БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Workstations

 
   
   
  Вкупно Производи: 15  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Electro 4
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Nord Electro 4 SW73 has twice the memory capacity of its predecessor, Nord Electro 3 SeventyThree, letting you use more sounds from the Nord Piano and Sample Libraries. The Organ section has been upgraded to the latest Tone Wheel engine from Nord’s dual manual organ Nord C2D, including a new 122 Rotary speaker simulation and Drive.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Lead 4
With innovative new performance features, advanced layering and synchronization possibilities, new filter types and on-board effects, the Nord Lead 4 is a synthesizer dream come true.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Piano2
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Nord Piano 2 HA88 is a portable 88-key hammer-action weighted keyboard that lets you play, split and layer Grand, Upright and Electric Pianos from the Nord Piano Library with sounds from the versatile Nord Sample Library.

ЦЕНА: 159.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia NORD Stage2 88
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Representing a stunning new take on the famous Stage series, the Nord Stage 2 is our flagship instrument line. Utilizing our very latest sound generation technology in the three categories of Piano, Organ and Synthesizer combined with a well thought-out, user friendly interface, a choice of premium keybeds and an almost obsessive level of quality control, the Stage 2 truly sets itself apart as an instrument for the professional performing musician.

ЦЕНА: 219.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Nord Lead A1
Analog Modeling Synthesizer Keyboard
ЦЕНА: 93.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
NORD STAGE 2 EX HP76 | STAGE PIANO
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
239.000,oo ден

НОВА ЦЕНА : 199.500,oo ден

Nord’s award-winning Organ, Piano and Synth technologies - All in one amazing package.

ЦЕНА: 239.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg Krome 61
Play Korg's uber-realistic German D Grand piano and 600+ more stunning sounds then build 16-track sequences on the Krome workstation's wide 7 inch display.
ЦЕНА: 54.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg Pa4X
Arranger Workstation Keyboard, 61-Key
ЦЕНА: 216.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 116.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 81.000,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
Kurzweil PC3 Performance Controller
S 76-tipaka. Sadrži potpuno nove gudačke sekcije na ROM-u, kao i KB3 simulator orgulja. Tu je i perfektan Grand Piano. Donosi nam još i nejverovatnih 800 programa/zvukova iz dekada '60s, '70s, '80s, '90s, kao i današnjice, na veliko zadovoljstvo PROFESIONALACA.

ЦЕНА: 116.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3 LE6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 80.900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 49.900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
The PC3LE6 from Kurzweil gives you Kurzweil's legendary combination of fantastic sounds, rock-steady performance, musical expressiveness, and ease of use, in a supremely affordable instrument that shatters the price/performance barrier.

ЦЕНА: 80.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3 LE8
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 1200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
72.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Fantastic sounds, reliable performance, musical expressiveness, ease of use; these are the things we believe are essential to the design of an affordable keyboard instrument.

ЦЕНА: 79.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC361
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 89.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 60.900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
PC361 je ultimativna performance kontroler klavijatura s ogromnom zbirkom fantastičnih zvukova u kombinaciji s sveobuhvatnim kontrolnim funkcijama u realnom vremenu. 61 tipka i 128 glasova.

ЦЕНА: 89.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3K6 BUNDLE
АРТИСТ АКЦИЈА!
АРТИСТ ЦЕНА : 109.900,oo ден
This Bundle contains: Kurzweil PC3K6 Keyboard Bag, PC2S Ribbon Controller and Kore 64 Sound Expansion ROM


ЦЕНА: 109.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3K7
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 120000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 116900,oo ден

The PC3K7 from Kurzweil is an 76-key performance controller that features a semi-weighted-action keybed, and is loaded with a sound set that is both broad and deep, with no compromises on sound quality.

ЦЕНА: 116.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil PC3K8
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 2500,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 149900,oo ден

The PC3 introduced the world to a new generation of ground-breaking Kurzweil technology, having a synthesis architecture that remains unparalleled in depth and flexibility, combined with a staggering amount of effects processing power. The PC3 sound set, which encompasses everything from the traditional to the cutting edge, has been widely acknowledged as second to none.

And now the PC3's successor has arrived. The Kurzweil PC3K is the pinnacle of our PC3 line, bridging the gap between Kurzweil's past successes and present innovations.

ЦЕНА: 149.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
 
rows: 30
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil PC3K6 BUNDLE  
  Kurzweil PC3K6 BUNDLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M230 SR  
  KURZWEIL M230 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey KB4  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3 LE8  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 25  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K8  
  Kurzweil PC3K8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fatar  
.
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Workstations :  
 
Clavia
Korg
Kurzweil
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти