БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Класични Гитари

 
   
   
  Вкупно Производи: 23  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 132
Joan Cashimira in our opinion represent the best value hand made classical guitars on the market today. Constructed in Spain using traditional methods Cashimira is a family business that has three generations of heritage.
ЦЕНА: 38.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 140 Palosanto
Klasična gitara jasnog i svijetlog tona. Prednja strana od cedra. Stranice i pozadina od indijanske ruže. Fustero štimalice.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 142 Palosanto
Klasična gitara vrlo jednostavna za sviranje od Indijanske ruže.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 20 Bubinga
Constructed in Spain using traditional methods Cashimira is a family business that has three generations of heritage. This is their entry level classical and at this price you simply cant go wrong.

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 36 Caoba
This handmade classical guitar has a solid cedar top , mahogony back and sides and a Rosewood fingerboard. The guitar plays easy due to it´s low action and fine ground frets.


ЦЕНА: 24.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 56E African Rosewood
Klasična gitara prelijepog izgleda. Prednja strana od cedra. Sapelly stranice i pozadina. Pozlaćene štimalice.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 77
This handmade classical guitar has a solid red cedar top; walnut body and a Rosewood fingerboard. The guitar plays easy due to it´s low action and finely ground frets.
ЦЕНА: 32.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Cashimira
Cashimira Model 87 Sicomoro
Flamenko gitara - klasična Španjolska. Prednja ploča od cedrovine i lješnjak na stranicama i pozadi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Cashimira
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPFC-18
Boutique Line Polyfoam Classic Guitar Case
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood DBT 44
Full Size Acoustic Classical Guitar — Supplied with gig bag, picks and instructional DVD.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD DISCOVERY 1/2 CLASSIC

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD DISCOVERY 3/4
This Tanglewood DBT34 Discovery 3/4 Acoustic Guitar is an ideal starting point for younger players and beginners. With its affordable basswood back and sides, and manageable 3/4 size, it is great for people discovering the acoustic guitar for the first time. The DBT34 is crafted with a mahogany neck which provides a warm and resonant sound for your playing experience. Featuring a classical body, it is a very popular first guitar to assist your learning and get you started with acoustic guitars.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn C40
Model “Cadiz” - NAJPOPULARNIJA klasična gitara u shop-u.
Artikuliran i balansiran ton. Ružino drvo sprijeda i straga. Mahagonijev vrat. Najbolji odnos uloženog i dobivenog, samo od Washburn-a.

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR
WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR
The Mellow Sound fo Nylon Strings
Get the mellow sound of nylon strings with the Washburn C5 classical guitar. The select spruce top and catalpa back and sides deliver warm tones with great projection. A comfortable mahogany neck and rosewood fretboard offer an ideal shape, width, and string spacing for the classical player. The classical guitar is great for the beginning student due to the ease of play and low tension strings. Gold hardware and pearloid-buttoned tuners give the C5 classical guitar a touch of class. This affordable instrument is great for students and more advanced players. From flamenco to jazz to classical, the Washburn C5 is ready to perform.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn C64SCE
Washburn ozvučena klasična gitara superiorne izrade i balansiranog tona. Dolazi s B-Band™ A3 predpojačalom i klasičnim cutaway-om.
ЦЕНА: 19.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn C80S
Model “Madrid”.
Tradicionalni ton vrlo izbalansiran. Ružino drvo sprijeda i straga. Mahagonijev vrat. Pozlaćene štimalice.

ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn NV100
Gitara na profesionalnom nivou - trijumf Washburn-ovih inženjera zvuka!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn U20 Ukulele
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Concert Ukulele, Mahogany all woods, excellent grains, open- pores satin finish with high quality chrome head machines.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WC90 Pack
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Пакет класична гитара од познатата фирма за музички инструменти Washburn.
Се што е Ви е потребно за почеток е токму овој пакет.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Yamaha
Yamaha C30M
Класична гитара за почетници!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Yamaha
Yamaha C40
Школска класична гитара.
ЦЕНА: 9.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Yamaha
Yamaha C40 Black
Klasična gitara za početnike koji na svijet klasike gledaju kao put do Rock'n'Roll-a
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Yamaha
Yamaha CS40
CS40, класичната гитара, е дизајнирана за млади почетници - со иделани димензии на тело и врат, кои нудат одличен комфор при свирењето.

ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
rows: 145
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  TOKAI   
.
  Tokai UALS48 GK  
  Tokai UALS48 GK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD10 Pack  
  Washburn WD10 Pack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood TU13Z Tribal Spirit Concert Ukulele  
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD130SLTD Anniversary  
  Washburn WD130SLTD Anniversary  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE  
  ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai TTE 50  
  Tokai TTE 50  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Класични Гитари :  
 
Joan Cashimira
Kaces
Tanglewood
Washburn
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти