БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Електрични Гитари

 
   
   
  Вкупно Производи: 96  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade California Standard
California model od Bladea sa nešto pristupačnijom cijenom ali i dalje zadržava karakteristike "velikog brata".
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade CLASSIC RH-2
РАСПРОДАДЕНО


ЦЕНА: 46.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade CLASSIC RH-4
Gitara fantastične izrade i još boljeg tona, te nevjerojatne lakoće sviranja. Nalazi se u samom vrhu Blade gitara.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade Player Dayton PDA1 MBG
The Player Series edition of Blade’s breakthrough original design. Revered and played by blues, alternative and rock players across the world, the Dayton is known for beautiful lines, modern-retro design and great tone.
РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade Texas Classic Candy Apple Red
Higher Standards - bLAde® Guitars is proud to present its newest member of the texas series: the texas classic.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 25.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade Texas Classic TC-1
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО


Renomirana firma gitara BLADE vam s ponosom predstavlja još jedan model iz TEXAS serije: Texas Classic. Po dizajnu je sličan Texas Standard Pro modelu tj. Texas Standard mu je "little brother".

ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade Texas Custom 57
Blade Custom shop gitara napravljena samo od najfinijeg probranog drveta i naoružana najboljom elektronikom. Oružje profesionalca.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade Texas PTE-1 3-Tone Sunburst | Player Series
Classic design with quality build ensures the Texas PTE-1 delivers great playability and tone in this timeless package.


ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade Texas Vintage 62 TV-RC.
РАСПРОДАДЕНО


Ovo je pravi vintage model, s pravim vintage zvukom koji samo možete poželjeti u ovoj cijeni.

ЦЕНА: 42.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ESP
ESP LTD EC-256 Aged Vintage Gold
A single-cutaway 24.75 inch scale guitar with aged treatment, the ESP LTD EC-256 Electric Guitar gives a classic vibe with cool retro looks.
ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > ESP
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ESP
ESP LTD EC100QM
Tijelo od Američke lipe, Vrat od Javora i Rosewood Fingerboard.
ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > ESP
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ESP
ESP LTD MH-50
Bolt-On Construction with Basswood Body & Maple Neck
ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > ESP
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN ELAN EXPERT EEL
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN J-STANDARD JOS-FM-M/2TS Odyssey
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands.

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC LC NCLC-20E
In addition to the 20 series of specifications lacquer finish top electronics parts pickup Seymour Duncan USA, fittingly named LC, give the impression of luxury custom feel fine.
20R renamed to 20E from the redesign of this has been adopted Ebony fingerboard. NCLC also advanced to the target one.

Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC LS NCLS 10R BK
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.


ЦЕНА: 67.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN Neo Classic LS NCLS 20R
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: 84.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC LS NCLS-10R
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: 66.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC NCST-10M/AL/3S
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC NCST-10R/AL/3S
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC ST NCST-10R/AL/SSH
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.

ЦЕНА: 65.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC ST NCST-20R/AL/3S
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN ODYSSEY JOS-FM-M 2TS

Po specijalnom zahtjevu kupaca, J-Standard serija je nadograđena sa Seymour Duncan pikapima. Iz Japana nam dolazi J-Standard serija gitara koja na našem tržištu postavlja nova pravila. Sve gitare su izuzetno kvalitetne i vrlo je vjerovatno da u ovoj cjenovnoj klasi nikada niste probali bolje instrumente.

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue CW Kingpin II
РАСПРОДАДЕНО

The latest model in the 5th Avenue line-up features a Cutaway body design and the added sounds of two Godin Kingpin P90 single-coil pickups delivering all that classic, vintage tone with presence, clarity and a little attitude thrown in for good measure!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue Uptown
РАСПРОДАДЕНО

A North-American made archtop with dual humbuckers, genuine Bigsby tremolo and pizzazz up the wazoo.

ЦЕНА: 89.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin ACS-SA Black Pearl
РАСПРОДАДЕНО

The Godin ACS SLIM NYLON 6-String Electro Classical Acoustic Guitar, Synth Access, Black Pearl. MIDI ready nylon string, slim neck, acoustic-electric guitar for the 21st century with endless sonic possibilities.

ЦЕНА: 78.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Freeway Floyd
РАСПРОДАДЕНО

The resounding success of the Freeway Classic inspired Robert Godin to design two new guitars based on the Classic model.

ЦЕНА: 37.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Icon Type 3 Lollar P90
РАСПРОДАДЕНО

Incredible tone & vibe...From fat clean sounds to hard driving rock tones with grind. The Icon Type3 model features a special Custom Matched Set of Lollar P90 pickups, specificly designed for this guitar by Jason Lollar.

ЦЕНА: 69.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin LGXT AA
The unprecedented power of this instrument comes from its combination of electric guitar sounds, acoustic guitar sounds, and fast guitar synth tracking. This combination of fast synth tracking and a tremolo system makes for incredible sonic power and delivers it in a very user-friendly package.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Redline1
РАСПРОДАДЕНО

The Redline 1 features the wonderfully simple yet effective combination of 1 pick-up and 1 volume knob.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Session Vintage Burts
From rock to blues to country, the Session is a guitar with tonal versatility, style and value, all in one instrument that won't break the bank.
Colors: Blackburst SG, Black HG, Cream HG, Rustic Burst SG, Vintage Burst SG, Lightburst HG

ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT-LT
Classic style, single cutaway, lightweight solid body - maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT-LT BK
РАСПРОДАДЕНО


Classic style, single cutaway, lightweight solid body - maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT-LT-RW
Classic style, single cutaway, Rosewood body, maple neck, rosewood fingerboard. Selector switch, 1V & 1T, with pick guard and die cast machines.

When awarding their Editor's Pick, the December 2011 issue of Guitar Player Magazine said, "Excellent workmanship, playability, and happening tones make this guitar an impressive choice. Price makes it an unbeatable deal."

ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT-LTCRUSDLX
Classic style, single cutaway, semi-solid body with carved F-hole. Maple neck, rosewood fingerboard. Alnico pickups, selector switch, 1-V & 1-T, pick guard and die cast machines.
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT220 Black
Vintage style, single cutaway solid Mahogany body - contoured top, set neck, rosewood fingerboard, traditional style pick guard, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and chrome die-cast machines.
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT220D
Vintage style, single cutaway solid Alder body - contoured top, set neck, rosewood fingerboard, traditional style pick guard, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and chrome die-cast machines.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT220D Serpent
Vintage style, single cutaway, solid body- contoured, flame maple top, mahogany set neck, serpant inlay in rosewood fingerboard, pick guard, 2 covered humbucking pick-ups, body binding: top and back, 2-v and w-t and die-cast machines. tiger eye
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT220D TSB
Vintage style single cutaway, solid mahogany body, contoured flame maple top, set neck, rosewood fingerboard, two humbuckers, chrome hardware with die cast tuners.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT300
Classic style, double cutaway, solid body - white pick guard, chrome hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT300M
Classic style, double cutaway, solid body - white pick guard, chrome hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT300QMT
Classic style, double cutaway, solid body - quilted maple top, pearloid pick guard, gold hardware, die-cast machines.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT301
Classic style, double cutaway, solid body, white pick guard, chrome hardware, die-cast machines, humbucking pick-up at bridge position, and coil tap switch
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JT50
Double cutaway, solid body with maple set neck, rosewood fingerboard with dot inlay, 2 humbucking pick-ups, 2-V & 2-T and die-cast machines.
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
LINE6 JTV-59 Variax
JTV-59 is built along the lines of the archetypal singlecut, set-neck, 24-9/16" scale-length guitar and it employs the tonewoods that made the format legendary since the 1950s.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
LINE6 JTV-69 Variax
JTV-69 is designed in the classic 25-1/2” scale, 3-pickup tradition. Its alder body, maple neck, and 22-fret rosewood fingerboard produce a bright, percussive snap but can yield plenty of bluesy warmth when required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
LINE6 JTV-89 Variax
For the player seeking optimum speed and power, JTV-89 is a contemporary shred-machine with a solid mahogany body, strong 3-piece maple neck and the super-slick Tyler Fast n’ Flat profile.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Jack Daniels EXP
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Jack Daniel’s gitara, nastala kao rezultat suradnje Jack Daniel’s-a i Peavey-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey JF1 EXP
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


JF 1 gitara šupljeg tijela od jednog komada mahagonija, dizajnirana je u cilju superiornog sviranja i lakog pristupa višim pragovima. Izuzetno povoljne cijene.
JF 1 u sebi objedinjuje klasičnu jazz/fusion gitaru
sa Peavey-jevim modernim magnetima i svirljivošću. Grover mašinice, pozlata. 2 hambuckera, 22 Custom praga.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Paul Reed Smith
PRS Mikael Akerfeldt SE Signature
Solidbody Electric Guitar with Maple Top, Mahogany Body, Maple Neck, Ebony Fingerboard, and 2 Humbucking Pickups - Tortoise Shell
ЦЕНА: 49.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Paul Reed Smith
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schecter
Schecter DEMON-6
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
24.800,oo ден

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Schecter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schecter
Wylde Audio Odin Grail
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
79.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
69.900,oo ден

ЦЕНА: 79.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Schecter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Solar
SOLAR GUITARS A2.6LN LEMON NEON
Made for the demanding modern metal guitarist, this high quality and affordable Solar Type A2 range guitar offers outstanding elegance and performance. "

ЦЕНА: 42.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Solar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TE2 AW BARETTA
Trio of Versatile Single Coil Pickups
Smooth Maple Neck Produces Bright Tones
Double Cutaway For Comfortable Fret Access
Lightweight Basswood Body Offers Defined Sound
Stunning White Gloss Finish

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai LC185
"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je napravljeno od mahagonija, vrat je napravljen također od mahagonija, a prstohvat od ebanovine. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva PAF-Vintage MK2W2 pickupa koji su proizvedeni u Japanu te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai LS150
"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je napravljeno od mahagonija i vrat je napravljen također od mahagonija. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva Gotoh Custom P A F ili Trev Wilkinson SL pickupa te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai LS90Q
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 1150 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
60.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je uglavnom napravljeno od mahagonija, a vrat je napravljen također od mahagonija. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva PAF MK2 pickupa koji su proizvedeni u Japanu te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.

ЦЕНА: 71.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
TOKAI SG43
vintage Kluson style tuners with green tulip buttons, Tunomatic style bridge with Stopbar tailpiece.
ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TST 50A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Stratocaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TTE 50
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TTE 50A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TTE 55A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TTE 70A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALC50 BB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

"Black Beauty", Les Paul električna gitara napravita po uzoru na L.P. Custom modele. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
Kada bi svi posvetili maksimalnu pažnju izradi kao Tokai svijet bi bio ljepše mjesto za život.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALC53 Love Rock
Classic Single Cutaway Electric Guitar
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 BB
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
Kada bi svi posvetili maksimalnu pažnju izradi kao Tokai svijet bi bio ljepše mjesto za život.

ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 GK
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Left Hand
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Tokai ALS-48 offers serious value for the player looking for the classic Les Paul styling at an affordable price. Features include: Canadian Maple Set Neck; Agathis Body; Rosewood fingerboard; Tokai MK4 pickups; 3 way toggle switch; 2 Volume, 2 Tone Switch; Tune-o-matic bridge with stop tailpiece; Chrome hardware

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Premium Black Cherry
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

One of the finest Japanese Brands with a guitar making tradition. The Les Paul type you've always wanted for lesser price. Check it out!!!

ЦЕНА: 29.400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Premium CS
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Premium HDC
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Premium LD
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Premium STB

Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.

ЦЕНА: 25.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 VF Premium
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Tokai ALS-48 offers serious value for the player looking for the classic Les Paul styling at an affordable price.

ЦЕНА: 26.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai UALS48 Z-Pickups Violin Finish
Tokai Les Paul електрична гитара со традиционален звук и зебра магнети. Овој облик на гитара за многумина е синоним за електрична гитара.
Гитара вредна за сечии вкус.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai USG35
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Ima li zamjene za ovaj legendarni oblik? Teško. Od Black Sabbatta do AC/DC, ovaj oblik priča priču sam za sebe. Imajte u vidu da Tokai nije novitet u svijetu gitara, naprotiv, izuzetno su cijenjeni od 1982.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai USG35 LEFT HAND
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Tokai USG 35 Electric Guitar represents an outstanding value SG Style electric guitar in a striking and classic finish. Perfect for any SG enthusiast, or someone wanting a good quality SG guitar that won't let you down, but don't have the cash for a Gibson USA Standard.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Wasburn Parallaxe PXL200FTB
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 34.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn J5
Gitara iz Jazz serije javorovog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn J7
J7 gitara iz Jazz serije s popularnim Bigsby tremolom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PSX20FRTBB
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 57.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PX-SOLAR170C
НАСКОРО!!!
The PX-Solar Series is the signature line of swedish guitarist and producer Ola Englund (The Haunted, Feared, former Six Feet Under...).

ЦЕНА: 43.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXL10WA
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 38.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXL20B
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 51.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXM100C
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXM10FRQTBLM
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 56.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXM20EFTBM
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 54.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXS10EDLXTBM
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 47.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn Parallaxe PXS2000RC
НАСКОРО!!!
Utilizing our 130 years of guitar crafting knowledge and experience and combined with a love and passion for guitars, we have created our most advanced rock/metal guitar.

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn RX10
Električna gitara povoljne cijene i tijela od lipe i javorov vrat
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WI64DL
Osobine ove deluxe gitarske ponude su: zlatna mehanika, puno drvo i revolucionarni VCC. (Voice Contour Control).
ЦЕНА: 24.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WIN DLX
Električna gitara s Duncann USM Humbucker magnetima.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WIN STD Gold Top
The Idol WIN Series takes on a new image with the adoption of a narrower lower bout silhouette, mahogany or maple neck with rosewood fingerboard, 22 frets, stoptail bridge and Humbucker pickups. The Idol WIN features a more traditional, time-honored single cutaway body style and a familiar 24.75" scale.
ЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WIN STD TSB
Novi Idol je redizajniran i sada ima suženu siluetu. Upravo je taj detalj nedostajao da privuče sve one koji vole tradicionalne oblike gitara. U ovom cjenovnom rangu WIN STD je pravi biser.
ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WIN14
Povoljna i dobra! Tijelo od lipe, Javorov vrat, Dva humbucker magneta.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WIN14 PACK
Се што ви е потребно за да почнете со свирење гитара!

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Washburn
 
rows: 145
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  FUJIGEN   
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC ST NCST-20R/AL/3S  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC ST NCST-20R/AL/3S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WIN14  
  Washburn WIN14  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  ay Turser JJ45FCET  
  Jay Turser JT220D Serpent  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT220D Serpent  
  Jay Turser JT220D Serpent  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN ELAN EXPERT EEL  
  FUJIGEN FGN ELAN EXPERT  EEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WCSD30S  
  Washburn WCSD30S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD CROSSROADS SERIES FOLK TWCR O  
  TANGLEWOOD CROSSROADS SERIES FOLK TWCR O  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Godin  
.
  Godin Multiac Nylon SA  
  Godin Multiac Nylon SA  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електрични Гитари :  
 
Blade
ESP
FUJIGEN
Godin
Jay Turser By Washburn
LINE6
Peavey
PRS
Schecter
Solar
Tanglewood
TOKAI
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти