БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 220  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
ADAM HALL GRAVITY GS 01

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam Hall
PALMER PEDALBAY 60L
Lightweight variable Pedalboard with Protective Softcase 60cm
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Adam Hall
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C411L
Acoustic Pick-up Miniature Microphone.
An Ultra-light vibration pickup condenser transducer for instruments.

ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG K44 V2
AKG K44 CLOSED BACK HEADPHONES
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE MUSICSAFE PRO
MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand Small
Мал микрофонски сталак прилагоден за озвучување на бас тапан, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GIT-31
Univerzalni stalak za gitaru visokog kvaliteta
ЦЕНА: 1.650 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GIT-42U
Univerzalni stalak za dvije gitare 2,50kg težine i 37cm visine
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GIT-43U
Univerzalni stalak za tri gitare 3,60kg težine i 37cm visine.
ЦЕНА: 1.750 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GIT-45U
Univerzalni stalak za pet gitara 5,90kg težine i 37cm visine.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GIT-4U
A Universal, compact size guitar stand designed for acoustic and electric guitars. Finished with a soft material and thus fully protects the instrument against scratches or damage.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GIT-6U
Univerzalni gitarski stalak 1,65kg težine i 400-700mm visine.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GP
Stalak-klupica za nogu.Težina 0,60kg.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic GS-1
Ono što se često na nastupima ukaže kao problem je nedostatak odgovarajuće stolice. Ili je previsoka, ili preniska ili ima naslone za ruke koji smetaju pri sviranju. Zato vam nudimo GS-1 stolicu koja je u potpunosti prilagođena potrebama muzičara, bilo da su u pitanju klavijaturisti, gitaristi ili harmonikaši... Stolica je odgovarajuće nosivosti, podesiva je po visini (59-72cm) i potpuno sklopiva.
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-7E
Stalak za mikrofon manje visine (470mm) sa nožicama pogodan za ozvučavanje bubnjeva i gitarskih pojačala ukupne težine od 2.10kg i raspona od 550-900mm.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic nGIT 5
Stalak za sve vrste gitara modernog izgleda, lagan i jednostavan za sklapanje.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-L1
LED lampa sa štipaljkom .Napaja se sa tri AAA baterije.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM650
Hiperkardiodni dinamički instrumentalni mikrofon. Hi-ENERGY® Neodymium magnet daje vrlo jak izlaz, te je idealan za ozvučavanje snara, tomova, udaraljki ili gitarskih kabineta.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Pedal Board PB1000
Univerzalni pedal board s integriranim napajanjem.

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Power Supply PSU-SB
Adapter DC 9 V namijenjen uređajima Behringer, ali i drugima.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultra-G GI100
Ekstremno autentičan simulator zvučnih kutija s prekidačem.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco F.15 Electric Guitar Hanger

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco KANGA05
Univerzalni stalak za pet gitara sa gumenim oblogama čuvaće vaše ljubimice na svirci , studiju ili kod kuće.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco PYMAC600 XLRF-TS
Assembled microphone cable realized with rubber mono jack, metal female cannon and shielded 5 mm. cable. Available in the colors black, red and blue. Length mt. 6.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SH150 Guitar Stand
Universal guitar stand. Support arms covered with natural rubber. Once opened the stand is blocked through a safety system. Black color.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco SH700 Guitar Stand
Univerzalni stalak za gitaru sa podešavanjem visine. Donji oslonci i gornji oslonac za vrat obloženi gumom. Osigurač protiv pada.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss BCB-30 Pedal Board
Pedal Board
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss BCB-60 Pedal Board
Pedal Board
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
Digitech PS200R - 230 Power Supply
Strujni adapter za X seriju pedala, RP50 i BP50, te druge Digitech-ove uređaje.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DigiTech
Digitech V-10 POWER SUPPLY
Your pedalboard is the sum of all its parts. Power your pedals with the same high-quality materials that every HardWire pedal is built with.
ЦЕНА: 11.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > DigiTech
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Electro-Harmonix
Electro Harmonix EHX Pedal Bag
Organize your pedals with this padded and lightweight Electro-Harmonix pedal board with bag. Made of durable canvas, enclosing a stiff non-slip board, the EH pedal board securely holds effect boxes of all sizes and shapes.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Electro-Harmonix
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball 4037 Polypro Strap 2 Black

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball 4047 Polypro Strap 2 Burgundy

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball 4049 Polypro Strap 2 Navy

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball 4052 Polypro Strap 2 Brown

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 6046 MONO JACK CABLE 6m

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 6048 MONO JACK CABLE 3m

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball Paradigm Electric Guitar Strings .009-.042 Super Slinky
.009-.042 Super Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball Paradigm Electric Guitar Strings .010-.046 Regular Slinky
.010-.046 Regular Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball Polylock Guitar Strap

ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 3m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 6m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 3m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 6m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
ALPHA INSTRUMENT CABLE 3m
Gewa Basic Line Alpha Audio Instrument cable mono

-Mono jack plug, 6,3 mm - mono jack plug , 6,3 mm
-3 m

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX A-Style Acoustic Guitar stand
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods for a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Footrest Black
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods for a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Guitar Double-Stand For 2 instruments
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods at a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Guitar Stand
Црн класичен сталак за електрични и акустични гитари.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX GUITAR STAND A-STYLE E-Guitar / E-Bass
For Western or Classic Guitar
Foldable
Rubber padding
3-times adjustable
42 cm high, 33 cm wide, 28 cm deep
Weight 1,6 kg
For E-Guitar or E-Bass
Foldable
Rubber padding
3-times adjustable
42 cm high, 33 cm wide, 28 cm deep
Weight 1,6 kg

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Guitar Stand Collapsible Black
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods at a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Guitar Wall Mount
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods at a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Orchestra Music Stand
Solid Orchestra Music Stand, Black.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Clayton Lemon Polish
Throw away all your other guitar polish that contains smelly, harsh chemicals!
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Clayton picks
For decades Steve Clayton from Oregon/USA has been the specialist for guitar accessories. The extensive assortment ranges from the professional plectrum to straps and slides, to polishes and care products in top American quality. Clayton is the specialist for printed picks with licensed designs from Playboy to Ed Hardy and cult movie themes. GEWA has obtained the exclusive European distribution.
ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Clayton Polishing cloth
For decades Steve Clayton from Oregon/USA has been the specialist for guitar accessories. The extensive assortment ranges from the professional plectrum to straps and slides, to polishes and care products in top American quality.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Clayton Slide Glass
Clayton Bottleneck/Slide Glass
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Capodaster D-style
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Guitar Care Set 100 ml
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Guitar Strap
Каиш за гитара.
ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Guitar Strap Nylon
Каиш за гитара.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Leather Strap Black/Natural
Кожен каиш за гитара.
Боја: Црна / Кафеава.

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Leather Strap Heavy
Кожен каиш за гитара.
Боја: Црнa.

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Machine Head Set
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone pick holder Black
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone picks
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Speedwinder Black
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Strap Lock Platinum Set
The screws of the Security Locks are considerably longer compared to regular strap buttons. When modifying, the drill hole - especially for guitars with hardwood body - needs to be deepened further to ensure stability.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone string winder
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Fire&Stone Western Capodaster
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
Fire&Stone Capodaster American Style

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX Footrest
Adjustable foot rest.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX Guitar Case ABS Jumbo/Jazz
FX Guitar Cases ABS Jumbo/Jazz 6-string
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX Guitar Stand A-Style
Universal A-style guitar stand
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
FX Guitar Stand Classic Black
Црн сталак за електрични и акустични гитари.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Acoustic Guitar Stand
Сталак за акустична гитара.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Acoustic/Western Guitar Bag
Торба за акустична гитара.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Alpha Audio Patch Cable
Mono jack plug 6,3mm - Mono jack plug 6,3mm
Yongsheng Connectors Connectors manufactured by Ningbo Neutric Electronics
Delivery only in P/U
Pricer per packing unit
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA. The development team attached importance to best sound proberties, high-value manufacture, easy usability and many-sidedness use. From the amplification from a keyboard or microphone in the livingroom with an ALPHA-AUDIO Active Box to a fully-fledged complete P.A. for whole bands live or in the rehearsal room - We are very happy to offer the right product to musicians for all use with overhanging sound proberties at moderate prices.

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO PATCHKABEL 6.3 mm Shop-locked mono - 6.3 mm Shop-locked mono 0,3m
6.3 mm Shop-locked mono - 6.3 mm Shop-locked mono
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL 3m
2x 6.3mm mono jack - 2x 6.3mm mono jack
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL RCA 1,5m
2x Cinch - 2x Cinch
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE 3m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA BASS BAG BASIC5
GEWA BASS BAG BASIC5
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA CLASSIC GUITAR BAG 4/4 BASIC 5
GEWA GUITAR GIG-BAG BASIC 5

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA E-GUITAR DOUBLE GIG BAG
GEWA GUITAR DOUBLE GIG-BAG PRESTIGE 25

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA ECONOMY E-BASS CASE FLAT TOP
GEWA BASS GUITAR FLAT TOP ECONOMY
ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA ECONOMY E-GUITAR CASE FLAT TOP
GEWA GUITAR FLAT TOP ECONOMY

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA ELECTRIC BAG BASIC 5
GEWA ELECTRIC BAG BASIC 5
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Finger Ring Celluloid
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 80 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA FX GUITAR SOFTCASE CLASSIC LIGHT WEIGHT
GUITAR SOFTCASE CLASSIC
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA FX LIGHT WEIGHT SOFTCASE E-GUITAR UNIVERSAL
E-GUITAR UNIVERSAL CASE
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6,3 mm - 6,3 mm 6m

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack 6m
6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA GITAR ABS PREMIUM WESTERN GUITAR
American design, Heavy duty ABS shell
All-round aluminum profile, chrome-plated lever locks
Metal feet with shock absorber pad
Black plush feeding
All metal parts firmly riveted
Riveted logo plate


ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Guitar Bag Classic 4/4

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Guitar Bag Double Prestige 25 Line
Gewa Gig Bags for guitars Double Bag Prestige 25 Line
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Guitar Bag Economy 12 Line
Gewa Gig Bags for guitars Economy 12 Line for : Classic guitar, Western guitar, Electric guitar, Acoustic guitar and Acoustic bass.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Guitar case Jumbo Jazz
Guitar Cases Wood Jumbo/Jazz 6-string
ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa guitar case Les Paul Model
Gewa guitar case Economy Flat Top
Les Paul Model

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA GUITAR GIG BAG ECONOMY 12 E-GUITAR BLACK
GEWA GUITAR GIG-BAG ECONOMY 12
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA INSTRUMENT CABLE STEREO 3m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABEL STEREO
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Machine Head Grease
Grease for guitar, banjo, mandolin, ukulele, ... machine heads. - GEWA Micro-Teflon - optimal permanent lubrication for all machine heads
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Machine Heads Class Lyra
The brand for guitar accessories. Whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Picks-Tortex
Димензии: 0.50 - 0.60 - 0.73 - 0.88 - 1.0 - 1.14.
Цената е за парче.

ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6,3 mm - 6,3 mm 3m

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack 3m
6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Tremolo Arm
Chrome plated, with knob, single.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA WESTERN/ACOUSTIC ECONOMY 12 GUITAR BAG
GEWA GUITAR GIG-BAG ECONOMY 12

ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
JAEGER Guitar Bag ASPIRE
High quality guitar gig bag.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Kyser Lemon Oil 4OZ
Dr. Stringfellow Lemonoil
120 ml

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Kyser String Cleaner
Kyser Dr. Stringfellow String Cleaner and Lubricant cleans and lubricates strings and not only prolongs string life by protecting against skin acids and other wear, but also makes for easier fingering. Dr. Stringfellow is safe for any wood finish.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
SCHALLER Floyd Rose Tremolo Arm Black

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
TURTLE Gewa Guitar Bag
TURTLE Guitar Bag Western/Electric/Classic/Bass
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS A7 Polish Cloth
100 % FLANNEL POLISHING CLOTH
Great for gently cleaning all of your stringed instruments.

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS A8 String Cleaning Cloth
TREATED STRING CLEANING CLOTH
Preserves the life and tone of your guitar strings!

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS Fast Fret
String and Neck Lubricant / String Cleaner for All Stringed Instruments. Contains no silicone. It’s a liquid in an applicator. Use it on strings, fretboard, back of neck. Lets fingers slide freely, keeps strings clean, is good for wood.
Made in the USA.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS Trzalice A53,A54,A55
Thin pic - bijela
Medium pick - crvena
Heavy pick - crna

ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands BS100B
Stalak za note
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GS302B
Mini podni stalak za električnu gitaru.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GS401B
Mini podni stalak za akustičnu gitaru.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GS402B
Mini podni stalak za električnu gitaru ili bas.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GS414B
Podni stalak za jednu gitaru s sistemom zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GS415B
Podni stalak za gitaru s sistemom zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GS422B
Podni stalak za dvije gitare s sistemom zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hercules Stands
Hercules Stands GSP39SB
Zidni nosač gitare s sistemom zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hercules Stands
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Hughes&Kettner
Hughes&Kettner Red Box 5
Since its late-'80s release, the original Hughes & Kettner Red Box has been the standard tool for capturing the sound of guitar amps without using microphones. The Red Box 5 is the latest version of the award winning industry-standard DI box with speaker simulation, now with new filtering options for small/large housings, modern/vintage speakers, and loose/tight response of the cabinet.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Hughes&Kettner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     IK Multimedia
IK Multimedia iRig 2
The most popular guitar interface of all time just got better
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > IK Multimedia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces GWHE-PINUP
Originalni kofer za električnu gitaru s 4-bojnom grafikom.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces GXG1E
Luksuzni Gig Bag za električnu gitaru, oslikan i vodootporan
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KA-1
Torba za akustičnu gitaru. KA-1 je daleko od obične najlonske torbe. Debeljuškasta i vodonepropusna će spasiti gitaru od nesavjesnih gitarista koji ne brinu gdje su ostavili instrument.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KEB-2033 Universal Bag
Универзална чанта за сите ваши потреби изработена во фабриката на светски познатата марка KACES.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KGBP-20
Torba za akustičnu gitaru.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KGBP-7
Torba za električnu gitaru otporna na vodu sa čak 9 džepova .
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KGBP-8
Torba za bas otporna na vodu gitaru sa čak 9 džepova.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPFC-18
Boutique Line Polyfoam Classic Guitar Case
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPG-207
Kofer za električnu gitaru.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPG-218 Classic guitar case
Kaces KPG-218 Xpress Series Polyfoam Classical Guitar Case.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPG-220 Acoustic Guitar case
Kaces KPG-220 Xpress Series Polyfoam Acoustic Guitar Case.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KSPG A2GS Acoustic Guitar Case
KACES KSPG Strutcture Series Polyfoam Guitar Case
A perfect combination of protection and features for your guitar. This guitar durable case with gig bag functionality is truly great!

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 11540 Sheet Music and Document Holder
Notni stalak predviđen za ugradnju na mikrofonski.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 11899 Orchestra Music Stand
Orkestralni stalak za note.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 141 Bass Stand
Standardni stalak za bas.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 14545
Gitarski kapodaster
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 14670 Footrest
14670 Gitarska klupica
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 16235 Guitar Wall Mount
The 16235 Guitar Wall Mount from K&M is a screw-on wall mount bracket for displaying guitars in a retail environment. It is perfect for situations where guitars need to be hung parallel to each other in space-saving rows.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 16255 Guitar Wall-Mount Holder
Zidni nosač gitare
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 16280 Guitar Wall-Mount Holder
Zidni ugradbeni nosač gitare - crni.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 17550 Guitar Stand
Stalak za gitaru akustičnu/električnu s mogućnošću podešavanja prema tijelu gitare
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 17560 E Guitar Stand
17560 Stalak za električnu gitaru »ROCKY«
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 17581 Electric Guitar Stand
A very unique guitar stand designed especially for electric guitars. Easy to set up. Compact, folding design makes it easy to transport and store. Exclusive non-marring material to protect guitar finishes is molded onto stand during manufacturing process.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 17670 Guitar Stand »Memphis Pro«
Profesionalni stalak za gitaru s patentiranim sistemom kvačenja i zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 28101 Monitor Stand
Perfektan stalak za monitor ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz IY-106SW
Fleksibilni instrumentalni kabl s PVC ovojnicom
ЦЕНА: 70 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz KIK 1.5 PPSW
Vrhunski instrumentalni kabl dužine 1,5 metara.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz KIK 3.0 PPSW
Vrhunski instrumentalni kabl dužine 3 metra.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz KIK 4.5 PPSW
Vrhunski instrumentalni kabl dužine 4,5 metara.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
Klotz KIK 6.0 PPSW
Vrhunski instrumentalni kabl dužine 6 metara.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ KIK 9.0 PPSW
Vrhunski instrumentalni kabl dužine 9 metara
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg DT3 Chromatic Tuner
The DT3 chromatic auto tuner with auto-reference calibration and dual tuning mode functions.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg MM2
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
500,oo ден

Korg created the micro metronome for musicians practicing in high volume situations.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg TM40
Uređaj koji objedinjuje štimer i metronom u jednom. Dobrodošao svakom ozbiljnijem glazbeniku.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 Relay G90 Wireless
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 590 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
24.900,oo ден


300-foot range; 12 user-selectable channels. Broadcasts in the 2.4GHz band: optimal for guitar wireless. EQ settings match the sound of a guitar cable.

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Orange
ORANGE MC-FSI 1 FOOT SWITCH
Orange MC-FS1 Single Button Footswitch Overview

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Orange
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Deluxe Acoustic Guitar Gig Bag
Bag features front accessory pouch with embroidered Peavey logo, handgrips and adjustable shoulder strap. Fits many standard size dreadnought models.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 25L00 Deluxe
The Deluxe Series sets the standard for leather straps.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 25L00 DX CNT STC
Planet Waves' 25L00-DX Deluxe Series black leather guitar strap features an exclusive tapered contour designed to prevent twisting when used with acoustic guitars.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 25PRF07
Perforated strap with an attractive hole pattern design
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 25SSC01
Planet Waves 25SSC01 2.5 Deluxe Suede Conchos Brown Guitar Strap
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 25SSC01 Conchos Strap
Stand out from the rest with the gorgeous brown Conchos guitar strap from Planet Waves.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 50CT02
High grade Guitar/Bass Strap, Cotton, width 50mm, Lenght variable 89-152 cm, extra strong leatherends, Color Army (Oliv)
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves 75B000
Planet Waves 75B000 bass/guitar belt, 75mm broad, high-quality nylon, color black.
ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves Dual Action Capo
PW-CP-05C Dual-Action Capo - Silver
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves Mandolin Strap
Каиш за мандолина.
ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves PWS100 Black
Our polypropylene straps are made from extra heavy–duty polypropylene webbing and will last much longer than ordinary polypropylene straps. Adjustable length from 35" to long 59.5"!
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves PWS105 Silver
Polypropylene strap made from extra heavy-duty polypropylene webbing and will last much longer than ordinary polypropylene straps. Adjustable length from 35" to long 59.5".
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves PWS107 Green
Planet Waves' PWS107 50 mm wide green polypropylene guitar strap is made from extra heavy-duty polypropylene webbing and will last longer than ordinary polypropylene straps.
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves PWSPA200 Classic
Acoustic Quick Release CLASSIC Guitar Strap - Black
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves Rachet Capo
The Planet Waves PW-CP01 Ratchet Capo uses a simple and intuitive design to gently lock strings into place at any desired fret.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves Screeching Halt Feedback Eliminator
This Planet Waves Screeching Halt PW-SH-01 feedback eliminator features rubber construction and a tapered design to fit securely into the soundhole of most acoustic/electric guitars to prevent harsh feedback that occurs when using an internal pickup.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
Planet Waves Woodstock Pick Collection
Heavy / Officially licensed Woodstock Pick Collection / Infuse the sound, style and atmosphere that still lives on today
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Planet Waves
PlanetWaves PWPC1 Polish Cloth
Planet Waves pre-treated polishing cloths are produced with cleaner built into the cloth, so there's no need for extra polish. Plus, the cloths are made from double napped cotton flannel.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Planet Waves
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok BS313
Mali stalak za kombo pojačala. Podiže kombo od zemlje i drži pod željenim nagibom u najboljoj poziciji za monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok FS01
Klupica za nogu
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok GS403S
Zidni stalak/nosač za gitaru
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok GS411
Universal Acoustic/Electric Guitar Stand
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok QF410
Horizontal Acoustic Guitar Hanger for QF Displays
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok QL691
Kvalitetan stalak za gitaru sa fleksibilnim sistemom podešavanja koji omogućava čvrsto i stabilno držanje i najneobičnijih oblika gitara!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Roland
ROLAND PSC-20A
This "daisy-chain" cable allows for powering multiple BOSS compact pedals from a single pedal like the LS-2, TU-3, or NS-2.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Roland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler A-DYN SET
The A-DYN is recommended for all acoustic instruments.The A-DYN is a low impedance transducer that can be connected to any mixing board in a microphone input. Based on the DYN-Technology, we consider it as the best contact microphone ever conceived by us. The A-Class electronics guarantee a high quality signal as a professional audio level.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler BASIK PRO
BASIK is universal contact pick-up. It is possible to apply it to a variety of different instruments with satisfying results.
Simply apply the special kit supplied, and BASIK will convey the body vibrations with high precision producing a natural acoustic sound. Its user-friendliness and cost-effectiveness make BASIK the ideal acoustic pick-up for beginners, students or semi-professional musicians.

ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler BASIK ROAD
BASIK is universal contact pick-up. It is possible to apply it to a variety of different instruments with satisfying results.
Simply apply the special kit supplied, and BASIK will convey the body vibrations with high precision producing a natural acoustic sound. Its user-friendliness and cost-effectiveness make BASIK the ideal acoustic pick-up for beginners, students or semi-professional musicians.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler BASIK SET
BASIK is universal contact pick-up. It is possible to apply it to a variety of different instruments with satisfying results.
Simply apply the special kit supplied, and BASIK will convey the body vibrations with high precision producing a natural acoustic sound. Its user-friendliness and cost-effectiveness make BASIK the ideal acoustic pick-up for beginners, students or semi-professional musicians.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler LYDIA EQ
LYDiA. The result of more than 10 years research and development in the field of under-saddle systems, LYDiA reproduces the true sound of the instrument via a revolutionary, ultra linear condenser microphone with solid diaphragm and integrated electronic settings.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler LYDIA ONBOARD
LYDiA. The result of more than 10 years research and development in the field of under-saddle systems, LYDiA reproduces the true sound of the instrument via a revolutionary, ultra linear condenser microphone with solid diaphragm and integrated electronic settings.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler LYDIA VOLUME
LYDiA. The result of more than 10 years research and development in the field of under-saddle systems, LYDiA reproduces the true sound of the instrument via a revolutionary, ultra linear condenser microphone with solid diaphragm and integrated electronic settings
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler Tuners Gold ES
Schertler štimalice su proizvedene i dizajnirane od strane Schertler inžinjera u Švicarskoj. Dizajn je vrlo "Švicarski": karakterističan, funkcionalan i precizan. Baš kao i Švicarski sat! Komplet od šest štimalica zlatne boje namijenjen za električne i akustične gitare. Vrhunski proizvod!
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shubb
Shubb Capo Serie C
Precisely machined of brass and carefully hand assembled, a Shubb capo is manufactured without compromise. Simply holding one in your hand conveys a sense of quality. Snapping it solidly onto a guitar or banjo neck, and then removing it, all within about one second, will confirm its reputation for excellence. And the Shubb capo doesn't create tuning problems.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shubb
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD16-Z2 Bodypack
Revolutionary Shure GLX-D Digital Wireless Systems combine leading-edge LINKFREQ Automatic Frequency Management technology with best-in-class intelligent lithium-ion battery rechargeability to define the new standard for seamless operation and digital audio clarity.
ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WA302 cable
The Shure WA302 cable provides a high-quality wireless connection to your instrument!
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio Stage-Buddy
Osobni monitoring sistem namijenjen: studijskom radu, glazbenicima, bendovima ili orkestrima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL Reducer
Reducer
200 Watts Power Soak
The Reducer reduces the power output of your guitar or bass amp.
Enjoy the full tone up to heavy distortion of a ramped up amp (head) without breaching of the peace.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TCelectronic UNITUNE CLIP
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.900,oo ден
Clip-on Chromatic Headstock Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG
TANGLEWOOD OGB-EW 5 GIG BAG WHITE ACOUST
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD OGB-EE 2 GIG BAG
Orchestra/Folk Gig Bag
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD OGB-EE 3 GIG BAG
Electric Gig Bag
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood TSPC1 Speedbar Capo
Tanglewood Speedbar Capo is a rugged, aluminium capo with for high-speed use.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
Tascam CD-BT2
Portabl CD bas trener (kompaktniji od CD-BT1MKII)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tascam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
Tascam CD-GT2
Portabl CD gitar trener (kompaktniji od CD-GT1MKII)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Tascam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Two Notes
TWO NOTES C.A.B M
The Torpedo C.A.B. M («Cabinets in A Box»)…
… is the missing link between the guitarist’s rig and the PA or an audio interface. Use the best virtual cabinets available or load your own IR files.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Two Notes
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn GB3
Futrola za Bas gitaru
ЦЕНА: 1.650 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn GB4
Futrola za električnu gitaru
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn GB70
Futrola za akustičnu gitaru
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn GC111
Gitarski kofer za washburn F seriju gitara. (Pogodan i za neozvučene klasične gitare)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom AD-16 Power Adapter
V DC Adapter for Zoom MS-50G, MS-100BT, G3, G2, A2, and the B2 processors
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM FP02M
It's a volume pedal, a wah pedal and a pitch bender, all in one. Plug the FP02M into your Zoom guitar or bass effects device to add real-time control over volume, wah or pitch, as well as effects parameters such as modulation rate, distortion gain, and delay or reverb level. Rugged enough for the road, the FP02M sports an all-metal chassis and comes with a ¼" to ¼" connection cable.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom GHM-1
Guitar Headstock Mount for Action Cameras
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ZOOM
 
rows: rows: 120
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Athletic   
.
  Athletic GIT-31  
  Athletic GIT-31  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler LYDIA VOLUME  
  Schertler LYDIA VOLUME  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR RED DEVILS  
  ERNIE BALL 08-38 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 08-38 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 08-38 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn GC111  
  Washburn GC111  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss BCB-30 Pedal Board  
  Boss BCB-30 Pedal Board  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler BASIK ROAD  
  Schertler BASIK ROAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Legend Flatwound  
  DR Legend Flatwound  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Аксесоари :  
 
Adam Hall
AKG
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Athletic
Audio-Technica
Behringer
Bespeco
BOSS
DigiTech
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Gewa
GHS
Hercules Stands
Hughes & Kettner
IK Multimedia
Kaces
König & Meyer
Klotz
Korg
LINE6
Orange
Peavey
Planet Waves
Quik Lok
Roland
Schertler
Shubb Capo
Shure
SM Pro Audio
SPL
T.C. Electronic
Tanglewood
Tascam
Two Notes
Washburn
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти