БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Акустични Гитари

 
   
   
  Вкупно Производи: 47  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue Archtop Acoustic Guitar
The archtop acoustic of the past, for today's modern musician.The Godin 5th Avenue brings you back to a time when the archtop acoustic guitar reigned supreme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin ACS-SA Black Pearl
РАСПРОДАДЕНО

The Godin ACS SLIM NYLON 6-String Electro Classical Acoustic Guitar, Synth Access, Black Pearl. MIDI ready nylon string, slim neck, acoustic-electric guitar for the 21st century with endless sonic possibilities.

ЦЕНА: 78.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JJ45
Basswood body, adjustable truss rod & die-cast machine heads
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Composer Ukulele

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL 5TH AVENUE COGNAC BURST SG
GODIN 5TH AVENUE COGNAC BURST SQ
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL COASTLINE S6 FOLK CEDAR
This concert size model is based on the dimensions of a classical guitar. The smaller body size enhances the instrument's sound in the mid-range. The Folk is an excellent choice for fingerstyle playing.
ЦЕНА: 29.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL ENTOURAGE AUTUMN BURST
SEAGULL ENTOURAGE AUTUMN BURST
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC CW QIT
ENTOURAGE RUSTIC CW QIT
ЦЕНА: 42.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL PERFORMER CW MINI JUMBO HG QIT
SEAGULL PERFORMER
ЦЕНА: 49.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
Seagull S6 ORIGINAL
Winner of several awards, the S6 is perhaps the instrument that best represents the Seagull philosophy. The S6 offers entry level players the opportunity to experience the great feel and superb sound provided by a hand finished neck, select solid Cedar top and a Custom Polished Finish.
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL S6 ORIGINAL CONCERT HALL
SEAGULL S6 ORIGINAL CONCERT HALL | ACOUSTIC GUITAR

6-string Acoustic Guitar with Cedar Top, Cherry Back and Sides, Maple Neck, and Rosewood Fingerboard - Natural

Seagull Guitars S6 Original Concert Hall Acoustic Guitar at a Glance:
Seagull's quest for tone gives you a better playing and sounding guitar
Innovative neck construction and mounting delivers killer playability and tone
Handcrafted in Canada for more than a quarter of a century

ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM
ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM QIT
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM QIT
ЦЕНА: 36.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     S&P
S&P WOODLAND CEDAR ACOUSTIC GUITAR
Previously known as the Satin Series, the S&P Woodland series guitars are built with the same attention to craftsmanship and sound as our high-end Showcase series. We pride ourselves on delivering an exceptional acoustic guitar in all price ranges and for all levels of players and these guitars are no exception.
The S&P Woodland models feature Select Pressure Tested Solid Tops in solid cedar or solid spruce, both offering excellent response and projection. The back and sides are made from a 3-way lamination of authentic hard wood . These back and sides, along with the solid tops, are finished with a Custom Polished Finish that will not impede the sound quality of the instrument, in comparison to a thick polyester finish that will muffle the true sound of the guitar. The comfort of the silver leaf maple necks in the Woodland series comes from the process of individually buffing and sanding each neck by hand. Found and harvested in North Eastern Quebec, Silver leaf maple is a wood similar to the density of mahogany but much less porous, which allows for it to be treated to an incredibly smooth finish.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > S&P
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     S&P
S&P WOODLAND PRO MINI JUMBO SPRUCE HG
S&P WOODLAND PRO MINI JUMBO SPRUCE HG
ЦЕНА: 52.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > S&P
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGL DISCOVERY FOLK
TANGLEWOOD DISCOVERY FOLK DBT-F-OV | ACOUSTIC GUITARЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGL TSP 45 SUNDANCE PREMIER in case TWABSF

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD DBT SFCE OV
Tanglewood DBT SFCE OV, an incredible electro-acoustic guitar made using Ovangkol with a Spruce top and part of the Tanglewood Discovery series.


ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood Evolution TW28 CLN
Be prepared to redefine your expectations of an entry-level guitar.The Tanglewood TW28-CLN Dreadnought acoustic guitar packs a ton of musicality into an entry-level instrument.
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood Evolution TW28-CSN with CASE
The Tanglewood Evolution TW28 is a full-bodied dreadnought that offers a superb all-round Acoustic guitar experience for the beginner or professional musician.
ЦЕНА: 26.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD JAVA TWJSFCE

ЦЕНА: 24.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TSP 45 SUNDANCE PREMIER IN CASE

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TW 4 WB

ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TW7 D

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWCR-D CROSSROADS DREADNOUGHT ACOUSTIC GUITAR
TANGLEWOOD TWCR D | CROSSROADS SERIES DREADNOUGHT ACOUSTIC GUITAR

The Crossroads series pays homage to the style and sound of classic American instruments of a bygone era. From the gorgeous dark stain finish to the uniquely contoured neck profile and bridge, Crossroads guitars are historic, elegant, and offer outstanding value and performance. Equipped with Tanglewood's exclusive electronics system, this Crossroads guitar is ready for any stage or studio.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWCR-P CROSSROAD PARLOUR
Tanglewood TWCR P Crossroads Parlour Acoustic, Whiskey Burst Overview
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWR SFCE
Tanglewood TWR SFCE, an incredible electro-acoustic guitar Walnut with a Spruce top and part of the Tanglewood Roadster series.
ЦЕНА: 12.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWRO-II ROADSTER II SERIES FOLK
The Tanglewood Roadster II Folk Acoustic Guitar in Natural Cedar is a no-frills acoustic guitar with a great tone and playability. The solid cedar top provides a slightly darker and 'sweeter' tone and is a very welcome addition at this price-point. The 'folk' body shape is smoothly shaped and seen as a mid-sized instrument; this makes it physically comfortable to hold and gives the guitar a well-rounded sound - ideal for fingerpicking and for singer-songwriters. The natural satin finish provides a smooth and tactile feel and allows the focus to go into the playability and tone of this instrument. The Roadster II Folk is a highly affordable guitar that delivers a real solid wood top to give it a rich acoustic tone; perfect for developing musicians and value-seeking professionals.
ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWU D
The Tanglewood Union series guitars are a range of class leading, quality driven solid top guitars, created to excite and amaze consumers with outstanding value and ultra competitive pricing.
ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWU D CE
The Tanglewood Union TWU DCE Dreadnought Cutaway Electro Acoustic Guitar in Natural Satin provides an affordable gigging partner for everyone from weekend warriors to professionals. Tanglewood have hit the proverbial nail on the head with their Union series models, crafting superb instruments that would make a welcome addition to any guitarist's arsenal without breaking the bank.


ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
WASHBURN HD10 S
Washburn's HD10S is a dreadnought acoustic guitar boasting a solid spruce top with quarter sawn scalloped Sitka spruce bracing that provides superior tone which will improve with age. It is paired with the popular tonewood mahogany for the body and neck, and a rosewood fingerboard and bridge. Other appointments include die-cast tuners for quick, easy and accurate tuning, NuBone nut a Washburn tortoise pickguard and a custom rosette.

ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
WASHBURN HF 11S
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19.000,oo ден

The F11S is well suited to finger picking and those who prefer a smaller bodied acoustic. It’s a great performing or recording instrument.

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10
Washburn nevjerovatne cijene - nevjerovatne kvalitete - nevjerovatne svirljivosti....ukratko: NEVJEROVATNO!

ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10 Pack
Одличен пакет за почетници, со сите неопходни алатки за свирење на електрична гитара!
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10CE Pack
Фантастичен гитарски пакет кој содржи се што ви е потребно за свирење: WD10CE електро-акустична гитара со вграден штимер, ремен, Gig Bag футрола, 3 трзалици и DVD со часови за гитара.
ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10S
Акустична гитара од светски познатата марка Washburn.
Одлична полу-професионална гитара во сооднос цена/квалитет.
Уверете се самите.

ЦЕНА: 14.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10S Natural Satin
Dreadnought Acoustic Guitar Natural
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10SLH
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

WD10S LEFT-HANDED ACOUSTIC GUITAR

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD130SLTD Anniversary
РАСПРОДАДЕНО

The history of Washburn Guitars is the history of a wide range of musicians. From blues players who shaped rock 'n roll to multi-platinum recording artists to emerging guitar virtuosos.

ЦЕНА: 27.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD20S
Outstanding design is the philosophy behind the creation of the Washburn WD20S acoustic guitar. With its competitive price, classic dreadnought body and rosewood back and sides, the WD20S acoustic guitar is an unbeatable instrument.
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD20SCE
Rock out with this acoustic/electric guitar that features a solid sitka spruce top and rosewood sides and back for rich sound and an attractive look. Volume, 3-band EQ and tuner controls let you play a range of tones.
ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD210SE Black
Luksuzna elektro-akustična gitara u Dreadnought stilu!
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD32S
Odlična gitara čiji vrat "na prvu" liježe u ruku.
ЦЕНА: 15.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD5SB
Crni vitez! Akustična gitara iz dreadnought serije izrazito povoljne cijene.
ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD7S
Washburn zaista brine o svima koji žele dobar instrument. WD7S je akustična gitara koja se tonski može porediti sa mnogo skupljom braćom i sestrama. A cijena? To je ono najbitnije.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WJ7 SBM
Jumbo Acoustic Guitar - Black Matte Finish
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WP11SNS Parlor Acoustic Guitar
Parlor Acoustic Guitar Satin Natural

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 17600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 22000,oo ден

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Washburn
 
rows: 145
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kaces   
.
  Kaces KPFC-18  
  Kaces KPFC-18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Planet Waves  
.
  Planet Waves PWGS-SM Glass Slide  
  Planet Waves PWGS-SM Glass Slide  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Planet Waves  
.
  Planet Waves 50G00 50mm Hootenanny 1  
  WASHBURN HF 11S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  WASHBURN HF 11S  
  WASHBURN HF 11S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC SUB N UP OCTAVER  
  TC ELECTRONIC SUB N UP OCTAVER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL  
  ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD20SCE  
  Washburn WD20SCE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn C64SCE  
  Washburn C64SCE  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Акустични Гитари :  
 
Godin
Jay Turser By Washburn
Peavey
SEAGULL
SIMON & PATRICK GUITARS
Tanglewood
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти