БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
  > Акустични Тапани  
  > Електронски Тапани  
  > Чинели  
  > Хардвер  
  > Перкусии  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Палици  
  >> Аксесоари  
  >> Кожи  
  > Микрофони за Тапани  
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Палици

 
   
   
  Вкупно Производи: 26  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Carbo
Carbostick 5A CT Med
Karbonske palice 5A
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Carbo
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crann
Crann Drumsticks Medium
The Medium stick is the shortest one on the Crann-palette, but the diameter is not too small. The stick is good for light or medium-volume music.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Crann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Academix Light Bamboo Brush Sticks
High durability Bamboo sticks
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Concert Bass Drum Series
The Concert Bass Drum Mallet Series. Synthetic covered heads offer extended durability.
ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Emil Richards Series
Give your conga playing hands a break with these mallets which sound GREAT on congas and other hand drums. Designed by Emil Richards.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Grandioso Unwound Series
Grandioso Unwound Series have larger, heavier round mallet heads on longer handles to bring your instrument to life with a big, rich tone and strong fundamental.

WITH RATTAN HANDLES: 1.300.oo ДЕН

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Louie Bellson Drumset Series
Essential innovative accessories for today's drummer. Several models are double-ended providing great solutions for quick changes.

LB2: 1.600,oo ден
LB6: 1.400,00 ден
LB4: 1.100,оо ден


ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Pro Vibe Series
The Mike Balter Pro Vibe Series carries on a heritage of performance and reliability with a distinctive style.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Super Vibe Mallets
Designed to generate a full, lavish, powerful tone taking your vibe playing to an unprecedented level.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Suspended Cymbal Mallets
Two models to meet all of your band, orchestra, and ensemble needs. Model SC1 features a tightly wound head for articulation and a cutting cymbal roll. SC2 is perfect for general playing supplying mellow single strokes and a big sound on long cymbal rolls.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Timpani Mallet Series
Made with select maple shafts. Only the highest grade felt is used to produce these seamless Timpani Mallets.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Universal Series Marimba
The Mike Balter Universal Series offers an array of multi-tonal models. Loosely wrapped wool yarn wound heads around heavy, hard cores with various underlayments that change timbre with the strength of your stroke.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Wide Bar Vibraphone Mallets
The Wide Bar Series mallets, developed for graduated bar vibes, are intended for two-mallet jazz performance.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter World Percussion Mallets
Three unique mallets designed to make a variety of sounds, with many options on an assortment of both standard and exotic percussion instruments.

WP3: 1.300,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark Palice PW-5BW

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark Palice SD-4W
PROMARK SD 4 W
Maple Palice za bubnjeve
Bill Bruford Signature
Dužina: 403 mm
Debljina: 13.5 mm
Kvalitet drveta: Best

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark Palice TX 5 AN
PROMARK
Palice za bubnjeve
Dužina: 406 mm
Debljina: 16 mm
Najlonske palice

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark Palice TX 707W

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark Palice TX-2BW
PROMARK TX 2 BW
Palice za bubnjeve 2 BW
Dužina: 406 mm
Debljina: 16 mm
Kvalitet drveta: Best

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark Palice TX-7AW
PROMARK TX 7 AW
Palice za bubnjeve
Dužina: 406 mm
Debljina: 16 mm
Kvalitet drveta: Best

ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pro Mark
Pro Mark TX 7AN
Pro Mark TX7AN, 7AN Stick, Hickory Wood, Nylon Tip - tears, Length: 15 3/8", Diameter: 0.512"
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Pro Mark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stunner
Stunner Drvene palice
Drvene palice odlične kvalitete:

C6
B1
B2
E3
F4

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Stunner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stunner
Stunner Nylon A7N

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Stunner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stunner
Stunner Nylon B2

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Stunner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stunner
Stunner Nylon B2N

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Stunner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     VicFirth
VicFirth Drumsticks
VicFirth DRUMSTICK 5A American Classic - 800 den.
VicFirth DRUMSTICK N5A NOVA - 400 den.
VicFirth DRUMSTICK 5B HERITAGE - 800 den.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > VicFirth
 
rows: rows: 19
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Mike Balter   
.
  Mike Balter Louie Bellson Drumset Series  
  Mike Balter Louie Bellson Drumset Series  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  VicFirth  
.
  VicFirth Drumsticks  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Cymbal Hard shell case 22  
  Gewa Cymbal Hard shell case 22  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Pro Mark  
.
  Pro Mark TX 7AN  
  Pro Mark TX 7AN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Палици :  
 
Carbostick
Crann Drumsticks
Gewa
Mike Balter
Pro Mark
Stunner
VicFirth
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти