic DITTO x2
Looper Effects Pedal
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC EL MOCAMBO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денClassic Tube Overdrive Pedal with Intuitive 3-Knob Interface for Essential Blues Rock Tones

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC EYEMASTER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денSkull-Pounding Metal Distortion Pedal with 2-Knob Interface for Insane Gain

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC FANGS METAL DISTORTION
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денUltra-Thick, High Gain Distortion with Super Tight Response

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Flashback Mini
Delay Guitar Effects Pedal
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Flashback X4 Delay
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
17.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo ден
Exceptional TonePrint-Enabled Delay Pedal with 16 Delay Types, 3 Presets and Tap TempoЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC FORCEFIELD COMPRESSOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC FORCEFIELD COMPRESSOR | ALL-ANALOGUE COMPRESSOR PEDAL
The TC Electronic Forcefield All-Analogue Compressor Pedal is an all-analogue compressor pedal featuring a vintage-style output from subtle compression to all-out squash. From subtle sustain enhancements to smooth signal leveling you'll find it all and more in this great road-ready pedal. Forcefield Compressor's vintage circuit design differs greatly from modern studio compression.
You will receive tons of warmth and a smooth tonal characteristic that has helped shape the history of rock and country music. Forcefield Compressor easily fits into every setup due to its compact, yet extremely durable design with top-mounted ins and outs. On top of that it features True Bypass so it doesn't affect your tone in any way when off.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC GRAND MAGUS
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денOrganic Tube-Like Distortion with Tight Bottom-End and Natural Sag

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC HALL OF FAME 2
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
10.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.900,oo денReverb Effects Pedal with 3 TonePrint Slots and Expression-capable Footswitch

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic HOF Mini Reverb
ONE REVERB TO ROCK THEM ALL!!!
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC HONEYPOT FUZZ
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денVintage-Flavored Fuzz Pedal with Massive Wall of Tones and Miles of Sustain

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC IRON CURTAIN NOISE GATE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денUltra Fast and Efficient Noise Gate with 2-Knob Interface

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic MojoMojo Overdrive
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 6.600,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден


MojoMojo Overdrive is the overdrive pedal that will breathe life, magic and that certain something into your sound, making your playing stand out.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Polytune Noir Mini 2
The first PolyTune Noir raised the bar for how ¼ber-cool a tuner could be with its compact design and sleek black look.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC RUSH BOOSTER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC RUSH BOOSTER | ALL-ANALOGUE BOOST PEDAL

The TC Electronic Rush All-Analogue Boost Pedal is an all-analogue boost pedal that delivers an ultra-transparent clean boost from a discrete analogue circuit with 20dB of gain. An all-analogue circuit produces up to 20dBs of super-transparent clean boost, perfect for solos or beefed up rhythm playing. All this housed in a sturdy enclosure with true bypass. The Rush Booster is a true tone gentleman and simply takes your core tone and makes it louder, leaving the punch and power in your chords intact. The Rush Booster has top-mounted I/Os so it fits perfectly into any setup.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC RUSTY FUZZ
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC RUSTY FUZZ | SILICON FUZZ PEDAL

The TC Electronic Rusty Fuzz Silicon Fuzz Pedal is a fuzz pedal with a silicon-based transistor circuit producing vintage-gated and Velcro-fuzz tones. Rusty Fuzz produces classic vintage fuzz tones from the past including silky-smooth sustain to ripping Velcro-fuzz tones. Rusty Fuzz is inspired by silicon Fuzz Face circuits and is known for its smooth gain structure and dynamic character. Rusty Fuzz stays true to the great classic tone, whilst alleviating the pesky downsides of old fuzz pedals by placing the circuit inside a super-solid but compact enclosure with top-mounted jacks and true bypass.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Shaker Vibrato Pedal
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 7500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 8200,oo ден

Time to shake things up with this awesome vibrato! This beauty features the all-new TonePrint technology, giving you instant access to custom pedal tweaks made by world famous guitarists as well as all the good vibes you could ever need!

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB
TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB | ALL-PURPOSE DIGITAL REVERB PEDAL

The TC Electronic Skysurfer All-Purpose Digital Reverb Pedal is an all-purpose digital reverb pedal featuring three modes of Spring, Plate and Hall. Skysurfer delivers a versatile reverb via three high-quality reverb algorithms, all housed in a sturdy and compact pedal. Skysurfer produces lush and transparent reverb sounds without compromising your original tone. Spring gives you all the drippy, splashy goodness of an old spring reverb tank. Plate and Hall will let you take your tone from earthy and organic to interstellar spaceflight.

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Spark Booster
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.500,oo ден

The TC Electronic Spark Booster is a versatile guitar boost pedal from TC Electronic

The TC Electronic Spark Booster is a pedal ideal for use with your existing rig, realising the potential of the guitar, amp and pedals that you already have

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC SUB N UP MINI OCTAVER
Mini Octave Pedal with Octave Up, Octave Down, and Dry Controls
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC TAILSPIN VIBRATO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денClassic True Pitch Vibrato with All-Analog Bucket-Brigade Design

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.300,oo денTC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY | GUITAR EFFECTS PEDAL

he TC Electronic The Prophet Compact Digital Delay Pedal is a compact digital delay pedal featuring three subdivisions settings of sixteenths, eights and 3/8. The Prophet delivers all the pristine digital delay tones a guitarist would need from short reverberating slapbacks to long stretch periods of ambience. The Prophet gives you access to crisp and clear digital delay tones. The toggle-switch lets you instantly set the subdivisions of the delay, so you can quickly jump from eighths and sixteenths to 3/8. The Prophet features a highly roadworthy design with top-mounted jacks.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC ELECTRONIC TUBE PILOT
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo ден

12AX7-Equipped Real Tube Overdrive Pedal with Warm and Expressive Sound

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic Vortex Flanger
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денThis flanger will take you from a classic flange sound to a 747 taking off! Vortex Flanger allows you to toggle between a classic flange or a through zero tape-flange plus a custom TonePrint of your choice, while the Speed, Depth, Feedback and Delay-Time controls give you a creative and expansive palette of tonal options.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronics Alter Ego 2
The TC Electronics Alter Ego 2 is a vintage echo guitar effects pedal packed full of features. This has resulted in two delay pedals, which in no time at all have become modern-day classics due to their painstaking recreations of vintage echo-machines of the past. Now we're bringing you the best features and sounds from the original Alter Ego and Alter Ego X4, combined in a new pedal which is sure to satisfy all of your vintage-vibed echo needs!
9 exclusive Delay sounds, expertly crafted by TC Electronic and ProGuitarShop
A true celebration of the best of the best in tape, analog and digital delays
TonePrint Enabled - for a world of signature effects

ЦЕНА: 10.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC GAUSS TAPE ECHO
Super-Saturated Tape Echo Pedal with Mod Switch, Delay, Sustain and Volume Controls

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC QUINTESSENCE HARMONIZER PEDAL
Harmony Generator Pedal for Guitar with TonePrint Support, MASH Footswitch, Analog-dry-through Signal Path, and Selectable Buffered/True Bypass Switching
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC VIBRACLONE ROTARY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3,500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo денRotating Speaker Emulator with Simple 2-Knob Interface and Toggle Switch for Classic Rock Tones

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Vox
VOX V846 HW Wah-Wah Pedal
The legendary V846 is back, and it’s better than ever. Introducing the V846-HW: The ultimate Wah Wah pedal for the tone enthusiast, featuring hand-wired turret board construction and premium components.
ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Vox
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Vox
Vox V847A Wah-Wah Pedal
The real sound and feel of this classic guitar effect.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Vox
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM AC-3 ACOUSTIC CREATOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
16.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
12.900,oo денDirect Box for Acoustic Instruments with 16 Source Guitar Presets, 15 Target Guitar Presets, Single-knob Compressor, 3-band EQ, 9 Effects, and Stereo Outputs

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM G3N
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
11.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
8.200,oo денPedalboard-style Guitar Multi-effects with 5 Amp Models, 5 Cab Models, and 68 Effects Models

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM G5N
Multi-effects Pedal with 24-bit Digital FX, Onboard Stereo Looper, Tuner, 200 User Presets, USB Interface, and Headphone Output

ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > ZOOM
 
rows: rows: 124
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  BOSS   
.
  Boss AW-3 Dynamic Wah  
  Boss AW-3 Dynamic Wah  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix East River Drive  
  Electro Harmonix East River Drive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Dark Matter Distortion  
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DISTORTION PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB  
  TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic G-Force  
  TC Electronic G-Force  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Crying Tone  
  Electro-Harmonix Crying Tone  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Педали :  
 
Behringer
Blackstar
BOSS
DigiTech
DOD
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Eventide
Hotone
LINE6
Mooer
Moog
Morpheus
Rocktron
T-REX
T.C. Electronic
Vox
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти